Close
  • Ana
  • /
  • İnternet
  • /
  • En iyi antivirüs 2020: PC'nizi en iyi AV yazılımı ile koruyun

En iyi antivirüs 2020: PC'nizi en iyi AV yazılımı ile koruyun

2020 için en iyi antivirüs yazılımını yüklememek, şehrinizin kötü tarafında 'Çok fazla nakit taşıyorum ve savaşmakta pek iyi değilim' yazan büyük bir tabela ile takılmak gibidir - bu ne zaman yapılmayacağıdır. sorun dijital kapınıza gelecek.

Virüs koruması, Windows'ta özel bir sorun olmaya devam ediyor, çünkü çok sayıda kullanıcı, Windows'u cazip bir hedef haline getiriyor. Bununla birlikte, macOS kullanıcıları, Apple'ın güçlü güvenlik sicili olsa bile, iyi bir antivirüs korumasının faydasını da göz ardı etmemelidir.

Uzaktan bir kötü amaçlı yazılım veya virüs tehdidini tespit edebilecek kadar teknoloji konusunda bilgili olduğunuzu düşünebilirsiniz, ancak o kadar emin olmayın: bu tehditler sürekli gelişiyor ve bilgisayarınızın zarar görmemesini sağlamanın en iyi yolu sürekli gelişen bir antivirüs aracı ile.

Bu araçlar antivirüs programları olarak adlandırılırken, aslında fidye yazılımı, keylogger'lar, spambot'lar, clickjacker'lar ve daha fazlası dahil olmak üzere bir dizi çevrimiçi tehlikeye karşı koruma sağlarlar. İyi haber, size çok pahalıya mal olmayacak, hatta bazı durumlarda hiçbir şeye bile mal olmayacaklar.


2020'nin en iyi antivirüs yazılımını seçmek için, bir dizi faktörü göz önünde bulundurduk - bunlar arasında fiyat, yazılımı kullanma deneyimlerimiz ve şu adreste üretilen mükemmel testler ve raporlar yer alıyor.AV Karşılaştırmaları.

En iyi antivirüs yazılımı 2020

Norton 360 Deluxe en iyi antivirüs 2020


(Resim kredisi: Norton)

1. Norton 360 Deluxe

Birden çok tehdidi engellemek için en iyi antivirüs

Teknik Özellikler
Engellenen tehditler (AVC 2020 testi):% 100 Yanlış pozitifler (AVC 2020 testi): 14 Kapsanan cihaz: 5
Satın alma nedenleri
+ Kapsamlı araçlar paketi + Yerleşik bir VPN ile birlikte gelirNorton 360 Deluxe 39,99 $ / yıl Siteyi ziyaret et Norton'da

Norton, bilgisayar güvenlik yazılımındaki en köklü isimlerden biridir ve Norton 360 araç seti etkilemeye devam etmektedir - Deluxe sürümü, gerçek zamanlı tehditleri, kimlik hırsızlığını, fidye yazılımını ve daha fazlasını kapsayan ihtiyacınız olan tüm antivirüs korumasını size sağlar . Ayrıca ebeveyn denetimi yazılımı ve yerleşik bir VPN de alırsınız.

O zaman kapsamlı, ancak aynı zamanda etkilidir: Norton, tehdit algılama ve kaldırma konusunda her zaman bağımsız testlerde yüksek puan alır. Çok eleştirel davranıyor olsaydık, arayüzün gezinmenin en kolay yolu olmadığını ve taramaların sistemleri biraz yavaşlattığını söylerdik, ancak bunlar, başka türlü çok yönlü harika bir paket olan küçük sıkıntılardır.


AVG Antivirus Free en iyi antivirüs 2020

(Resim kredisi: AVG)

2. AVG Ücretsiz Antivirüs

Hiçbir şey ödemek istemiyorsanız en iyi antivirüs yazılımı

Teknik Özellikler
Engellenen tehditler (AVC 2020 testi):% 99,7 Yanlış pozitif (AVC 2020 testi): 5 Kapsanan cihaz: 1
Satın alma nedenleri
+ Bir kuruşa mal olmaz + Temiz, sezgisel arayüz AVG AntiVirus Ücretsiz AVG Technologies Sitesini Ziyaret Edin

Ücretli ürünler genellikle size daha kapsamlı koruma sağladığından, ücretsiz bir antivirüs kullanmak her zaman doğru seçim değildir, ancak AVG Antivirus'ün ücretsiz sürümü hakkında endişelenmenize gerek yoktur - bilgisayarları ve mobil cihazları etkili bir şekilde korumaktadır. yıllardır ve sizi günün her saati güvende tutan çok yetenekli bir tehdit algılama sistemine sahiptir.

