Close
  • Ana
  • /
  • Bağlantılı Ev
  • /
  • En İyi Alexa Becerileri: Eklentilerle Amazon Echo'nuzla daha fazlasını yapın

En İyi Alexa Becerileri: Eklentilerle Amazon Echo'nuzla daha fazlasını yapın

Hızlı Linkler

Doğrudan şuraya atla:
Alexa becerilerini yükleme
Alexa'dan daha iyi beceriler
Fitness için en iyi beceriler
En iyi ses becerileri
En iyi oyunlar
En iyi sağlık becerileri
Çocuklar için en iyi beceriler
En iyi para becerileri


En iyi Alexa Becerileri, Amazon'un akıllı asistanını çok daha akıllı hale getirir. Beceriler, Alexa'ya ekleyebileceğiniz ve ona ekstra güç ve bilgi verebileceğiniz, genellikle ücretsiz olan hızlı ve kolay eklentilerdir. Beceri olmasa bile, akıllı robot beyni genellikle sorularınıza aplomb ile cevap verir ve paskalya yumurtaları ve gizli özelliklerle ağzına kadar doludur. Dürüst olmak gerekirse, her şey her zamanki gibi giderse, muhtemelen hiçbir zaman ciddi bir sorun giderme işlemi yapmanız gerekmeyecektir. Ancak Alexa cihazınızın daha fazlasını yapabileceğini bilin. En iyi Alexa becerileri, bulut beyninin büyümesine yardımcı olabilir ve saniyeler içinde çok daha fazla kişisel bilgiye veya eğlenceye erişmenizi sağlayabilir.

Alexa'nın geniş Becerileri, Alexa'nın akıllı ev cihazlarınızla iletişim kurmasına yardımcı olur, ekstra işlevsellik ekler ve akıllı hoparlörünüze yeni eğlence seçenekleri sunar. İyi Alexa becerileri, Alexa'yı akıllı asistan paketinin geri kalanından ayıran şeydir; Google Assistant'ı biraz genişletebilirsiniz ve Siri iyi olduğu şeyde iyidir, Alexa'nın açık genişletilebilirliği en iyi özelliklerinden biridir. Öyleyse en iyi Alexa becerilerini inceleyelim.

Bugünün en iyi amazon yankı fırsatları 66 Amazon müşteri incelemesi İndirimli Fiyat Amazon Echo İkinci Nesil ... Macy's $ 99,99 $ 84,99 Görüntüle Benzer Amazon ABD Amazon Fiyat bilgisi yok Amazon'a bakın En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Yeni Alexa becerileri eklemek

Yeni Alexa becerilerine başlamak çok kolay. Üç seçeneğiniz var: Alexa uygulamasıyla beceriler ekleyebilir, Amazon sitesi aracılığıyla bilgisayarınıza beceriler ekleyebilir veya yalnızca sesinizi kullanabilirsiniz. Eklenen becerilerin oturum açılmış hesapla bağlantılı olduğu unutulmamalıdır; Alexa özellikli cihazlarınızda birden fazla hesap kullanıyorsanız, her kullanıcı için becerileri yeniden eklemek isteyebilirsiniz.

Alexa uygulamasıyla Alexa becerileri ekleme


Uygulamayı açın, menüye erişmek için sol üst düğmeye dokunun ve Beceriler ve Oyunlar'ı seçin. Keşif sekmesi, Amazon'un sevdiği becerileri önerir (Amazon'un beğeneceğinizi düşündüğü beceriler olmasa da), Kategoriler sekmesi yararlı olduğunu düşündüğünüz becerileri ayrıntılı olarak incelemenizi sağlar ve büyüteç, tahmin edilebileceği gibi, belirli şeyleri aramanıza olanak tanır. . Alexa'nın repertuarına eklemek için bir beceriye dokunun ve 'Kullanmayı etkinleştir'i seçin.

Amazon web sitesine Alexa becerileri ekleme

Çevrimiçi olarak Amazon'a gitmeniz, sol üstteki hamburger menüsünü tıklamanız ve Echo & Alexa> Alexa Skills'i seçmeniz gerekir. Her zamanki Amazon arama kutusunda arama yapabilir, soldaki menüden kategoriye ve derecelendirmeye göre detaya inebilir ve tek tek sayfalarında beğendiğiniz becerileri etkinleştirebilirsiniz.


