Close
  • Ana
  • /
  • Oyuncaklar
  • /
  • BB-8 Droid incelemesi: Star Wars'un en sevimli robotu artık oyuncak formunda

BB-8 Droid incelemesi: Star Wars'un en sevimli robotu artık oyuncak formunda

Orbotix Sphero BB-8 fırsatları

Yıldız Savaşları Güç Uyanıyorhenüz çıkmadı, ama zaten favori bir karakterimiz var - BB-8 Droid ile tanışın.


Daha iyi bilmiyor olsaydınız, fragmanı izledikten sonra küçük robotun tamamen CGI olduğunu düşünürdünüz, ancak JJ Abrams, filmin basın toplantısı sırasında sahnede çalışan bir versiyonu çıkardığında hepimiz şaşırdık.

Daha sonra, herkesin en sevdiği iPad kontrollü top olan Sphero'nun yapımcılarından oyuncak şeklinde bir tane satın alabileceğinizi öğrenmek için kesinlikle şaşkına döndük.

Sanki bütün Noellerimiz aynı anda gelmiş gibi.

Bu yeni oyuncakla ilgili izlenimlerimiz nelerdir? Öğrenmek için okumaya devam edin!


Tasarım ve İnşa Etme

Bu oyuncağın birkaç yıl önce yapıldığını hayal edebiliyor musunuz? Tabii ki hayır, BB-8 droid modern oyuncak mühendisliğinin bir harikasıdır.

Nasıl yapılır? Küçük kafa bir mıknatısla bağlanır. Bu, herhangi bir zarar vermeden onu koparabileceğiniz anlamına gelir (eğer o kadar kalpsizseniz).


Plastik kalın ve dayanıklı bir his veriyor - onu beton üzerinde test ettik ve çizikler bulunmadı.

En kırılgan parça, droidin başındaki küçük antendir, sanki yanlış ellere kolayca kırılabilirmiş gibi görünüyor.


Elbette, çocuklarınızın yanına yaklaşmasına izin vermezseniz bu sorun olmaz (ki bunu yapmamalısınız, çünkü bu bir yetişkin oyuncağı, değil mi?)

Çıkarılabilir başlığın dışında oyuncakta çok az şey var, düğme veya anahtar yok, hiçbir şey yok.

Droid'in kablosuz olarak oturduğu ve şarj ettiği bir yerleştirme istasyonu var, sadece üzerine koyun ve küçük adam meyve suyuyla dolduğunda izleyin. Dolduktan sonra, 60 dakikalık kullanım için uygunsunuz.


Ne yazık ki, pil ömrü azaldığında şarj yuvasına otomatik olarak dönmeyecek (iyi, BB-8 Droid 2 için bir şeyler kaydetmeleri gerekiyor, değil mi).

Şarj istasyonu, bir MicroUSB kablosuyla bir duvar prizine veya bilgisayara bağlanır.

Uygulama ve işlevsellik

BB-8 Droid, tamamen iOS ve Android'de bulunan bir uygulamadan kontrol edilir.

Açtıktan sonra otomatik olarak yakındaki cihazları aramaya başlayın, eğer birini tespit ederse, bağlantı sürecini başlatır.

Kurulumu inanılmaz derecede kolaydır.

Ana menüde modunuzu seçebilirsiniz; Sizi direksiyonun arkasına koyan bir kontrol modu ve her şeye çarparak çevresini öğreneceği ve sonra otonom olarak etrafta dolaşacağı bir devriye modu.

Küçük adamı kontrol etmek ilk başta zor olabilir, alması ve oynaması basittir, ancak henüz tam olarak algılamadığımız gelişmiş Sfero kontrolünün kesinlikle güzel bir sanatı var.

Kısa halı, kontrol için en uygun yüzeydir, ahşap zeminler çok fazla tekerlek pimi oluştururken, derin (düzensiz) halılarda hafifçe batırılır.

BB-8'i, tıpkı önceki Sphero'da olduğu gibi, basit bir ekran üstü joystick kullanarak kontrol ediyorsunuz. Çok açıklayıcıdır, çubuğu ileri doğru hareket ettirin ve droid ilerleyecektir. Sphero'nun içinde mavi bir LED bulunuyor, bu da kendinizi cihaza yönlendirmenize izin veriyor - önceki sürümlere göre büyük bir gelişme.

Aile köpeğinin ilgi göstermesi durumunda bir destek düğmesi de var.

Menzil etkileyici bir 30 metredir.

Ayrıca & ldquo; kaç & rdquo ;, & ldquo; etrafına bak & rdquo; ve & ldquo; nasıl hissediyorsun? & Rdquo; - küçük bir ödülle ödüllendirilecek.

En büyük eğlenceyi devriye modunda bulduk, küçük adamın odanın içinde otonom bir şekilde dolaşmasına ve çevresi hakkında bilgi toplamasına izin verdik.

Bahsedilmesi gereken son bir şey, oyuncağın hologram modu - R2D2 ve Princess Leia bu değil, bunun yerine, akıllı telefonunuza bir mesaj kaydediyorsunuz, ardından akıllı telefonunuzun kamerasını ve AR kullanarak bu video mesajını uygulamada 'yansıtmak' için kullanıyor.

Karar

Bu şimdiye kadar gördüğümüz en havalı oyuncaklardan biri, bir Star Wars hayranı olmasanız bile, bu küçük droidin harika bir karakteri var.

Kontrol etmesi basit, her şey iyi çalışıyor ve en önemlisi eğlenceli.

Bu oyuncağı geride tutan tek şey kırılgan anten ve 130 sterlin gibi biraz yüksek olan fiyattır.

Oyuncak, Firebox ve diğer büyük perakendeciler gibi yerlerde satılıyor - Noel için bir tane satın almayı düşünüyorsanız, siparişinizi erken alın - Aralık ayında tedarik sıkıntısı olması bekleniyor!