Close

En iyi sırt çantalı çadırlar 2020: Büyük açık hava maceranıza hafif seyahat edin

Bu kadar kalabalık bir pazarda en iyi sırt çantalı çadırı bulmak kolay değildir, ancak korkmayın, sırt çantalı çadır nişinde taklitçileri kolaylıkla ayıklamanıza yardımcı olacak bazı büyük kırmızı bayraklar vardır.en iyi çadırgenel kamp için en iyi sırt çantalı çadır ile aynı şey değildir. Burada akılda tutulması gereken en önemli şeyler ağırlık, ardından paket boyutu ve dayanıklılıktır.


Bu, harika bir çadır elde etmek için bunlardan herhangi birinden ödün vermeniz gerektiği anlamına gelmez, ancak daha ağır çadırlar, taşıdığınız her ekstra mil ile gittikçe daha ağır görünecek, bu yüzden mümkün olduğunca fazla ağırlık verin. Packsize, özellikle aerodinamik ve iyi paketlenmiş daha zorlu ülkelerde daha uzun yolculuklar için önemlidir.yürüyüş sırt çantasıbaşlı başına önemli bir hayatta kalma becerisidir. Örneğin, paketlenmiş büyük bir diskaçılır çadıryine de yürüyüş yapmak için oldukça pratik değildir, ancak havadar bir sırtta veya açık bir tepede düpedüz tehlikelidir, bir sırt çantasının içindeki düzgün bir şekilde paketlenmiş bir çadır, kaya aşınmasından kaynaklanan hasara çok daha az duyarlıdır ve rüzgar tulumu değildir.

Son olarak, iç alan ve dayanıklılık, en önemlisi sıkacağınız uyuyanların sayısıdır - daha ağır çadırları 3 veya 4 arasında bölmenin yükü büyük ölçüde azaltabileceğini unutmayın. Genelde iç mekanda ağırlık tasarrufunu en üst düzeye çıkarmak isteseniz de, içerideki oda, uzun yolculuklarda hayati bir kişisel akıl faktörü olabilir, bu nedenle burada konfor ve ağırlık arasında bir denge sağlamak çok önemlidir ...

Sizin için en iyi sırt çantalı çadırı seçmek

Yolda uzun günler geçirirken, iyi bir gece uykusu dinlenmenize ve iyileşmenize yardımcı olmak için önemlidir. Sağlam, hava koşullarına dayanıklı ve hafif bir sırt çantasıyla taşınan çadır, bu tür bir uyku için ihtiyacınız olan barınağı ve sıcaklığı sağlar. En iyi sırt çantalı çadırlar hızla yükselir ve hemen iner. Bazı favorilerimiz, çadırda birden fazla kişi varken ekstra yaşam alanı yanılsaması yaratmak için cankurtaran olan kafesli pencerelere ve mini sundurmalara sahiptir. Çadır içi cepler de bir nimettir, çünkü eşyalarınızı saklayabilir ve zemin alanını temiz tutabilirsiniz. Bu, yaşam alanınızın daha temiz ve daha geniş görünmesine yardımcı olacaktır.

  • Paket ağırlığını düşük tutunen iyi hafif uyku tulumu
  • Daha basit bir şey mi istiyorsunuz? Birini deneyinen iyi festival çadırları

Ağırlığı azaltmak için bu yaratık konforlarından bazılarını feda etmeniz gerekebilir, ancak çadırın tasarımına bağlı olarak, bunu siz ve sırt çantalı arkadaşlarınız arasında bölebilirsiniz. Bu şekilde, tüm çadırı tek başına taşımayacaksın.


En önemlisi, sırt çantalı çadırınızın su geçirmez olması gerekir. İdeal olarak onu sırt çantanıza sığdırabilirsiniz (ya bütün ya da arkadaşlarınızla ayırabilirsiniz), ancak genellikle sırt çantalı gezginlerin onları sırt çantalarının dışına bağladığını görürsünüz. Bu, kötü havalarda yakalanmanız durumunda seçtiğiniz çadırın su geçirmez olması gerektiği anlamına gelir.

