Close
  • Ana
  • /
  • Arabalar
  • /
  • En İyi Android Auto Ana Ünitesi 2020: Araç içi eğlencenizi geliştirin

En İyi Android Auto Ana Ünitesi 2020: Araç içi eğlencenizi geliştirin

Android Auto'nun yalnızca yepyeni bir araba satın almak için yeterli paraya sahip olanlar için ayrıldığını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Çünkü artık çoğu araca hızlı ve kolay bir şekilde takılabilen, iç mekanı tazeleyen ve konsolun içine ciddi Android uyumluluğu getiren satış sonrası baş üniteleri için yoğun bir pazar var.


İnce bir stereo sistem şeridine sahip olan bu eski araçlar bile artık eller serbest Google Asistan etkileşimi, zahmetsiz navigasyon ve anında eğlence sunmak için bir Android telefona zahmetsizce bağlanan büyük bir dokunmatik ekranla tamamlanabilir.

Tabii ki, böyle bir lükse bağlı bir fiyat var ve tam Android Auto deneyiminin keyfini çıkarmak için temel bir model için yaklaşık 200 £ / 200 $ maliyeti var, piyasadaki bazı meraklı sistemler için 500 £ / 500 $ 'ın üzerine çıkıyor.

Ancak, bu modern araç içi birimlerin çoğunun aynı zamanda DAB + oranı, ters kamera uyumluluğu ve bir dizi başka mükemmel özellik ile geldiğini görünce, ödenmesi gereken küçük bir bedel.

Bu nedenle, o çatlak FM radyoyu terk etmek ve Android Telefonunuzla mutlu bir şekilde sohbet eden bir kiti kurmaktan hoşlanıyorsanız, paranın şu anda satın alabileceği en iyi araba stereolarını ve kafa ünitelerini kontrol etmeniz gerekir.


Pioneer SPH-EVO62DAB-UNI Araba Stereo, yer sıkıntısı çekenler için sağlam bir seçimdir


(Resim kredisi: Pioneer)

Satıştaki en iyi Android Auto ana ünitesi hangisidir?

Zor bir soru çünkü bunların hepsi bütçeye bağlı olacak, ancakAlp iLX-F903D, çünkü bu canavar 9 inçlik ekran tek bir DIN yuvasına sığdığı için - bu, tipik olarak bir CD çaların ya da kaset kasetinin bir parçası tarafından kaplanan türden bir alan.

Bu çatlama baş ünitesi, kristal netliğinde ve hızlı 9 inç dokunmatik ekrana, dahili DAB + tuner'a ve sub-woofer'lar ve diğer canavarca araç içi modifikasyonlar için üç ayrı ön çıkışa sahiptir.


Yeni bir araba stereo sistemi takmak, iç mekan patlamasını güncel hale getiriyor

(Resim kredisi: Pioneer)

Yeni bir ana ünite veya araba teybi nasıl alınır

Daha önce belirtildiği gibi, çoğu bütçeye ve çoğu araca uyacak şekilde yeni bir araba teybi veya kafa ünitesi bulunmaktadır. Bir tür stereo cihaz için mevcut kablolamaya sahip olduğunuz sürece, Android Auto uyumlu en temel birim için fiyatlar yaklaşık 200 £ arasında değişirken, yerleşik haritaları tercih ederseniz en pahalı olanı £ 1k işaretini kolayca gıdıklayabilir. ve diğer cazibeli özellikler.

Bu, bizim gözümüzde biraz anlamsız, çünkü bu çabanın asıl amacı akıllı telefonunuzu arabaya getirmek, yani sizi bir varış noktasına götürmek için Google Haritalar, Apple Haritalar veya Waze kullanırken bağlantı kurup şarj edebilirsiniz. - birçok bilgi-eğlence sisteminde bulunan yaşlanan navigasyon çöplerinden çok daha iyi. Gerçekte, tamamen mükemmel bir şey elde etmek için 500 £ 'dan fazla bir parayla ayrılmak zorunda kalmamalısınız.


Sadece bir Bluetooth bağlantısının Spotify çalmasını veya Podcast'leri dinlemesini istiyorsanız, bütçenin çok daha düşük bir ucuyla (90 - £ 150) alışveriş yapmak çok kolaydır. Ancak gerçek Android Auto, bir dokunmatik ekran gerektirir ve bu, daha fazla nakit ile ayrılmak anlamına gelir.

Takma konusunda, bu biraz araba ile ilgili bilgiye, bazı araçlara ve bol sabra sahip olanlar için oldukça kolay bir şekilde yapılabilir (bir Kendin Yap yapmaktan hoşlanıyorsanız sayısız YouTube Nasıl Yapılır videosuna bakın), ancak satın alın itibarenHalfords, örneğin, ve sizin için onu uydurmayı teklif edecekler.