Akıllı hoparlörünüze Alexa becerileri ekleme

Kolay: Hesabınıza eklenen bu yeni beceriden hoşlandığınızı Alexa ile onaylamak için 'Alexa, [Beceri adını] etkinleştirin' demeniz yeterli. Bu, yeni bir beceriyi geliştirmenin en uygun yöntemi gibi görünebilir ve kesinlikle en az tıklamayı gerektirir, ancak uygulamayı veya web sitesini öncelik olarak kullanmanızı hem istediğiniz beceriyi tam olarak elde etmenizi sağlamak hem de Eminim eklediğiniz beceri, yapacağını düşündüğünüz şeyi yapar.

En İyi Alexa Becerileri: Amazon Echo

(Resim kredisi: Amazon)

Alexa'dan daha iyi beceriler

Büyük gökyüzü- Alexa ile hava durumunu kontrol edin


Tetikleyici: 'Alexa, Big Sky'a sor ...'

Alexa'nın varsayılan hava durumu kontrol rutinleri biraz hafif olsa da iyi. Big Sky, tahminleri için hiper yerel hava durumu API'sı Dark Sky'dan yararlanıyor ve sorularınız konusunda çok spesifik olabilirsiniz. Tam olarak iki saat içinde yağmur yağacak mı bilmek ister misiniz? Mevcut barometrik basıncı, gelecekteki bir rüzgar hızını ve gelecek haftayı kapsayan bir tahmini mi istiyorsunuz? Göreyim seni. Ücretli bir premium seçenek, nem, UV endeksi ve diğer hiper belirli konumlar için hava durumu raporları gibi daha fazla istatistik açar - yine de Apple'ın yakın zamanda Dark Sky'ı satın aldığı konusunda uyarılmalıdır, bu nedenle ona dayanan uygulamaların geleceği şu anda Bilinmeyen.

T-Eksi- daha akıllı bir Alexa zamanlayıcı

Tetikleyici: 'Alexa, T-eksi'ye sor ...'

Bizi yanlış anlamayın, Alexa'nın yerleşik zamanlayıcılarına karşı değiliz, ancak yalnızca sesli bir cihaz kullanıyorsanız, bunlar biraz geniş. Ne kadar zamanın kaldığını sormanın kesin şartlarından geçmek zorunda kalmak oldukça aptalca. T-Minus, size kalan süreyi belirli aralıklarla aktif olarak söyleyen ve ondan geriye doğru sayan iki saate kadar bir geri sayım sayacı verir.

Eldeki Görevler- listelerinizi bağlayın

Tetikleyici: 'Alexa, alışveriş listeme ... ekle' veya 'Alexa, yapılacaklar listeme ... ekle'

Bazı becerilerin kendi tetikleyicileri yoktur. Bunun yerine, varsayılan Alexa işlevlerini daha iyi hale getirmek için arka planda çalışırlar. Bu durumda, Görevler Eldeki, çekirdek Alexa listelerinden herhangi birine eklediğiniz her şeyi doğrudan Microsoft Yapılacaklar'daki bir çift listeye taşır. Bunları Yapılacaklar'da tamamlandı olarak işaretleyin ve Amazon'da işaretler. Kullanışlı.

En iyi Alexa becerileri fitness

(Resim kredisi: Joe Wicks / Youtube)

Fitness için en iyi Alexa becerileri

Vücut Koçu- yüksek enerjili HIIT antrenmanları

Tetikleyici: 'Alexa, Body Coach'u başlat'

Sanki cesur sabah sporuna yeterince aşık olmamışız gibi hunk Joe Wicks ondan sonrakilitli YouTube antrenmanlarıAlexa becerisi, kanınızın pompalanmasını sağlamak için size 15 dakikalık yüksek etkili aralıklı egzersizler sunar. Yeteneği başlatın ve otomatik olarak setteki bir sonraki antrenmana gönderileceksiniz veya 'Alexa, Body Coach'a antrenman [ad] sor' ile belirli bir antrenmanı seçebilirsiniz.