Şimdi satın almak için en iyi sırt çantalı çadırlar

en iyi çadır: Zephyros Compact 2Pingtwitter Ödülleri 2020


(Resim kredisi: Vahşi Ülke)

1. Wild Country Zephyros Compact 2

Çoğu insan için en iyi sırt çantalı çadırımız küçük ama büyük yaşar

Teknik Özellikler
Kişi Sayısı: 2 Ağırlık: 1,95kg (paketli) Paketli ölçü: 19x30cm Mevsim: 3
Satın alma nedenleri
+ Konuşması kolay + Süper hafif + Çok kompakt
Kaçınılması gereken nedenler
-Snug BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u Kontrol Edin

Wild Country Zephyros Compact 2, bu dahice paketle 2020 Pingtwitter Ödülü kazandı. Birbirinden farklı iç ve dış, minimalist direkler (bir büyük, iki küçük) ve hafiflik, harika bir sırt çantasıyla çadırda bir araya geliyor. Kişi başına bir kilonun altında ağırlığa sahip olan ve inanılmaz derecede kısa olan bu çadır, hemen hemen her türlü hava koşulunda (teknik olarak üç mevsimde derecelendirilmiş) ciddi mesafeler taşımak için bir yandan sürecin biraz tadını çıkarmaya devam etmek için bir çadır.

Büyük havalandırma delikleri sayesinde iyi havalandırma ve aceleyle indirmesi kolay (direkleri çıkarın, çantaya yuvarlayın, çantaya itin), bu klasik bir yapımdır. Burada materyallerden, dayanıklılıktan veya ağırlıktan neredeyse hiç taviz verilmiyor ki bu oldukça büyük bir başarı.


en iyi sırt çantalı çadır: Vango F10 Project Hydrogen

(Resim kredisi: Vango)

2. Vango F10 Projesi Hidrojen

En iyi premium sırt çantalı çadırımız ultra, ultra hafiftir

Teknik Özellikler
Uyur: 1 Ağırlık: 0,68 kg (arka), 0,7 kg (paketli) Paketli boyut: 20 x 10 cm Mevsim: 3
Satın alma nedenleri
+ Aptalca hafif + Airbeam tasarımı + süper kompakt
Kaçınılması gereken nedenler
-Uzun vadeli kırılganlık? BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 597.50 Alpinetrek İngiltere'de İncele Amazon'a Göz At

Vango F10 Project Hydrogen iki temel nedenden dolayı buraya dahil olmayı hak ediyor - teknik yenilik ve gülünç hafiflik. Sırtınızda çadır taşırken bu son ölçü oldukça önemlidir ve Project Hydrogen'in 680 gramlık iz ağırlığı geldikleri kadar hafiftir. Kuşkusuz bu büyük bir çadır değil ve bir fırtınada şişirmek şüphesiz en iyi ihtimalle Tip II eğlencesi olacak, ancak çok sayıda ağır uyku matı var.

Bununla birlikte, Vango buradaki ayrıntıları gözden kaçırmadı, ikiz yüzeyli bir yapıya (yoğunlaşmayı önlemek için önemlidir) ve çadırın ucunda oturan Yunan karbon fiber tekil bir direğe hizmet etti. Islak olduğunda boşlukları kapatmak için genişleyen pamuk ipliği, burada dikiş bandı olmadığı anlamına gelir, birkaç gram daha tıraş olurken, çift silikonlu bir 7D naylon en kötü hava dışında ıslak şeyleri dışarıda tutmalıdır.

en iyi sırt çantasıyla çadır: Robens Arrow Head


(Resim kredisi: Robens)

3. Robens Ok Başı

Yalnız kampçılar için en iyi bütçe sırt çantasıyla çadır

Teknik Özellikler
Kişi Sayısı: 1 Ağırlık: 1.8kg (paketlenmiş) Paketli boyut: 15 x 38cm Mevsimler: 3/4
Satın alma nedenleri
+ Çok sağlam + Lüks alan + Keskin fiyat noktası
Kaçınılması gereken nedenler
-Daha ağır tarafta BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 124,99 Amazon'da Görüntüleyin

Robens Arrow kafasıyla ilgili birçok iyi nokta var, fiyat önemli bir özellik ve sağlam yapı kalitesi. Bu sağlam yapı, resmi ağırlığı bir şekilde yukarı itiyor, ancak ustaca paketleme, bundan birkaç yüz gram azaltabilir. Buradaki en büyük satış noktası, kelimenin tam anlamıyla büyüktür - iç alan, yalnız bir yürüyüşçü için olumlu bir görkemlidir ve uzun, tam yandan erişim ve ofset verandada maksimum depolama alanı için bile mükemmel uyku alanı sağlar.

