Close
  • Ana
  • /
  • Ses
  • /
  • B&O PLAY Beolit ​​12 incelemesi: Uygulamalı

B&O PLAY Beolit ​​12 incelemesi: Uygulamalı

B&O PLAY Beolit ​​12 fırsat Resim 1/5

B&O PLAY Beolit ​​12


Resim 2/5

B&O PLAY Beolit ​​12

Resim 3/5

B&O PLAY Beolit ​​12

Resim 4/5

B&O PLAY Beolit ​​12

Resim 5/5

B&O PLAY Beolit ​​12


Bang & Olufsen'in yeni alt markası B&O PLAY Beolit ​​12'deki ilk ürünü, AirPlay'i pahalı da olsa kompakt, taşınabilir bir pakette sunuyor.

Danimarkalı yüksek fiyatlı lüks ses / video çözümleri sağlayıcısı olan Bang & Olufsen, Apple'ın AirPlay buharlama teknolojisini kullanan kablosuz hoparlörler için gelişen pazarın bir parçasını istiyor.


Şirket, taşınabilir ürünleri daha erişilebilir bir fiyata sunmayı vaat eden yeni bir marka olan B&O PLAY'i piyasaya sürdü ve B&O Beolit ​​12 taşınabilir müzik sistemi,Bowers & Wilkins Zeppelin Airve Libratone Live.

Bu iki ürünle karşılaştırıldığında, Beolit ​​12 gerçekten taşınabilirdir ve size tam şarjla sekiz saate kadar çalma süresi sağlar.


B&O PLAY Beolit ​​12: Yapım ve Tasarım

Kompakt B&O PLAY Beolit ​​12, şirketin mevcut tasarım dilinden açık bir şekilde kopuyor. Plastik, baskın malzeme olarak alüminyumun yerini aldı ve sistem, geleneksel B&O ürünlerinden daha organik ve rahat bir his verirken, net bir minimalizm ve stil duygusunu hala koruyor.

Adından da anlaşılacağı gibi, Beolit ​​12 aslında Bang & Olufsen'in 1960'lardan kalma transistör Beolit ​​radyolarına bir övgüdür.

Bir İtalyan sırçalı deri taşıma kayışı çapraz olarak üst tarafa monte edilmiştir, üniteyi etrafta taşımanıza izin verir ve sağlam bir alüminyum hoparlör ızgarası, siyah gibi farklı renk seçeneklerine izin vermek için hoparlör kumaşını ızgaranın arkasında görünür kılar. , sarı ve mavi.

Deri kayış ve alüminyum ızgara güzel dokunuşlar, ancak yardım edemiyoruz ancak Beolit ​​12'nin plastik tasarımının onu biraz ucuz hissettirdiğini hissediyoruz. 'Üst düzey' diye bağırmaz veya ayrıcalıklı bir hava yaymaz.


Ünitenin üstünde ses, güç ve ağ kontrollerini bulacaksınız ve müzik çalarken iPhone'unuzu oraya güvenli bir şekilde yerleştirmenize izin veren alçaltılmış kaymaz bir yüzeye sahip. Güç kablosu, kullanılmadığında sistemin içinde düzgün bir şekilde paketlenir ve yerleşik şarj edilebilir pil, bir iPhone'u veya bağlı başka bir cihazı şarj edebilir.

B&O PLAY Beolit ​​12: Performans

Beolit ​​12'yi iPhone, iPad veya iTunes kitaplığınıza bağlamak, Apple'ın AirPlay teknolojisi sayesinde çok kolay ve aynı Wi-Fi ağında her iki cihaza sahip olduğunuzda çalışır. Bir iPhone'u bağlayıp 45 gig'lik bir müzik koleksiyonunun rastgele parçalarını herhangi bir sorunla karşılaşmadan çalmayı başardık.

İki 2 'tweeter ve bir 4' woofer'ı çalıştıran 120 Watt'lık dijital D Sınıfı güç amplifikatöründen güç alan Beolit ​​12, küçültülmüş boyutları göz önünde bulundurulduğunda olağanüstü bir yumruk atabilir. Kompakt müzik sistemi, The Venetian otel ve kumarhanesinde oldukça geniş bir süit olan demo odasını rahatça doldurmayı başardı.

Bang & Olufsen, sesin ödüllü BeoLab 5 üst düzey hoparlörleri teslim eden aynı ses mühendisleri tarafından tasarlandığını ve ayarlandığını, ancak ses kalitesini karışık bir çanta olarak gördük. Kesinlikle bir odayı dolduracak kadar ses seviyesi var, ancak bas şaşırtıcı derecede güçlü ve sağlam olsa da, orta aralığın biraz bastırıldığını ve tizin biraz boğulmuş gibi göründüğünü ve özellikle net ve tutarlı bir sonuç vermekte zorlandığını düşündük. daha yüksek ses seviyelerinde.

B&O PLAY Beolit ​​12: Karar

Beolit ​​12, Bang & Olufsen'in yıllardır sunduğu en uygun fiyatlı müzik sistemidir; ancak bu pek bir şey ifade etmiyor, çünkü şirket bu ayın sonunda bir perakendeciden bu şeyi bir perakendeciden çıkarabilmeniz için İngiltere'de 699 Euro, Avrupa'da 699 Euro ve ABD'de 799 Dolar istiyor. . Bu çok fazla para ve Bang & Olufsen markasının bir prim taşımasını beklerken, ne ses ne de tasarım bu kadar yüksek bir fiyatı garanti edecek şekilde öne çıkıyor.

Bang & Olufsen, Beolit ​​12'yi güç açısından rekabetçi bir fiyata 399 £, hatta 499 £ 'a satabilseydi, adil sayıda insanın Danimarka hi-fi mirası ile Apple'ın güvenilir ve sezgisel akış teknolojisinin birleşimini seveceğini düşünüyoruz. Şu anda olduğu gibi, Beolit ​​12 gülünç derecede pahalı görünüyor.

B&O PLAY Beolit ​​12 kullanılabilirliği: Ocak sonu

B&O PLAY Beolit ​​12 fiyatı: £ 599