7 Dakikalık Egzersiz- daha kısa sürede daha fazla kardiyo

Tetikleyici: 'Alexa, yedi dakikalık antrenman başlat'

15 dakikalık Joe Wicks bir şekilde çok fazlaysa, yedi dakikalık iyi bir kardiyo patlamasına ne dersiniz? Bu beceriyi özellikle egzersizlerin sırasını rastgele seçmenize izin verdiği için seviyoruz, bu da olayların çok sıkıcı veya öngörülebilir olmasını engelliyor. Yoğunluğunuzu da seçebilirsiniz, böylece ağrınız varsa düşük etkili bir antrenmana geri döndürebilirsiniz.

Fitbit- akıllı bir fitness ekosisteminin harika uygulaması

Tetikleyici: 'Alexa, Fitbit'e sor ...'

Fitbit Versa 2, Alexa Built-in'i içerir, bu da becerilere ve benzerlerine doğrudan saatinizden erişebileceğiniz anlamına gelir. Ama burada olmasının nedeni bu değil. Fitbit'in Alexa yeteneği, nasıl yapılması gerektiğinin bir göstergesidir. Akıllı bilekliğinizin kaydettiği her istatistikten yararlanmanın hızlı bir yolu; mevcut adım sayınızı, uyku istatistiklerinizi veya önemli olan diğer ölçütleri hızlı bir şekilde öğrenmek için kullanabilirsiniz.

En iyi Alexa becerileri - ses

(Resim kredisi: Amazon)

Alexa için en iyi ses becerileri

Spotify - en iyi müzik akışı

Tetikleyici: 'Alexa, oyna ... Spotify'da'

Bariz beceriler mi seçmek? Bize? Asla. Ancak gerçek şu ki, Spotify'ın Alexa ile entegrasyonu oldukça kusursuz ve tartışmasız Amazon Music Unlimited'den daha iyi. Hepsinden bir müzik akışı hizmeti seçmeniz gerekiyorsa ve yoğun bir Alexa kullanıcısıysanız, Spotify bu hizmet olsun.

TuneIn Radio - dünya çapında radyo

Tetikleyici: 'Alexa, oyna ... TuneIn'de'

Hem TuneIn hem de Spotify biraz tuhaf çünkü teknik olarak 'beceri' değiller. Alexa hesabınızı TuneIn hesabınıza bağlamanız gerekecek, bu noktada sadece isteyerek dünyanın her yerinden canlı radyo çalabileceksiniz. TuneIn'i (veya aslında iHeartRadio, Spotify veya başka bir müzik hizmetini) bağlamak için Alexa uygulamasının 'Oynat' sekmesine gidin ve ardından 'Yeni Hizmeti Bağla'ya dokunun.

Bölmem- harika podcast yönetimi

Tetikleyici: 'Alexa, Pod'umdan ... bölümünü oynamasını iste ...'

Bundan yararlanmak için biraz para biriktirmeniz gerekse de, sunucu alanı ve bant genişliği ücretsiz bir meta olmadığı için (bilmiyoruz), My Pod'un hizmeti indirdiğiniz podcast'leri çevrimiçi hale getirmek için en keskin olanıdır ve her yerden erişilebilir.

Alexa için en iyi beceriler - oyunlar

(Resim kredisi: Amazon)

Alexa için en iyi oyunlar

Odadan Kaçış- odalardan kaçmakla ilgili

Tetikleyici: 'Alexa, Odadan Kaçış'ı oyna'

Kulaklarınız için bir kaçış odası, ağzınızla çözmeniz gereken bir sürü bulmacayla. Kaçmak için beş yer var. Sadece ses çaldığınıza göre, neden kendinizi gözlerinizi ve bileklerinizi bu ekstra daldırma için birbirine bağlamıyorsunuz? (Aslında bunu yapmayın.) Uzman bir kaçak iseniz devam filmi Escape The Room 2'ye bakın.

Amazon'da daha fazlasını görün

Sihirli Kapı- bir twee aile macerası

Tetikleyici: 'Alexa, Sihirli Kapıyı aç'

Biraz Alexa klasiği, bu klasik ve hem çocukları hem de yetişkinleri memnun edecek bir sesli macera. Tamamlanması gereken bir dizi dallanma görevi, çözülmesi gereken bir sürü bulmaca ve her şeyi bir arada tutan çok sürükleyici bir hikaye anlatımı var. Dikkatlice dinleyin, önemli bir şeyi kaçırırsınız ...

