Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • BenQ Mobiuz EX2710 incelemesi: Kandırılmış bir bütçe oyun monitörü

BenQ Mobiuz EX2710 incelemesi: Kandırılmış bir bütçe oyun monitörü

BenQ Mobiuz EX2710, BenQ MOBIUZ EX2710 27 '... Overclockçular 269,95 £' i görüyorum BenQ MOBIUZ EX2710 27 IPS ... Dizüstü Bilgisayarlar Direct269,97 £ GörünümBenQ MOBIUZ EX2710 27 'Dolu ... Ebuyer269,99 GörünümBenQ EX2710 MOBIUZ 27 'Oyun ... Novatech Ltd £ 269,99 Daha Fazla Teklif Göster Tarafından sağlanan en iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Pingtwitter'ün BenQ Mobiuz EX2710 incelemesine hoş geldiniz. Son birkaç haftadır bu oyun monitörünü test ediyorum ve aşağıda düşüncelerim var.

Dürüst olmak gerekirse, zahmetsizce ve en önemlisi çok uygun bir fiyat karşılığında harika bir çok yönlü oyun monitörü sunan BenQ Mobiuz EX2710'dan çok etkilendiğim için kararımı vermek çok kolay olacak. .

Ve BenQ Mobiuz EX2710 bunu hiç bir şeyden ödün vermeden yapıyor - bu panel ile çok daha pahalı ekranlarla eşleşen çok sayıda en iyi oyun özelliği elde edersiniz.

BenQ Mobiuz EX2710 incelemesi


EX2710'u geniş diyemezsiniz, ancak aynı şekilde dar veya küçük de değildir.

(İmaj kredisi: Gelecek)

İlk önce hemen şimdi yoldan çekilip BenQ Mobiuz EX2710'u çaldırmak için birkaç uyarıyı alalım. Birincisi, bu panel sadece 27 inç boyutunda ve küçücük olmaktan çok uzak, büyük bir oyun monitörü olarak kabul edilemez.


Genellikle kavisli olarak gelen daha büyük, daha geniş monitörlere alışkınım, bu yüzden mütevazı oranları (597.6x 336.15 mm) kesinlikle benim için göze çarpıyordu. 27 inç, satın alınabilirlik ve uygun bir çözüm ortaklığı açısından gayrimenkul açısından sık sık mükemmel tatlı nokta olarak seçildiğinden, bu pek çok oyuncu için endişe verici olmayabilir.

Benim için olsa da, bu duyguyu sallayamadımbenim içinbiraz fazla küçüktü.


BenQ Mobiuz EX2710 incelemesi

Basit gümüş stant, ekran yüksekliğini veya eğimini ayarlarken monitörü sabit tutar.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Ve uygun bir çözüm ortaklığından bahsetmişken, BenQ Mobiuz EX2710 bir FHD monitördür (1.920 x 1.080). Başka ne sunduğunu ve hangi fiyata sunduğunu göz önünde bulundurarak ekran için doğru çözünürlük olduğunu düşünüyorum, ancak daha yüksek çözünürlüklerde oyun oynamak istiyorsanız, o zaman bunun oyun olmadığı gerçeğinden kaçış yok. sizin için monitör.

BenQ Mobiuz EX2710 incelemesi


BenQ Mobiuz EX2710, HDRi ile birlikte gelir.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Son olarak, uyarılar açısından, BenQ Mobiuz EX2710'un üç taraflı minimal çerçeve ekranı ve gümüş üçgen standı (ön tarafında doğal kırmızı bir çizgi vardır) ile düzenli, kompakt bir tasarıma sahip olduğunu düşünürken, bunu yapmadım. bunun hakkında eve yazılacak bir şey olduğunu düşünüyorum.

Piyasadaki en iyi oyun monitörlerini test etmeye alışkınım ve bu monitörün tasarımıyla ilgili saldırgan veya belirgin bir şey olmasa da, bunu benim için yapmadı. Belki katılmazsın.

BenQ Mobiuz EX2710 incelemesi

Wolfenstein Youngblood, BenQ Mobiuz EX2710'da harika görünüyordu.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Tamam, şimdi bu monitörün gerçekten neyi iyi yaptığı hakkında konuşalım. Öncelikle, bu bir HDRi monitördür, yani HDR ve BenQ'nun akıllı kontrolünü elde edersiniz; HDR görüntüsü sürekli olarak analiz edilir ve en iyi sonuçları sunmak için ayarlanır. Hareket halindeyken özelleştirilmiş renk, kontrast ve görüntü netliği - işte bu çok güzel.

Aşağıdaki resimlerde de görebileceğiniz gibi, BenQ Mobiuz EX2710 ile Windows 10'da HDR'yi etkinleştirirken hiçbir sorun yaşamadım ve Wolfenstein Youngblood ve Deus Ex Mankind Divided gibi oyunları oynarken kontrastta gerçekten güçlü farklılıklar yaşadım.

BenQ Mobiuz EX2710 incelemesi

Karanlık ortamlardan ışığa geçmek ve tersi, monitörün HDR kesimleri sayesinde harika görünüyordu.

(Resim kredisi: BenQ)

Gerçekten de, HDRi, BenQ Mobiuz EX2710 şovunun gerçek yıldızı değil. Bunun nedeni, bu monitörün hem 144Hz yenileme hızı hem de oyuncu cenneti 1ms yanıt süresi sunmasıdır. Bu panel ile cehennem dünyasına gölgelenmeyi ortadan kaldırabilir ve mat IPS ekran kaplaması sayesinde birçok parıltıya veda edebilirsiniz.

Oyunlarda 144Hz'yi etkinleştirmek harikaydı ve özellikle çevrimiçi FPS oyuncuları için onlara gerçekten bir avantaj sağlayabilir. Ekranın çok hızlı yenilenmesi, her şeyin inanılmaz derecede pürüzsüz görünmesini sağlıyor ve bir Nvidia GeForce GTX 1080 MaxQ grafik kartıyla donatılmış test oyun dizüstü bilgisayarımla, çok yüksek kare hızlarını da dışarı atabilirim.

BenQ Mobiuz EX2710 incelemesi

HDR ve 144Hz ile Bölünmüş Deus Ex Mankind = kazanan.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Bu gerçekten, BenQ Mobiuz EX2710'un kendisini sadece FHD ile sınırlarken neden çok iyi seçtiğini düşündüğümü geri getiriyor. Ben şahsen kararınkitleselOyun söz konusu olduğunda, kare hızı, yenileme hızı, yanıt süresi, panel türü ve gerçek zamanlı ışın izleme ve HDR gibi ekstra görsel efektler ile daldırma oluşturmak için çok daha fazlasını yapan önemde abartılıyor.

Ve basitçe söylemek gerekirse, bu monitörü satın alan çoğu oyuncu, 144 Hz'de ve herhangi bir yüksek çözünürlükte yüksek kare hızında oyun oynamak için donanıma sahip olmayacak. Bu, BenQ'nun bütçesine uygun bir oyun monitörü ve en azından bana göre pazarını burada mükemmel bir şekilde değerlendiriyor.

BenQ Mobiuz EX2710 incelemesi

Ekrandaki BenQ Mobiuz EX2710'un çözünürlük sınırı, 144Hz'de oyun oynamanıza izin verme kabiliyetini de beraberinde getiriyor.

(İmaj kredisi: Gelecek)

Birkaç şeyi daha özetlemek için, bu monitör aynı zamanda oyunlarda herhangi bir yırtılma olmamasını sağlayan FreeSync Premium ile birlikte gelir, siyah bir ekolayzır ve kapsamlı bir panel menü sistemi, ikincisine 5 yönlü bir gezgin aracılığıyla erişilir. ekranın arkasında.

Bağlantılar açısından, iki HDMI 2.0 bağlantı noktası ve tam yağlı bir DisplayPort elde edersiniz.

Ah, ayrıca monitörde bir çift 2.5W hoparlör var - olması güzel, ancak burada Pingtwitter'te her zaman olduğu gibi özel bir ses sistemiyle oyun oynamanızı tavsiye ediyoruz.

BenQ Mobiuz EX2710 incelemesi

HDR = AÇIK. 144Hz = AÇIK. Güzel.

(İmaj kredisi: Gelecek)

BenQ Mobiuz EX2710 incelemesi: Karar

BenQ Mobiuz EX2710 incelemesi

BenQ Mobiuz EX2710 harika bir bütçe oyun monitörüdür.

(Resim kredisi: BenQ)

Dürüst olmak gerekirse, bir oyun monitöründen bu fiyata daha ne isteyebileceğinizi bilmiyorum. BenQ Mobiuz EX2710, iyi boyutta bir panelde gerçekten güçlü bir en iyi oyun özellikleri paketi sunar ve yol boyunca hiçbir şeyi ihmal etmez.

Evet, elbette, birkaç yüz daha fazla harcarsanız, bu panelde bir yükseltme elde edebilirsiniz, ancak çok fazla değil ve bu, aklımda uygun bir pazarlık olmasını sağlıyor. Birçok PC oyuncusu için mükemmel bir eşleşme olacağını düşünüyorum.

BenQ Mobiuz EX2710 hakkında daha fazla bilgi şu adreste bulunabilir:üreticinin resmi web sitesi.