Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • Barbour Bede Wellington incelemesi: İngiliz ayakkabılarının çoğu bir yükseltme alıyor

Barbour Bede Wellington incelemesi: İngiliz ayakkabılarının çoğu bir yükseltme alıyor

Barbour Bede Wellington botu tam anlamıyla hevesli 'ülke' takımını hedefliyor, ancak aynı zamanda birkaç gizli avantajı olan mükemmel işlevsel bir kuyu. Aslında, onlar bazılarıen iyilertest ettik. Barbour serisindeki temel model olan Barbour Bede Wellington, şimdi 64,95 £ RRP ile mevcuttur. Tam Barbour Bede welly incelememiz için okumaya devam edin.

Barbour Bede Wellington çizme incelemesi: tasarla ve inşa et

Barbour Bede Wellington geleneksel bir yapıdır, vulkanize kauçuk bir üst kısım, baldırda yüksekte bir ayar kayışı bulunan daha kalın ve daha sert taban ünitesidir. İç taban, çizmenin geri kalanına takılır, iki ucu keskin bir kılıç, çizmeyi dikkatsizce çekerken kırışmaz ve kırışmaz, ancak gerektiğinde ayrı olarak kurutulamaz.

Kumaş ekose astar klas bir hava katıyor ve dış kısımdaki hafif pervazlar, kulağa göründüğünden daha tuhaf gelen Wellington Dükü döneminden kalma bir binicilik botunu andırıyor. Üst kısımdaki kabartmalı kalıpta, sadece vintage havayı tamamlamak için 'J Barbour & Sons' yazıyor.

Barbour Bede Wellington


(İmaj kredisi: Mark Mayne)

Küçük ama son derece kritik bir tasarım öğesi, J Barbour & Sons'un 'tekme mahmuzu özelliği' olarak adlandırdığı, topukta dik açılı küçük bir çıkıntıdır. Bu, çamurlu çizmeleri ellerinizi veya uşakları dahil etmeden çıkarmanıza olanak tanır, bu herkes için iyi bir haber, ne?

Genel yapı sağlamdır, ancak yine de esnektir, çökebilen ve takılması zor olabilen bazı daha ucuz modellerin aksine daha sıcak havalarda bile dik ve kullanıma hazır kalır. Ayak bileği için iyi bir koniklik, yalnızca botun şeklini korumakla kalmaz, aynı zamanda onu oldukça yapışkan çamurda bile yerinde tutar.


Barbour Bede Wellington incelemesi

(İmaj kredisi: Mark Mayne)

Barbour Bede Wellington çizme incelemesi: performans ve konfor

Bunlar lastik bot kampının 'istenen aşınma' ucunda olsa da, performans veya konfor söz konusu olduğunda hiçbir taviz yoktur. Bu sağlam yapı soğuğu çok iyi yalıtır ve kalın taban ve iç taban, ayak parmaklarını uzun 'ayakta durma' süreleri boyunca sıcak tutmak için birleşir. Bu yalıtım – birçok yönden – buradaki gizli faydadır. Daha küçük boylar uzaktan iyi görünebilir ve köpeği hızlı bir şekilde yürümek için iyi olacaktır, ancak uzun süre ayakta durmak için uygun şekilde ayakkabılı olduğunuza çok memnun olacaksınız.


Daha aktif senaryolarda, Barbour Bede Wellington kaçınılmaz olarak ısınır, ancak kumaş astar nefes alabilirliğe oldukça iyi yardımcı olur, kesinlikle astarsız modellerden daha iyidir.

Dış tabanın içine oyulmuş muazzam derecede derin sırt blokları vardır ve bu dev oluklar derin çamur, ıslak çim ve benzerlerini kavramak için harika bir iş çıkarır ve alttan kesilmiş bir topuk, her şeyi eşit bir omurga üzerinde tutmak için vücut ağırlığını yoğunlaştırır.

Barbour Bede Wellies incelemesi

(İmaj kredisi: Mark Mayne)

Oldukça yüksek kesimli bir bot olan genel ıslak ve çamura karşı koruma, beklendiği gibi gerçekten mükemmeldir ve diz seviyesinin altındaki herhangi bir şeyden geçmenin kesinlikle iyi olacağına dair güven verir. Bir sonraki adım, temelde bir Landy'de bile biraz aşırıya kaçan kuşlardır. Belki söylemeye gerek yok, ancak ayar kayışları tamamen işe yaramaz ve her zaman dikkatsizce takılmalıdır.


Barbour Bede Wellies incelemesi

(İmaj kredisi: Mark Mayne)

Barbour Bede Wellies incelemesi: karar

Kısacası, Barbour Bede Wellington mükemmel birer sağlıklıdır, hiç şüphemiz olmasın. Dışarıda kesinlikle daha ucuz kuyular var, ancak çok azı Barbour Bede Wellington kadar stil ve pratiklik sunabilir. Tüm dış mekan koşullarında beklediğiniz kadar rahattırlar ve soğuk zeminden pek çoğundan daha iyi yalıtırlar.

Bahçe veya çiftlik çevresindeki unsurlardan iyi bir korumaya ihtiyaç duyanlar için mükemmel, ancak festivallerden Pazar şehir merkezlerine, binicilik okullarına ve kır barlarına kadar her yere uyum sağlamalarını sağlayacak şık bir kenar ile. Gerçekten de, Bardour Bede, Barbour ceketinin bot eşdeğeridir, bu da oldukça fazla şey söylüyor.