Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • BenQ SW271C incelemesi: keyifli bir fotoğraf düzenleme ekranı

BenQ SW271C incelemesi: keyifli bir fotoğraf düzenleme ekranı

BenQ SW271C fırsatları BenQ SW271C 27” 4K Fotoğraf ve... Amazon Prime 1.285,80 £ Düşük Stoku Görüntüle BenQ SW271C Pro 27 İnç IPS... Wex Fotoğraf Videosu 1.298 £ Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz.BenQ SW271C incelemesi

Bir fotoğrafçıysanız veya fotoğraf veya video düzenlemeye çok zaman harcıyorsanız, bu BenQ SW271C incelemesi doğru yer. Bunların hiçbiri size benzemiyorsa ve yüksek kaliteli bir ekran arayışındaysanız, Pingtwitter'ünen iyi 4K monitörlerfavori seçeneklerimizden daha fazlasını bulacağınız yer.


Hemen konuya girelim, işte tam BenQ SW271C incelemesi.

BenQ SW271C incelemesi: fiyat ve özellikler

BenQ SW271C şimdi mevcuttur. Satın alabileceğiniz en pahalı monitörlerden biri değil, ancak kesinlikle ucuza gelmiyor. Şu anda Amazon'da İngiltere'de 964,77 £, ABD'de 1,599,99 ABD Doları ve Avustralya'da 1,699 ABD Doları olarak listelenmiştir. Daha fazla perakendeci için bu sayfadaki widget'lara göz atın.

AQCOLOR Teknolojisi sayesinde 27 inç BenQ SW271C 4K monitörün en büyük satış noktası, doğru renk üretimidir. Hepsi bu kadar değil, ayrıca yazıcı modu, kağıt türü ve renk alanına dayalı olarak özel bir renk ayarı oluşturmak için Kağıt Renk Senkronizasyonu sunar.

Video editörleri için 24, 25, 30P video formatı desteğine sahip HDR, LightSpace video kalibrasyonu için CalMAN desteği ve post prodüksiyon renk derecelendirmesi için HLG video girişi. Tüm bunlara yerleşik bir SD kart yuvası, hızlı USB-C bağlantısı ve hatta parlamayı azaltmak için çıkarılabilir bir gölgeleme başlığı ile birlikte gelir. Bu, hiç şüphesiz, yaratıcılar için yapılmış bir 4K monitördür.


BenQ SW271C incelemesi: tasarım ve kurulum

BenQ SW271C incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Bu hiçbir şekilde şık, ince bir monitör değil. BenQ SW271C, gri plastik kasası, öndeki büyük tıklama düğmeleri ve kalın çerçeveleriyle biraz eski moda görünüyor. Gölgeleme başlığı olmadan 10,9 kg ağırlığında ve ayaklı 618 x 647 x 285 mm ölçülerindedir. Yani, kesinlikle ağır.


Eşleşen stand tamamen ayarlanabilir - eğebilir, döndürebilir ve döndürebilir, yukarı ve aşağı hareket ettirebilirsiniz. Kurulumu yeterince kolay, bu sadece standa klipsleme ve tabana vidalama durumudur. Standın sürdüğünü akılda tutmaya değerçokmasa alanı, özellikle bunun yalnızca 27 inçlik bir monitör olduğu düşünüldüğünde, taban gereksiz yere büyük gri kare bir bloktur. Her şeyi düzenli ve düzenli tutmak için, standın kablo yönetimi için bir deliği var, bu yüzden ne kadar göz ağrısı olduğunu azaltacak bir şey var. VESA duvara montaj uyumludur ve monitör ayrıca ortam aydınlatmasından kaynaklanan parlamayı azaltmak için çıkarılabilir bir gölgeleme başlığı ile birlikte gelir.

BenQ SW271C incelemesi


(İmaj kredisi: Gelecek)

Cihazlarınızı bağlamak için birçok seçeneğiniz var: monitörün sol tarafında 2 x USB 3.0 ve bir SD kart yuvası var. Arkadaki köşede 2 x HDMI, DisplayPort, USB 3.0, 3.5mm ses ve aynı anda 60W'a kadar güç verebilen ve dizüstü bilgisayarınızın ekranını tek bir kabloyla görüntüleyebilen bir USB-C var. Daha güçlü dizüstü bilgisayarların çoğu yalnızca 60W'tan daha fazlasına ihtiyaç duyar, ancak en azından çalışırken dizüstü bilgisayarınızın dolu olmasını sağlar. BenQ SW271C, Mac ve Windows ile uyumludur. Monitörü eğebildiğiniz, döndürebildiğiniz ve döndürebildiğiniz için tüm bağlantı noktalarına erişmek oldukça kolaydı.

Ekran girişlerini değiştirmek veya ayarları yapmak için, alt çerçeve boyunca yerleştirilmiş beş adet kare gezinme düğmesi ve bir güç düğmesi vardır. Hızlı ve kolay kullanım için yeterince büyükler, ancak hızlandırmak için bir joystick'e sahip olmak iyi olurdu. Monitör ayrıca, tercih ettiğiniz renk modlarına ve özelliklerine hızlı erişim sağlayan Hotkey Puck G2 takılabilir uzaktan kumanda ile birlikte gelir.