AVG Free Antivirus, tarayıcınızı, e-posta hesabınızı, indirme sıranızı ve daha fazlasını kapsayacak şekilde sisteminizin derinliklerine iner (bir şey olursa, çok fazla şey yapmaya çalışır, ancak çabalarını geri çevirebilirsiniz). Her şeyin sorunsuz (veya başka türlü) çalıştığını bilmenizi sağlayan kullanıcı dostu, kullanımı kolay arayüzü ekleyin ve değerlendirmeye değer.

Bitdefender Internet Security en iyi antivirüs 2020


(Resim kredisi: Bitdefender)

3. Bitdefender İnternet Güvenliği

İçinizin rahat olması için en iyi antivirüs yazılımı

Teknik Özellikler
Engellenen tehditler (AVC 2020 testi):% 99,5 Yanlış pozitifler (AVC 2020 testi): 0 Kapsanan cihazlar: 1, 3, 5 veya 10
Satın alma nedenleri
+ Yeni tehditlere hızla adapte olur + Araçlar ve özelliklerle doluBitdefender İnternet Güvenliği 24 $ / yıl Siteyi ziyaret et Bitdefender'da

Bitdefender, internet güvenliği sahnesinde sonsuza kadar olan başka bir isimdir ve uzun ömürlülüğü, güvenilmesi gereken bir marka olduğunu gösterir. En yeni Internet Security paketi, virüslere karşı akıllı ve hızlı bir bariyerin yanı sıra bilgisayarınızı arka planda tararken ezici bir durma noktasına getirmeyecek hafif bir arabirimi birleştirir.

(Çok etkili) kötü amaçlı yazılım ve virüs korumasının yanı sıra bir VPN bileşeni, sosyal ağ koruması, ebeveyn denetimleri, güvenli bir parola yöneticisi, hassas veriler için güvenli bir dosya parçalayıcı, dizüstü bilgisayarınız için akıllı bir pil yöneticisi ve hatta basit Lensin üzerine bant parçalarını yapıştırmanızı önlemek için web kamerası koruması.

F-Secure Safe en iyi antivirüs 2020

(Resim kredisi: F-Secure)

4. F-Secure Kasa

Ekstra özellikli sağlam antivirüs koruması

Teknik Özellikler
Engellenen tehditler (AVC 2020 testi):% 100 Yanlış pozitifler (AVC 2020 testi): 14 Kapsanan cihaz: 3
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel virüs ve kötü amaçlı yazılım tespiti + Koşulsuz 30 günlük ücretsiz denemeF-Secure 69,99 $ / yıl Siteyi ziyaret et F-Secure ABD'de

Son derece sağlam sistem güvenliği, tüm uygulamalarında sezgisel bir arayüz ve belki de ihtiyaç duymadığınız birkaç özellik için F-Secure Safe'e güvenebilirsiniz - bağladığınız bankacılık sitelerini sağlayan bir tarayıcı tarayıcı gibi aslında güvenli bankacılık siteleridir. Kesinlikle kapsamlı bir paket ve AVC'nin 2020 testlerinde de yüksek puan aldı.

İstemci uygulamaları şimdiye kadar karşılaştığımız en hızlı veya en parlak uygulamalar olmasa da, siz günün geri kalanına devam ederken arka planda çalışarak kesinlikle size engel olmayacaklar. F-Secure Safe söz konusu olduğunda ücretsiz katman yoktur, ancak yazılımı 30 gün boyunca ödeme yapmadan ve herhangi bir kredi kartı bilgisi girmeden deneyebilirsiniz.

Avira Antivirus Pro en iyi antivirüs 2020

(Resim kredisi: Avira)

5. Avira Antivirus Pro

Kullanıcı dostu ve etkili virüs koruması

Teknik Özellikler
Engellenen tehditler (AVC 2020 testi):% 100 Yanlış pozitifler (AVC 2020 testi): 0 Kapsanan cihazlar: 1, 3 veya 5
Satın alma nedenleri
+ Hemen hemen her şeyi yakalar + İhtiyaç duyduğunuzda ÖzelleştirinAntivirüs Pro $ 9.99 / yıl Siteyi ziyaret et Avira'da | Antivirüs ve Güvenlik

Avira ürünlerinin büyük hayranlarıyız ve en son AVC testlerinde gerçekten çok iyi sonuç verdi (yukarıya bakın). Bir dizi Avira paketi mevcuttur, ancak Antivirus Pro mükemmel güvenliği paranın karşılığını almak için iyi bir seçenektir - korumak istediğiniz kaç cihazı ve ne kadar süreyle satın aldığınızı belirleyerek potansiyel olarak paradan tasarruf edebilirsiniz.

