Close
  • Ana
  • /
  • Ses
  • /
  • B&W Zeppelin Air incelemesi

B&W Zeppelin Air incelemesi

B&W Zeppelin Air fiyatları Resim 1/2

B&W Zeppelin Airplay

B&W Zeppelin Airplay
Resim 2/2

B&W Zeppelin Airplay yaşam tarzı

B&W Zeppelin Airplay yaşam tarzı

Zeppelin Air, Bowers & Wilkins premium iPod ses sisteminin en son enkarnasyonudur (ona dock demek çok yetersiz görünüyor). Takma adından da anlaşılacağı gibi, bu model Apple AirPlay teknolojisini içerir ve kullanıcıların doğrudan bir iTunes PC'den veya bir Apple iOS cihazından kablosuz olarak müzik akışı yapmasına olanak tanır.

Bununla birlikte, AirPlay cıvatalı orijinal Zeppelin gibi görünse de, yüzeyin altında önemli ölçüde farklı bir canavar.


Bu güzel hazırlanmış bir kit parçası. Estetik olarak, orijinal Zeppelin ile aynı ragbi topu çizgilerini takip ediyor: 640 mm genişliğinde ve 6,2 kg ağırlığında. 30 iğneli iPod yerleştirme bağlantı noktası ortalanmış olarak, diğer bağlantı noktaları ise arkaya bakan iki bas bağlantı noktası arasına yerleştirilmiştir. Burada bir Ethernet LAN, hem analog hem de dijital ses kaynakları için yardımcı mini jak girişi, USB PC bağlantısı ve kompozit video çıkışı bulacaksınız. İkincisi, JPEG'leri ve filmleri bir ekrana yönlendirmek için kullanılır.

AirPlay cihazları, kullanımı kolay olacak şekilde tasarlanmıştır. Ne yazık ki, Air'i ağ kurma girişimimiz başarısız oldu; tökezleyen blok, Virgin Media tarafından sağlanan bir Netgear yönlendiricisi gibi görünüyordu. Bir BT Home Hub etrafında inşa edilen ikincil bir ağ çok daha uyumluydu. Bunu yalnızca bazı potansiyel alıcıları, kurulumun her zaman acısız bir deneyim olmayabileceğinden uyarmak için ilişkilendiriyoruz. Her neyse, ağımız tarafından bir kez tanındığında, Air'deki küçük bir durum ışığı memnuniyetle mor renkte parladı.


Zeppelin Air: Performans ve özellikler

Bu Zeplin kesinlikle havayı hareket ettirebilir, makul büyüklükte bir odayı sallayacak kadar yüksek sesle hareket edebilir. Ünite, ilk olarak markanın MM-1 PC hoparlörlerinde görülen 25 mm Nautilus tüp tweeter tasarımını (ve şüphesiz bazı eşleşen DSP sihirbazlarını) ödünç alıyor. Her bir tweeter ve 75 mm orta sınıf sürücünün arkasında 25W amfi modülü bulunur; Air'in 125 mm derin bas hoparlörünün kendine ait somurtkan 50W motoru var.


Kutunun fiziği göz önüne alındığında ses netliği mükemmel ve bas çarpıcı derinliği. Pop, dans ve rock mükemmel ortaklar olduklarını kanıtlıyor. Paramore'dan All We Know, temiz, net vokalleri Air'in ses seviyesinde sevdiği sert, dalgalı rifflerle birleştiriyor. MCR'nin Bulletproof Heart, dalgalanan ancak kontrollü olan olağanüstü bas çıkışını gösterdi. Ancak, sistem Les Miserables'tan Günün Sonu gibi daha geniş parçalarla ölçek oluşturmak için mücadele etti.

Sistem güçlü olabilir, ancak geniş stereofoniden yoksundur. Ses sahnesi sıkışık. Dar bir koridorda en sevdiğiniz grupla yüzleşmek gibi. Ancak form faktörü göz önüne alındığında, ne beklersiniz?

Seçmelerimiz sırasında Air, zaman zaman eşleştirilmiş bir iPod Touch ile olan bağlantısını kaybetti ve hayali partimizi beklenmedik bir şekilde durdurdu, ancak çoğunlukla bağlantı, kontrol ve yürütme arasında yalnızca marjinal bir gecikme ile kararlı ve duyarlıydı.

Sonuçta, Zeppelin Air etkileyici bir performans sergiliyor. Elektronikler ve sürücüler tartışmasız önceki Zeppelin'de gördüğümüzden daha iyi ve AirPlay'in eklenmesi ilham alıyor. Sistemin daha geleneksel hi-fi sistemleriyle karşılaştırılmasını gerektirmesi, müzikalitesi hakkında çok şey söylüyor.


İşin püf noktası elbette pahalı olması. Sadece 100 £ daha fazla ödeyerek tümDenon AirPlay CEOL sistemive (2008'de 5 yıldızla ödüllendirdiğimiz) orijinal Zeppelin şimdi cazip bir £ 399'dur, ancak Air kaputun altında iyileştirmeler ve AirPlay desteği sunar.

Zeppelin Air'i özel kılan sadece AirPlay'in dahil edilmesi değil, aynı zamanda ses performansı da güven verici bir şekilde premium. Hi-fi Wi-Fi'lerini yapmaya istekli Apple hayranları için nihai iPod yükseltmesi olduğunu düşünüyoruz.

B&W Zeppelin Air lansman tarihi: Şimdi çıktı,S&B bağlantısı

B&W Zeppelin Air: 499 £