Close
  • Ana
  • /
  • Uygulamalar
  • /
  • WhatsApp'ta yasak mı? Yakında uygulamaya bir çözüm geliyor

WhatsApp'ta yasak mı? Yakında uygulamaya bir çözüm geliyor

WhatsApp, mesajlaşma platformunun sizi yanlışlıkla yasakladığını düşünüyorsanız, hesabınızla ilgili inceleme talep etmenize olanak tanıyan yeni bir uygulama içi özelliği yakında başlatabilir.

Spam gönderenleri ortadan kaldıracak kadar gelişmiş yerel filtreleme sistemlerine rağmen, WhatsApp her zaman doğru olanı yapmaz ve bu, gerçek kullanıcıların bazen bir WhatsApp yasağı ile karşılaşabileceği anlamına gelir. Bu kararlara itiraz etmek zahmetli olabilir: müşteri desteğine ulaşmak genellikle zaman alıcıdır ve istediğiniz çözümü alacağınızın garantisi yoktur.

WABetaInfo WhatsApp yasağı inceleme ekran görüntüsü

(Resim kredisi: WABetaInfo)

Bir hesabın yasaklanmasının ardından, WhatsApp sohbet listeniz artık görüntülenemez, bunun yerine size 'bu hesabın WhatsApp'ı kullanmasına izin verilmediğini' söyleyen bir pankart alır. Ancak uygulamanın gelecek bir sürümünde platform, kullanıcılara uygulamanın içinden bir inceleme talep etmenize olanak tanıyan yeni bir düğme sağlayacaktır.


buna göreWABetaBilgi, yeni düğmeyi tıkladıktan sonra, uygulamanın hizmet şartlarının herhangi bir ihlali olup olmadığını görmek için kullanıcıların verilerinin doğrudan WhatsApp desteğine gönderildiğini not eder. Hesap yanlışlıkla işaretlenmişse, WhatsApp hesabı geri yükleyecektir. Aksi takdirde, yasağı desteklemeyi seçebilir, yani hizmeti tekrar kullanmak için yeni bir numaraya ihtiyacınız olacaktır.

Şimdilik WABetaInfo, özelliğin iOS için WhatsApp beta'nın gelecekteki bir güncellemesinde tespit edildiğini, ancak Android için WhatsApp beta'da da geliştirileceğini bildiriyor.


WhatsApp her zaman platformunu geliştirmek istiyoryenilikçi yeni güncellemeler. Kısa süre önce, kullanıcıların seçim yapmasına olanak tanıyan yaklaşan bir özelliği duyurdu.video yükleme kalitesibirisine mesajlaşma uygulaması içinde bir video gönderirken. Ne olursa olsun, birçok kullanıcı hizmete devam etmez. Hala WhatsApp'tan uzak durmayı tercih ediyorsanız, o zaman listemizde seçebileceğiniz birçok harika mesajlaşma uygulaması var.En iyi 8 WhatsApp alternatifi.