Avira yazılımı çok güvenilir olmasının yanı sıra zarif bir şekilde tasarlanmış ve kullanımı kolaydır, tarama ve e-posta gönderme söz konusu olduğunda size rahatlık sağlar. Yazılım aynı zamanda tüm dünyadaki kullanıcılardan toplanan merkezi bir kötü amaçlı yazılım tehditleri veritabanına bağlanır, böylece en yeni çevrimiçi tehlikeler söz konusu olduğunda güvende olacağınızı bilirsiniz.

Panda Free Antivirus en iyi antivirüs 2020

(Resim kredisi: Panda)

6. Panda Ücretsiz Antivirüs

Güvenilir bir ücretsiz antivirüs çözümü

Teknik Özellikler
Engellenen tehditler (AVC 2020 testi):% 99,7 Yanlış pozitif (AVC 2020 testi): 8 Kapsanan cihaz: 1
Satın alma nedenleri
+ Bulutta işin zor kısmı mı + Temel sürüm bir kuruşa mal değil Panda Ücretsiz Antivirüs Panda Security Sitesini Ziyaret Edin

Panda, virüs taramasına ilginç bir yaklaşım getiriyor, işlerin çoğunu, ortalama bir bilgisayarın hayal edebileceği sayıları hesaplama becerisine sahip kendi sunucularında yapıyor. Bu nedenle internet bağlantı hızınızın insafına kalmışsınızdır, ancak bu aynı zamanda bilgisayarınızın ağır bir iş yapmadığı ve yazılımınızın her zaman güncel olduğu anlamına gelir.

Panda Free Antivirus'ün vurduğu tespit oranları çok etkileyici - aksi takdirde 2020 için en iyi antivirüs yazılımı listemizde olmazdı - ve aldığınız yazılım hızlıdır. Yine de en çekici olan fiyatlandırmadır ve beğeneceğinize karar verirseniz, bazı yararlı ekstra özellikler (USB sürücü taraması gibi) için aylık bir ücret ödeyebilirsiniz.

7. Kaspersky Internet Security

Virüslerin nüfuz etmesi için çok zor bir kalkan

Teknik Özellikler
Engellenen tehditler (AVC 2020 testi):% 100 Yanlış pozitifler (AVC 2020 testi): 0 Kapsanan cihazlar: 1, 3 veya 5
Satın alma nedenleri
+ Çevrimiçi yaşamın tüm yönlerini kapsar + Rekabetçi fiyatlara sahip Kaspersky Total Security 5 Cihaz 1 Yıl 49,99 $ / yıl Kaspersky Total Security 5 Cihaz 2 Yıl 49,99 $ / yıl Kaspersky Lab Sitesini Ziyaret Edin

Adından da anlaşılacağı gibi, Kaspersky Internet Security sizi internetteki kötü her şeye karşı korur ve biz her şeyi kastediyoruz - hiçbir güvenlik programı şimdiki ve gelecekteki her şeye karşı yüzde 100 başarı oranını her zaman garanti edemez, Kaspersky'nin paketleri güzelleşmeyi başarır yakın, ve bu mevcut kadrosunun orta koruyucusu.

İnternette gezinirken koruma, e-posta gönderirken koruma, bankacılıkta koruma, görüntülü arama sırasında koruma ve daha fazlasını elde edersiniz. Daha da iyisi, arayüz herkesin ustalaşması için basittir. Yine de burada parola yönetimi ve ebeveyn denetimleri almazsınız - bu özellikler için Kaspersky Total Security'yi deneyin.

