Close

Belkin @TV Plus incelemesi

Belkin @TV Plus fırsatları Resim 1/6

Belkin @TvPlus

Resim 2/6

Belkin @TvPlus

Resim 3/6

Belkin @TvPlus

Resim 4/6

Belkin @TvPlus


Resim 5/6

Belkin @TvPlus

Resim 6/6

Belkin @TvPlus


Belkin @TV Plus medya aktarıcısı, kolunda bir numara olan bir Slingbox rakibi: Hareket halindeyken TV kaydedebilir

Dünyanın diğer ucundaki bir otel odasında mahsur kalmanın, tüm önemli İngilizce altyazılardan yoksun yüzlerce kanalda çalkalama anlamına geldiği günler geride kaldı.


Slingboxdoğrudan oturma odanızdan dizüstü bilgisayarınıza veya telefonunuza medya akışlı TV için hükmetti, ancak şimdi Belkin @TV Plus, aynı şekilde performans gösteren bazı sağlıklı rekabetler getiriyor, ancak aynı zamanda canlı TV kaydetme ve 3G üzerinden yayın yapma yeteneği de ekliyor.

Belkin @TV Plus: Oluştur ve tasarla

Hafif, kutulu tasarımı ve cihazın arkasına yerleştirilmiş bağlantı noktaları ile görünüm bölümünde @TV Plus hakkında belirgin bir yönlendirici benzeri bir şey olması şaşırtıcı gelmemelidir, ancak parlak arka görünüm en azından daha fazlasını verir. Ortalama geniş bant kutunuzdan daha şık bir his.

Belirtildiği gibi, cihazların önünde veya yanında pek bir şey yok. Bir set üstü kutuya, DVD'ye veya Blu-ray oynatıcıya bağlamanız için ihtiyacınız olan her şey arkada, bir Ethernet bağlantı noktası ve bileşen ve kompozit kablo (hem giriş hem de çıkış), güç adaptörü ve IR bağlantıları dahil Kutunun altına beslenmesi ve kod çözücünüzdeki IR sensörünün yakınına yerleştirilmesi gereken blaster.

@TV Plus'ı Sky + kutusuyla kullandık, bu da şükür ki kutuda bulunan kompozit kabloyu takmak için bir scart adaptörüne ihtiyaç duyduğu anlamına geliyordu.


Belkin @TV Plus: Kurulum

İyi haber şu ki, @TV Plus, bilgisayarınız ve TV'niz birbirinden kilometrelerce uzaktaysa bağlanmak ve kurmak için ideal olan kendi dahili Wi-Fi'sine sahiptir.

Elimize erken bir örnek aldığımız için şanslıydık, bu nedenle @TV Plus için sağlanan kabloları set üstü kutumuza bağlama ve IR blaster'ı yerleştirme gibi nispeten basit bir işleme başlamadan önce ürün yazılımı güncellemelerini yüklemek zorunda kaldık.

Tüm bunlar halledildikten sonra, bir bilgisayardaki veya mobil cihazdaki işlevselliği doğru bir şekilde yansıtmak için kullandığınız set üstü kutusu ve uzaktan kumanda türü gibi ayarları seçmek için bir PC veya Mac'te yolunuzu bulmanız için bir dizi kurulum ekranı vardır. TV rehberini de kurabilirsiniz, ancak Birleşik Krallık rehberleri için destek yoktu, bu yüzden arayüzde boş bırakıldı.

Mobil ortama geçmek için elbette uygulamaya ihtiyacınız var. Akıllı telefonlar için tek seferlik 12,99 £ ödemeniz gerekir, ancak tabletler için ücretsizdir. İndirdikten sonra, kutunun içindekileri tam olarak izlemeye ve kaydetmeye başlamak için @TV Plus oturumunuzla oturum açabilirsiniz.

Belkin @TV Plus: Performans

Neyse ki, uygulama iOS ve Android'de birleşik bir arayüze sahipken, masaüstü sürümü basitçe düzenlenmiş ve dolaşması kolay. Aynı zamanda geçmişe kadar uzanan bir desteğin olduğunu görmek güzel.iPhone3G.

Uygulama yüklendikten sonra @TV'den akış yapma, TV rehberini, oynatma listesini ve normal, orta ve yüksek akış kalitesini seçebileceğiniz ayarları görüntüleme seçeneğiniz olacak.

Slingbox'tan farklı olarak, bunu Wi-Fi ve 3G bağlantısı üzerinden yapabilirsiniz, ancak ikincisini kurmak biraz daha zordur çünkü sizi kafa karıştırıcı bir yola götüren manuel yönlendirici ayarlarıyla uğraşmayı gerektiriyordu.

@TV Plus'ın Slingbox'a göre diğer avantajlarından biri, cihazınızdaki depolamaya bağlı olarak çevrimdışıyken izlemek için saklanabilen canlı TV kaydetme olanağıdır. İster masaüstü oynatıcıyı ister uygulamayı kullanın, sadece uzaktan kumandayı açıp kayıt düğmesine basmak işlemi başlatır, ancak alanınız tükenirse hafızanız hakkında bilgilendirileceksiniz.

Görüntü kalitesi açısından, maksimum video çıkışı 1080i'dir, bu nedenle net yüksek çözünürlüklü televizyon beklemeyin, ancak hem masaüstü hem de mobil oynatıcıdaki görüntüler genellikle iyi ve bağlantının gücüne bağlı olarak gelişiyor, ancak gözle görülür şekilde gerçek canlılıktan yoksundu.

Uzaktan kumanda, kanalları değiştirirken veya Sky set üstü kutusundaki menü seçeneklerine erişmeye çalışırken bazı küçük gecikme sorunlarından muzdaripti, ancak yalnızca birkaç saniyedir ve başka bir ülkede olduğunuzda, bunun hayal kırıklığına neden olma olasılığı düşüktür.

Masaüstü sürümü, gerçek Sky uzaktan kumandanızın sanal bir kopyasını kullanırken, uygulama, ekranda yer alan şeffaf bir kontrol paneli sunar ve bit hızı akış kalitesinin kullanışlı bir göstergesiyle basamak tabanlı kontroller sunar.

Belkin @TV Plus: Karar

Birinin Slingbox için daha iyi bir seçenek olmasa da bir alternatif sunmaya çalıştığını görmek kesinlikle canlandırıcı ve @TV Plus mükemmel olmasa da, akışın temel alanlarında kesinlikle iyi performans gösteriyor ve sezgisel bir arayüz sunuyor.

Hem mobil hem de masaüstündeki uygulamaların basitliğini, özellikle de uzaktan kumanda özelliklerini kopyalamanın ek dokunuşunu sevdik. Canlı TV'yi zahmetsizce kaydetme yeteneği, Slingbox'a göre büyük bir avantaj ve aynı zamanda etkilenen sekiz cihaza kadar destek olması gerçeği.

Cihazın bir sonraki yinelemesinde, HD akışının eklenmesini görmek istiyoruz ve belki de 3G akış kurulumunu, yönlendirici ayarlarıyla oynamaya başlamak istemeyen biri için yapılandırmayı biraz daha kolaylaştırırken, garip görünse de tablet sürümünü değil akıllı telefon uygulamasını ücretli yapın.

Belkin @TV Plus bir dizüstü bilgisayarda, tablette veya akıllı telefonda canlı bir TV akışı düzeltmesi elde etmek için kesinlikle harika bir kurulumdur ve önemli kutuların çoğunu işaretlemeyi başarır. Slingbox, bu senin hareketin ...

Belkin @TV Plus kullanılabilirliği: Şimdi kullanılabilir

Belkin @TV Plus fiyatı: 150 £ (iOS ve Android akıllı telefon uygulaması tek seferlik ödeme 12,99 £, tablet uygulaması ücretsizdir)