Şarkı Testi- şarkılar hakkında bir sınav

Tetikleyici: 'Alexa, Şarkı Testi oyna'

Başlık her şeyi anlatıyor: Bir şarkıyı duyun, adı tahmin edin, ya odanın içinde sizinle birlikte ya da çevrimiçi olarak rastgele insanlara karşı oynayın. Kuşkusuz kataloğun çoğu ABD merkezli, bu yüzden repertuarınızda bu bilgiye ihtiyacınız olacak, ancak burada olması gereken çok eğlenceli.

Skyrim Çok Özel Sürüm- Alexa'nın dizine bir ok

Tetikleyici: 'Alexa, Skyrim'i aç'

Burada bir şaka var, değil mi? Todd Howard'ın Skyrim'in henüz yayınlanmadığı bir platformu fark etmesi ve Bethesda'nın mühendislerine bunu yapmalarını söylemesi hakkında? Varoluşunun nedeni ne olursa olsun, Tamriel'in cennetine giden bu mizahi ve eğlenceli gezinti aslında gerçekten çok iyi ve ev işi gibi sıkıcı şeylerle uğraşırken Fighting Fantasy-esque oyunu oynamanın harika bir yolu.

Alexa için en iyi beceriler - sağlık

(Resim kredisi: Pexels / Pixabay)

Sağlık için en iyi Alexa becerileri

İngiliz Kızıl Haçından İlk Yardım- anında acil durum tavsiyesi

Tetikleyici: 'Alexa, İlk Yardımı aç'

Doktor İnternet, hepimizin bildiği gibi, tıbbi ruhsatının yıllar önce iptal edilmiş olması gerekirdi. Ancak akıllı konuşmacınızdan aceleyle yardım isteyecekseniz, Kızıl Haç'a danışmaktan daha kötüsünü yapabilirsiniz. Beceri etkinleştirildikten sonra, bir soru sorarak potansiyel olarak birinin hayatını kurtarabilecek bilgileri edinebilirsiniz. Örneğin, 'Alexa, İlk Yardım'a diyabetik bir acil durum yaşayan birine nasıl yardım edebileceğini sor', sizi doğrudan uygun bölüme götürecektir - ancak öncelikli olarak acil servislere gittiğinizden emin olun.

WebMD- Alexa, burnum düşecek mi?

Tetikleyici: 'Alexa, WebMD'yi aç'

Kendinizi endişelendiren bölgeye daha da derinlemesine ulaşmak, yan etkiler, semptomlar, tedaviler ve karmaşık tıbbi terminolojinin tanımları hakkında sorular sormanın bir yolu olan WebMD ile gelir. Hipokondri hastaları için değil, çünkü içinden çıkması zor bir tavşan deliği açma eğiliminde olduğu için, ancak pratisyen hekiminizi rahatsız etmeden sadece basit sorulara cevaplara ihtiyacınız varsa kullanışlıdır.

3 Dakikalık Solunum Alanı- durmak ve odaklanmak için zaman ayırın

Tetikleyici: 'Alexa, Nefes Alanını aç'

Sağlıklı bir zihnin sağlıklı bir vücut olduğunu söylerler, bu yüzden gri cevherinizin durumunu ihmal etme hatasını yapmayın. 3 Dakikalık Solunum Alanı, stresli veya panikleyen bir zihni, evet, üç dakika içinde geri alabilen harika bir farkındalık egzersizidir. Olumsuz düşünceleri ve davranışları kontrolden çıkma şansı olmadan önce bozabilir.

Alexa için en iyi beceriler - çocuklar

(Resim kredisi: Amazon)

Çocuklar için en iyi Alexa becerileri

Akinator- akıllı konuşmacı kahin

Tetikleyici: 'Alexa, Akinator oyna'

Bu asırlık bir oyun: bir kişiyi veya karakteri düşünün ve size karşı oynayan zavallı sap, o kişinin kim olduğunu bulana kadar evet veya hayır sorularını yanıtlayın. Akinator, çalışmak için kullanıcı tarafından oluşturulan devasa bir bilgi bankasıyla sap rolünü oynar, çocuğunuz orada otururken Looshkin'in kim olduğunu anlamayacağına ikna olur. Spoiler: Akinator bunu çözecek.