Avast Free Antivirus en iyi antivirüs 2020

(Resim kredisi: Avast)

8. Avast Ücretsiz Antivirüs

Antivirüs koruması için para ödememek için ikna edici bir neden

Teknik Özellikler
Engellenen tehditler (AVC 2020 testi):% 99,7 Yanlış pozitif (AVC 2020 testi): 5 Kapsanan cihaz: 1
Satın alma nedenleri
+ Proaktif bir yaklaşım benimser + Performans üzerinde minimum etki Avast Ücretsiz Antivirüs AVAST Yazılımındaki Siteyi Ziyaret Edin

Piyasadaki önde gelen ücretsiz antivirüs programlarından bir diğeri olan Avast Free Antivirus, tıpkı kurulum uygulamalarınızdan gelen tuhaf davranışları izleme ve herhangi bir bulut veritabanını kontrol etme şekli gibi bir dizi akıllı hile ile birlikte gelir. tanınmayan tehditler ve sizi potansiyel olarak güvenli olmayan parolalar konusunda uyarma şekli.

Ücretsiz olduğundan bahsetmiş miydik? Avast, savunmanızı güçlendirmek istiyorsanız, bir dizi ücretli seçenek de sunar, ancak ücretsiz seçenek birçok kullanıcı için mükemmel bir şekilde iyi olacak ve kullanmanın size hiçbir maliyeti olmayacaktır. Dahası, yazılım, günlük bilgi işlem görevlerinizin hiçbirine müdahale etmeyecek kadar hafiftir, bu nedenle sistemde herhangi bir yavaşlama olmaz.

Eset Internet Security en iyi antivirüs 2020

(Resim kredisi: Eset)

9. Eset İnternet Güvenliği

Etkili, anlamsız antivirüs için buradan kaydolun

Teknik Özellikler
Engellenen tehditler (AVC 2020 testi):% 99,7 Yanlış pozitif (AVC 2020 testi): 0 Kapsanan cihazlar: 1, 2, 3, 4 veya 5
Satın alma nedenleri
+ Çeşitli cihazları kapsar + Esnek ön ödeme maliyeti Eset Internet Security 49,90 ABD doları / yıl ESET'teki Siteyi Ziyaret Edin

Eset, belki de buradaki diğer güvenlik şirketlerinden bazıları kadar iyi bilinmemektedir, ancak bunun sizi oldukça mükemmel antivirüs paketinden alıkoymasına izin vermeyin. Eset Internet Security, virüsleri ve diğer zararlıları bilgisayarınızdan / bilgisayarınızdan uzak tutmak söz konusu olduğunda uygun fiyatlı, yetkin ve çok etkilidir ve her zaman çeşitli bağımsız testlerde yüksek puanlar alır.

Her zamanki bilgisayar korumasının yanı sıra Eset Internet Security, çevrimiçi bankacılığınıza, web kameranıza, akıllı ev cihazlarınıza ve daha pek çok şeye yönelik tehditleri de korur. Kaç cihazı korumak istediğinizi ve ne kadar süreyle kaydolmak istediğinizi siz seçersiniz ve ödenecek ücret buna göre değişir (esnekliği takdir ederseniz çok memnuniyet duyarız).

Trend Micro Internet Security en iyi antivirüs 2020

(Resim kredisi: Trend Micro)

10. Trend Micro Internet Security

Bir endüstri emektarından etkili koruma

Teknik Özellikler
Engellenen tehditler (AVC 2020 testi):% 100 Yanlış pozitifler (AVC 2020 testi): Kapsanan 16 cihaz: 1 veya 3
Satın alma nedenleri
+ Kapsamlı, basit virüs savaşı + Pek çok kullanışlı ekstra özellik Trend Micro Maximum Security 39,95 $ / yıl Trend Micro Sitesini Ziyaret Edin

Trend Micro, bir veya iki kez güvenlik bloğunun etrafında olan bir şirkettir ve bu nedenle, sizi ve cihazlarınızı güvende tutmak için İnternet Güvenliği paketine güvenebilirsiniz. İnternette dolaşırken, sizi (ve çocuklarınızı) fidye yazılımı ve kimlik avı e-postalarının yanı sıra standart virüsler ve kötü amaçlı yazılımlar da dahil olmak üzere çok çeşitli tehditlere karşı korur.

Trend Micro Internet Security, mükemmel algılama motoruna ek olarak sosyal medya gizlilik ayarlarınızı optimize etmek, hassas verilerin aktarımını engellemek (telefon veya kredi kartı numaranız gibi) ve güvenli bir şekilde yapabileceğiniz zararsız ancak gereksiz dosyaları tanımlamak için bazı yararlı araçlara sahiptir. herhangi bir zarar vermeden bilgisayarınızdan silin.

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın NortonNorton 360 Deluxe 39,99 $ / yıl GörünümAVG Technologies AVG AntiVirus Free View BitdefenderBitdefender İnternet Güvenliği 79,99 24 $ / yıl Görünüm