Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • Berghaus Hillwalker Trek vs Hanwag Banks: Bu klasik yürüyüş botlarından hangisi daha iyi?

Berghaus Hillwalker Trek vs Hanwag Banks: Bu klasik yürüyüş botlarından hangisi daha iyi?

Bu, titanların eski tarz bir çatışması, iki büyük hit marka, uzun süredir devam eden iki favori botla bir araya geliyor. Tarih onların tarafında olabilir, peki ya gelecek?

Mavi köşede Hanwag Banks SF Extra GTX ve kırmızı köşede Berghaus Hillwalker Trek. Her ikisi de şu anda mevcut olan çoğu üç mevsimlik yürüyüş durumu için ideal, hafif ve orta ağırlıkta çok yönlü. Daha geniş bir ürün yelpazesi içinen iyi yürüyüş botlarımevcutsa, tam satın alma kılavuzumuza göz atın.

İndirimli Fiyat Berghaus Hillwalker Trek GTX... Berghaus Hillwalker Trek GTX M Jacamo £120 £96 GörüntüleTüm fiyatları görHanwag Banks SF Extra GTX Erkekler... Hanwag Banks SF Extra GTX erkekler Amazon £ 148,29 GörüntüleTüm fiyatları görHanwag Banks SF Extra Lady... Hanwag Banks SF Extra Lady GTX Amazon £ 196,98 GörüntüleTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Berghaus Hillwalker Trek vs Hanwag Banks: Tasarım ve özellikler

Görkemli Hanwag Banks SF Extra GTX'i herhangi bir ölçüyle gözden kaçırmak zordur - tamamen siyah süette sağlam görünüyor, 'ekstra' ön ayak boyunca ek genişliğe atıfta bulunuyor. Hanwag tutkunları, botun genel şeklini ve duruşunu tanıyacaktır – ‘Banks' platformu, biraz farklı amaçlara hizmet etmek için birçok kez yeniden keşfedilmiştir. Ancak, bu olumsuz olmaktan çok uzaktır – denenmiş ve test edilmiş, yıllar boyunca tüm keskin kenarları yontulmuş, nazikçe yinelenen bir tekliftir.

Özellikler açısından iyi, yüksek ayak bileği desteği, Gore-Tex astar ve Vibram Endurance Pro taban ünitesi ve bot başına toplam ağırlık 600g'nin biraz üzerinde – hafif değil, tam bir kışlık dağ botundan çok uzak. Kısmen bu, botun süet derisinin geri kalanının aksine, ayak bileği bölgesinin kumaş olmasına bağlıdır, ancak çoğunlukla genel olarak hafif yapıya sahiptir.


Hanwag Banks SF Extra GTX vs Berghaus Hillwalker Trek

(İmaj kredisi: Mark Mayne)

Bu arada, Berghaus Hillwalker Trek, Hanwag'dan belirgin şekilde daha düşük bir ayak bileğine sahiptir ve üst kısım, diğer taraftan ziyade, tuhaf süet patlaması olan kumaştır. Burun kısmı ve topuk kısmı süet ile kaplanmıştır, orta kısımda ise kumaşı koruyan uygun boyutta bir kauçuk şerit bulunur. Elbette dahili bir Gore-Tex membran dahildir ve 'opti-stud' taban şaşırtıcı derecede agresiftir.


Tasarım ve özellikler kazananı: Berghaus Hillwalker Trek hafif, sağlam ve son derece nefes alabilirken, Hanwag Banks SF Extra GTX hem boy hem de ağırlık olarak daha da etli. Sıradan başıboş gezintiler için Berghaus Hillwalker Trek mükemmel bir seçimdir.

Berghaus Hillwalker Trek vs Hanwag Banks: Konfor ve performans

Hanwag Banks SF Extra GTX tamamen konforla ilgilidir, hatta daha geniş ayaklılar için, bu nedenle gerçekten çok rahat olmaları gerçeğinden kaynaklanan çok az sürpriz var. İyi dolgulu ayak bileği ve yüksek bağcık gerçekten sağlam bir uyum sağlar, malzemeler kutudan çıkar çıkmaz esnek ve esnektir ve orta sertlikteki taban birimi, en az telaşla kalkıp gidebileceğiniz anlamına gelir. Bu malzemeler sayesinde şikayet edilecek çok az topuk kaldırma da var - süet alt ayak bölgesiyle sınırlı olduğundan, ayak bileği çevresinde eğlenmek için bir sürü esneklik var.


Hanwag Banks SF Extra GTX vs Berghaus Hillwalker Trek

(İmaj kredisi: Mark Mayne)

Berghaus Hillwalker Trek'in böyle bir zorluğu yoktur, çünkü düşük/orta kesimli bilek, bir dokunuşla antrenör benzeri esneklik sağlar. Kumaş yapısı nedeniyle burada 'kırılacak' bir şey yoktur ve Hanwag'a benzer şekilde esnek bir taban birimi bol hareket sağlar. Hafif bağcık sistemi (kumaş şeritler ve iki kanca) mükemmel şekilde kullanılabilir, ancak aşırı heyecan verici bir şey yok. Ortolit ayak tabanları hoş bir dokunuş olsa da, küçük kusurları ve darbeleri kolaylıkla emer. Kumaş üst kısımla birleştirilen Gore-Tex Genişletilmiş Konfor membranı, özellikle daha hızlı yürüyüşlerde iyi nefes alıyor gibi görünüyor.

Konfor ve performans kazananı: Hanwag Banks SF Extra GTX, çoğunlukla destansı konfor seviyeleri ve ticari performans nedeniyle burada neredeyse bir galibiyet elde ediyor. Berghaus Hillwalker Trek kötü bir bot değil, sadece sağlamlık yerine hafiflik ön planda tutularak tasarlandı.

Berghaus Hillwalker Trek vs Hanwag Banks: Fiyat ve karar

Berghaus Hillwalker Trek 120 sterlin çok makul bir fiyatla satılırken, Hanwag Banks SF Extra GTX 210 sterlin civarında geliyor. Yine de sorun şu: yan yana kıyasladığınızda, bu ekstra paranın nereye gittiğini görebilirsiniz, bu da premium seçimi yapmayı çok daha kolay hale getiriyor. Bununla birlikte, her iki bot da vahşi açıklığa çıkmak yerine nedensel başıboş, patika ve patikalardan hoşlananları hedef alıyor. Her iki bot da bu rolü mükemmel bir şekilde dolduracaktır, bu nedenle, daha büyük, daha ağır ve uzun ömürlü Hanwag bu fiyat artışını haklı çıkarırken, daha büyük, daha ağır ve uzun ömürlü Hanwag, daha ucuz seçeneği seçmek çok mantıklıdır. .


Ancak, bu ikisinden mutlak en iyi önyüklemeyi arıyorsanız,Hanwag Banks SF Ekstra GTX– kama için çok fazla bot ve uzun yıllar boyunca sizin adınıza kilometrelerce yol kat etmeye devam edecek bir bot…

İndirimli Fiyat Berghaus Hillwalker Trek GTX... Berghaus Hillwalker Trek GTX M Jacamo £120 £96 GörüntüleTüm fiyatları görHanwag Banks SF Extra GTX Erkekler... Hanwag Banks SF Extra GTX erkekler Amazon £ 148,29 GörüntüleTüm fiyatları görHanwag Banks SF Extra Lady... Hanwag Banks SF Extra Lady GTX Amazon £ 196,98 GörüntüleTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz