Close
  • Ana
  • /
  • Ses
  • /
  • Bang & Olufsen BeoLab 18 incelemesi: süper zenginler için seksi hoparlörler

Bang & Olufsen BeoLab 18 incelemesi: süper zenginler için seksi hoparlörler

Bang & Olufsen BeoLab 18 fırsatlar

Bang & Olufsen, işleri farklı şekilde yapması ile biliniyor, örneğin, şirket 90. Yılını kutlamak için 54.000 £ 'luk devasa bir hoparlör yarattı ve en son teknoloji yüklü çoğunluğa hemen atlamak yerine, tiltech'in üstün ses kalitesini sunmasını bekleyecekler. ile tanınırlar.


Bang & Olufsen, örneğin şirketin 90. Yılını kutlamak için farklı şeyler yapması ile tanınır.54.000 £ 'luk muazzam bir hoparlör yarattıve en son teknoloji yüklü çoğunluğa hemen atlamak yerine, tanınan üstün ses kalitesini sunana dek bekleyecekler.

Şirketin efsanevi hoparlörü BeoLab 8000, 18 yıldır değişmeden satıştaydı. Bu, teknoloji endüstrisinde neredeyse hiç duyulmamış bir şey, Apple o zamanlar 18 iPhone'u çıkardı!

Ellerimizi aldıkyeni BeoLab 18 hoparlörlerefsanevi 8000'leri değiştirmekle görevlendirildi. İşe hazırlar mı?

Tasarım

BeoLab 18 hoparlörler onu seviyor ya da tasarımından nefret ediyor, şahsen ben onları seviyorum, ofisteki diğerleri o kadar istekli değil. Katedral organlarına benziyorlar ve gerçekten odanızda bir ifade parçası olarak hareket ediyorlar.


Yivli alüminyum sehpa, kalın taban ve fanlı dış ızgara ile orijinal BeoLab 8000 hoparlörlerine açıkça bir saygı duruşu niteliğindedirler.


Ancak yeni tasarım çok daha zarif ve kumaş ızgara yerini 19 ahşap 'lamel' aldı. Bunlar standart olarak siyah renktedir, ancak beyaz, meşe, akçaağaç ve ceviz olarak da mevcuttur (bir ücret karşılığında).

Üst kısım, hoparlörü açtığınızda yeşil renkte yanan (ve bağlantı olmadığında kırmızı renkte) yanan, şekillenmiş tweeter ile süslenmiştir.


Söylediğimiz gibi, bu hoparlörler 132,4 cm boyunda, 15,5 cm genişliğinde ve 11,5 cm derinliğindeki ifade parçalarıdır ve hiçbir yere gizlenmeyeceklerdir. Ayrıca 8,5 kg'da oldukça ağırdırlar (ancak çoğu son derece sağlam temeldir).

Hoparlörün dış kasasında fiziksel kontroller yoktur, ancak lamellerin arkasına gizlenmiş, hoparlör yerleşimiyle ilgili birkaç anahtar vardır (sol ve sağ, ayrıca köşe, duvara monte veya serbest konum).

Güç kablosu, hoparlörün arkasına (yine lamellerin arkasına) girer ve kablosuz oldukları için, bu kablolardan çıkan tek teldir ve her şeyi bir şekilde şık tutar.


Verim

Bang & Olufsen, BeoLab 18s ile resmi olarak WiSA sertifikalı hoparlörleri çıkaran ilk şirkettir. WiSA, Immaculate Wireless Sound (IWS, kesinlikle?) Anlamına gelir ve şirket, 'Kablosuz teknolojinin, Bang & Olufsen'in gerçek kusursuz bir ses deneyimi için talep ettiği titiz standartları nihayet karşıladığını' iddia ediyor.

Bunun iki avantajı vardır, öncelikle WiSA onaylı hoparlörler birbiriyle uyumludur, bu da başka bir üreticiden cihaz satın alabileceğiniz ve mevcut Bang & Olufsen kurulumunuzla sorunsuz çalışmasını sağlayabileceğiniz anlamına gelir.

İkincisi, teknik özellikler, 160 nanosaniyelik bir hoparlörden hoparlöre gecikme ile 32, 44.1, 48 ve 96 kilohertz örnekleme hızlarında 24 bit, sıkıştırılmamış ses iletimini içerir. Daha basit bir ifadeyle, kulağa harika gelmelidir.

Lamellerin arkasına gizlenmiş, sadece iki adet 4 inçlik orta kademe / woofer çalıştıran iki 160-watt amper vardır. En üstte, geniş yüksek frekanslı dağılım için güzel bir akustik lense sahip 0,75 inçlik tek bir kubbe tweeter var.

Lameller ayrıca orta aralık frekanslarının ses dağılımına da yardımcı olur.

Bu hoparlörlerin genel sonucu, çok az distorsiyonla harika ses çıkarmaları, inanılmaz derecede yüksek olmalarıdır. Mükemmel miktarda bas var (zevkime göre), ancak tiz ve orta sesler net kalıyor. Esasen, pahalı hoparlörlerden beklediğiniz gibi ses çıkarırlar.

Maliyet ve Kurulum

Şimdi maliyete gelince, bu kötü çocuklardan bir çift sizi 4,000 sterlin civarında geri alacak. Bu çok para.

Tabii ki, bu sadece hoparlörler için, ayrıca bir alıcıya ihtiyacınız olacak, aksi takdirde sadece iki hoparlöre sahip olacaksınız ve bunlarda müzik çalmanın bir yolu olmayacak.

Tüm test sesimizi BeoSound Essence ile çaldık. Esasen daha pahalı olanGoogle Chromecast Audio.

Şık bir cihaz. Dört düğme ve sesi ayarlamak için yumuşak bir şekilde döndürülen çerçeve vardır. Bunu kullanarak hoparlörleri kontrol etmek, Bang & Olufsen akıllı telefon uygulamasından çok daha hoş.

Ayrıca BeoVision Avant 85'inize mükemmel bir şekilde iltifat ederler.

Erken Karar

Bu hoparlörler pahalıdır, bu nedenle derin ceplere ihtiyacınız olacak ve büyükler, bu nedenle çok fazla alana ihtiyacınız olacak. Ancak, aynı zamanda harika ses veren çarpıcı görünümlü hoparlörlerin peşindeyseniz, bunlar kesinlikle dikkate alınmalıdır.