Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • En iyi hava temizleyici 2020: alerjenleri, parçacıkları ve kirliliği ortadan kaldırın

En iyi hava temizleyici 2020: alerjenleri, parçacıkları ve kirliliği ortadan kaldırın

En iyi hava temizleyici, daha temiz havanın yanı sıra size gönül rahatlığı sağlayabilir. Onu göremezsiniz ve hatta bilinçli olarak hissedemezsiniz, ancak evinizdeki hava büyük olasılıkla toz ve solunum ve genel refah üzerinde etkisi olabilecek bir dizi çirkin küçük mikroorganizma ile doludur. Özellikle alerjiniz varsa, odanızın ihtiyaç duyduğu şeyin uyumlu bir hava temizliği çekimi olduğuna karar verebilirsiniz.


O halde, en iyi hava temizleyicileri seçmemizin zamanı geldi. Pek çok araştırma ve kişisel testin ardından, dört ana öncü noktaya geldik: Blueair Classic 480i, Philips 3000i, MeacoClean CA-HEPA 76x5 ve Elechomes H13 - hepsi hava temizleyiciyi, yani saflığı sevenleri memnun edecek ciddi cihazlardır.

Biraz daha zarif bir şey isteyenler, Dyson's Pure Cool Tower'a veyaBlueair Blue Pure, bunlar aynı zamanda soğutma fanlarıdır. Veya aynı şey olan, ancak içinde bir nemlendirici bulunan Dyson Pure Humidify + Cool bile. 70 poundun altında ucuz bir başucu modeli mi arıyorsunuz? Bu, masaüstü boyutlu TaoTronics TT-AP001 olacaktır. Son olarak, araba için bir şey istiyorsanız, harika Blueair Cabin P2i'ye bakın.

Evde soluduğunuz havayı temizleme eğilimindeyseniz, şimdi bir temizleyiciye yatırım yapmak için iyi bir zaman.

Air puirifier Cyber ​​Pazartesi fırsatları

Philips gibi hava temizleyicileri için Cyber ​​Monday anlaşmaları olması muhtemeldir. Siber Pazartesi günüşimdive gerçek bir temiz hava soluğu olabilir.


• Tümen iyi Siber Pazartesi fırsatlarıbu yıl için.

Hava temizleyiciye ihtiyacınız var mı?

Birincisi, hava temizleyici satın alan kimsenin daha uzun yaşayacağına dair sıfır kanıt var. Bununla birlikte, astım, saman nezlesi veya partiküllere karşı alerjik reaksiyonunuz varsa veya sağlıksız bir dereceye kadar hijyene bağlıysanız, bir tane satın almaktan faydalanabilirsiniz.


Bir hava temizleyiciye sahip olmanın gerçek 'sağlık' yararlarının aksine, muhtemelen bir su arıtma cihazı kullanmakla karşılaştırılabilir 'refah' vardır. Hayır, çoğu batı ülkesinde musluk suyu içmek muhtemelen size zarar vermeyecektir, ancak bir filtre kullanarak tadı daha güzel ve içmesi daha keyifli hale getirebilirsiniz. Aynısı hava temizleyicileri için de geçerlidir.

ABD Çevre Koruma Ajansı'na (EPA) göre, iç mekan hava kalitesi, dışarıdaki havadan iki ila beş kat ve bazen 100 kat daha kirli olabilir. Gerçekten de, alerji yaratan saçmalıkların kirişte dolaştığını görmek için iç mekanda son derece parlak bir meşale parlatmanız yeterlidir: toz, deri parçacıkları, evcil hayvan tüyleri, duman, polen… uçaklar, UFO'lar, hayaletler… hepsi tuhaf gubbinler.


Bir hava temizleyici temelde bir elektrikli süpürge gibi çalışır, etrafındaki havayı nazikçe emer ve yakaladığı kirleticileri bir HEPA filtresinde (Yüksek Verimli Partikül Hava) hapseder. Temizlenmiş hava daha sonra odaya geri verilir.

İşlem sırasında birkaç temizleyici de hava moleküllerini elektriksel olarak yükleyecek (iyonize edecek) ve bunun da soluduğumuz havayı daha da iyileştirmeye yardımcı olduğu söyleniyor. Buna hiç ikna olmadık, ama eğer seni mutlu edecekse, harika.