Bu, montaj işleminin ne kadar karmaşık olduğuna bağlı olarak, genellikle en fazla birkaç saat sürer ve maliyeti 70 £ / 90 $ civarındadır.

Satın alabileceğiniz en iyi Android Auto kafa birimleri

En İyi Android Auto ana ünitesi 2020: Alpine iLX-F903D


(Resim kredisi: Alpine)

1. Alp iLX-F903

XL ekran için en iyisi

Teknik Özellikler
Dahili uydu navigasyon: Yok Ekran Boyutu: 9'da Bluetooth: Evet DAB Radyo: Evet Tek / çift DIN: Tek
Satın alma nedenleri
+ Net ekran + Küçük alanlara sığar + Çok duyarlı
Kaçınılması gereken nedenler
-Aşağıda oturup durmaz-BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 650 £ Amazon'da 855,76 £ Amazon'da Görüntüleyin

Pahalı bir zevkimiz var, çünkü bu en kaliteli Alpine ünitesi, bütçe ölçeğinin en üst ucuna doğru oturuyor, ancak güzel bir kit parçası. İnanılmaz derecede net HD ekranı, bakmaktan zevk alıyor ve piyasadaki daha ucuz modellerden bazılarını büyük ölçüde geride bırakıyor.

Hızlı bir şekilde açılır ve bir telefon bağlanır bağlanmaz sorunsuz Android Auto entegrasyonu sunar. Ters kameralar için girişler ve subwoofer'lar ve ekstra hoparlörler için çok sayıda çıkış vardır.

Verilmiş, bazı ekranlarda olduğu gibi gösterge paneline tam oturmuyor, ancak bunun nedeni tek bir DIN yuvasına sığacak şekilde tasarlanmış olması, yani yaşına bakılmaksızın çok çeşitli araçlarla uyumlu olduğu anlamına geliyor.

Oh, ve ünitenin altındaki küçük beyaz ortam LED aydınlatması hoş bir dokunuş. Saf sınıf.

En İyi Android Auto ana ünitesi 2020: Pioneer SPH-EVO62DAB-UNI


(Resim kredisi: Pioneer)

2. Öncü SPH-EVO62DAB-UNI

Küçük alanlar için en iyi özellikler

Teknik Özellikler
Dahili uydu navigasyon: Yok Ekran Boyutu: 6,8 Bluetooth: Evet DAB Radyo: Evet Tek / çift DIN: Tek
Satın alma nedenleri
+ Android Auto ve Apple CarPlay + Tek DIN alanlarına sığar + Parlak ve duyarlı ekran
Kaçınılması gereken nedenler
-Yüzer tasarım garip-Başlatma süresi yavaş BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 594,15 £ Amazon'da görüntüleyin

Bu tamamen modern ünitenin akıllı modüler yapısı, müşterilerin en küçük tek DIN araba stereo alanlarına bile sığan büyük bir dokunmatik ekranın tüm avantajlarından yararlanmasını sağlar. Özellikle eski araçlar için iyi olan Pioneer, bir bilgi-eğlence sisteminde isteyebileceğiniz hemen hemen her şeye sahiptir.

Net 6,8 inç ekran hızlıdır ve dokunmaya duyarlıdır, özellikler listesi ise DAB + Dijital Radyo, hem Android Auto hem de Apple CarPlay'in yanı sıra Spotify, Bluetooth akışı, WebLink, FLAC dosyası gibi eğlence özellikleriyle gerçekten etkileyicidir. oynatma ve çok daha fazlası.

Daha da iyisi, geri vites kameralarıyla güzel bir şekilde oynuyor ve sesli komut işleviyle kolayca bağlantı kuruyor, böylece eller serbest arama yapabilir ve alabilir ve işlevselliğin çoğunu kontrol etmek için tercih ettiğiniz ses asistanınızdan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Mevcut bir stereo veya bilgi-eğlence sistemi için geniş açıklıklara sahip olanlar, özellikle biraz araç içi OKB'si olanlarda, gösterge panelinin önünde 'süzülme' şeklini biraz rahatsız edici bulabilirler, ancak bu mükemmel bir kit parçası. fiyat ve çok sayıda eski araç için çok sayıda modern özellik sunan bir model.

En İyi Android Auto ana ünitesi 2020: Sony XAV-AX100


(Resim kredisi: Sony)

3. Sony XAV-AX100

Fiziksel düğmeler için en iyisi

Teknik Özellikler
Dahili uydu navigasyon: Yok Ekran Boyutu: 6,4 Bluetooth: Evet DAB Radyo: Evet Tek / çift DIN: Çift
Satın alma nedenleri
+ Şık tasarım + Harika işlevsellik + Temiz görünüm
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Geniş diyafram gerektirir Amazon'da £ 649.99 Görüntüle

Daha önce bahsedilen bazı ana ünitelerin inçleri olmasa da, bu Sony numarası şık görünümü ve fiziksel ses kadranı ile övgüyü hak ediyor. Diğerleri artı ve eksi tuşlarını ayırmaya veya dokunmatik ekrana ses seviyesi işlevselliği vermeye başvuruyor, bu çok can sıkıcı olabilir.

