Close
  • Ana
  • /
  • Aksiyon Kameraları
  • /
  • En iyi aksiyon kamerası 2020: Adrenalin bağımlıları için yıkılmaz seçimler

En iyi aksiyon kamerası 2020: Adrenalin bağımlıları için yıkılmaz seçimler

Şu anda en iyi aksiyon kamerası GoPro HERO 9 Black - GoPro'nun amiral gemisi serisindeki en yeni ve en büyük model. Bu yeni kamera Eylül 2020'de indi ve HERO 8 Black'i diğerlerinin yanı sıra entegre bir öne bakan ekranla bir kez yükseltti. GoPro aksiyon kamerası pazarına hakim olsa da (ve bu markayı tercih ederseniz,en iyi GoProrehber orada sunulan tüm modelleri inceleyecek), son yıllarda giderek artan bir rekabet gördük - esas olarak drone lisanslı DJI ve mükemmel DJI Osmo Action'dan.


En iyi aksiyon kameraları çok yönlüdür ve doğru montaj sistemiyle kullanıldıklarında bisiklet kasklarından sörf tahtalarına, gidonlara ve hatta evcil köpeğinize kadar her şeye güvenli bir şekilde takılabilirler. GoPro ve DJI'nin ötesinde, incelemeye değer birkaç gerçekten ace aksiyon kamerası var. Daha ucuz, daha az özellikli seçenekler için,en iyi bütçe aksiyon kameraları. Alternatif olarak, kış indirimlerinden bir pazarlık alabilirsiniz:En ucuz GoPro Cyber ​​Pazartesi fırsatları burada.

  • PS5 ön siparişleri: PlayStation 5'inizi ayırtın
  • Keşfedinen iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları
  • Göz aten iyi dronlarhavadan görüntüleri yakalamak için

Sizin için en iyi aksiyon kamerası nasıl seçilir

Bu pazarda sizin için en iyi aksiyon kamerasını bulmayı biraz zorlaştırabilecek çok sayıda seçenek var. Görüntü kalitesi, kararınızı verirken en önemli faktörlerden biridir ve maksimum çözünürlük yerine kare hızlarını kontrol etmeye her zaman değer. Bunun nedeni, birçok kamera 4K çözünürlükte çekim yaparken, bazı ucuz modellerin 15 fps'lik bir kare hızı kullanması ve bu da videonun ürkek görünmesine neden olmasıdır. 4K'da çekim yapıyorsanız, en az 30 fps istersiniz veya sadece 1080p HD'de 60 fps'de çekim yapın.

En iyi aksiyon kameraları ayrıca aksesuarlarla ve çok yönlü bir montaj sistemiyle birlikte gelir - ya da en azından istediklerinizi satın alma seçeneğine sahiptir. Kılıfsız su yalıtımı bazı modellerde standart olarak gelir, ancak diğerlerinde ise daha ıslak faaliyetler için su geçirmez kasaya yatırım yapmanız gerekebilir. Ayrıca hangi özelliklerin önceliğiniz olduğunu da düşünün. Görüntü sabitleme ve GPS gibi özellikler temel dayanaklardır; ses kontrolü gibi yeni eklemeler, seçtiğiniz spora ve bunu yapmak için ellerinizi kullanıp kullanmamanız gerektiğine bağlı olarak sizin için önemli olabilir.

Şu anda en iyi aksiyon kameraları - sıralı

en iyi aksiyon kamerası: GoPro HERO9 Black


(Resim kredisi: GoPro)

1. GoPro HERO 9 Siyah

Aksiyon kamerası krallarından en yeni ve en büyük GoPro

Teknik Özellikler
Video: 5K / 30fps, 4K / 60fps, 2.7K / 120fps, 1080p / 240fps Fotoğraflar: 20MP Ekran: 2,27 inç LCD arka, ön Renkli LCD Canlı Önizleme ile Su Geçirmez: 10m Ses kontrolü: Evet Görüntü sabitleme: HyperSmooth 3.0 GPS: Evet
Satın alma nedenleri
+ Entegre öne bakan ekran + Her yönden iyileştirilmiş özellikler + Yerel ufuk seviyelendirme + Yine de kullanımı çok kolay
Kaçınılması gereken nedenler
- En pahalı seçenek BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI£ 329,98 GoPro UK'de görüntüleyin424,99 £ Amazon'da Görüntüleyin429,99 GoPro UK'de görüntüleyin

GoPro HERO 9 Black şu anda en iyi aksiyon kamerasıdır. Eylül 2020'de piyasaya sürülen en yeni GoPro, HERO 8'e benzer görünebilir, ancak daha yakından bakın ve iyileştirmeler çok ve çeşitlidir (GoPro HERO 8 Black vs HERO 9 Blackdoğrudan karşılaştırma için showdown).

