Close

B&W A5 incelemesi

B&W A5 fiyatları Amazon UK Image 1 of 4

B&W A5 incelemesi


B&W A5 incelemesi
Resim 2/4

B&W A5 incelemesi

B&W A5 incelemesi
Resim 3/4

B&W A5 incelemesi

B&W A5 incelemesi
Resim 4/4

B&W A5 incelemesi

B&W A5 incelemesi

Efsanevi Zeppelin'e kıyasla kararlı bir şekilde ağırbaşlı, ancak B&W A5, test ettiğimiz en iyi kablosuz hoparlörlerden biridir.


B&W Zeppelin AirZarif stil, sağlam yapı ve mükemmel sesin kutsal üçlüsünü sunan hoparlör yuvasında devrim yarattı. Bir tasarım klasiğini takip etmek asla kolay değildir, ancak Bowers & Wilkins A5 (ve ağabeyi B&W A7) ile marka etkileyici bir Airplay hoparlörü üretti.

Ancak Philips AW9000 ve Denon Ceol Piccolo'nun şiddetli rekabetiyle, A5 bunu sağlayabilir mi?


S&B A5: Boyut ve yapı

Mükemmel B&W MM1 bilgisayar hoparlörlerinden ödünç alınan bir tasarımla A5, mütevazı bir zevktir. Basit fırçalanmış metal üst ve uyumlu bant, siyah kumaşla mükemmel bir kontrast oluşturuyor ve sergilenen plastik olmadan - ses seviyesi ve güç düğmeleri bile metal bandın içine yerleştirilmiş - A5 çarpıcı görünüyor.

Aynı zamanda ağırdır - genellikle iyi bir işarettir - ve kitap rafının kolaylık sağlayan boyutlarına (180 x 300 x 120 mm) rağmen, her santimetresinde birinci sınıf bir ürün olduğunu hisseder.

Tek hafif kıkırdama güç konektörüdür. Bir kez takıldığında, düz bir şekilde dışarı çıkarılarak yerleştirilmesi zorlaşır, kitap rafı hoparlörü için ideal değildir. Basit bir L-Şekilli tasarım sorunu çözecektir.

S&B: Bağlantılar

B&W A5, konektörlerde kesinlikle düşüktür, ancak kablosuz olması önemli olan budur. Kablolu bağlantılar için bir Ethernet portu ve bir aux girişi var, ancak bu sizin yeriniz.


S&B A5: Özellikler

Bowers & Wilkins iyi hoparlörler yapar ve A5 bir istisna değildir. 80W tasarımında iki adet 1 inç Nautilus tüp alüminyum tweeter ve iki adet 4 inç orta / düşük menzilli sürücü ünitesi bulunur. Dijitalden analoğa dönüştürücüleriyle birlikte hoparlörler, tek kutulu sistemlerin çoğundan çok daha iyi bir ses üretir.

S&B A5: Kurulum

Bir Airplay hoparlörü kurmak, yönlendiricide doğru bir ağrı olabilir, ancak AirPlay Kurulum uygulaması sayesinde A5'in iOS cihazınızdan buharlaşmasını sağlamak daha kolay olamazdı (Hi-fi tasarımcıları lütfen not alın).

Basit adım adım kılavuz, ağlarda zahmetsizce gezinir veiPad 4dakikalar içerisinde. Merhaba beş siyah beyaz.

S&B A5: Ses kalitesi

Sadece bir ekmek kızartma makinesi boyutunda olabilir, ancak B&W A5 etkileyici bir ses seviyesinde tam ve ayrıntılı bir ses çıkarır. Geniş bir oturma odasını kusursuz sesle doldurmasını beklemeyin, ancak mutfak, yatak odası veya ofis için sansasyon yaratıyor.

Sesi itin ve A5 yanıt verir, ancak tam ses seviyesinde bas titreyecektir. Bir boom box olsaydı can sıkıcıdır, ancak çoğu insan yarım ses seviyesini yeterince yüksek bulacaktır. Daha fazla güce ihtiyacınız varsa, her zaman S&B A7 vardır.

S&B A5: Değer

399 £ 'da B&W A5 ucuz değil, ancak uygun fiyatlı. Mükemmel yapı kalitesi ve yerinde ses ile küçük bir oturma odası, yatak odası veya çalışma odası için özellikle benzer sesler dikkate alındığında sağlam bir yatırımdır.B&O Beolit12200 sterlin daha pahalı.


S&B A5: Karar

Daha büyük A7 ile birleştiğinde, B&W artık iOS severler için gerçekten harika bir çok odalı kurulum sunabilir. B&W A5, orijinal Zeppelin kadar gösterişli olmasa da, birinci sınıf tasarım, yatırıma değer yapı kalitesi ve olağanüstü ses kalitesi sunan etkileyici bir kablosuz hoparlördür.

S&B A5: Şimdi satışta

S&B A5 Fiyatı: 399 £

Chris Haslam tarafından incelendi