Tercih sırasına göre en iyi hava temizleyicileri

En İyi Hava Temizleyici: Blueair Classic 480iPingtwitter Ödülleri 2020

(Resim kredisi: Blueair)

1. Blueair Klasik 480i

En güzel olmasa da genel olarak en iyi hava temizleyici

Teknik Özellikler
Yükseklik: 59cm Etkili alan: 40m2 HEPA Filtre: Evet İyonlaştırıcı: Hayır Kordon uzunluğu: 1.5m
Satın alma nedenleri
+ Son derece verimli + Güvenilir uygulama kontrolü
Kaçınılması gereken nedenler
-Hafif ve güzelden daha az-Kirlilik sensörü yok BUGÜNÜN EN İYİ İNDİRİMLERİ Düşük Stok Stoku 629 £ Selfridges'de Görüntüle 629 £ Selfridges'ta İncele Amazon'da İncele

İnkar edilemez derecede ağır bir şey olan Blueair Classic 480i, her yönden büyük bir vurucu. Hem mekanik hem de elektrostatik filtrelemeyi kullanan bir HEPASilent filtreleme sistemi ile, uygun bir alana kurulması ve ardından uygulama filtrenin değiştirilmesi gerektiğini söyleyene kadar bırakılması gerekir.


Otomatik moda ayarlandıktan sonra, bu İsveç yapımı makine, hava kalitesini izleyecek ve gerektiği gibi üç güç ayarı arasında geçiş yapacak - daha sonra hava temizlendiğinde bekleme moduna geri dönecek.

Bilmeniz gereken tek şey bu, gerçekten. Daha düşük iki güç ayarı çok sessizdir ve maksimum emme seviyesi yalnızca işler çok ciddileştiğinde gereklidir.

Blueair Classic 480i bir HEPA partikül filtresi ile birlikte gelir, ancak karbon tabakalı bir SmokeStop filtresine yükseltebilirsiniz. Bu, 480i'yi ek mutfak çekimi olarak kullanmak veya sigara içenlerle dolu bir eve sahip olmak istiyorsanız için.

Bize öyle geliyor ki, bir hava temizleyici almak istiyorsanız, yarım ölçülerde karar kılmanın pek bir anlamı yok. Bu büyük birim, endüstriyel bir ortamda bulabileceğiniz bir şeye benziyor ve aynı zamanda bir tane gibi çalışıyor. Kapsamlı bakım eksikliği bir başka büyük artı.

En iyi hava temizleyici: Philips Series 3000i Connected AC3033 / 30Pingtwitter Ödülleri 2020 - Yüksek Övgü

(Resim kredisi: Philips)

2. Philips Serisi 3000i Bağlı AC3033 / 30

Arındırıcı güç ve biraz stilin iyi bir karışımı

Teknik Özellikler
Yükseklik: 65cm Etkili alan: 104m2 HEPA Filtre: Evet İyonlaştırıcı: Hayır Kordon uzunluğu: 1.5m
Satın alma nedenleri
+ Oldukça çekici + Çok sessiz
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Makul miktarda düşük düzeyde bakım gerektirir Amazon'u kontrol edin

Elechomes veya Blueair makinelerinden biraz daha seksi bir şey istiyorsanız ve Dyson'ın fan işlevine ihtiyacınız yoksa, Philips Series 3000i - AC3033 / 30'un en son enkarnasyonunu arkadaşlarınıza aramayın.

64,5 cm'de Blueair Classic 480i'den bile daha yüksekte duruyor, ancak genel olarak çok daha küçük, çok şık bir pedallı kovayı veya JosephJoseph tarafından yapılmış bir Dalek'i andıran düzgün bir silindirik görünümü ile.

Temizleme performansı etkileyicidir, ortalama büyüklükte bir yatak odası, en azından 3000i'nin ekranına ve uygulamasına göre yaklaşık 20 dakika içinde parçacıklı olandan saf hale geçer.

Philips, 360 & ordm sayesinde, 3000i için 104 m2'lik etkili bir temizlik alanı olduğunu iddia ediyor; temizlik çemberi. Bununla birlikte, cihazı odanın ortasına yerleştiremezseniz ve takılıp düşmezseniz, bu tür bir kapsama alacağınızdan emin değilim. Gerçekçi olarak, bir duvarın yanına veya hatta 360 derecesinin büyük bir kısmının bulunduğu bir köşeye gidecektir; etki alanı tartışmalı hale getirildi.

Gece modunda bu silindirik hava temizleyici, en az Blueair kadar sessizdir ve boyutu ve görünümü onu yatak odası kullanımı için çok daha uygun hale getirir. Bununla birlikte, her ay filtreyi süpürmeniz gerektiğinden çok daha fazla bakıma da ihtiyaç duyar. Bu çok fazla bakım gerektirmiyor, ancak Blueair kesinlikle hiç gerektirmiyor gibi görünüyor.

en iyi hava temizleyici: MeacoClean CA-HEPA 76x5

(Resim kredisi: Meaco)

3. Meaco MeacoClean CA-HEPA 76x5 (CAHEPA76X5)

Meaco'dan mükemmel yeni hava temizleyici

Teknik Özellikler
Yükseklik: 59,7cm Etkili alan: 30m2 HEPA Filtre: Evet İyonlaştırıcı: Hayır Kordon uzunluğu: 1,8 m
Satın alma nedenleri
+ 360˚ hava temizleme + Sensör donanımlı + Soğuk arayüz + Bir uygulama ile çalışır

Meaco, mükemmel birSoğutma fanlarıvenem alıcılaryıllar boyunca gözden geçirdiğimiz. Bu, Birleşik Krallık merkezli şirketten aldığımız ilk hava temizleyici ve fiyat için incelemeye değer. En iyi hava temizleyicileri gibi Meaco da havayı izlemek için lazer teknolojisi ile donatılmıştır. Bu, sigara, evcil hayvan tüyleri, mutfak kokuları veya yaz poleninin neden olduğu daha yüksek kötü hava kalitesi vakalarını tespit ettiğinde emme ve tahliyeyi artıracağı anlamına gelir. Bu modelle ilgili gerçekten iyi olan şey, havayı her yönden içeri çekmesidir - çoğu hava temizleyicide, etrafta dolaşan görünmez kirletici maddelerin bir kısmını gözden kaçıran tek bir hava giriş alanı vardır - ve bu büyük bir bonus olarak kabul edilebilir.

MeacoClean CA-HEPA 76x5, 30 metrekareye kadar olan odalar için iyidir ve bir H11 HEPA filtresi, Wi-Fi uygulaması bağlantısı ve kullanıcıyı bilgilendiren oldukça çekici - ve bilgilendirici - çok renkli, üstten monteli opak bir arayüz ile birlikte gelir. yerelleştirilmiş PM (Particulate Matter) seviyeleri. Kullanımı kolay, hava temizleyici arıyor oldukça iyi ve etrafta dolaşan havadaki pisliklerin% 99,97'sine karşı etkilidir. Aynı zamanda çok makul fiyatlı.

en iyi hava temizleyici: Elechomes WIFI H13 Medical Grade Hava Temizleyici

(Resim kredisi: Elechomes)

4. Elechomes WIFI H13 Medikal Sınıf Hava Temizleyici

En ucuz hava temizleyici - fiyat için olağanüstü verimlilik!

Teknik Özellikler
Yükseklik: 53cm Etkili alan: 30m2 HEPA Filtre: Evet İyonlaştırıcı: Hayır Kordon uzunluğu: 2m
Satın alma nedenleri
+ Harika tasarım + Etkili performans + WiFi etkin
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 139,99 TL Amazon'da görüntüle

Normalde, en yaygın tüketici elektroniği söz konusu olduğunda markaları isimlendirmeyi tavsiye ederiz, ancak bu hava temizleyicinin (venemlendiriciAyrıca yakın zamanda gözden geçirdik), ABD'de popüler bir marka olan Elechomes, verimli, çekici bir şekilde tasarlanmış ve çok yüksek fiyatlı bazı mükemmel hava şartlandırma ürünleri üretiyor.

Hiç şüphe yok ki H13, özellikle fiyat açısından tartışılmaz bir krakerdir. Birincisi, çok büyük ve hantal değildir ve bir hava temizleyici için de oldukça şıktır. Ancak daha da önemlisi, hacmi 325sq.ft / 30m²'ye kadar olan odalardaki havayı berraklaştırmada kusursuz bir şekilde çalışır.