Kaputu açtığınızda, daha büyük bir sensör (23,6 MP) var, bu da bu kameranın artık 5K / 30 video ve 20MP fotoğraf çekebileceği ve çok hoş bir% 30 pil gücü artırabileceği anlamına geliyor. İnanılmaz derecede etkileyici ufuk seviyelendirme şimdi devreye giriyor ve yeni Hindsight ve Zamanlanmış Yakalama araçları yaratıcı olmak için yeni fırsatlar ekliyor. Hypersmooth ve Timewarp özelliklerinde de v2'den v3'e yükseltme yapıldı.


Tasarım açısından, bariz bir ekleme, vlogger dostu bir öne bakan ekranın dahil edilmesidir - daha önce yalnızca bir Mod eklenmesi ile kullanılabilir (bunun yerine bir DJI Osmo Action'ı hayal etmediyseniz). H8'deki tavşan kulağı yuvası, 10 m'ye kadar kasasız su geçirmezlik ile birlikte burada mevcuttur ve çıkarılabilir lens kapağı yeniden yerleştirilmiştir.

Yeni başlayanlar için kullanımı son derece kolay, ancak yine de profesyoneller için şaşırtıcı derecede yetenekli olan bu aksiyon kamerası etkileyici bir denge. HERO 8 hala inanılmaz bir aksiyon kamerası olsa da (aslında, GoPro'nun HERO serisinde çok fazla yanlış gitmeyeceksiniz), HERO 9 onu neredeyse her yönden geliştiriyor, bu yüzden kesinlikle en iyimizin zirvesinde. eylem kamera listesi.


En iyi aksiyon kamerası: GoPro Hero 8 Black, uzatılmış katlanır parmak bağlantılarıyla fotoğraflandı

(Resim kredisi: GoPro)

2. GoPro HERO8 Siyah

Bu Pingtwitter Ödülü sahibi hala inanılmaz derecede etkileyici ve güçlü bir aksiyon kamerası

Teknik Özellikler
Ağırlık: 124g Su geçirmez: 10m (33ft) kılıfsız 4K video: 60fps 2.7K video: 120fps 1080: 240fps Fotoğraf çözünürlüğü: 12MP Pil ömrü: kullanıma bağlı olarak yaklaşık 1-3 saat
Satın alma nedenleri
+ HyperSmooth 2.0 + TimeWarp 2.0 + Çerçevesiz tasarım + Katlanır montaj parmakları BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI279,98 £ GoPro UK'de görüntüleyin315,02 £ Amazon'da Görüntüle 329,99 £ very.co.uk'de görüntüle

Çerçevesiz GoPro HERO 8 Black, tacı yeni HERO 9 tarafından çalınmış olabilir, ancak bu yine de olağanüstü bir aksiyon kamerası. Bu HERO 7 Black ve daha sonra bazıları, partiye HyperSmooth 2.0 ve TimeWarp 2.0 ile gelişmiş işlevsellik getiriyor. Yeni başlayan veya daha deneyimli olmanıza bakılmaksızın, gelişmiş aksiyon fotoğrafçılığı seviyeleri için kullanımı kolay birçok ön ayar vardır.Veyeni bir sistem varGoPro aksesuarlarıHero 8 Black için GoPro Mods.

GoPro & rsquo; nun yeni kamerasıyla ilgili en belirgin şey, iki 'katlanır parmak' ile donatılmış çerçevesiz bir tasarıma sahip olmasıdır. üssünde. Bu manyetik parmaklar kullanılmadığında düz durur, ancak onları dışarı çıkarırsanız kamerayı bir montaj parçasıyla kullanabilirsiniz.

Yeni HERO 9 Black ve DJI Osmo Action'da bu en iyi aksiyon kamerası kılavuzunun başka bir yerinde bulabileceğiniz gibi entegre bir ön yüz ekranı yok, ancak bu size söylenemezyapamamHero 8 Black'de öne bakan bir ekrana sahip: 'Ekran Modu' ile bunu yapabilirsiniz. Bu, esasen aksiyon kamerasına öne veya arkaya bakan bir açılır ekran ekler. HyperSmooth 2.0 video stabilizasyonu, adım ekseni stabilizasyonunu geliştirir ve standart olarak tüm kare hızlarında ve çözünürlüklerde çalışır (bu, H9 için yeniden geliştirilmiştir).


Aksiyon kamerası ayrıca dört dijital lense sahiptir ve çekim yaptığınız her şey için ideal görüş alanını seçmenizi kolaylaştırır - SuperView, Geniş, Dar ve Doğrusal seçeneklerinden birini seçin. Bu, kelimenin tam anlamıyla herkes için aksiyon fotoğrafçılığının tahminlerini ortadan kaldırır. Öne bakan mikrofonda gelişmiş rüzgar bastırma ile ses de iyileştirildi. Yine, Medya Modu, HERO 8 Black & rsquo; nin sesini, shotgun mikrofon yönlü ses performansı sunarak daha da artırır.

Bu modele yeni gelen yakalama ön ayarları, filme aldığınız her etkinlik için doğru ayarı sezgisel olarak seçmenize olanak tanır. Yenilenen SuperPhoto özelliği, gölgesiz HDR aksiyon fotoğrafları sunar ve yepyeni LiveBurst, deklanşörden önce ve sonra 1,5 saniyelik 12 MP (4K 4: 3) çekim yapar.

Daha fazla oku:GoPro HERO8 Black incelemesi

(Resim kredisi: GoPro)

3. GoPro HERO 7 Siyah

Yeni değil ama yine de harika

Teknik Özellikler
Ağırlık: 118g Su geçirmez: 10m 4K video: 60fps 1080: 240fps 720: 240fps'ye kadar Fotoğraf çözünürlüğü: 12MP Pil ömrü: 1-3 saat
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel görüntü kalitesi ve sabitleme + Muhafaza olmadan su geçirmez BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Düşük Stok £ 249,99 Amazon'da Görüntüleyin249,99 GoPro UK'de görüntüleyin£ 279,99 Wiggle 10 Amazon müşteri değerlendirmesinde görüntüleyin

GoPro HERO7 Black, GoPro'nun şu anki aralığında en düşük özellikli, ancak yine de mükemmel bir seçim. Bu kamera HERO 6'ya bir dizi güncelleme ve iyileştirme getirdi - tartışmasız en önemlisi 4K60'ta stabilizasyon (kısa süre sonra daha fazlası). Not: bu birçokHero 7 Black ve DJI Osmo Action arasındaki yakın görüşme, her ikisi de bizden gelen beş yıldızlı incelemelerle -GoPro HERO7 Black ve DJI Osmo Actionaralarında seçim yapmakta zorlanıyorsanız.

Kendi başına 10 metreye kadar su geçirmez, isteğe bağlı bir GoPro su geçirmez muhafaza ile bunu etkileyici bir 30 metreye genişletebilirsiniz. Ayrıca, bir GoPro aksiyon kamerasıyla çalışan, pozitif olarak devasa miktarda uyumlu montaj ve ekstralar var. En sevdiğimiz özelliklerden biri, videoyu 60 fps'ye kadar kare hızlarında kaydetme yeteneğidir; görüntü sabitleme, aralıktaki en iyisi olmasa da, yine de gimbal'a ihtiyaç duymadığınız noktaya kadar iyileştirilmiş ve rafine edilmiştir. . TimeWarp video işlevinin yanı sıra doğru yüz, gülümseme ve sahne algılamayı da seviyoruz.

HERO 7 Black'in arkasında daha yumuşak hareketler için geliştirilmiş bir dokunmatik ekran var ve ayrıca hareket kamerasını kontrol etmek için sesinizi de kullanabilirsiniz. Bu, Hero7'ye fiziksel olarak kolayca erişemeyeceğiniz durumlarda, örneğin tırmanma veya snowboard sırasında kaskınıza takıldığında veya sörf tahtanızın ucuna sabitlendiğinde kullanışlıdır. Oldukça kullanışlı ve yaratıcı GoPro QuikStories uygulaması, tüm pürüzsüz videolarınızı ve benzersiz çekimlerinizi, sosyal medya hayranlarınızı (ve tabii ki gururlu annenizi) memnun etmeye hazır tek bir paylaşılabilir külçe halinde yoğunlaştırmak için elinizin altında.

Daha fazla oku:GoPro HERO7 Black incelemesi

En iyi aksiyon kamerası: DJI Osmo Action

4. DJI Osmo Eylemi

GoPro'nun şimdiye kadarki en şiddetli rekabeti ve vlogger'lar için de sağlam bir seçim

Teknik Özellikler
Ağırlık: 124g Su geçirmez: 11m 4K video: 60fps 1080: 240fps 720: 240fps'ye kadar Fotoğraf çözünürlüğü: 12MP Pil ömrü: kullanıma bağlı olarak 63-135 dakika
Satın alma nedenleri
+ Etkileyici görüntü sabitleme + Renkli öne bakan ekran + BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Düşük Stok 209 £ Amazon'da Görüntüle 229 £ Currys PC World'de Görüntüle 329 £ very.co.uk'de görüntüleyin 40 Amazon müşteri yorumu

Drone lisanslı DJI, on yılın büyük bir bölümünü hava atıcıları dünyasına hükmetmek, sınıf kiralamalı görüntü sabitleme teknolojisi ve sezgisel uçuş kontrolü geliştirmekle geçirdi. Ve şimdi bu bilgi birikimini ilk aksiyon kamerasını yapmak için kullandı. DJI Osmo Action, Hero 7 Black'den çok daha büyük ve fraksiyonel olarak daha ağırdır, ancak arkadaki 2,25 inç dokunmatik ekrana ek olarak ön tarafa bakan renkli bir ekranı nasıl paketlediği düşünüldüğünde bu kabul edilebilir.

