Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • En iyi 43 inç TV'ler: daha küçük setlerden sinematik 4K HDR görüntüler elde edin

En iyi 43 inç TV'ler: daha küçük setlerden sinematik 4K HDR görüntüler elde edin

En iyi 43 inç TV'yi arıyorsanız, iyi bir şirketsiniz. Ekranlar gittikçe büyüyor olabilir, ancak insanların 40 ila 43 inç arasında ekranlara ihtiyaç duymaları oldukça normaldir, çünkü bu, birçok insanın oturma odalarında veya çalışma odalarında sahip olduğu alan miktarıdır.


Xbox Series X nereden satın alınır?vePS5

Bu nedenle, TV üreticileri, pazarın bu kilit segmentinde en iyi orta sınıf modellerini hedefleyerek bazı 43 inç akıllı TV'lere yol açtı. Bir çok aynı teknolojiyi görmeyi bekleyebilirsiniz.en iyi 48-50 inç TV'ler(sadece daha küçük) ve aynı zamandaen iyi 55 inç TV'lerYine de, bayrak setlerinin gelmeye başladığı yer burasıdır.

En iyi 43 inç TV'ler, en iyi ekran TV'ler ile aynı ultra yüksek son panel teknolojisine sahip olmayacak.en iyi televizyonlarama aslında birçoğu akış için aynı akıllı platformlara sahip olacak ki bu sizin için en önemli şey olabilir.

Ve gerçekten modern görüntüleme için HDR formatları için destek eksikliği yok - bu ve hepsi doğal olarak 4K!


En iyi 43 inç TV: Bu sizin için doğru boyutta mı?

Çoğu insan için 43 inçlik bir TV, İngiltere'deki küçük oturma odaları için mükemmel boyuttadır. Makul bir izleme mesafesinde ayrıntılı bir resim sunacak kadar büyüktür, ancak sinemanın ön sırasında olduğunuzu hissettirecek kadar büyük değildir.

Genel bir kural olarak, en iyi izleme mesafesi, çapraz ekran mesafesinin yaklaşık iki katıdır. Yani 43 inçlik bir akıllı TV için ideal olarak yaklaşık yedi ila dokuz fit uzakta oturuyor olmalısınız.


En iyi 43 inç TV: Ne aranmalı

43 inç TV, 4K Ultra HD'nin daha yüksek çözünürlük avantajlarından gerçekten yararlanmaya başlayabileceğiniz ilk ekran boyutudur. En küçük OLED TV 48 inç olduğu için LCD panel teknolojisi hala hakimdir, ancak üstün bir görüntü için doğrudan LED arka ışık ve yerel karartma kullanan üreticileri görmeye başlayacaksınız.

QLED gibi teknolojilerden gelen daha geniş renkler ve artan parlaklık ile HDR performansı da iyileşecek.


Bazı üreticiler, herhangi bir ek kutuya ihtiyaç duymadan yakalama TV ve akış hizmetlerine erişmenizi sağladığı için bir bonus olan tam akıllı TV platformlarını da dahil edecekler. Seçtiğiniz TV destek konusunda hafifse bunları eklemek zor olmasa da - en iyisi4K medya yayıncılarıkapsamlı uygulama desteği ile yaklaşık 40 £ / 40 $ 'dan başlayın.

En iyi 43 inç TV'ler: liste

En iyi 43 inç TV: Samsung QE43Q60R

(Resim kredisi: Samsung)

1. Samsung QE43Q60T

Daha küçük bir ekranda QLED görüntü kalitesi

Satın alma nedenleri
+ Üstün görüntü kalitesi + Kapsamlı akıllı platform + HDR10 + desteği + Düşük giriş gecikmesi
Kaçınılması gereken nedenler
-Dolby Vision HDR desteği yok

• Tamamı okuyunSamsung Q60T incelemesi

43 inçlik 4K TV pazarına orta sınıf modeller hakim olabilir, ancak kimse Samsung'a söylememiş gibi görünüyor. Q60T, Kore devinin amiral gemisi serisinin bir parçasını oluşturuyor ve QLED TV'nin harika dünyasına giriş noktası sağlamak için en küçük ekran boyutunu sunuyor.


