Close
  • Ana
  • /
  • Yolculuk
  • /
  • Sırt çantası vs bavul: Seyahatiniz için hangisi en iyisi?

Sırt çantası vs bavul: Seyahatiniz için hangisi en iyisi?

Hafif seyahat etmek bazen imkansız görünebilir, ancak bugünlerde tüm kullanışlı paketleme tüyoları ile bir sırt çantasına ne kadar çok şey sığdırabileceğinizi görünce şaşıracaksınız. Ancak aynı zamanda, bazen tekerlekli bir bavula sahip olmak daha ağır eşyaları taşımak için çok uygundur ve boyutuna bağlı olarak, uçakta seyahat ederken el bagajı olarak yine de bir bavul kullanabilirsiniz.


Ama hangisi yolculuğunuz için doğru? Bir sırt çantası ile bavulun bazı artılarını ve eksilerini inceleyeceğiz, böylece paketleme ihtiyaçlarınız için hangisinin doğru olduğunu anlayabilirsiniz.

Yani satın almalısınen iyi sırt çantasıya daen iyi bavul? Detaylara geçelim…

Sırt çantası vs bavul: İşlevsellik

Bir sırt çantası ve bir bavul, onları ne için kullandığınıza bağlı olarak çok uygundur. Yalnızca bir kıyafet değişikliğine ihtiyaç duyabileceğiniz daha kısa yolculuklar ve geziler için, klasik bir sırt çantası seyahat etmenin basit bir yolunu sağlayabilir. Ancak daha uzun yolculuklar için biraz daha fazla alana ihtiyacınız varsa, bu bir sırt çantasının uygun olmadığı anlamına gelmez.

Yürüyüş sırt çantalarıbir bavuldan daha fazla olmasa da, daha fazla alan sunabilir, hatta bazıları, tıpkı bir bavul gibi eşyalarınızı yerleştirmeyi kolaylaştıran fermuarlı bir panel sunar.


Sırt çantasıyla seyahat seyahat etmenin popüler bir yolu haline gelse de, tüm eşyalarınızı sırtınızda taşımaktan hoşlanmıyorsanız, bavul sizin için daha iyi bir seçenek olacaktır. Bu günlerde bavulların tekerlekleri var, yani eşyalarınızı herhangi bir ağırlık taşımadan taşımanın en kolay yolu. Bu nedenle, yanınıza birkaç çift ayakkabıdan fazlasını almayı seven biriyseniz, bavul sizin ideal seçiminiz olacaktır.

Buna ek olarak, valizlerin çoğu sert bir kabukla yapılır, bu nedenle uçakla seyahat ediyorsanız, eşyalarınızın beklemeye alınması durumunda korunduğunu bilirsiniz. Öte yandan, bir sırt çantası yalnızca kumaştan yapılır ve dayanıklı olsa da, yol boyunca yırtılmalara ve takılmalara karşı hassas olabilir ve kırılgan öğeler iyi korunmaz. Öte yandan, bir tarlada kamp yapmaya gidiyorsanız, çimenlerin ve çamurun üzerinde bavulu sürüklemek biraz zahmetli olabilir, bu yüzden seyahatiniz için akıllıca seçim yapın.


Sırt çantası vs bavul: Stil ve fiyat

Hem işlevsellik hem de stil söz konusu olduğunda bavullar seyahat etmenin daha akıllı bir yolu olabilir. Bavullar genellikle bir kumaş veya sert parlak bir kabuk ile daha akıllı görünebilir. Sırt çantaları da şık görünebilir, ancak bir iş gezisine çıkıyorsanız, sırtınızda yürüyüş çantanızla biraz yersiz görünebilir.

Fiyat açısından, en iyi sırt çantalarından bazıları oldukça pahalı olabilir ve sırt çantası ne kadar büyükse, o kadar pahalı olur. Öte yandan bavulları bulmak oldukça kolaydır ve küçük kabin çantaları yaklaşık 10-20 £ gibi düşük bir fiyata mevcuttur. Yine de tasarımcı donanımınızı seviyorsanız, markalı çantalar için binlerce dolar ödemeye hazır olun.


Akıllı valizler de artık gerçekten popüler, telefon şarj noktaları, izleme cihazları ve akıllı kilitler sunuyor ve bu da onları standart tekerlekli valiz veya sırt çantanızdan çok daha yüksek bir fiyata koyuyor.

Sırt çantası vs bavul: Karar

İkisi deen iyi sırt çantalarıveen iyi bavullaramaçları var. Ağır yükleri taşımaktan hoşlanmıyorsanız, tekerlekli bir bavul herhangi bir yolculuk uzunluğu için kolay bir seçenektir, ancak yine de anahtarlar, cüzdan ve telefon gibi daha kişisel eşyalarınızı taşımak için bir sırt çantasına veya daha küçük bir çantaya ihtiyacınız olacaktır.

Bunu akılda tutarak, bir taşla iki kuş vurmak isteyebilirsiniz. Seyahat sırt çantaları genellikle daha küçük kişisel eşyalarınız için kullanabileceğiniz çıkarılabilir daha küçük bir sırt çantasıyla gelir, bu da iki ayrı çanta taşımanız gerekmediği anlamına gelir.

Bugünün en iyi bavul fiyatlarıAmerikan Turist Tatili... John Lewis 55 £ Görünüm Amerikan Turist Tatili... John Lewis 65 £ GörünümBoynuz - Juno 2.0 Büyük... Amazon £73.50 GörüntüleAmerikan Turist Tatili... John Lewis £ 79 GörünümDaha Fazla Fırsat Göster En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz