Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • BenQ EW2780U incelemesi: ev-ofisinizi tamamlamak için bir 4K monitör

BenQ EW2780U incelemesi: ev-ofisinizi tamamlamak için bir 4K monitör

Hemen, bu BenQ EW2780U incelemesine, evde çalışma ve TV yayını için harika, uygun fiyatlı bir 4K monitör olduğunu ve üzerinde biraz oyun oynamanın da kurtulabileceğini söyleyerek başlayacağım.

Özellikle makul bir fiyata bir tane istiyorsanız, mükemmel yüksek çözünürlüklü monitörü bulmak kolay değil. Süreci sizin için basitleştirmek için, Pingtwitter bir kılavuz hazırladı:en iyi 4K monitörlerve BenQ EW2780U bariz bir girişti. Çok rahat bilgi işlem için BenQ HDRi'nin yanı sıra 27 inç çarpıcı 4K'ya sahiptir.

Yalnızca oyun için bir ekran mı arıyorsunuz? Pingtwitter'ün kılavuzuna göz atın.en iyi oyun monitörleri.

BenQ EW2780U incelemesi: fiyat

Yazma sırasında, BenQ EW2780U 549,99 $ gibi düşük bir fiyatla satılmaktadır.ABD'de, İngiltere'de 405,59 £ ve Avustralya'da 699 AU $ - bu inanılmaz derecede iyi fiyatlı bir 4K monitör. Daha güncel fiyatlar için widget'ları kontrol ettiğinizden emin olun.


BenQ EW2780U incelemesi: tasarım ve kurulum

BenQ EW2780U incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Söylemek istediğim ilk şey, basitliğin nihai gelişmişlik olduğudur, BenQ EW2780U bunun kanıtıdır. Üç tarafında ince siyah çerçeveler, altta kahverengi metalik bir kenarlık ve neredeyse hiç yer kaplamayan uyumlu kare bir stand var. Çağdaş, bu monitörün genel görünümünü tanımlamak için en iyi kullanılan kelimedir. Görmeye alıştığımız plastik siyah tasarımdan kaçınır. Bazıları için sorun olabilecek bir şey, standın yalnızca ekranı yukarı veya aşağı eğmeye izin vermesi, yükseklik ayarı, döndürme veya döndürme olmamasıdır. 100 x 100mm VESA duvar montajı uyumludur, bu da size bu anlamda daha fazla esneklik sağlar.


BenQ EW2780U incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Ekranın ön tarafında, çerçevedeki tek kesinti, sağ alt köşede gümüş bir BenQ logosu ve soldaki küçük HDRi düğmesi. Ekrandaki görüntü ayarlarını kontrol etmek için bir joystick ile arka sol tarafta giriş, renk modu ve güç düğmelerini bulacaksınız. Yani orada olağan dışı bir şey yok.


Monitörü kutudan çıkarmak sorun değildi, standıyla birlikte yalnızca 8,5 kg ağırlığında olduğundan kesinlikle tek başına yapılabilir. Standı takmak da hızlı ve basitti, sadece arka panele yerleştirmek ve vidalamak yeterliydi. Ardından, kurulumu, ürünle birlikte verilen HDMI kablosunu kullanarak takmak kadar kolaydı. En son bilgisayarları veya tabletleri kolayca bağlamak için iki HDMI, bir DisplayPort ve bir USB-C ile arkadaki köşeye gizlice yerleştirilmiş çok sayıda bağlantı vardır. Bağlantı çeşitliliği, onu herhangi bir Mac veya Windows cihazıyla kullanabilmeniz gerektiği anlamına gelir.

BenQ EW2780U incelemesi: performans

BenQ EW2780U incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

BenQ EW2780U, 3840x2160 4K çözünürlük, %99 sRGB renk gamı ​​kapsamı ve ortalamanın üzerinde 1.300:1 kontrast oranı ile beni hemen etkiledi. 27 inç, daha büyük bir ev-ofis monitörü için mükemmel boyuttur ve masanızda yer kalmaması riskini taşırsınız. Bir hafta kullandıktan sonra ultra net detayları ve canlı, doğru renkleri ile beni kazandı. Bence üzerinde çalışmak bir zevk ve videoları izlemek bir zevkti.

BenQ HDRi teknolojisi, ekranı ekrandaki görüntüye göre akıllı bir şekilde ayarlar ve ortamdaki ışık seviyelerini algılamak için entegre bir ışık sensörü kullanır. Sonuç? Daha iyi netlik, mükemmel parlaklık, gerçeğe yakın renkler ve iyileştirilmiş görüntü kontrastı. Ayrıca uzun süreler boyunca rahat kullanım için Eye-Care teknolojisine sahiptir. Bütün bir gün kullandıktan sonra gözlerim aşırı gergin hissetmiyordu, herhangi bir titreme ya da bu konuda göze batan başka bir sorun fark etmemiştim.


Size üç HDRi modu arasında seçim yapma olanağı tanıyan BenQ EW2780U, Cinema HDRi, Game HDRi veya nötr HDR, tam olarak ne için kullandığınıza uyacak şekilde ayarlanabilir. Sinema modu, TV veya film izlerken gerçekten daha sürükleyici, canlı bir deneyim yarattı. Günlük web'de gezinme ve üretkenlik için standart HDR modu, ayrıntıları netleştirmek için harika bir iş çıkardı.

İş ve hafif oyun arasında geçiş yapmak için bu monitörü kullanmaktan kurtulabilirsiniz. Ancak, hevesli oyuncular 5ms tepki süresi veya 60Hz yenileme hızıyla satılmayacaktır, bu nedenle bu kategoriye girerseniz başka bir yere bakın. Bir yaratıcıysanız, bundan da memnun kalmayabilirsiniz, bu LCD'nin aksine bir IPS ekranıdır.

Size zengin, sıcak ses ve bol miktarda ses sağlayan iki treVol hoparlör yerleşiktir. BenQ EW2780U'yu kullanarak harici hoparlörlere ihtiyacınız olmayabilir. EQ ayarlarını izlediğiniz veya dinlediğiniz içeriğe uyacak şekilde ayarlamakta harika bir iş çıkaran beş ses modu seçeneği bile var. Bu modlar arasında Cinema, Pop/Live, Dialog/Vocal, Rock/Party, Game bulunur. Bir eleştiri, ses modlarını değiştirmenin titiz olmasıydı, yine de birçok farklı içerik türünü dinlemeyi planlıyorsanız buna değecektir.

BenQ EW2780U incelemesi: karar

BenQ EW2780U incelemesi

(İmaj kredisi: BenQ)

BenQ EW2780U hiçbir ev-ofiste yerinde görünmeyecek - ince çerçeveli 27 inç 4K monitör ve akıllı, kare bir stand. Görsel olarak, zorba olmadan etkileyici görünüyor.

Görüntü kalitesi söz konusu olduğunda, üretkenlik, video akışı ve ara sıra oyun oynamak için harika olacak yüksek çözünürlüklü bir monitör arayışındaysanız, başka yere bakmanıza gerek yok. Bu harika bir fiyata, ikna edici ekrana ve basit bir kuruluma sahip bir monitör. İyi iş çıkardın BenQ!

BenQ EW2780U incelemesi: ayrıca düşünün

Bu fiyat aralığında dikkate alınması gereken bir diğer seçenek ise,Philips Brilliance 328P6VUBREBçoğu insan için en iyi 4K monitördür ve birlikte verilen bir web kamerası ile satın alınabilir. Şuraya da bir göz atmak isteyebilirsinizLG 27UL850, kısa listenize eklemeye değer olabilecek başka bir güçlü çok yönlü.