Kuantum nokta teknolojisinin kullanılması, Q60T'nin daha geniş renkler, daha yüksek tepe parlaklığı ve HDR10 + desteği ile en iyi 43 inç HDR TV olmasını sağlar. Ayrıca, HD ve SD içeriği yükseltmek ve 4K panelden en iyi sonucu almak için yapay zeka ile geliştirilmiş Quantum İşlemciye sahiptir.

Q60T aynı zamanda Samsung’un tüm özellikleriyle harika bir 43 inç Smart TV'dir. Bunlar arasında SmartThings uygulaması aracılığıyla kolay kurulum, Ambient Mode ve hem Amazon Alexa hem de Google Assistant ile çalışma yeteneği bulunur.

Netflix, Amazon Prime, YouTube, Now TV, Apple TV +, Disney + ve İngiltere'deki tüm yakalama hizmetlerini içeren kapsamlı bir akış hizmetleri yelpazesi vardır. Tüm bu seçimlerin sizi bunaltmamasını sağlayacak bir Evrensel Kılavuz bile var.

Bir oyuncuysanız, çok düşük giriş gecikmesi ve geliştirme seçenekleri dahil olmak üzere pek çok kullanışlı özellik vardır. Q60T, (daha pahalı QLED modellerinin HDR 'doğrudan' arkadan aydınlatması için daha muhteşem olmaktan ziyade) kenar LED arka aydınlatmasını kullanır ve Samsung, Dolby Vision'ı desteklemez, ancak aksi takdirde bu mükemmel 43 inç LCD TV'nin arızalanması zordur.

En iyi 43 inç TV

(Resim kredisi: LG)

2. LG 43UM7500

Akıllı özellikler için en iyi 43 inç TV

Satın alma nedenleri
+ İnanılmaz akıllı özellikler + Geniş görüş açıları + DTS Virtual: X
Kaçınılması gereken nedenler
-DOLby Vision veya HDR10 + BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI yok Amazon 495 Amazon müşteri incelemelerine göz atın

LG UM75, üreticinin amiral gemisi modellerinde bulunan platformla tamamen aynı olan, Smart TV özellikleri için en iyi 43 inç TV'dir. Bu, duyarlı ve sezgisel Magic uzaktan kumandasıyla harika webOS akıllı sistemine sahip olduğunuz anlamına gelir. Ayrıca dahili ThinQ AI, Google Assistant ve Amazon Alexa'nın yanı sıra ses kontrolüne sahip oluyorsunuz, hepsi 4K TV'nizi tam işlevli bir akıllı asistana ve dijital bir merkeze dönüştürmenize yardımcı oluyor.

Daha geniş bir izleme açısı için 4K IPS panel kullanan bu 43 inç LCD TV, daha parlak HDR için doğrudan arkadan aydınlatma ve üstün yükseltme için dört çekirdekli işlemci ile iyi haber bununla da bitmiyor. Ayrıca gelişmiş ses performansı, düşük giriş gecikmesi ve oyuncular için ALLM ve hatta Apple’ın AirPlay 2 desteği için DTS Virtual: X var - hepsi LG UM75’i satın alabileceğiniz en akıllı 43 inç 4K TV yapmaya yardımcı oluyor.

Görüntü kalitesi ve işleme, buradaki bazı yeni setler tarafından daha iyi hale getirilmiştir, ancak bu aynı zamanda daha ucuz modellerden biridir ve genel olarak görseller için fiyat etiketinin üzerine çıkar.

En İyi 43 inç TV: Panasonic HX940

(Resim kredisi: Panasonic)

3. Panasonic TX-43HX940

Film severler için en iyi 43 inç TV

Satın alma nedenleri
+ Üstün görüntü kalitesi + Dolby Vision ve HDR10 ++ Dolby Atmos desteği + İyi ses kalitesi
Kaçınılması gereken nedenler
-Temel akıllı sistem-Sınırlı oyun özellikleri BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'a göz atın

Görüntü kalitesi açısından en iyi 43 inç 4K TV'ye gelince, hiçbir şey Panasonic HX940'ı geçemez. Bu son teknoloji LED TV, akıllı yerel karartma ve artırılmış parlaklık ve daha geniş renklere sahip bir panele sahiptir. Panasonic’in tescilli HCX Pro akıllı işlemcisi film izlerken mümkün olan en iyi görüntüleri sağlamaya yardımcı olurken Hollywood profesyonelleri paneli ayarladı. HX940 yalnızca Ultra HD'yi değil, aynı zamanda HDR10 + ve Dolby Vision dahil olmak üzere yüksek dinamik aralığın her sürümünü de destekler.

