Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • Belkin WeMo Insight Switch vs TP-Link Kasa Smart Plug: En iyi akıllı priz hangisi?

Belkin WeMo Insight Switch vs TP-Link Kasa Smart Plug: En iyi akıllı priz hangisi?

Diğer bazı akıllı ev kiti gibi manşetleri yakalayamayabilirler, ancakakıllı fişlerBir elektrik prizine takılan herhangi bir aptal cihaza uzaktan uygulama kontrolü eklemenize izin veren harika küçük cihazlardır - bunları lambalar, fanlar, ısıtıcılar vb. için ekleyebilirsiniz.


Burada en iyi ve en popüler iki akıllı fişi eşleştireceğiz: Belkin WeMo Switch ve TP-Link Kasa (HS110). Aralarındaki farkları ve hangisinin ev kurulumunuza en uygun şekilde uyacağını bilmek ister misiniz? Öğrenmek için okumaya devam edin.

Belkin WeMo Insight Switch vs TP-Link Kasa Smart Plug: tasarım

Belkin WeMo Insight Switch vs TP-Link Kasa Smart Plug

Belkin WeMo Insight Anahtarı

Akıllı prizin tasarım açısından ne olması gerekir? Mümkün olduğunca sağduyulu ve kompakt olması, işini oturma odanızın ortasına veya mutfak masasına uzanmadan yapabilmesi gerekir. Temelde, diğer cihazlarınızın arkasındaki arka plana karışarak, olabildiğince estetik açıdan hoş görünmesi gerekir. Bunu göz önünde bulundurarak, hem Belkin WeMo Insight Switch'in hem de TP-Link Kasa Smart Plug'in tasarım açısından faturaya uyduğunu bildirmekten memnuniyet duyuyoruz.


Belkin cihazı, üstte tek bir güç anahtarı ve durum göstergesi ile hoş bir şekilde kavisli ve uygun şekilde minimalisttir. Odanın içine 5,8 cm (2,3 inç) kadar uzanır, bu nedenle diğer tüm aletlerinizi etrafına sığdırabilir ve evdeki hemen hemen tüm elektrik prizlerinde kullanabilirsiniz.

Bu arada, TP-Link Kasa Akıllı Fiş (bazen HS110 olarak da adlandırılır) oldukça güzel, çok yönlü, basit ve beyazdır ve yine fişin üstünde bir güç düğmesi ve durum ışığı bulunur. Görünüş olarak Belkin fişinden biraz daha iyi olduğunu düşünüyoruz. 6,6 cm (2,6 inç) ile odaya biraz daha uzanır, ancak fazla değil.


Günün en iyi Belkin WeMo Insight Switch fiyatları 764 Amazon müşteri incelemesi Smart Plug Lights4Fun £ 19.99 Amazon UK'yi görüntüle Benzer Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol et En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Belkin WeMo Insight Switch ve TP-Link Kasa Smart Plug karşılaştırması: özellikler

Belkin WeMo Insight Switch vs TP-Link Kasa Smart Plug

TP-Link Kasa Akıllı Fiş


Akıllı prizleri seçmek söz konusu olduğunda iyi haber şu ki, özellik listelerini incelemek konusunda çok fazla strese girmenize gerek yok - endişelenecek çok fazla özellik yok. Telefonunuz aracılığıyla fişin açılıp kapanmasını uzaktan kontrol edebilirsiniz ve hepsi bu kadar ve Belkin ve TP-Link fişleri işi mükemmel bir şekilde yapıyor.

Genel olarak, Belkin WeMo Insight Anahtarı, 80,5 gram (2,84 ons) ağırlığında, 7,4 cm x 7,4 cm x 5,8 cm (2,9 inç x 2,9 inç x 2,3 inç) boyutundaki iki fişten daha kompakt ve daha hafif olanıdır. Uygulama aracılığıyla manuel olarak açıp kapatabilir, bir program aracılığıyla açılıp kapanacak şekilde ayarlayabilir ve fişin de ne kadar enerji kullandığını kontrol edebilirsiniz.