BenQ SW271C incelemesi: performans

BenQ SW271C incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

BenQ'nun PhotoVue Fotoğrafçı Monitörleri serisinin bir parçası olarak, bu 27 inç 4K (3840 x 2160p) IPS panelinin son derece net ve kusursuz şekilde ayrıntılı olduğunu söyleyebiliriz. 16:9 en boy oranı ve 178 derecelik izleme açılarına sahiptir, böylece neredeyse her açıdan tutarlı bir görünüm elde edersiniz.


BenQ SW271C, fotoğrafçılık ve düzenleme için tasarlanmıştır, böylece 1,07 milyar renk, bol derinlikle inanılmaz derecede doğal görünür. Bu büyük ölçüde renkleri doğru bir şekilde yeniden üreten AQCOLOR Teknolojisine bağlıdır - ekran %99 AdobeRGB, %90 P3 ve %100 sRGB'nin yanı sıra Delta E ≦ 2 (ortalama) artı kanal başına 10 bit'e sahiptir. Ayrıca Pantone Onaylı. Bunlar 27 inçlik bir monitörde etkileyici özellikler.

BenQ SW271C 24P, 25P ve 30P içeriğini desteklediğinden, videoyu aşağı çekme veya bozulma olmadan önizleyebilirsiniz. Calman Onaylı statüsüne sahiptir, yani renk sıcaklığı, gama eğrisi ve Delta E'de değerlendirilmiştir ve video prodüksiyon sonrası düzenleme ve inceleme kriterlerini karşılamaktadır. Ayrıca HDR10/HLG desteğine sahiptir. Bununla birlikte, BenQ SW271C, yerel karartma gibi tam HDR yeteneklerinden yoksundur ve 300 nit'lik en yüksek parlaklık da özellikle yüksek değildir; bu, video prodüksiyonu söz konusu olduğunda ne kadar yapabileceğinizi sınırlayabilir.

BenQ SW271C incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Yazıları görüntülerken veya internette gezinirken panel ciddi anlamda net görünüyor, çizgiler inanılmaz derecede ince ve ayrıntılar gerçekten göze çarpıyor. Fotoğraf düzenlemenin yanı sıra, bu, kelime işleme veya web'de gezinme gibi diğer iş türleri için kullanmak için harika bir monitör olacaktır. 60 Hz yenileme hızıyla eşleştirilen 5 ms'lik yanıt süresi, içerik oluşturma için ideal olabilir, ancak oyun oynamak için pek uygun değildir. Kesinlikle hafif oyunlarla başa çıkacak, ancak bunun iş ve oyun arasında geçiş yapmak için bir monitör olduğunu söyleyemem.

BenQ SW271C incelemesi: karar

(İmaj kredisi: BenQ)

İlk bakışta BenQ SW271C, kalın plastik gri kasası ve büyük ayağı ile özellikle etkileyici görünmeyebilir, ancak açın ve renk derinliği ve doğruluğuna hemen ikna olacaksınız. Bu ekrandaki renk reprodüksiyonu söz konusu olduğunda, yalnızca insan gözü kusurları fark edemez.

Düzenleme için diğer profesyonel panellere kıyasla özellikle pahalı bir monitör gibi görünebilir, gerçekten alt uçta. Profesyonel değilseniz, o zaman biraz boşa gideceğinden emin olun - çok daha ucuza mal olan ve çok daha çok yönlü olacak 4K monitörler var ve açıkçası ev ofisinizde daha iyi görünecek. kuyu.

İçerik oluşturmak için çoğunlukla 4K monitör kullanacak olanlar, BenQ SW271C'yi kesinlikle kısa listeye almalıdır. Video prodüksiyonu söz konusu olduğunda birkaç dezavantajı olsa da, görüntü yönetmenleri yine de onunla iyi geçinecek ve tamamen fotoğrafçılıkla ilgileniyorsanız, bu monitörü tavsiye etmemek zor olur.

BenQ SW271C incelemesi: ayrıca düşünün

Para bir nesne değilse,Acer ConceptD CP7271Kiçerik oluşturma için en iyi 4K monitörlerden biridir, ancak oyuncular da bundan faydalanabilecektir. Ultra keskin 4K çözünürlük, etkileyici renk üretimi ve 144 Hz yenileme hızıyla bir araya geliyor.

Biraz daha uygun fiyatlı ve daha kapsamlı bir şey için şuna bir göz atın:BenQ EW3280U. 700 $ / 600 £ / 900 AU $ 'dan daha ucuza mal olur ve herkes için bir şeyler sunar. 32 inç olarak BenQ SW271'den biraz daha büyük ama bu fiyat ve boyuttaki en iyi monitörlerden biri olduğu tartışılmaz.

Bu hala sizin için biraz pahalıysa, o zamanDell P2721Qherhangi bir ev ofisi için mükemmel olacak ve 500$ / 430 sterlin / 630 AU$ civarında daha da ucuz olacak. Size profesyonel düzeyde renk reprodüksiyonu sağlamaz, ancak üretkenliği artıracağından ve evde de iyi görüneceğinden emin olabilirsiniz.

Fiyatlar - BenQ SW271C:▼