Panasonic, iyi bir hoparlör seti ve yerleşik Dolby Atmos kod çözme ile ses sistemini de gözden kaçırmadı. MyHomeScreen 5.0 akıllı platformu, rekabetin çoğuna kıyasla biraz basittir, ancak basitliği, kullanımını kolaylaştırır ve temel akış hizmetlerinin çoğunu içerir. Oyun özellikleri oldukça sınırlıdır, ancak HX940'tan en iyi şekilde yararlanmak için bir dizi kalibrasyon kontrolü vardır. Sonuç olarak, en sevdiğiniz filmleri ve TV şovlarını izlemek için gerçekten daha iyi bir 43 inç HDR TV yoktur.

En İyi 43 inç TV: Hisense

(Resim kredisi: Hisense)

4. Hisense H43B7500

En kaliteli 43 inç TV

Satın alma nedenleri
+ Büyük değer + Dolby Vision + Basit ama etkili akıllı TV
Kaçınılması gereken nedenler
-HDR10 + yok ​​-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Dolby Atmos yok

En iyi değerde 43 inç TV arıyorsanız, yeni Hisense B7500'den başkasını aramanıza gerek yok. Bu 4K HDR TV, Hisense serisinin geri kalanı gibi rekabetçi fiyatlara sahiptir ve basitleştirilmiş ancak sezgisel bir akıllı sisteme sahiptir. VIDAA U 3.0 sayesinde bu 43 inçlik Akıllı TV, Netflix, Amazon Prime, YouTube ve Rakuten TV'yi içeren iyi bir dizi video yayın hizmetinin yanı sıra Freeview Play aracılığıyla Birleşik Krallık'taki tüm yakalama hizmetlerine sahiptir.

Hisense B7500 sadece akıllı değil, aynı zamanda doğrudan LED arka ışığı ve Dolby Vision da dahil olmak üzere HDR desteği sayesinde iyi görünüyor. Ayrıca, her şeyi keskin ve net tutmak için etkili görüntü işleme ve oyuncular için düşük giriş gecikmesi vardır. TV izleme şeklimiz değişiyor ve Hisense B7500 bunu akıllı özelliklere ve video akış hizmetlerine yaptığı vurguyla yansıtıyor. Öyleyse neden bu mükemmel 43 inç 4K TV'ye bir göz atmıyorsunuz?

En iyi 43 inç TV: Sony KD-43XH8505

(Resim kredisi: Sony)

5. Sony XH85 KD-43XH8505

En iyi yüksek kaliteli 43 inç TV

Satın alma nedenleri
+ Çekici tasarım + Üst düzey özellikler + Dolby Vision ve Dolby Atmos
Kaçınılması gereken nedenler
HDR10 + BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATI YOK fan.go2jump.org/aff_c fan.go2jump.org/aff_c £ 749 John Lewis & Partners'ta görüntüleyinCurrys PC World'de £ 749 İncele

Sony XH85, alüminyum çerçeve ve metal bıçak sehpası kullanan çarpıcı bir metal kaplama sergileyen şirketin tasarım uzmanlığından yararlanıyor. Ancak bu çekici 43 inç 4K TV, tüm yüzey kozmetik ürünleri değildir ve aynı zamanda kenar LED arka aydınlatmalı bir Ultra HD Triluminos paneli kullanır. HDR için daha geniş renkler ve daha parlak vurgular sağlayan en yeni X1 4K HDR görüntü işlemcisini içerirken, Sony’nin Motionflow XR 800Hz hareket işleme özelliği daha yumuşak ve daha ayrıntılı hareket sağlar.