H13’ün dahili Akıllı sensörü, bir odanın hava kalitesine karşı çok hassastır ve zarif bir şekilde tasarlanmış arayüzdeki PM (Partikül Madde) değerleri, güvenilir bir Philips modeliyle kontrol edildiğinde doğrudur. Bir testte, üniteden yaklaşık 10 fit uzağa yanan bir tütsü çubuğu yerleştirildi ve fanın yükselmesi ve PM sayısının maksimum 500'e yükselmesi bir dakikadan az sürdü.

Doğrusu, fan tam gaz bir televizyonu boğacak kadar gürültülüdür, ancak çoğu zaman arka planda sessizce mırıldanır. En düşük fan hızı ayarını kullanan Uyku modunda kullanmanızı tavsiye ederim, ancak yatak odası kullanımı için kesinlikle mükemmeldir.

H13, büyük toz partiküllerini ve evcil hayvan tüylerini yakalamak için temizlenebilir ağ filtreden ve 1.500 saatlik kullanımın ardından değiştirilmesi gereken bir kombine antibakteriyel / HEPA H13 / aktif karbon filtreden oluşan hepsi bir arada bir filtreleme sistemi ile donatılmıştır (ünitenin LED yeni bir tane satın alma zamanı geldiğinde size hatırlatmak için yanıp söner). Filtreler Amazon ABD'de kolayca bulunabilir - Amazon UK, Haziran ayında gönderilmesini bekliyor.

Bu model, uzaktan kumanda yerine kullanıcının cihazı açıp kapatmasına, modlarında değişiklik yapmasına (manuel, otomatik, uyku), fan hızını ayarlamasına ve odanın hava kalitesinin durumunu kontrol etmesine olanak tanıyan WiFi bağlantısı ile donatılmıştır. Smart Life uygulamasını kullanarak. Mevcut birkaç Smart Life uygulaması olduğundan, Yu Xiang tarafından üretileni arayın.

Bu sayfadaki Philips, Dyson ve Blueair modelleri bütçenizin çok dışındaysa, Amazon'a gitmeyi ve bu küçük ama son derece yetkin oda spreylerinden birini almayı düşünün.

en iyi hava temizleyici: Dyson Pure Cool kule

(Resim kredisi: Dyson)

5. Dyson Pure Cool kule fanı (TP04)

Dyson'ın en büyük hayranıyız. Ve bu onların en büyük hayranı (ve hava temizleyici)

Teknik Özellikler
Tip: hava temizleme fanı Format: kule Filtre: Cam HEPA Ortam Amplifikatör çapı: 117 mm Kablo uzunluğu: 1,8 m Ağırlık: 4,98 kg
Satın alma nedenleri
+ Bir arıtıcı için alışılmadık derecede çekici + Çok etkili
Kaçınılması gereken nedenler
-Tam güçte gerçekten uluyor-KÖTÜ AIR BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 529 £ Amazon Low Stock'ta görüntüle 649 £ Amazon'da görüntüle 649,26 £ Amazon'da görüntüle 366 Amazon müşteri incelemeleri

Dyson'ın Pure Cool kule arındırma fanı, yani TP04, yalnızca satın alabileceğiniz en iyi Dyson fan değil, aynı zamanda oldukça etkili bir hava temizleyicidir. UOB'leri ve ince partiküllerin, alerjenlerin ve kirleticilerin yüzde 99,95'ini algılar ve yakalar, ardından döner ve bir sonraki hava kaynaklı kirlilik saldırısını bekler.

İkili filtre - biri duman, diğeri partiküller için - yaklaşık bir yıl sürer ve Dyson'ın uygulaması, uyumlu bir hoparlörle ev içinde ve dışında ve Google Home veya Alexa aracılığıyla güvenilir kontrol ile bugünlerde oldukça etkilidir. Tek rezervasyonumuz, uygulamanın kötü hava ile ilgili uyarılarını çok rahatlatıcı bulmamamızdır. Biraz kızarmış ekmek yakarsanız, kırmızıya döner ve telefonunuzun ekranına 'AŞIRI' kelimesini kaplar.

• Güncelleme: Artık Dyson Pure Humidify + Cool'u alabilirsiniz. Muhtemelen tahmin edebileceğiniz gibi, bir nemlendiricinin eklenmiş bonusuna sahip Dyson Pure Cool.

Bugünün en iyi Pure Humidify + Cool fırsatları DYSON Pure Humidify Cool ... Currys PC World £ 599 Görüntüle Amazon UK