Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Oyun bilgisayarınızın performansını artırmak için en iyi uygulamalar

Oyun bilgisayarınızın performansını artırmak için en iyi uygulamalar

Oyun bilgisayarınız için bilgisayarınızı bir sonraki seviyeye taşıyabilecek beş yazılım aracına bakıyoruz.


Hevesli bir PC oyuncusuysanız, kurulumunuzdaki her son performans düşüşünü elde etmenin çok önemli olduğunu bilirsiniz. İşlemcilerin, belleğin ve grafik kartlarının MHz'ini yükseltebilecek herhangi bir şey, iyi bir oyun deneyimi ile gergin oynanışa veya zayıf grafiklere katlanan sinirli bir oyuncu arasındaki tüm farkı yaratabilir.

Oyun yükseltici

Windows PC'de oyun oynamak, bilgisayarın size bir zombi istifini fırlatmanın yanı sıra büyük olasılıkla bir şeyler yaptığı anlamına gelir. Arka planda çalışan düzinelerce işlem var ve oyun sırasında hepsine gerek yok.Oyun yükselticibu işlemleri kapatabilir ve bunun yerine oyununuz için daha fazla bellek ve güç boşaltmanıza olanak tanır.

Windows ayarlarında ince ayar yapan bir ince ayar aracı ve bilgisayarınızın sahip olduğu diğer sorunları analiz etmek için bir tanılama aracı ile birlikte gelir.

Nvidia GeForce Deneyimi


Oyunun en iyi şekilde kalması için grafik kartı sürücülerini güncel tutmak çok önemlidir. Bir Nvidia kartınız varsa,GeForce Deneyimisürücüleri ve daha fazlasını güncellemek için kesinlikle iyi bir araçtır. Yazılım, bir sistemde gezinebilir ve oyun sisteminizden en iyi şekilde yararlanmak için grafikleri ve diğer ayarları otomatik olarak ayarlayabilir. Araç ayrıca oyun seanslarını kaydeden ShadowPlay adlı bir özelliği de barındırıyor ve oyun becerilerinizi arkadaşlarınıza göstermek için Twitch veya YouTube'a yükleyebilirsiniz.

Fraps


Kare hızı oyuncular için çok önemlidir; düşmanlarınızı vurmakla onlar tarafından vurulmak arasındaki tüm farkı yaratabilir.Frapssiz oynatırken kare hızını ekranın bir köşesinde görüntüler ve maksimum kare hızı sağlamak için grafik kartlarında ince ayar yapılmasına yardımcı olabilir. Araç ayrıca oyunu da kaydedebilir.

HWiNFO


Windows ile birlikte gelen Aygıt Yöneticisi aracı, oyun donanımı kitinizi kontrol etmek için harikadır ancakHWiNFObunu başka bir ayrıntı düzeyine götürür. Araç, çok çekirdekli sistemlerdeki işlemci çekirdeklerinin sıcaklığını gösterdiğinden, hız aşırtmacılar bunu faydalı bulacaklar. Ayrıca bir bellek kullanımı grafiği vardır, böylece hatalı bellek tüketen uygulamalar keşfedilebilir ve yenilebilir. Araç ayrıca gecikmeyi ortadan kaldırmak için ağ hızlarını da izler.

MSI Afterburner

Herhangi bir MSI aracının yalnızca ürünleri için çalışacağını düşünebilirsiniz, ancak MSI Afterburner ayrıca Nvidia GeForce işlemcileri ve AMD Radeon yongalarını kullanan kartlarla da çalışır. Araç, kullanıcıların grafik kartı performansını iyileştirmek için ayarları değiştirmesini sağlar. Grafik işlemcisinin veya video belleğinin hızını ayarlayabilir veya hız aşırtabilir. Ayrıca kartın sıcaklığını izleyebilir ve fan hızlarını ayarlayabilir, böylece kartın aşırı ısınmasına ve pişirilmesine neden olmazsınız.