Bu kadran, sistemin geri kalanı gibi, hızlı ve duyarlı olduğunu kanıtlayan, kesintisiz gezinme, Spotify ve diğer Android deneyimleri sunan, kullanımı keyifli.

Dahili bir 4 x 55 watt Dinamik Gerçeklik Amplifikatörü, melodilerin olağanüstü seviyelerde pompalanmasına izin verir ve çok sayıda diğer pazar sonrası alt woofer ve hoparlörlerle de güzel bir şekilde çalar.

En iyi Android Auto ana ünitesi 2020: JVC KW-M745DBT


(Resim kredisi: JVC)

4. JVC KW-M745DBT

Harika tasarım ve işletim sistemi için en iyisi

Teknik Özellikler
Dahili uydu navigasyon: Yok Ekran Boyutu: 6,8 Bluetooth: Evet DAB Radyo: Evet Tek / çift DIN: Çift
Satın alma nedenleri
+ Güzel grafikler + Ultra ince kaplama + Net tasarım
Kaçınılması gereken nedenler
-Fiddly düğmeler-Arkada bir USB bağlantı noktası BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 332,91 £ Amazon'da Görüntüle

Kurulumu kolay ve son derece ince 75 mm uygulama derinliği ile övünen JVC'nin bu çift DIN ünitesi, sıkışık bir gösterge alanı olanlar için mükemmeldir. Elbette, bunu barındırmak için yine de geniş bir açıklığa ihtiyacınız olacak, ancak ağırlık eksikliği, diğer mevcut kabloların da bulunduğu yerde oturabileceği anlamına geliyor.

Bir kez kurulduktan sonra, menü işlevleri, ses kalitesi ve çok daha fazlası üzerinde çok sayıda kontrole sahip olarak kullanımı hızlı ve kolaydır. Bununla birlikte, arkada yalnızca bir USB girişi vardır, bu da torpido gözüne veya ön göğüsün dışına takmak için bir kablo geçirmeniz gerektiği anlamına gelir.

Bu oldukça standarttır, ancak burada bahsedilen diğer ana ünitelerde ön tarafta ikincil bir USB yuvası bulunur ve bu da ek cihazların şarj edilmesini biraz daha kolaylaştırır.

En İyi Android Auto ana ünitesi 2020: Pioneer SPH-10BT


(Resim kredisi: Pioneer)

5. Öncü SPH-10BT

Akıllı telefon bağımlıları için en iyisi

Teknik Özellikler
Dahili uydu navigasyon: Yok Ekran Boyutu: Telefon Bluetooth: Evet DAB Radyo: Evet Tek / çift DIN: Tek
Satın alma nedenleri
+ Akıllı telefonda kolay depolama + Cihaz şarjı + Ucuz
Kaçınılması gereken nedenler
-Gerçek Android Otomatik Değildir-BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 136,09 £ Amazon'da görüntüleyin 183 £ Amazon'da görüntüleyin

Akıllı telefonunuzu kolayca takabileceğiniz zaman kimin büyük bir dokunmatik ekrana ihtiyacı var? Elbette, hareket halindeyken cihazınızla uğraşmak hoş karşılanmaz (ve büyük ölçüde yasadışıdır), bu nedenle Pioneer, en sevdiğiniz uygulama erişimi için dört özel donanım tuşu sunar.

Tercih edilen uygulamalara (Waze, Google Haritalar vb. Gibi) bu tek dokunuşla erişim, kullanımı daha güvenli hale getirirken, sesli komutlar muhtemelen ünite ile etkileşim kurmanın en iyi yoludur. Her şeyden önce, Bluetooth akışı, eller serbest görüşme ve ince bir bütçeyle düzgün telefon şarjı elde etmenin çok uygun maliyetli ve akıllı bir yoludur.

Elbette, gerçek Android Auto karşılaştırılabilirliği değil, ancak çok daha dar bütçelerde bunun için çok ucuz bir seçenek.

Bunu beğendin mi?

Alpine iLX-F903D 1Din Şasi ... Alpine iLX-F903D Amazon £ 650 GörüntüleTüm fiyatları görünPioneer SPH-EVO62DAB-UNI ... Pioneer SPH-EVO62DAB-UNI Amazon £ 594,15 GörüntüleTüm fiyatları görünSony XNV KIT100 XAV ... Sony XAV-AX100 Amazon £ 649.99 İnceleTüm fiyatları görün