XH80 yalnızca minimalist görünüm ve etkileyici görüntü kalitesi sunmakla kalmaz, aynı zamanda iyi hoparlörler, güçlü amplifikasyon ve Sony’nin Clear Phase teknolojisi sayesinde harika bir ses çıkarır. Sony’nin tüm TV'lerinde olduğu gibi, XH80 de Android işletim sistemini kullanır, bu da onu yalnızca yerleşik Google Assistant içeren değil, aynı zamanda Amazon Alexa ile çalışan mükemmel bir 43 inç Akıllı TV yapar. Genel olarak Sony XH80, daha küçük ekran boyutlarında bile üst düzey bir deneyime sahip olabileceğinizi kanıtlayan mükemmel bir 43 inç HDR TV'dir.

En İyi 43 inç TV: Sony XH8096

(Resim kredisi: Sony)

6. Sony KD-43XH8096

Spor için en iyi 43 inç TV

Satın alma nedenleri
+ Mükemmel görüntü işleme + Spor için mükemmel hareket + Dolby Vision ve Dolby Atmos
Kaçınılması gereken nedenler
-HAYIR HDR10 + BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 579 £ Currys PC'de Görüntüleyin World Check Amazon

Sony XH80, Japon üreticinin tüm görüntü işleme özelliklerine sahiptir ve bu da onu sporseverler için ideal 43 inç LCD TV yapar. 4K Triluminos paneli, kenar LED arka aydınlatmasını kullanır ve X-Reality PRO görüntü geliştirme motorunu içerir. Sonuç olarak, renkler daha geniş ve HDR için daha parlak vurgularken, Sony’nin Motionflow XR işleme teknolojisi, hızlı tempolu spor aksiyonuyla daha yumuşak ve daha ayrıntılı hareket üretir.

XH80 sadece etkileyici bir görüntü sunmakla kalmaz, aynı zamanda iyi hoparlörler, bol miktarda amplifikatör homurtusu ve Sony’nin Clear Phase teknolojisi sayesinde sonik ürünler sunar. Bu, aynı zamanda Amazon Alexa ile de çalışmasına rağmen, yerleşik Google Assistant içeren Android işletim sistemi sayesinde 43 inçlik harika bir Smart TV. Genel olarak, Sony XH80, ne izlediğinize bakılmaksızın sağlam bir 43 inç 4K TV'dir, ancak özellikle spor hayranlarını memnun edecektir.

En İyi 43 inç TV: TCL EP658

(Resim kredisi: TCL)

7. TCL 43EP658

En uygun fiyatlı 43 inç TV

Satın alma nedenleri
+ Dolby Audio + İyi akıllı özellikler + Büyük değer
Kaçınılması gereken nedenler
-Dolby Vision / HDR10 + Yok - BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI yok Dolby Atmos £ 329 JD Williams'ta görüntüle

Sağlam bir 43 inç Akıllı TV arıyorsanız, ancak yalnızca sınırlı bir bütçeniz varsa, TCL EP658 önemli bir fiyat için anahtar kutuları işaretler. Bu 4K LCD TV, mikro karartma, AI görüntü geliştirme teknolojisi, dört çekirdekli işleme ve HDR10 desteği ile kenar aydınlatmalı 10 bitlik bir panel kullanır. Ayrıca Dolby ses ve bir TV için iyi amplifikasyona sahip tam aralıklı hoparlörler kullanan sağlam bir ses sistemi de vardır.

Bununla birlikte, EP658'in bu fiyata gerçekten etkileyici olduğu nokta, Sony'nin daha pahalı modellerinde bulunan aynı Android işletim sistemini kullanan akıllı platformudur - yukarıdaki ikisi de dahil! Sonuç olarak, yerleşik bir Google Asistan, kapsamlı video akışı uygulamaları ve Birleşik Krallık'taki tüm yakalama hizmetlerine kolay erişim sağlayan Freeview Play desteği dahil olmak üzere tüm ilişkili avantajları sunar.

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın Sony KD-43XH8505 43 '4K UHD ... fan.go2jump.org/aff_cYedi Meşeler fan.go2jump.org/aff_c fan.go2jump.org/aff_c Tüm fiyatları görün