Tıpkı GoPro gibi, Osmo Action da ses aktivasyonu dahil olmak üzere bir dizi kontrol seçeneği sunar. İki yerleşik mikrofon vardır, ancak en iyi ses kalitesinin keyfini çıkarmak için harici bir mikrofon eklemenizi öneririz. Osmo Action ile ilgili tam incelememizde göreceğiniz gibi, özellikler açısından onu Hero 7 Black'den ayıran çok az şey var. Oldukça eşit bir eşleşme göz önüne alındığında, DJI tipik olarak daha ucuzdur ve vlogger'lar için en iyi olan veya kameranın size göre eğitilmesini istediğiniz ve nasıl çerçevelendiğinizi görmeniz gereken herhangi bir arayış olan o öne bakan ekranı sunar.

Ancak, Osmo Action'da canlı akış desteği yoktur, bu nedenle bu sizin için önemliyse, Hero 7 Black'i seçin. Benzer şekilde, mümkün olan en geniş görüş alanını istiyorsanız, SuperView geniş açı moduna sahip Hero 7 Black'i seçin. Osmo'nun Mimo uygulaması, yerleşik GoPro yardımcı uygulamasıyla karşılaştırıldığında da sınırlıdır ve aksesuar yelpazesi GoPro kanyonu tarafından cüceleştirilmiştir. Bununla birlikte, Osmo Action bazı üçüncü taraf montajlarla uyumludur.

Sonuç olarak, Osmo Action'ın kullanımı kolaydır, mükemmel görüntüler üretir ve RockSteady elektronik görüntü sabitlemesinden yararlanır. Sağlam, güvenilir ve kolay bir kurulum arayan vlogger'lar için çekici olmalıdır. GoPro gibi, bu DJI sizinle sörfte, bisiklet parkında ve kaykay yaparken rock yapacak, bu yüzden ekstrem sporlar için de ideal bir oyun arkadaşıdır.

Daha fazla oku:DJI Osmo Action incelemesi

GoPro Max

(Resim kredisi: GoPro)

5. GoPro Max

Piyasadaki en iyi özel 360 derece kamera

Teknik Özellikler
Ağırlık: 154 g Su geçirmez: Kılıf olmadan 5 m 360 derece video: 6K 30 fps 4K: Yok 1080: 60 fps Fotoğraf çözünürlüğü: 18 MP Pil ömrü: 1,5-2 saat
Satın alma nedenleri
+ Çarpıcı 360 derece video + 360 derece fotoğraflar + Sağlam yapı
Kaçınılması gereken nedenler
-Geleneksel video çözünürlüğü rakiplerinden daha düşüktür-Görüntü birleştirme, BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI kusurlu görünebilir379,98 £ GoPro UK'de görüntüleyin475,38 £ Amazon'da Görüntüleyin 479,99 £ Simply Be'de Görüntüleyin

Hero 8 Black ile hemen hemen aynı zamanda piyasaya sürülen GoPro Max, geleneksel sabit arkadaşıyla birçok tasarım ipucunu paylaşıyor ve GoPro'nun orijinal 360 kamerasına - Fusion'a gölge düşüren sorunları ele alıyor. Max ayrıca, Hero 8 Black'in HyperSmooth görüntü sabitleme ve TimeWarp video sekansları gibi mükemmel video yakalama özelliklerinin yanı sıra aynı sezgisel şekilde çalışan bir kullanıcı arayüzüne de sahiptir.

Ofset öne ve arkaya takılan lensler, her bir lensin yakaladığını birbirine diken yerleşik yazılım aracılığıyla kolayca çarpıcı 360 ° görseller oluşturmanıza olanak tanır. Canlı, birbirine dikilmiş 360 derecelik görünümü görmenin tek yolu, cihazınızdaki GoPro uygulamasıdır.akıllı telefon- bu da kamerayı uzaktan çalıştırmanıza izin verir. İçeriğinizi bir kez yakaladıktan sonra telefonunuza indirmek, güçlü uygulamayı kullanarak ciddi şekilde yaratıcı olmanızı ve sürekli değişen fotoğraflar, değişen bakış açılarıyla büyüleyici videolar ve çok daha fazlasını oluşturmanızı sağlar. Max'in tek zayıf noktası, geleneksel görüntüleri 4K olarak çekememesidir, ancak buna rağmen, halen mevcut olan en iyi ve en zengin özelliklere sahip 360 derecelik aksiyon kamerasıdır.