Pikachu Talk- pika, PIKAAAAA

Tetikleyici: 'Alexa, Pikachu'dan konuşmasını iste'

Gerçek Pokemon Company'den gerçek bir yetenek olan bu, Pikachu'yu ve onun sinir bozucu gıcırtılı sesini tam orada akıllı hoparlörünüze yerleştirir. Elbette bundan nefret edeceksiniz. Çocuklarınız mı? Elektrik tipi Pokemon ile eski bir arkadaşmış gibi sohbet edecekler. En anlamsız komutlara cevap verecek ve hatta kibarca sorarsanız 'Doğum Günün Kutlu Olsun' şarkısını söyleyecektir.

Pinkfong Bebek Köpekbalığı- doo doo doodoodoo

Tetikleyici: 'Alexa, Baby Shark'u aç'

Bebekler, köpekbalıkları veya 'Bebek Köpekbalığı' hakkında ne düşünürseniz hissedin, bu beceri su ısırıcılarının tam ailesinden doyamayan çocuklar için mükemmeldir. 'Bebek Köpekbalığı' çalıyor. Tüm yaptığı bu. Ancak tek yapması gereken bu - ve bu tatlı, tatlı sesleri duymak için bir müzik akışı hizmetine abone olmanıza gerek yok.

Alexa için en iyi beceriler - para

(Resim kredisi: Pexels / energepic.com)

Para için en iyi Alexa becerileri

Butterwire- sonra ne almalı

Tetikleyici: 'Alexa, Butterwire'dan hisse senedi isteyin'

Butterwire, sadece hisse senedi bilgilerini takip etmekle kalmayıp kendi veri analiziyle harmanlayan bir şirkettir. Yeteneği ilginç bir hisse senedi önerebilir, belki gelişmekte olan bir pazardan bir şey, belki de eve daha yakın bir şey, sayı hesaplama algoritmaları piyasadan daha iyi performans göstermeyi umuyor.

Stok fiyatları- stoklarınızı kontrol edin

Tetikleyici: 'Alexa, Hisse Senedi Fiyatları'ndan AMZN için fiyat almasını isteyin'

Halihazırda devam eden bir portföyünüz varsa, yatırımınızın nerede olduğu konusunda hızlı bir güncelleme almak faydalı olabilir. Hisse Senedi Fiyatları güncellemeleri saniyeler içinde olmasa da ve içerik oluşturucu çok dikkatli bir şekilde yalnızca eğitim amaçlı kullanılması gerektiğini söylese de, sabahları tazelemek için çok faydalıdır.

Benim Kumbaram- tasarruf yardımcısı

Tetikleyici: 'Alexa, Piggy Bank'ımdan birikimlerime on pound eklemesini iste'

Sonsuza kadar yatağınızı kaldırıp, ne kadar sakladığınızı görmek için notları saymak mı? Bu eğlenceli, elbette, ancak bu Alexa becerisi banka dışı bakiyenizi hızlı bir şekilde takip etmenin harika bir yoludur. Bir tasarruf hedefi de belirleyebilirsiniz, böylece o yağmurlu gün nihayet geldiğinde paranın içinde olduğunuzu anlarsınız.

Tüm Amazon Echo cihazlarında bugünün en iyi fiyatları İndirimli Fiyat Amazon Echo Dot 3rd ... Amazon Echo Dot (3. Nesil) Yatak Banyosu ve Ötesi $ 39.99 $ 18.99 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Yankısı Göster 5 Amazon Echo Göster 5 Amazon $ 89.99 $ 44.99 GörüntüleTüm fiyatları görünAnlaşma Cuma 25 Aralık'ta sona eriyor İndirimli Fiyat Amazon Echo 8 Yılda Göster ... Amazon Echo 8 Yatak Banyosu Göster ve Ötesi 129,99 $ 64,99 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Amazon Echo Studio Smart ... Amazon Echo Studio Yatak Banyo ve Ötesi 199,99 $ 159,99 İnceleTüm fiyatları görünAmazon Echo Auto Smart ...Amazon Echo AutoEv deposu49,99 Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Echo Flex - Eklenti mini ... Amazon Echo Flex Amazon $ 24.99 $ 9.99 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz