Close
 • Ana
 • /
 • Özellik
 • /
 • En iyi hava fritözü 2020: lezzetin% 100'ünü ve% 90'a kadar daha az yağ alın

En iyi hava fritözü 2020: lezzetin% 100'ünü ve% 90'a kadar daha az yağ alın

En iyi Havalı Fritözler, kelimenin tam anlamıyla kızarmış 'kekimizi' almamıza izin veren devrim niteliğindeki aletlerdir - bununla cips ve genellikle derin kızarttığınız diğer yiyecekleri kastediyoruz - ve onu da yiyin. Havalı bir fritöz, hepimizin bildiği ve sevdiği lezzetli çıtır yiyecekleri üretmek için sadece bir çay kaşığı yağla birlikte (standart derin yağ fritözünde gerekli olan galonların aksine) sıcak havayı kullanır.

Şüpheci olanlarınız için; evet, tadı tamamen aynı olmadığını biliyoruz, ancak iyi bir fritöz modeliyle çok uzak değil. Ayrıca, sağlık risklerinin azaltılmasının, en sevdiğiniz yiyeceklerden bazılarının ek bir suçluluk duygusu olmadan tadını çıkarmanın hiç akıllıca olmadığını düşünüyoruz.

 • Ne dersinen iyi düdüklü tencereler?
 • Turumuza göz atınen iyi gıda işlemcileri
 • Thermomix TM6 incelemesi

Sizin için en iyi fritöz nasıl seçilir

Sizin için en iyi hava fritözünü satın alırken, herhangi bir mutfak aletinde aradığınız şeylerin aynısını arıyor olacaksınız. İlk olarak: kapasite. Satın aldığınız makinenin boyutu, ailenizin büyüklüğüne ve mutfağınızın boyutuna bağlı olacaktır ve yapmak isteyeceğiniz son şey, hantal ve yalnızca sizin ve sizin için kullanamayacağınız kadar büyük olan devasa bir cihazdır. ortak.

Elbette, ne kadar büyük giderseniz, o kadar çok seçenek elde edersiniz, bazıları bir seferde birden fazla gıda maddesini kızartmanıza, hatta buharlı pişiriciler ve ızgaralar gibi diğer cihazları ikiye katlamanıza izin verir. Havalı fritözlerin derin yağlı fritözlere kıyasla diğer önemli avantajlarından biri de genel olarak temizlemenin çok daha az zahmetli ve az bakım gerektirmesidir. Bulaşık makinesinde yıkanabilir parçalara ve pişirme için sıcaklığı mükemmele kadar değiştirmenize olanak tanıyan sezgisel kontrollere sahip modelleri arayın.


Patates kızartmalarınızda gerçekten denemeniz gereken 3 sos

Daha önce bir Hollanda atıştırmalık büfesine gittiyseniz, bir parça patates kızartmasını küçük neşe kartonlarına dönüştürmek için nasıl dolduracaklarını bildiklerini bilirsiniz. İşte üçHollandalı snack barhava fritözünüzde yapılan cipsleri denemelisiniz.Afiyet olsun!

1. Kızartmaları çevirin: Satay sos ve mayonezli patates kızartması.


2. Özel patates kızartması: ketçap ve mayonezli patates kızartması ve üstüne ince doğranmış çiğ soğan serpilir.

3. Savaştan patates kızartması: Oorlog, 'savaş' anlamına gelir ve temelde burada, patates kızartmalarınız satay sosu, mayonez ile ıslatılırken ve doğranmış çiğ soğanla doldurulurken olan şey budur. Bazı bölgelerde köri sosu da eklenir. Çökmekte olan bir zevk.


Sırayla satın alınabilecek en iyi havalı fritözler

Philips Airfryer XXLPingtwitter Ödülleri 2020

(Resim kredisi: Philips)

1. Philips Airfryer XXL

En iyi hava fritözü

Teknik Özellikler
Şunun için idealdir: Büyük aileler / aç insanlar Kapasite: 1,4kg Watt: 2225w Arayüz: Arama ve düğmeler
Satın alma nedenleri
+ Büyük kapasite + Hassas kontroller + Bütün tavuğu pişirebilir
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 319 $ 'a biraz hantal Amazon'da görüntüleyin349 ABD doları Kogan.com'da görüntüle 349 ABD doları Dick Smith'te Görüntüle

Philips Airfryer XXL, örneğin bütün bir tavuğu işleyebilen geniş bir sepet sayesinde büyük ölçekte yemek pişirmek isteyen herkesi barındırmak için kabul edilebilir büyüklükte bir pakette çok şey paketler. Yiyecekleri havada kızartmak, ızgara yapmak, kızartmak, pişirmek ve kurutmak için veya manuel rotayı seçip 40 ° C ile 200 ° C arasındaki herhangi bir yerde ısıtma ayarlarından seçim yapabilmeniz için bir dizi ön ayar modu vardır. Aksesuar eksikliği bir hayal kırıklığıdır, ancak Philips Airfryer XXL'in yiyecekleri hızlı ve verimli bir şekilde pişirme yeteneği kusurlu olamaz. En iyi işaretler aynı zamanda zarif bir şekilde çalışan dijital ekrana da gider ve et ve balık gibi basit ama etkili simgeler sayesinde, işleri karıştırmanın oldukça zor olduğu anlamına gelir. Ana elektrik ünitesinin yanı sıra Philips Airfryer XXL bulaşık makinesinde de kullanılabilir.

Birleşik Krallık'ta bu teknik olarak HD9650 / 99 modeli olarak adlandırılır. ABD'deki versiyon biraz farklı görünüyor ve bildiğimiz kadarıyla HD9630 / 96 Airfryer XXL olarak adlandırılıyor.

 • OkuyunPhilips Airfryer XXL incelemesi

Ninja AF100UK Hava Fritöz


(Resim kredisi: Ninja)

2. Ninja AF100UK Hava Fritözü

Bütün tavukları pişirmeniz gerekmiyorsa en iyi fritöz

Teknik Özellikler
Şunun için idealdir: Sınırlı alan Kapasitesi: 3,8L Watt: 1550w Arayüz: Düğmeler
Satın alma nedenleri
+ Dayanıklı pişirme kabı + Temizlemesi kolay
Kaçınılması gereken nedenler
-Philips'den daha az sezgisel kontroller-Bütün tavuğu pişiremiyor BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Ninja’nın AF100UK Hava Fritözü, daha kompakt boyutu ve daha hafif olması nedeniyle kutudan çıkarır çıkarmaz hemen etkileyicidir. Piyasadaki en küçük hava fritözü değildir, ancak alan sıkıntısı çekiyorsanız bu model mükemmeldir. Daha da iyisi, daha tutarlı sonuçlar için yiyeceğinizi üzerine koyduğunuz son derece dayanıklı seramik kaplı sebzeli plaka eki ile yemeğinizi pişirdiğiniz kap güzel bir şekilde yapılmıştır. Ana ünite dışında her şey bulaşık makinesinde yıkanabilir.

Sonuç olarak, Ninja AF100UK Hava Fritözü tüm cephelerde yeteneklidir, bu nedenle doğal olarak mükemmel hava kızartma cipsleri yapar, ancak aynı zamanda kavurabilir, yeniden ısıtabilir ve kurutabilir. Ön ayarları kullanarak veya tüm ısı spektrumunda manuel olarak yemek pişirebilir ve gerektiğinde iki fan hızından yararlanabilirsiniz.

 • OkuyunNinja AF100UK Hava Fritöz incelemesi

Philips Airfryer HD9621

(Resim kredisi: Philips)

3. Philips Viva Collection Airfryer 9621

Daha yeni, daha küçük Philips fritöz bir başka klasiktir

Teknik Özellikler
Şunlar için idealdir: Sınırlı alan Kapasitesi: 800g Watt: 1300W Arayüz: Düğmeler ve kadranlar
Satın alma nedenleri
+ Kullanımı kolay + Kompakt, çekici, temizlemesi kolay + İyi yemek pişirme!
Kaçınılması gereken nedenler
-Doğal olarak daha küçük kapasite

Hem Ninja'ya güçlü bir rakip, hem de Philips'in XXL Airfryer'a layık bir Mini Me'ye layık bir Mini Me olan bu model, Viva Collection Airfryer, canlı bir dış yüzeyle güvenilir ve lezzetli sonuçlar verir. Aynı zamanda harika cips yapar. Açıkçası, bunda bir tavuğun tamamını alamazsınız, ancak her şeye sahip olamazsınız.

 • Tam okuyunPhilips Viva Collection Airfryer incelemesi

En iyi hava fritözü: Tefal Actifry Genius XL 2in1

(Resim kredisi: Tefal)

4. Tefal YV970840 Actifry Genius XL 2in1

Harika bir fritöz VE kullanışlı, Hazır Tencere tarzı bir ocak

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Diğer tüm fırınlarınızı değiştirmek Kapasite: 1200g Watt: 1700W Arayüz: Dokunmatik panel (ve bir uygulama var)
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel hava fritözü + Faydalı güveç ocağı da + Dahili karıştırma küreği + Kullanışlı tarif uygulaması
Kaçınılması gereken nedenler
- Oldukça büyük bir şey, açıkça Gürültülü de BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Klasik havada kızartılmış zımbalarınızı - yani: cips, tavuk ve somon - ortaya çıkarmanın yanı sıra, bu aslında köriler, güveçler ve güveçler gibi 'ıslak' yemekler için biraz Instant Pot benzeri bir pişirici işlevi görür. İlk bakışta biraz karmaşık görünebilir ama aslında çok sezgiseldir.

Neyin pişirildiğini görebilmeniz için bir cam kubbe ve yiyecekleri karıştırmak için içeride dönen kullanışlı küçük bir spatula / kürek şeyiyle, böylece yapmak zorunda kalmazsınız, kullanımı keyifli bir şey. Mutfağınız sıkışıksa, bu iri canavar için depolama alanı bulmakta zorlanabilirsiniz, ancak bir şey bu kadar yararlı ve etkili olduğunda, neden onu yine de uzakta saklayasınız?

 • Tam okuyunTefal Actifry Genius XL 2in1 incelemesi

5. Tower T14001 Düşük Yağlı Hava Fritözü

En ucuz hava fritözü

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Çok yönlü Kapasite: 1kg Watt: 1300w Arayüz: Çevirmeli
Satın alma nedenleri
+ Çok işlevli + Temizlemesi kolay
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ ANLAŞMALARINDA ustalaşmak için zordur Amazon'u kontrol edin

Bunu henüz denemedik, ancak çevrimiçi yorumcuların çoğu bunun mutfağınızda olması için harika bir alet olduğunu düşünüyor. Sadece fiyat düşük değil, aynı zamanda -36,7 cm yüksekliğinde ve 35 cm genişliğinde kompakt. Size pişirme, kızartma, ızgara ve buharda pişirme, bütün öğünleri parçalama veya çayınızın bir unsurunu daha kolay hale getirme gibi çok sayıda pişirme seçeneği sunar - ayrıca pişirme süresini de kısaltır. Tek sorun, talimatlar biraz zayıf olduğundan, bu konuda nasıl ustalaşacağınızı öğrenirken biraz sabırlı olmanız gerekecek. Tower T14001 de biraz endişe verici görünüyor ve uzun ömürlülüğüyle ilgili bazı çevrimiçi sorunlar var - ancak düşük fiyatı göz önüne alındığında, bu şeylerin hiçbiri çok şaşırtıcı değil.

6. Tefal ActiFry Express

Pişirmenin işini ortadan kaldıran hızlı ve kolay bir Tefal Hava Fritöz

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Kullanışlı Kapasite: 1,7kg Watt: 1550w Arayüz: Dijital
Satın alma nedenleri
+ Otomatik karıştırma +% 30'a kadar daha hızlı pişirir
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Hantal Amazon'u Kontrol Edin

Tefal’in Philips XXL’e verdiği cevabı henüz test etmedik, ancak kullanıcı geri bildirimlerine bakılırsa, Tefal ActiFry Express dikkate değer. Yalnızca bir kaşık yağ kullanan bu havalı fritöz, fırında harcadığı sürenin çok daha azında klasik kızarmış yiyecekler yapabilir, ancak Tefal ayrıca rakip havalı fritözlerden daha hızlı olduğunu iddia ediyor. Başlangıç ​​için Tefal’in 1kg modelinden% 30 daha hızlı.

Bu, ön ısıtma gerektirmez ve otomatik karıştırma küreği, kelimenin tam anlamıyla sadece yiyecekleri fırlatıp beklemeniz gerektiği anlamına gelir. Tefal'e göre ekstra geniş çanağı 6 kişiye kadar hizmet verebilir ve daha yüksek bir sıcaklıkta pişirerek hiç vakit kaybetmeden mükemmel ve eşit sonuçlar elde eder. Evde deneyebileceğiniz yüzlerce lezzetli tarif için ActiFry uygulamasını da indirebilirsiniz.

Morphy Richards Health Fritöz

(Resim kredisi: Morphy Richards)

7. Morphy Richards Health Fritöz

Her şeyi ve kanatları olan patates kızartmasını seviyorsanız mükemmel ...

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Ucuz çip fanları Kapasite: 3,0kg Watt: 1400w Arayüz: Çevirmeli düğmeler
Satın alma nedenleri
+ Kullanımı kolay + Harika cipsler
Kaçınılması gereken nedenler
- Bulaşık makinesinde yıkanabilir değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Morphy Richards Health Fritöz (model 480003), yüksek kaliteli, birinci sınıf cipslerin tadını çıkarmak için bir servet harcamanıza gerek olmadığının kanıtıdır. Bu fritözde özellikle çığır açan bir şey yok, ancak yaptığı işte çok iyi, bu bize daha fazla tavuk kanadı sağlamayı da içeriyor.

Kolay kullanımlı manuel kontrolleri seviyoruz, böylece pişirme sürelerine ince ayar yapabilirsiniz. Çoğu havalı fritöze göre, tabii ki kızartılacak, ayrıca kızartılacak ve ızgara yapılacaktır. Pizza hamuru ve üstte çıkan tuhaf çöreklerde pişirme hünerini de oldukça iyi bulduk.

Hava fritözü, tutarlı sonuçlar sağlamak için hızlı hava teknolojisini kullanırken, mevcut sıcaklıklar 80 ° C ile 200 ° C arasında değişir. Diğer olumlu yönler arasında 30 dakikaya kadar bir zamanlayıcı ve otomatik kapanma bulunur. Çıkarılabilir bir sepet vardır, ancak bu makinenin bir dezavantajı bulaşık suyu dostu parçaların olmamasıdır. Ne olursa olsun, temizlemesi oldukça kolaydır ve bu kare tasarım, bu leziz kızartmalarla alay etmeyi bitirdiğinizde dolabın içine sığacağı anlamına gelir.

8. Duronic Hava Fritöz

Küçük ve ucuz bir fritöz

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Kompakt tasarım Kapasite: 1,2kg Watt: 1500w Arayüz: Kadran
Satın alma nedenleri
+ Çok hantal değil + Kapalı kapıda yemek pişirme
Kaçınılması gereken nedenler
-Bugünün en iyi teklifleri biraz dayanıksız

Duronic havalı fritöz küçük ve kompakttır, ancak yine de 2 kişilik cips, çorba, tavuk kanadı ve hatta sufle yapmak için yeterince geniştir. Kapalı kapılı fritöz, yemek pişirmeyi olabildiğince sağlıklı tutarken lezzet içinde paketlenir ve tükürmediği için tamamen dağınıktır. Bazı kullanıcılar sepetin sapının biraz dayanıksız olduğunu belirtti, bu nedenle herhangi bir kazayı önlemek için fişlerinizi çok kuvvetli bir şekilde atmadığınızdan emin olun. Bu hava fritözünün ayarlanabilir bir sıcaklık göstergesi vardır, böylece her seferinde mükemmel eşit sonuçlar için 80 ila 200C arasında herhangi bir yerde kızartma yapabilirsiniz.

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın