Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Okula dönüş: ders çalışmak için en iyi akıllı sesli asistan

Okula dönüş: ders çalışmak için en iyi akıllı sesli asistan

Yani, rehberimizi okudunuz.üniversite öğrencileri için en iyi akıllı ev teknolojisive şimdi 2019'da öğrenciler için hangi akıllı asistanın en iyisi olduğunu bilmek istiyorsunuz. Peki, doğru yerdesiniz, çünkü Pingtwitter'ün yerleşik uzmanları, hangi akıllı asistanın ders çalışmak ve doğal olarak parti yapmak için en iyi olduğunu bulmak için hepsini test etti. ayrıca.

Eski günlerde - belki de eskisi kadar değil - Siri'den Cortana'ya ve Alexa'ya kadar tüm asistanlar kendi işletim sistemlerine kilitlenmişti. Ancak şimdi, herkes tarafından kullanılabilen çok sayıda uygulama var ve bu, birçoğunun bir dizi donanım ve üründe yaygın olarak mevcut olduğu anlamına geliyor.

2019'daki akıllı asistanlar artık ürkütücü bir şekilde zeki ve birkaç yıl önce bile mümkün görünmeyen görevleri yerine getiriyorlar. Örneğin Google'ın Asistanı, yapabilmek için çalışıyorrestoran ve saç kesimi rezervasyonuSiri artık temelde tüm telefonunuzu düzenleyebilir ve ihtiyaç duyduğunuzda sizin için yararlı olabilecek uygulamalar önerebilir.

  • Bulmaköğrenciler için en iyisi dizüstü bilgisayarlar
  • Öğrenciler için en iyi akıllı telefonlar

Beş akıllı asistanı denedik ve test ettik: Amazon'un Alexa'sı, Google'ın Asistanı, Samsung'un Bixby'si, Apple'ın Siri'si ve Microsoft'un Cortana'sı. Beşinden öne çıkan üçü, hem donanımları hem de işlevsellikleri açısından Alexa, Assistant ve Siri. Bu, Bixby ve Cortana'nın kötü olduğu anlamına gelmez, sadece farklı yönleri vardır.


Bu nedenle, daha fazla uzatmadan, 2019'da hangi akıllı ses asistanlarının öğrenciler için iyi olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

Okula dönüş 2019 eğitim için en iyi akıllı ses asistanı


Amazon'un Alexa asistanı, Echo ve diğer cihazlara önceden yüklenmiş olarak gelir.

(Resim kredisi: Amazon)

1. Amazon Alexa

Echo ve diğer Amazon teknolojisine önceden yüklenmiş olan Alexa'yı yenmek zor.

Teknik Özellikler
Çıkış Tarihi: 2014 Uyumluluk: Amazon cihazları, iOS ve Android Uygulamaları mevcuttur: Evet
Satın alma nedenleri
+ İOS ve Android için kullanılabilen bazı harika akıllı cihazlar + Uygulamalarla birlikte çalışır

Akıllı teknoloji piyasasındaysanız, Amazon'un artık çok büyük ürün yelpazesine neredeyse kesinlikle rastlamış olacaksınız. İtibarenDışarı attıiçinEcho DotveYankı GösterisiiçinYankı NoktasıBurada herkes için bir şeyler var - ve hepsi yüksek kaliteli ve makul fiyatlı. Tüm bu farklı cihazları birbirine bağlayan şey, her biri ile birlikte gelen ve iOS ve Android için bir uygulama olarak mevcut olan güçlü akıllı asistan Alexa'dır.


Alexa'nın 'Alexa, [aşama ekleyin]' sorusu ile çağrılan ipeksi tonları şimdiye kadar iyi biliniyor, ancak yapabileceği sürekli genişleyen şeyler muhtemelen öyle değil. Son sayı itibariyle Alexa, geliştiricilerin işlevselliğini genişletmek için geliştirebilecekleri küçük uygulamalar olan 80.000'den fazla 'beceriye' sahip.Bu aralıkspor skorlarını okumaktan yemek siparişine, uçuş rezervasyonlarına, takviminizi veya postanızı kontrol etmeye kadar. Gökyüzü gerçekten sınırdır.

Alexa'nın uygulama tabanlı sürümleri de faydalıdır, ancak ne iOS'ta (Siri'nin kurallarına göre) ne de Android'de (Asistanın kurallarının olduğu yerde) zayıf bir noktadır. Sorunsuz çalışan asistanı kullanarak Amazon yapımı cihazları kontrol etmek için Alexa uygulamalarını kullanmak için bulduğumuz en kullanışlı durum.

Öyleyse Alexa, en çok çizilmiş Amazon cihazlarıyla birlikte gelen güçlü bir akıllı asistan ve yoğun sosyal hayatınızı organize etmek gibi hayatınızın çeşitli yönlerini kontrol etmek için çok yararlı bir arkadaş olabilir ... akademik demek istiyoruz ... takvim.

Okula dönüş 2019 eğitim için en iyi akıllı ses asistanı


Google'ın devasa beynini kullanan Assistant'ı yenmek zor.

(Resim kredisi: Google)

2. Google Asistan

Devasa arama motorunun gücü cebinizde.

Teknik Özellikler
Yayınlandı: 2016 Uyumluluk: Android ve iOS Uygulamaları mevcut: Evet
Satın alma nedenleri
+ Gerçekten, gerçekten akıllı + iOS ve Android uygulamaları Amazon'u kontrol edin

Garip bir şekilde, Google akıllı asistan oyununa biraz geç kalmıştı ve 2016 yılına kadar Asistan'ı, biraz sınırlı tek yönlü bir asistan olan Google Asistan'ın yerini alacak şekilde başlatmak için bekliyordu. Hemen hemen, işler inanılmaz derecede umut verici görünüyordu, ancak hem yazılım hem de donanım açısından (orijinal Pixel veGoogle evi).

Google'ın muazzam beynine dayandığını tahmin edebileceğiniz gibi, Asistan inanılmaz derecede kullanışlıdır. Artık her Android telefonda derinlemesine pişirildi ve basitten (metin gönderme, takvim öğeleri, insanları arama) daha karmaşık olanlara (nesneleri tanımlama, restoran rezervasyonu yapma vb.) Kadar bir dizi görevi yerine getirebilir. İşlevsellik açısından Assistant'ı yenmek gerçekten zor.

Tıpkı Alexa gibi, Google da çok sayıda uygulama eklemek için çalışıyor ('hareketler') hizmetine göre, Asistan neredeyse istediğiniz her şey için kullanışlıdır: TuneIn aracılığıyla radyo, Netflix, Spotify vb. Hatta sadece üretkenlik için birkaç tane var, öğrenci araç setine faydalı bir ek.

Asistan için iOS uygulaması da oldukça kullanışlıdır, kullanıcıların kalp içeriklerine veya yapmak istedikleri görevi yerine getirene kadar sohbet etmelerine izin verir. Siri kadar kusursuz olmasa da çok yakındır.

Okula dönüş 2019 eğitim için en iyi akıllı ses asistanı

En eski ve belki de en bilge sesli asistan gidiyor.

(Resim kredisi: Apple)

3. Siri

Bir Apple kullanıcısıysanız, bundan daha iyisini yapmak zor.

Teknik Özellikler
Çıkış: 2011 Uyumluluk: Mevcut iOS Uygulamaları: Hayır
Satın alma nedenleri
+ İOS ile sorunsuz entegrasyon + Geniş işlevsellik yelpazesi
Kaçınılması gereken nedenler
-Android uyumluluğu yok Amazon'u kontrol edin

Listedeki en eski akıllı asistan aynı zamanda en ilginç geçmişe sahiptir. 2011'de iPhone 4S ile birlikte tanıtılan (şimdi bu bir gerileme ...), işlevsellik başlangıçta çok sınırlıydı: aramalar, metinler ve çok daha fazlası değil. Zamanla Apple, Amazon ve Google tarafından gerçekleştirilen mükemmel çalışmalara yanıt olarak birçok yeni özellik dahil olmak üzere bir dizi yeni özellik sunmak için çok çalıştı.

İOS 12 ile birlikte gelen en son Siri güncellemeleri işleri yeni bir seviyeye taşıdı. Asistan artık işletim sistemine derinlemesine entegre edildi, hatta kullanıcılara ve kişilere geçmiş kullanım modellerine göre mesaj göndermeleri için potansiyel uygulamalar önerecek kadar ileri gidiyor. Apple ile ilgili her şeyde olduğu gibi, Siri aynı zamandaApple İzleveHomePod, Apple'ın akıllı cihazlarını kontrol etmenin farklı yollarını sunuyor.

Bununla birlikte, özellikle bir Android iseniz, Siri'nin bazı dezavantajları vardır. Aslında, Android kullanıcısıysanız, unutun; Siri sizin için hiçbir şey yapmayacak. Apple'ın asistanını rakip işletim sistemine taşımayı kararlı bir şekilde reddetmesi biraz anlaşılabilir, ancak kullanışlılığını bir şekilde sınırlıyor. Şans eseri, gördüğümüz gibi, Android kullanıcıları sıralanmaktan daha fazlası.

