Close
  • Ana
  • /
  • Açık Havada
  • /
  • Berghaus Sky Hiker Su Geçirmez Ceket incelemesi: Basit, hafif ve uygun fiyatlı

Berghaus Sky Hiker Su Geçirmez Ceket incelemesi: Basit, hafif ve uygun fiyatlı

Eski tarz outdoor markalarından biri olan ve aynı zamanda son birkaç yılda yeniden canlanan Berghaus'u duymamış olmak zor olacak. Uygun fiyatlı ancak iyi tasarlanmış Berghaus kıyafetleri genellikle teneke üzerinde ne yazıyorsa onu yapar - peki Berghaus Sky Hiker Su Geçirmez Ceket her zamanki standarda uygun mu? Günümüzün geri kalanı arasında öne çıkmak için yeterli mi?en iyi su geçirmez ceketler? Tam Berghaus Sky Hiker Su Geçirmez Ceket incelememiz için okumaya devam edin.


Berghaus Sky Hiker Su Geçirmez Ceket incelemesi: tasarım

Berghaus Sky Hiker Su Geçirmez Ceketi elinize aldığınızda burada neler olduğu hemen belli oluyor – şaşırtıcı derecede hafif (büyük bedende 361 gram) ve Berghaus'un Hydroshell kumaşından yapılmış basit bir kabuk ceket.

Bu açıkça genel yürüyüş, yürüyüş ve dışarıda kuru kalmak için tasarlanmış çok yönlü bir cekettir, bu nedenle minimum çan ve ıslık vardır, ancak elde ettiğiniz şey hafiflik ve genel yeterliliktir. Bu bağlamda, başlık iki yönlü ayarlanabilir, pratik sertleştirilmiş bir tepe ile, ancak sadece kaskla uyumludur - düşük profilli bir kapak tam oturur, ancak tepenin korumasını kaybedersiniz.

Berghaus Sky Hiker Su Geçirmez Ceket

(İmaj kredisi: Mark Mayne)

Sağlam bir YKK ön fermuar sorunsuz çalışır ve iki büyük el cebi, tırmanma kemeri takmadığınız sürece bol miktarda saklama alanı sunar. Bir iç fermuarlı göğüs cebi, saklama fırsatlarını tamamlarken, tek bir ayarlayıcı etek ucunu yönetir.


Tüm dikişler su geçirmezlik için düzgün bir şekilde bantlanmıştır ve bu genel olarak basit bir kabuk tasarımı olmasına rağmen, sağlamlık ve sertlik eklemeye yardımcı olan çok sayıda çift katmanlı bölüm vardır, bu nedenle bu, bazı ultra hafif kabuklar kadar önemsiz hissettirmez.

Berghaus Sky Hiker Su Geçirmez Ceket


(İmaj kredisi: Mark Mayne)

Berghaus Sky Hiker incelemesi: konfor ve performans

Konfor oldukça sağlamdır, mafsallı kollar bol miktarda harekete izin verir - günlük yürüyüş için ihtiyaç duyacağınızdan çok daha fazlası, nispeten rahat kesim sadece çoğu vücut şekline uymalı, aynı zamanda daha soğuk günlerde üst üste binmek için bolca alan sağlar.

Ayarlayıcılar, başlık seçiminize uyacak şekilde başlığın sıkılmasına izin verir ve iki yönlü (başınızın üstünden ve açıklıktan) çalışma, onu en kötü rüzgarları nispeten kolay bir şekilde savuşturmak için ayarlayabileceğiniz anlamına gelir.


Hydroshell kumaş kesinlikle su geçirmez ve rüzgar geçirmezdir, ancak Gore veya eVent kadar nefes alabilir değildir, bu da yıllar boyunca birçok endişeye neden olmuştur. Bununla birlikte, genel amaçlı bir ceket olarak son derece iyi ve çoğu durumda farkı fark etmeyeceksiniz. Aslında, gerçek dünyadaki nefes alabilirlik her zaman koşullara, çabaya ve zindeliğe ve ayrıca kumaşın ne kadar temiz ve yeni olduğuna dayalı öznel bir yargıdır.

Berghaus Sky Hiker Su Geçirmez Ceket

(İmaj kredisi: Mark Mayne)

Berghaus Sky Hiker Su Geçirmez Ceket incelemesi: karar

Toplam ağırlık düşük olsa da ('ultra hafif' olmadan), kumaş, nispeten yüksek rüzgarlarda bile uygun hava koşullarına karşı koruma sağlayacak kadar sağlamdır. Ayrıca, bazı daha ince malzemeler gibi 'ıslanmaz', bu da artan rüzgar üşümesine/genel rahatsızlığa yol açabilir. Ek olarak, Hydroshell yepyeni veya deneysel bir kumaş değildir, denenmiş ve test edilmiştir, bu nedenle burada gizlenen hoş olmayan sürprizler yoktur.

Yeni retro renk grupları, standart mavi/siyah/yeşil (veya euro fluro) için farklı bir seçenek sunuyor ve performans ve konfor açısından şikayet edilecek çok az şey var. Acil durum su geçirmezliği olarak mükemmel ve iyimser, güzel havalarda uzun yürüyüşe çıkanların sırt çantasında taşıyabileceği bir şey olarak da kazanan, tek gerçek eleştiri, onu biraz basit olmakla suçlayabilmeniz.