Daha fazla oku:GoPro Max incelemesi

Insta360 Bir R

(Resim kredisi: Insta360)

6. Insta360 One R

GoPro Max'e rakip olacak modüler 360 derecelik kamera

Teknik Özellikler
Ağırlık: 130 g Su geçirmez: Kılıf olmadan 5 m 360 derece video: 5,7 K 30 fps 4K: 30 fps (4: 3) 1080: 200 fps Fotoğraf çözünürlüğü: 12 MP Pil ömrü: 1 saat
Satın alma nedenleri
+ Akıllı modüler sistem + Cihazda 360 derece canlı önizlemeler + Vlog oluşturma için döndürülebilir ekran + Modülleri yükseltmesi veya değiştirmesi kolay
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 254 £ 'luk 360 içerikte dikiş hataları279,95 £ Dizüstü Bilgisayarlarda Doğrudan Görüntüle£ 299,99 very.co.uk adresinde görüntüleyin

Insta360, 360 derecelik özel kameralar yapma konusunda pek çok deneyime sahiptir, ancak Insta360 One R, aksiyon kamerası pazarındaki ilk girişimidir. One R & rsquo; nin başlık özelliği, kameranın dört ayrı modül olarak geldiği tamamen modüler bir sistemdir: bir işlemci ve dokunmatik ekran, pil tabanı, geniş açılı lens ve 360 ​​derece çekim için bir çift lens. Çekime başlamak için, geleneksel içeriği mi yoksa 360 derece içeriği mi kaydetmek istediğinize karar verin, ilgili lensi seçin ve ardından modülleri birbirine yapıştırın. Sistem gerçekten iyi çalışıyor ve ek parçalar eklemenize ve gerektiğinde yükseltmenize veya değiştirmenize olanak tanıyor. 360 derecelik videonun kalitesi mükemmel ve GoPro Max'in daha belirgin dikiş hataları nedeniyle elde edebileceğinin gerisinde kalıyor. Bununla birlikte, Insta360 One R, Max'in en yüksek geleneksel çözünürlüğü olan 60 fps'de 1440P'yi geride bırakan 30 fps'de 4: 3 oranında geleneksel videoyu 4K olarak kaydedebilir. Mevcut en çok yönlü aksiyon kamera sistemini arıyorsanız, Insta360 One R tam size göre.

Daha fazla oku:Insta360 One R incelemesi

(Resim kredisi: SJCam)

7. SJCAM SJ8 Pro

Daha dar bir bütçeyle profesyonel video kalitesi mi? Bu sizin için aksiyon kamerası

Teknik Özellikler
Ağırlık: 85 g Su geçirmez: 30 m (birlikte verilen muhafazada) 4K video: 60 fps 1080: 120 fps 720: 240 fps Fotoğraf çözünürlüğü: 12 MP Pil ömrü: 90 dakika
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel video kalitesi + Büyük 2,33 inç IPS dokunmatik ekran + Dashcam & lsquo; araç modu & rsquo; + USB-C şarjı içerir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 199 £ Amazon'da görüntüleyin 205 £ Amazon'da görüntüleyin

Bir numaralı aksiyon kameramızın fiyatına göre GoPro ile eşleşen 4K60fps çözünürlük arayışı içindeyseniz, SJ8 Pro değerli bir yarışmacıdır. Bu gizli kamera, ace ağır çekim çekimleri yakalamak için 1080p120 ve 720p240 dahil olmak üzere birçok başka çözünürlük seçeneği de sunar. Mümkün olan en kaliteli video çekimine net bir şekilde odaklanan SJ8 Pro'nun lensi, sabit 2,8 mm odak uzaklığı, f2,8 diyafram açıklığı ve 170 ° görüş alanının yanı sıra daha fazla netlik ve daha az bozulma için 7 cam katmanı içerir. Gösteriyi yönlendiren güçlü bir Ambarella H22 S85 yonga seti ve SONY IMX377 sensörü.

Bu kameranın kolunun üst kısmında yer alan, hareketli yakın çekimleri yakalamak için elde bulunan 8x dijital yakınlaştırma işlevidir. Hepsini kapatmak için 6 eksenli görüntü sabitleme, en sarsıntılı etkinlikler sırasında çekimin düzgün olmasına yardımcı olur. Out Back, kristal netliğinde oynatma ve ince ayar ayarları için 2,33 inç IPS Retina dokunmatik ekrandır. SJCAM Zone uygulaması (iOS / Android) basit bir meseledir, ancak post prodüksiyonu ve paylaşımı kolaylaştırır - çekim aktarımı 2,4 GHz veya hızlı 5 GHz bağlantılar üzerinden gerçekleşir. Ses kontrolü ve yerel su geçirmezlikten yoksun olabilir (SJCAM, birlikte verilen çantaya yerleştirildiğinde 30 metreye kadar su geçirmezdir), ancak video kalitesi bir sonraki aksiyon kameranızın ana gereksinimi ise SJ8 Pro harika bir küçük nişancıdır.

