Close
  • Ana
  • /
  • Tabletler
  • /
  • 2'si 1 Arada Bilgisayarların Savaşı: iPad Pro - Pixel C - Surface Pro 4

2'si 1 Arada Bilgisayarların Savaşı: iPad Pro - Pixel C - Surface Pro 4

Değişmekte oldukları bilgi işlem süreleri: Pazar, dizüstü bilgisayarlar olarak ikiye katlanan tabletlerle ve bunun tersi de geçerlidir. Peki bu yeni kategorideki cihazların göreceli avantajları nelerdir? Ve sonuçta geleneksel bir dizüstü bilgisayara bağlı kalmaktan daha iyi misiniz?


Sunulan çeşitli seçenekler arasından seçim yapmanıza yardımcı olmak için, en iyi modellerden üçünü birbiriyle karşılaştırıyoruz: Apple'ıniPad Pro, Google'ınPiksel Cve Microsoft'unYüzey Pro 4. Tüm hayati istatistikleri, artıları, eksileri ve daha fazlasını bulmak için okumaya devam edin.

iPad Pro

iPad Pro

Tasarım ve donanım:Apple'ın şimdiye kadarki en büyük tableti, 2.732 x 2.048 piksel (inç başına 264 piksel) çözünürlükte çalışan devasa bir 12.9 inç ekrana sahiptir. Son teknoloji ürünü bileşenleri, kullanımda hızlı olduğu anlamına gelir - çok hızlı - ve 713-723 gram (1.57-1.59 pound) ağırlığındadır. Cupertino şirketinin her zamanki mükemmel tasarım gözü burada kanıtlanmıştır, ancak klipsli, izleme dörtgensiz klavye kapağı aerodinamik estetiği biraz bozar.

Yazılım:Mükemmel bir uygulama seçimi, sorunsuz ve hızlı performans (özellikle kaputun altındaki güçlü bileşenler göz önüne alındığında) ve diğer Apple ürünleriyle rakipsiz entegrasyon gibi her şeyin yanı sıra iPad Pro'da iOS elde edersiniz. İOS artık Bölünmüş Görünüm modunu desteklese de, çoklu görev için ideal değildir ve bir Mac veya Windows'ta OS X ile aynı pencereli esnekliğe sahip değilsiniz.


Aksesuarlar ve fiyat:İPad Pro'yu bir dizüstü bilgisayar olarak kullanmak istiyorsanız, Akıllı Klavyeye (başka bir 139 £ / 169 $) veya üçüncü taraf bir alternatife ve muhtemelen Kaleme (79 £ / 99 $) ihtiyacınız olacak. yaratıcı. Tabletin kendisinin maliyeti 679 - 899 £ (799 - 1.079 $) arasında değişiyor ve bu da size çok iyi bir dizüstü bilgisayar almak için yeterli. İPad Pro iyi bir kit ama bir bedeli var - ve mevcut iOS / OS X kullanıcıları için en uygun olanı. (İncelememizi okuyun.)

Piksel C

Piksel C


Tasarım ve donanım:Pixel C, 2,560 x 1,800 piksel çözünürlükte (308 ppi) daha küçük bir 10,2 inç ekrana yerleşmesine ve sonuç olarak daha hafif 517 gram (1,14 pound) ağırlığa sahip olmasına rağmen, açıkça doğrudan bir iPad Pro rakibi olarak tasarlandı. Sorunsuz bir bilgisayar deneyimi sağlamak için yeterli dahili homurtu (bir Nvidia CPU dahil) var. Apple'ın çıkardığı tablet kadar kapsamlı veya ikonik olmayabilir, ancak neredeyse bakmak kadar çekici.

Yazılım:Genel fikir birliği, Android 6.0 Marshmallow'un Pixel C'nin en büyük sorunu olduğudur. Elbette, Android bir akıllı telefondaki iOS kadar iyi olabilir, ancak işletim sistemi tablet kullanımı için iyi optimize edilmemiştir ve üzerinde çalışan uygulamalar da değildir. Burada yerel pencereli veya gerçek çoklu görev yetenekleri yoktur (Google'ın bunun üzerinde çalıştığı söylense de), ancak dahil edilen uygulamalar (Gmail, Drive, Chrome) ekstra alanı iyi bir şekilde kullanıyor.


Aksesuarlar ve fiyat:Resmi klavye ekleri sizi 119 £ / 149.99 $ geri getirecek, ancak iPad Pro'da Kalem için eşdeğer bir şey yok. Tabletin kendisine gelince, ne kadar depolama alanına ihtiyacınız olacağını düşündüğünüze bağlı olarak 399 - 479 £ (499.99 $ - 599.99 $) ararsınız. Bunlar tam olarak iPad Pro fiyatları değil, ancak yine de bütün resme baktığınızda paranızın karşılığını alamayacağınız kadar tablet alamıyorsunuz. (İncelememizi okuyun.)

Yüzey Pro 4

Yüzey Pro 4

Tasarım ve donanım:Microsoft epey bir süredir Surface oyunundaydı (kesin olmak gerekirse 2012'den beri) ve Surface Pro 4'ün hoş tasarımında gösteriyor. Bu 12,3 inç, 2,736 x 1,824 piksel çözünürlüklü (267 ppi) tablet gerçekten harika görünüyor bölüm ve dizüstü bilgisayar düzeyinde özelliklerle doludur (bir dizüstü bilgisayarda olduğu gibi, yapılandırma ve fiyat seçenekleri vardır). 766-786 gram (1.69-1.73 pound) ağırlığıyla bizim seçimimizdeki en ağır 2'si 1 arada.

Yazılım:Surface Pro 4'ün as kartı, iOS veya Android gibi bir mobil işletim sistemi yerine tam bir masaüstü işletim sistemi (Windows 10) çalıştırmasıdır. Bu, Photoshop, iTunes, Spotify, tam bir masaüstü web tarama deneyimi ve benzeri anlamına gelir. Elbette, böyle bir işletim sistemini çalıştırmak için gereken ekstra güç için ödeme yapmanız gerekir, ancak teoride bir Surface Pro 4 tablette bir Windows dizüstü bilgisayarda veya masaüstünde yapabileceğiniz hemen hemen her şeyi yapabilirsiniz.


Aksesuarlar ve fiyat:Spesifikasyonlara bağlı olarak, Surface Pro 4, Surface Pen kalemi dahil olmasına rağmen size 749 - 1.799 £ (899 - 1.799 $) tutarında geri ödeme yapacaktır. İzleme paneli bulunan Tip Kapak ekstra 109.99 £ (129.99 $). Bu oldukça büyük bir yatırım, özellikle en üstte, ancak buna uygun performans ve yazılım elde edersiniz. Sabit sürücüler gibi diğer çevre birimlerini bağlamak için tam boyutlu bir USB 3.0 bağlantı noktası da vardır. (İncelememizi okuyun.)

Peki hangisini satın almalısınız?

Lenovo Yoga

Apple, Google ve Microsoft'taki donanım ekiplerinin büyük çabalarına rağmen, sizin için en iyi 2'si 1 arada, muhtemelen zaten en rahat olduğunuz yazılımı çalıştıran yazılımdır - yani iOS, Android veya Windows. Özetlememizdeki tüm tabletler iyi tasarlanmış ve güçlüdür, bu nedenle yazılım işletim sistemi (ve tabii ki bunun üzerinde çalışan uygulamalar) son deneyimde önemli bir fark yaratacaktır.

İşletim sistemini tamamen denklemden çıkarın ve iPad Pro, bu büyük ekran sayesinde yaratıcı türler veya eğlence severler için muhtemelen en iyisidir. Genişletme bağlantı noktaları (belki bir fare için) ve daha büyük klavyesi (izleme paneli ile birlikte) ile Surface Pro 4, en dizüstü bilgisayar benzeri ve belki de üretkenlik için en iyisidir. Elbette bu Pixel C'yi terk ediyor - herhangi bir kategoride gerçekten kazanmıyor, ancak sunduğumuz 2'si 1 arada cihazların en ucuzu.

Bir de tablet olarak ikiye katlanan dizüstü bilgisayarlar var - MicrosoftYüzey Kitabı, Lenovo'nunYoga serisibir dizi modelHPveDell. Eğer güce taşınabilirlikten daha çok değer veriyorsanız (ve aynı zamanda uygun bir klavye istiyorsanız), o zaman şu cihazları göz önünde bulundurun: bunlar önce dizüstü bilgisayarlardır, ancak aynı zamanda tablet olarak ikiye katlanabilirler - çeşitli profesyonelleri tarttığınızdan ve Nakit ile ayrılmadan önce bu modellerin dezavantajları.

  • Bulmaksizin için en iyi Windows 10 dizüstü bilgisayar, tablet veya 2'si 1 arada