Close
  • Ana
  • /
  • Seyahat
  • /
  • Bagaj hakkı kılavuzu: bagaj limitleri, fazla ücretler ve bunlardan nasıl kaçınılacağı

Bagaj hakkı kılavuzu: bagaj limitleri, fazla ücretler ve bunlardan nasıl kaçınılacağı

Bütçe havayolları uzun zamandır 'tam hizmeti' 'temel ekonomi'ye düşürdü ve her şey artık ekstra maliyete sahip. Bu, önceden cömert ve ücretsiz olan ve şimdi sıkı bir şekilde kontrol edilen ve pahalı olan bagajları da içerir.


Bu, ucuz hava yolculuğunun gizli maliyetidir ve havayolunuzun kayıtlı bagaj ücretlerinin tam olarak ne olduğunu ve el bagajı için izin verdiği tam boyutları bilmek öder.

Birleşik Krallık havayollarında bagaj limitleri ve fazla ücretler

Easyjet bagaj hakkı

Easyjet'teki her yolcu, 56 x 45 x 25 cm ölçülerinde olması gereken bir parça el bagajıyla binebilir. Ağırlık kısıtlaması yoktur, ancak buna tutamaçlar ve tekerlekler dahildir, bu nedenle çantanızı dikkatlice kontrol edin, çünkü kapılardaki personel daha büyük bir çantaya sahip olan herkes için 47 £ ücret alır.

15 kg'a kadar olan bagajları 8,99 £ ile 29,99 £ arasında ve 23 kg'a kadar 13,99 £ ile 33,99 £ arasında çevrimiçi olarak satın alabilirsiniz.


Havaalanına gelirseniz ve bagaj bırakma masasındayken bagajınızı kontrol etmeniz gerektiğine karar verirseniz, 37 £ ödemeyi bekleyin.


British Airways bagaj hakkı

British Airways'in 'temel' yalnızca el bagajı 'ücreti. 23 kg maksimum ağırlıkta ısrar etse de, 56 x 45 x 25 cm'lik çantalara ücretsiz olarak izin verir.

Yolcular, Euro Traveller, World Traveler ve Eco biletlerinde 90 x 75 x 43 cm ölçülerinde ve maksimum 23 kg ağırlığında olduğu sürece bir çanta ücretsiz olarak check-in yapabilirler.


Ancak, BA ile herhangi bir yere uçmadan önce, her ikisi için de küçük yazıları kontrol edin. izin verilen bagaj kapasitesiveekstra masraflarGideceğiniz yere bağlı olarak büyük ölçüde değişen kontrol edilmiş bagaj için.

Ryanair bagaj hakkı

Avrupa'nın en popüler havayolu, bagaj hakkı konusunda kesinlikle en cömert değil.

Ne yazık ki, bütçe havayolu bazı yolcuların yalnızca kabin bagajlarıyla seyahat etmeyi sevdiğini ve şimdi izin verdiği ücretsiz çantanın siz ödeme yapmadıkça check-in yapılması konusunda ısrar ediyor.Öncelikli & 2 Kabin Çantası'ücret (5 €' dan itibaren), bu da size öncelikli biniş sağlar.


Oldukça garip bir şekilde, seninücretsiz kayıtlı bagajHem Easyjet hem de British Airways'den çok daha küçük olan 40 x 25 x 20cm boyutlarında olmalıdır. Ekstra kayıtlı bagajların maliyeti çevrimiçi olarak £ 25 ve havaalanında £ 40, bu nedenle uçmadan önce her zaman uçağa ne getirebileceğinizi kontrol edin;bagaj fazlasıHavalimanında kilosu 10 sterlin tutuyor.

Jet2 bagaj hakkı

Ryanair'den farklı olarak Jet2, her yolcunun endüstri standardı 56 x 45 x 25 cm ve ağırlığı 10 kg'a kadar olan tek parça el bagajını almasına izin vererek işleri gerçekten basit tutar.

Bu durumda, varış noktanıza bağlı olarak £ 8 ila £ 45 arasında değişen 22 kg'a kadar kayıtlı bagaj için ekstra ücret ödemeniz mümkündür. Havaalanına gitmeden önce online rezervasyon yaparsanız% 50 daha ucuzdur.

Flybe bagaj hakkı

Ryanair gibi,Flybeyolcuların tekerlekler ve kulplar dahil 55 x 35 x 20 cm boyutlarında çantalar getirmelerini talep ederek benzersiz bir kabin çantası boyutunda ısrar ediyor (büyük boy ise kalkış kapısında 50 £ ücret alınır). Ryanair'in harçlığından daha küçük.

Bununla birlikte, her iki çantanın birlikte ağırlığı 10 kg'dan az olduğu sürece ikinci bir çantanın öndeki koltuğun altına yerleştirilmesine izin verir. Kayıtlı bagaj ücretleri 18,50 £ için 15kg, 19 £ için 20kg, 24 £ için 23kg ve 49 £ için iki çantaya bölünmüş olarak 40 kg şeklindedir, yani ne kadar az paketlerseniz o kadar az ödersiniz.

Tüm bunlar & lsquo; Just Fly 'biletleri için geçerlidir; daha pahalı 'Daha Fazla Al' veya 'Hepsi Bir Arada' biletleri cömert bagaj haklarıyla birlikte gelir.

Virgin Atlantic bagaj hakkı

Virgin Atlantic'in Ekonomi veya Premium kabinlerinde bulunan her yolcunun, 56 x 36 x 23 boyutlarında ve endüstri standardından daha küçük olan 10 kg ağırlığa kadar el bagajına izin verilir. Bununla birlikte, el çantası veya küçük bir sırt çantasını da ücretsiz olarak gemiye götürebilirsiniz.