Sony RX0 II incelemesi

(Resim kredisi: Sony)

8. Sony RX0 II

'Küçük, sağlam' bir kamerada bir inçlik sensör? İnanılmaz görüntülere merhaba deyin

Teknik Özellikler
Ağırlık: 110g Su geçirmez: 10m 4K video: Evet 1080: 1000fps 720: 1000fps Fotoğraf çözünürlüğü: 15MP Pil ömrü: 35mins-1saat
Satın alma nedenleri
+ Büyük sensör + Vlog çekimi için açılır ekran + Çok sağlam yapı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI£ 509 EBay'de görüntüleDüşük Stok 730 £ Wex'te Görüntüleyin Fotoğraf Video Kontrol Amazon

Sony RX0, uzun zamandır en iyi aksiyon kameraları satın alma kılavuzumuzda yer aldı ve şimdi, çekim sırasında darbelere, çarpmalara ve sıyrıklara dayanmasına yardımcı olmak için süper sağlam bir yapıya sahip 'küçük, sağlam' bir kamera olan Sony RX0 II olarak yeniden tasarlandı. açık havada maceralar ve günlük kullanım. Sony'nin kamerası, kendi elektronik görüntü sabitleme (EIS) ve bazı şık görüntüleme teknolojisine sahip olsa da, RX0 II'yi test ettiğimizde, genel olarak, diğer kameralar gibi düzgün bir şekilde spontane eylem patlamalarını yakalamak için kullanmanın çok zor olduğunu gördük. yukarıda. Bunu neden söylüyoruz? Bunun nedeni, düğmeleri kullanarak ayrıntılı menülerde gezinmeye alışmanız gerektiğinden - burada dokunmatik ekran yok! - ve düzgün düzgün çekimler istiyorsanız bir tripoda ihtiyacınız olacak (GoPro ve DJI gibilerin yapmadığı).

Bununla birlikte, fantastik fotoğraflar ve videolar (kamera bir tripod ile sabitlenmişse) çekmek için süper dayanıklı, dış mekan dostu bir kompakt kamera istiyorsanız, 1 inçlik canavar sensörü sayesinde RX0 II'ye güvenebilirsiniz. Ayrıca, çerçevede olup olmadığınızı görebildiğiniz için vlog çekmek için kullanışlı olan 180 derece eğilebilir 1,5 inç arka ekrana sahiptir.

Daha fazla oku:Sony RX0 II incelemesi

En iyi aksiyon kamerası: YI 4K +

9. YI 4K + Aksiyon Kamerası

Bankayı kırmayacak çok yönlü bir aksiyon kamerası

Teknik Özellikler
Ağırlık: 94 g Su geçirmez: İsteğe bağlı kılıf mevcuttur 4K video: 30 fps 1080: 120 fps 720: 240 fps Fotoğraf çözünürlüğü: 12 MP Pil ömrü: 2 saat
Satın alma nedenleri
+ 60 fps'de 4K + USB-C
Kaçınılması gereken nedenler
-Yalnızca muhafaza ile su geçirmez-Temperli sesli komut kontrolü BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon 391 Amazon müşteri incelemelerini kontrol edin

En iyi GoPro aksiyon kameralarının görünümünü ve hissini seviyorsanız, ancak bir tane için bütçeniz yoksa, işte size güzel bir görünüm. YI 4K +, 60 fps'de 4K kayıt yapabilen, iyi özellikli bir aksiyon kamerasıdır. GoPro'nun 4K 30 fps'de sunduğu kadar etkileyici olmasa da video kaydı sorunsuz. YI teknolojisi, 4K + 'nın sesli komut işlevi hakkında çok şey yapar, ancak biz biraz düzensiz olabiliriz. Ekran net ve okunması kolay olduğundan, güneş ışığında görüntüleme ve çerçeveleme için kullanışlıdır. GoPro HERO6'nın aksine, YI 4K + su geçirmez değildir ve dalgaların altına girmeden önce su geçirmez bir kasa gerektirir. Mutlaka bir anlaşma kırıcı değil, ancak sizi geciktirebilecek fazladan bir faff ve maliyet katmanı ekler.

Insta360 One X2 incelemesi

(Resim kredisi: Jamie Carter)

10. Insta360 One X2

Her tür videoya hayranlık faktörü eklemek için son derece yetenekli 360 derece kamera

Teknik Özellikler
Video: 360: 5.7K / 30fps, 5.7K / 25fps, 5.7K / 24fps, 4K / 50fps, 4K / 30fps, 3K / 100fps Geniş Açı (Sabit Kamera Modu): 2560x1440 / 50fps, 2560x1440 / 30fps, 1920x1440 / 50fps, 1920x1440 / 30fps, 1920x1080 / 50fps, 1920x1080 / 30fps Fotoğraflar: 18,7MP Ekran: Evet Su geçirmez: IPX8 (su geçirmez) Ses kontrolü: Evet Görüntü sabitleme: Evet GPS: Evet
Satın alma nedenleri
+ Kapsamlı düzenleme paketi + Su geçirmez tasarım + InstaPano fotoğrafları
Kaçınılması gereken nedenler
-Zaman alan düzenleme-Öğrenme eğrisi BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Düşük Stok 429 £ Wex'te Görüntüleyin Fotoğraf Videosu Amazon'u Kontrol Edin