TP-Link Kasa Smart Plug, 10 cm x 7,7 cm x 6,6 cm (3,9 inç x 3 inç x 2,6 inç) ölçülerindedir ve ölçekleri 131,8 gram (4,6 ons) olarak değiştirir. Uygulama kontrolleri çoğunlukla Belkin ile tamamen aynıdır - dahili enerji raporları ile manuel veya programlı çalışma - ancak bir geri sayım zamanlayıcısına göre fişi kapatmak için ayarlama seçeneği eklenmiştir.

Belkin WeMo Insight Switch vs TP-Link Kasa Smart Plug: özellikler

Belkin WeMo Insight Switch vs TP-Link Kasa Smart Plug


Belkin WeMo Insight Anahtarı

Bu akıllı prizlerle, akıllı ev sisteminizin geri kalanına entegre olma yolları da dahil olmak üzere konuşulacak birkaç özellik daha var. TP-Link Kasa (HS110) fişi, Amazon Alexa, Google Assistant, Microsoft Cortana, IFTTT (Eğer Öyleyse) ve Google'dan Nest ile Çalışır standardını destekler, böylece birçok seçeneğiniz vardır.

Belkin WeMo Insight Switch'e gelince, aynı zamanda Amazon Alexa, Google Assistant, IFTTT ve Works with Nest ile çalışıyor, ancak şu an için Microsoft Cortana desteği yok. TP-Link fişinin aksine, bu Belkin cihazını doğrudan yönlendiricinize takmak için Belkin'den ayrı bir WeMo Bridge cihazı satın almanız gerekse de Apple'ın HomeKit sistemiyle çalışır hale getirebilirsiniz.

Hem Belkin WeMo Insight Switch hem de TP-Link Kasa Smart Plug, beklediğiniz gibi Android ve iOS uygulamalarına sahiptir, bu nedenle telefonunuzda veya tabletinizde hangi mobil işletim sistemine sahip olursanız olun, bu fişleri çalıştırabilirsiniz. Wi-Fi bağlantınız kesilirse, fişleri çalıştırmak için fişlerin üzerindeki anahtarları kullanabilirsiniz.

Günümüzün en iyi TP Link HS110 fırsatı 760 Amazon müşteri yorumu TP-Link HS110 - Smart plug -... Amazon Prime £ 34.99 TP-Link'i görüntüle HS110 (FR) Wi-Fi Smart ... Amazon Prime £ 51 Görüntüle 130 milyondan fazla kontrol ediyoruz her gün en iyi fiyatlarla ürünler

Belkin WeMo Insight Switch vs TP-Link Kasa Smart Plug: Karar

Belkin WeMo Insight Switch vs TP-Link Kasa Smart Plug

TP-Link Kasa Akıllı Fiş

Akıllı priz, piyasadaki daha basit akıllı ev cihazlarından biridir ve bu, farklı üreticilerin farklı modelleri arasında daha az ayrım anlamına gelir - karşılaşacağınız akıllı prizlerin çoğu, prizleri uzaktan açıp kapatmanıza izin vermenin temellerini gerçekleştirir veya gerekirse bir program aracılığıyla.

TP-Link, Belkin'in şu anda sahip olmadığı akıllı aydınlatma çözümleri sunsa da, Belkin kesinlikle şu anda TP-Link'ten daha fazla akıllı ev kitine sahip. Bu iki akıllı priz arasında seçim yaparken, başka hangi akıllı ev cihazlarını kurduğunuz (veya satın almayı planladığınız) tartmaya değer.

Sonunda Belkin WeMo Insight Switch ve TP-Link Kasa Akıllı Fişin ayrılması zor olsa da - her ikisi de fiş soketlerinizi otomatikleştirmenize izin verme konusunda çok iyi bir iş çıkarıyor, her ikisinin de sezgisel ve kullanımı kolay uygulamaları var ve her ikisi de şunları içeriyor: bireysel fişler için enerji izleme raporları. İkisi de çok uygun fiyatlı.