Economy Light biletler yalnızca el bagajına izin verir ve kayıtlı bagaj ilk bagaj için 45 £ ve ikincisi için 65 £ tutarındadır. Economy Classic ve Delight biletleri, kayıtlı bir bagaj içerir.

Kontrol edilen tüm bagajlar maksimum 90 x 75 x 43 cm boyutlarında ve 23 kg ağırlığında olmalıdır.

Qatar Airways bagaj hakkı

Artık Cardiff'in yanı sıra Edinburgh, Birmingham, Manchester ve Londra Heathrow'dan da uçan Qatar Airways, tüm Ekonomi Sınıfı yolcularının 7 kg'ı geçmemek üzere tek parça bagaj taşımalarına izin veriyor.

Kayıtlı bagaj hakkı, destinasyona bağlı olarak büyük ölçüde değişir, ancak çoğu uçuş, ekonomik bilet sahiplerinin, çok cömert boyutlara sahip bir çantada 30 kg'a kadar ücretsiz check-in yapmasına izin verir.

Thomas Cook Airlines bagaj hakkı

Thomas Cook havayollarında seyahat eden herkes şunları yapabilir:çantayı kontrol etKısa mesafeli uçuşlar için 15 kg'ın ve uzun mesafeli uçuşlar için 20 kg'ın altında olduğu sürece ücretsiz, ancak ABD'ye gelen yolcular ekstra 3 kg alıyor.

Ek bagajGideceğiniz yere bağlı olarak 5 kg için £ 15'ten başlayan fiyatlarla.El bagajı55 x 40 x 20 cm boyutlarında ve maksimum 6 kg ağırlığında olmalıdır.

Qantas bagaj hakkı

Avustralya'nın amiral gemisi havayolu şirketi, her ekonomi yolcusuna birücretsiz kabin bagajı7 kg'dan fazla olmadığı ve 115 cm ölçüsü olduğu sürece her uçuşta.

Bu, bagaj parçasının genişliğini, yüksekliğini ve derinliğini toplayarak hesaplanır, bu nedenle pratikte ölçü 56 x 36 x 23 cm'dir. Sen de kalkıyorsun30 kg ücretsiz kayıtlı bagaj158 cm'yi geçmemesi şartıyla.

Emirates bagaj hakkı

Emirates'teki ekonomi sınıfı müşteriler şunları yapabilir:35 kg'a kadar check-inücretsiz ve birden fazla çantada. El çantası söz konusu olduğunda, Emirates her yolcunun boyutu 55 x 38 x 20 cm'yi ve ağırlığı 7 kg'ı geçmeyen tek parça taşımasına izin veriyor.

Bagaj hakkı kısıtlamalarını önlemek için hafif paketleme

Herhangi bir Birleşik Krallık havayolunda endişe duymadan uçmak için güvende olmanın tek yolu, hayal kırıklığı yaratacak kadar küçük 56 x 35 x 20 cm (ve seyahat ediyorsanız 35 x 20 x 20 cm kadar küçük) bir kabin bagajı bulmaktır Ryanair ile).

Ancak, ekstra ücretler ve beklenmedik masraflardan vazgeçmek için yapabileceğiniz başka şeyler de var.

Seçeneklerinizi tartın

Havayolunuzun tam bagaj hakkı ve ölçülerini öğrenin, bir mezura ve bazı dijital bagaj tartıları alın ve durumunuzun tam olarak ne olduğunu bilmeniz için uçmadan birkaç gün önce bir alıştırma paketi yapın. Ardından, paketlemenizi düzene sokmaya (ve muhtemelen başka bir çanta bulmaya) veya ekstra bagaj ücretlerini çevrimiçi olarak ödeyip ödemeyeceğinize karar verebilirsiniz.

Bir valiz paylaşın

Bir grup veya çift olarak seyahat ediyorsanız, biriniz için kayıtlı bagaj satın alın ve o çantayı paylaşın. İkiniz de bagajınızı eve götürürseniz, bol miktarda yeriniz olmalıdır.

Ayakkabılarınızı seçin

Bir ayakkabı seçeneğiyle seyahat etmek, insanların bu kadar çok bagajla seyahat etmelerinin ana nedenidir. Sert bir eğitmen veya küçültülmüş yürüyüş ayakkabısına benzeyen ve makul derecede akıllı görünen orta boy bir yaklaşma ayakkabısı seçin. Yerden tasarruf ettikten sonra parmak arası terlikler yedek ayakkabınız olabilir.

Yıka ve Giy

İki hafta boyunca seyahat ediyorsanız, 14 çift iç çamaşırı alırsınız, değil mi? Vay canına! Bunun yerine, sadece uzun bir hafta sonu için toplanın ve giderken iç çamaşırınızı yıkayın. Bu tek hareket bagajınızı büyük ölçüde azaltır.

Sırt çantası giyin

Birçok düşük bütçeli havayolu, uçağa binerken yolcuların bagajlarını alır. Check-in personelinin çoğu tekerlekli yolcu çantasıyla aynı boyutta olmasına rağmen nadiren fark ettiği bir sırt çantası takarak bunun olma olasılığını azaltabilirsiniz.

  • Kontrol eten iyi sırt çantaları

Asla ceket giyme

Bunun yerine uçakta giyin, tercihen sıcak bir katmanla doldurulmuş cepler, eldivenler ve soğuk bir yere gidiyorsanız atkı ile.

  • Şimdi OkuBeat gear için öneriler ve faydalı seyahat ipuçları ile Pingtwitter'ün nihai seyahat rehberi