Kendi kamera ekibinizi mi istiyorsunuz? Cidden etkileyici bir 360 & ordm; Geniş ekran aksiyon kamerası tarzı video oluşturma konusunda usta bir kamera olan Insta360 One X2, 'önce çek, sonra düzenle' ile ilgilidir. Düzenleme paketi kapsamlıdır, üçüncü şahıs bakış açısıyla video, zaman aralıkları ve hiper bindirmelerden dondurulmuş karelere, 'akıllı izleme & rsquo; yüz tanıma ve çok daha fazlası. Su geçirmez ve yeni vlog oluşturma ve anlık panoramik fotoğraflar için modlarla, cep boyutundaki kamera işlem açısından yoğun, bir telefonda düzenleme ile pil tüketen bir egzersiz, ancak işte bir 360 & ordm; dronlara ve kamera ekibine ihtiyaç duymadan yeni ve geniş görünümlü bir şey yapmaya çalışan herkesin beklentilerini aşacak bir kamera.

Tam okuyunInsta360 One X2 incelemesi

Belki Anahtarlık incelemesi

(Resim kredisi: Akaso)

11. Belki Anahtarlık

TikTok, YouTube ve yeni perspektifler için manyetik ve parmak boyutunda bir nişancı

Teknik Özellikler
Ağırlık: 36g Su geçirmez: Sıçramaya dayanıklı (IP56) 4K video: 30fps 1080: 60fps 720: 60fps Fotoğraf çözünürlüğü: 20MP Maksimum pil ömrü: Belirtilmedi
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel uygulama içi düzenleme + Dar görüş alanı + İyi görüntü sabitleme
Kaçınılması gereken nedenler
-Kısa pil ömrü - 4K ayrıntıda yumuşak BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 77 Akaso CO., Ltd'de görüntüleyin Amazon'u kontrol edin

İşte sizinle her yere gitmek isteyen küçük bir 4K kamera. GoPro'nun beğenileri geniş açılı çekimler sunarken, 36g Akaso Anahtarlık - sözde çok küçük olduğu için - dar bir görüş alanına sahip. Belirli bir şeyi filme almak istiyorsanız bu aslında çok daha iyi. Küçük olmasının yanı sıra, bu kamera manyetiktir, bu nedenle bir arabadan bisiklete, spor salonundaki ağırlıklara veya mutfak bıçağına kadar her şeye bağlanmak için yalvarır. Yeni bakış açıları ve yaratıcılık elde etmek içindir, bu yüzden portre veya manzara videolarını ve fotoğraflarını solmalar, silmeler, altyazılar ve özel efektlerle sonsuz bir şekilde düzenlemenizi sağlayan bir uygulama ile birlikte gelir. Altı eksenli görüntü sabitleme sistemi, sorunsuz görünen videolar oluşturmaya yardımcı olurken, hızlandırılmış, döngü kaydı ve 20 megapiksel fotoğraf seçenekleri, bunu ayaklı yeni bir kamera haline getirir.

Tam okuyunBelki Anahtarlık incelemesi

En iyi aksiyon kamerası: Drift Ghost 4K

12. Drift Ghost 4K

Bisikletçiler ve bisikletçiler için en iyi düşük profilli aksiyon kamerası

Teknik Özellikler
Ağırlık: 120g Su geçirmez: Kayıt yok modu: 4K UHD / 30fps, 2.7K / 60fps, 1080P / 120fps, 720P / 240fps Fotoğraf çözünürlüğü: 12MP Pil ömrü: 2 saat
Satın alma nedenleri
+ Düşük profilli tasarım + Etkileyici ses
Kaçınılması gereken nedenler
-Kazaca kontroller-1080p'nin üzerinde BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 279.99 Amazon'da görüntüle

Drift Ghost 4K, çeşitli çözünürlük ve kare hızı seçenekleri sunarak her durum için en iyi çekimleri almanızı sağlar. Daha sakin aktivite çekerken, 30 fps'ye çevrilen maksimum 4K Ultra HD çözünürlük, antikalarınızın ekranda parlamasını sağlar. Dijital görüntü sabitleme, 1080p'nin altında devreye girerek daha yüksek oktanlı hareketin titreşimlerini yumuşatır ve pürüzsüz görüntüler üretir. Kameranın düşük profilli tasarımı ve sağlam dış kabuğu, Ghost 4K'yı iki tekerlekli maceralar için ideal hale getirir (çubuklara veya kaska monte edilir) veya 40 metreye kadar derinlikleri keşfetmek için Drift & rsquo; su geçirmez muhafazasıyla aksesuar sağlar. Ses söz konusu olduğunda bazı aksiyon kameraları yetersiz kalıyor, ancak Ghost 4K için değil. Kamera, ses kalitesini artıran ve sinir bozucu rüzgar girişimiyle mücadeleye yardımcı olan ön ve arka olmak üzere çift mikrofona sahiptir.