HomePod da, Siri'nin Amazon'un Alexa aralığı veya Google Home'a ​​kıyasla gözle görülür derecede eksik olduğu bir alandır. İncelememizde bulduğumuz gibi, varSiri'nin yapamayacağı bazı şeylerve bu, cihazla etkileşim kurmanın baskın yolu akıllı asistan aracılığıyla olduğunda oldukça önemli.

Ancak genel olarak, Apple'ın kendi asistanını Apple'ın kendi cihazlarında yenmek zor, özellikle de şirket sonraki her iOS sürümüyle yapabileceklerini artırmaya büyük yatırımlar yapıyor.

Okula dönüş 2019 eğitim için en iyi akıllı ses asistanı

Bixby 2.0 formunda, bu Samsung kullanıcıları için güçlü bir AI'dır.

(Resim kredisi: Samsung)

4. Samsung Bixby

Salkımın bebeğinin cazibesi var.

Teknik Özellikler
Çıkış: 2017 Uyumluluk: Android ve Tizen Uygulamaları mevcut: Evet
Satın alma nedenleri
+ Samsung kullanıcıları için iyi bir asistan

Yıllarca akıllı telefon ortamına bakarak ve 'Telefonlarımız için akıllı bir asistan yapabilirdik' diye düşünen Samsung, 2017'de Samsung'un Android'inin bir parçası olarak paketlenen cansız asistanı S Voice'un büyük bir yeniden başlatılması olan Bixby ile mücadeleye girdi. cilt.

Yeni asistan, geniş müşteri tabanının sadakatini ödüllendirmek için yalnızca Samsung kullanıcılarına sunulan Siri benzeri bir hizmet olmayı amaçlıyordu. Özellikler yelpazesi de Siri'nin önceki sürümlerine benziyordu, ses ve metin seçenekleri ve diğer temel eylemler sunuyordu.

Bixby birkaç bölümden oluşur: Ses veya asistanı Galaxy cihazlarında düğmeyi sesinizle selamlamak; Vision, nesneleri gerçek zamanlı olarak tanımlayabilen bir AR kamera özelliği; Yinelenen eylemleri ayarlamak için rutinler; ve Home, Bixby'nin gerçekleştirebileceği görevlerin kayan bir listesi.

Samsung, Bixby için kullanılabilen işlevsellik eksikliğiyle ilgili bazı eleştiriler aldıktan sonra, TV'ler ve buzdolapları gibi bir dizi akıllı cihazla uyumlu olan asistanın önemli bir yeniden çalışması olan Bixby 2.0 ile geri döndü ve yeniden düşündü. . Gelecekte Bixby, Samsung'un Galaxy Home akıllı hoparlörünü destekleyecek.

Okula dönüş 2019 eğitim için en iyi akıllı ses asistanı

Mütevazı ama şaşırtıcı derecede güçlü.

(Resim kredisi: Microsoft)

5. Microsoft Cortana

Halo'daki karakterden sonra adlandırıldı, burada beğenilecek çok şey var

Teknik Özellikler
Çıkış Tarihi: 2014 Uyumluluk: Windows, iOS, Android ve Xbox Uygulamaları mevcuttur: Evet
Satın alma nedenleri
+ Hemen hemen tüm cihazlarda çalışır + Özellikle üretkenlik için geniş beceri seti Amazon'u kontrol edin

Son fakat kesinlikle en az değil, Microsoft'un Cortana asistanı, aslında tamamen üretkenlik açısından en çok yardımcı olabilir. Windows 10 ile birlikte tanıtılan Cortana, öncelikle işinizi akıllı bir şekilde yapmanıza yardımcı olmakla ilgilidir. Örneğin Office 365 paketi, farklı görevlere yardımcı olmak için yerleşik Cortana'ya sahiptir.

Cortana'da bulunan temel özellikler diğerlerine benzer: İnternette bir şeyler aramak, hatırlatıcılar ayarlamak ve Bing kullanarak soruları yanıtlamak. Alexa gibi Cortana da ecobee gibi farklı uygulamalara dayalı ekstra şeyler yapmasına izin veren çeşitli üçüncü taraf 'becerilere' sahiptir.

  • Siri ve Cortana, masaüstü sürümü

Microsoft ayrıca2017'de duyurulduCortana'nın Alexa cihazları ile çapraz uyumlu hale geleceği ve bunun tersi, yani Windows 10 cihazlarının Alexa'yı kolayca açabileceği anlamına geliyor.

Son zamanlarda Microsoft, tüketiciler arasında yaygın kullanım eksikliği nedeniyle Cortana'nın odağını işyeri etkileşimlerine kaydırıyor. Yani, gerçekten, saf üretkenlik açısından, Cortana bu listenin galibi olsa da, bir öğrenci olarak diğerleri muhtemelen günlük bazda daha yararlıdır.