En iyi aksiyon kamerası: Garmin Virb Ultra 30

13. Garmin Virb Ultra 30

Test ettiğimiz en tam özellikli aksiyon kameralarından biri

Teknik Özellikler
Ağırlık: 88 g Su geçirmez: Birlikte verilen kılıfla 4K video: 30 fps 1080: 90 fps 720: 60 fps Fotoğraf çözünürlüğü: 12 MP Pil ömrü: 2 saat 15 dakika
Satın alma nedenleri
+ Ses kontrolü + Çok fazla özellik!
Kaçınılması gereken nedenler
-4K stabilizasyondan yoksun-Pil ömrü çok öyle BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 334,84 £ Amazon'da görüntüle 355,84 £ Amazon'da görüntüle 369,83 £ Amazon'da görüntüle 149 Amazon müşteri yorumu

Orijinal Virb, aksiyon kamerası pastasına GPS ve hareket sensörlerini tanıttı ve Garmin Virb Ultra 30, 3 eksenli görüntü sabitleme, 1,75 inç dokunmatik ekran, GPS yakalama, yüksek kaliteli mikrofonlar ve bir G sensörü ile bunu temel alıyor. Yokuş aşağı inenleriniz hız, rakım, G-kuvveti ve kalp atış hızı gibi performans verilerini yakaladığı için G-Matrix teknolojisinden en iyi şekilde yararlanacaktır; ikincisi, hareketli kamerayı uyumlu bir kalp atış hızı monitörüyle eşleştirirseniz. Yeni en iyi aksiyon kamerası seçimlerimizden bazılarında olduğu gibi, ses kontrolü Ultra 30'un temel özelliklerinden biridir. Filmi başlatmasını, durdurmasını veya duraklatmasını ve ayrıca & ldquo; bunu hatırla & rdquo; belirli olayları bulmayı kolaylaştırmak için. Video kalitesi 4K ile 30 fps'de ve 1080p'de 60 fps'de iyidir ve Wi-Fi bağlantısı ve uyumlu uygulama iyi tasarlanmıştır.

En iyi aksiyon kamerası: Sony FDR-X3000 4K

14. Sony FDR-X3000 4K

Bu mermi şeklindeki aksiyon kamerası, Sony'nin görüntüleme cihazında tıkanıyor

Teknik Özellikler
Ağırlık: 114 g Su geçirmez: Birlikte verilen kılıfla 60 m 4K video: Evet 1080: 120 fps 720: 240 fps Fotoğraf çözünürlüğü: 8 MP Pil ömrü: 2 saat 5 dakika
Satın alma nedenleri
+ İnce, modern tasarım + Güçlü Zeiss lens ve Exmor sensörü
Kaçınılması gereken nedenler
-Sınırlı dahil aksesuarlar-BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 398 £ Amazon'da görüntüle 449,99 £ Amazon'da görüntüle 684,71 £ Amazon 224'te görüntüleyin Amazon müşteri incelemeleri

Sony FDR-X3000 4K Aksiyon Kamerası, gelişmiş SteadyShot sistemi sayesinde önceki Sony aksiyon kameralarına göre üç kat daha kararlı olacak şekilde tasarlanmıştır. ZEISS lens, videonuzun keskin ve parlamasız olmasını sağlar. Bu aksiyon kamerasının büyük bir avantajı, yerleşik ölçüdür. Bu rüzgar sesini azaltır, böylece videolarınızdaki ses net olmalıdır. Bu, özellikle tırmanma gezilerine çıkacak bir kamera arayanlar için önemli olabilir. Bu aksiyon kamerasında ayrıca su geçirmez bir kasa, mikro HMDI çıkışı, mikro USB ve bir microSD kart yuvası vardır, böylece kutudan çıkar çıkmaz çalışmaya başlarsınız.

Bugünün en iyi HERO9 Black fırsatlarını 1 yıllık toparlayın ...GoPro Hero9 SiyahGoPro İngiltere£ 329,98 Görünüm Tüm fiyatları görünİkinci El GoPro HERO8 Siyah GoPro Hero 8 Siyah Park Kameraları £ 229 İnceleTüm fiyatları görünDüşük Stok GoPro HERO7 Siyah —... GoPro Hero7 Black Amazon £ 249,99 İnceleTüm fiyatları görünAz stok