Düşük profilli şekli, hasar oluşmadan önce oldukça epik 154 km / saate kadar en yoğun rüzgarları savuşturacağı anlamına gelirken, kutuplar tek uçlu kollar ve minimalist iki kutup sayesinde hızlı atılacak şekilde tasarlandı. kurmak.

En iyi sırt çantalı çadırlar: Big Agnes Copper Spur HV UL2

(Resim kredisi: Big Agnes)

4. Büyük Agnes Bakır Mahmuz HV UL2

Etraftaki en popüler sırt çantalı çadırlardan biri

Teknik Özellikler
Kişi Sayısı: 2 Ağırlık: 1,25 kg (arka), 1,4 kg (paketli) Paketli boyut: 10x50 cm Mevsim: 3
Satın alma nedenleri
+ Hızlı adım atma ve bozulma + Hafif tasarım + Cömert tavan boşluğu + BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI içinde oldukça geniş hissediyor £ 668,19 Amazon'da görüntüleyin

Big Agnes Copper Spur sırt çantalı çadır hakkında günlerce yazabiliriz, ancak sırt çantalı seyahatle uzaktan ilgileniyorsanız bile, muhtemelen bu efsanevi canavarın farkındasınızdır. Bu, dünyanın en popüler ve en iyi sırt çantalı çadırlarından biridir ve gece güvenli, kuru ve sıcak tutmak için ultra hafif bir barınak görevi görür… veya sağanak yağış durumunda gündüz vakti. Yani evet, Copper Spur HV UL2 hızlı bir şekilde açılıp kapanabilir. Bir fırtına yaklaşıyorsa ve hızlı bir şekilde korunmaya ihtiyacınız varsa, bu her şeyi değiştirebilir.

Hafif tasarımı göz önüne alındığında, burada daha geniş bir çadırda rahatladığınızı hissetmenize yardımcı olacak pek çok özellik var. Bunlar arasında dik 'yakın dikey' duvarlar ve geniş tavan boşluğu ve ayrıca güneşli günlerde dışarıya çıkmak için açabileceğiniz büyük çift fermuarlı kapılar bulunur.

Tüm bunları iki makul büyüklükte sundurma ile birleştirin ve iki kişinin de yayılması için yeriniz ve kitiniz var. Big Agnes’in sırt çantalı bağımsız çadırı, çift yırtılmaz naylondan yapıldığından, parkurda biraz sert ve hazır aksiyona dayanacaktır. Her dikiş ayrıca su geçirmez, çözücü içermeyen PU bantla bantlanmıştır, böylece yağmur duşu sırasında çadırınızdan ve zemine kaçan pislikler olmayacaktır.

En iyi sırt çantalı çadırlar: MSR Hubba Hubba NX

(Resim kredisi: MSR)

5. MSR Hubba Hubba NX

İki kişilik bu ödüllü sırt çantalı çadırla harika dış mekanlara çıkın

Teknik Özellikler
Uyur: 2 Ağırlık: & sect; .35kg (hızlı ve hafif), 1.54kg (minimum), 1.72kg (paketlenmiş) Paketli boyut: 15x45.72cm Mevsim: 3
Satın alma nedenleri
+ Yerden tasarruf sağlayan göbek direği tasarımı + İyi havalandırılmış BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI400,49 £ Ellis Brigham'da görüntüle 445 £ Cotswold Outdoor İngiltere'de görüntüleyin 445 £ Snow and Rock'ta Görüntüle28 Amazon müşteri değerlendirmesi

Küstah ismine rağmen, bu ödüllü MSR sırt çantasıyla seyahat çadırı tamamen iş. Göbek direği tasarımı, sabit kalmasını sağlarken baş ve dirsek odası dahil olmak üzere çadırın içindeki kullanılabilir alanı akıllıca en üst düzeye çıkarır. Ayrıca sizi çevreleyen manzaranın sınırsız manzarasını sunan nefes alabilen bir ağ kanopi vardır. Bu, çapraz havalandırmalı bir sineklik ile birleştirildiğinde, a) yoğunlaşmayı körfezde tutmak ve b) hava akışını artırmak için çalışır. Bu, yazın sırt çantalı geziler sırasında sıcak ve yapışkan gecelerden kurtulmak için idealdir.

Yerleşik yağmur olukları, yağışlı hava gezileri sırasında tanrıların yoludur, ancak bu kılavuzdaki daha su geçirmez sırt çantalı çadırlarla karşılaştırıldığında (bkz. Mountain Hardwear Ghost UL 3), Hubba Hubba'yı sıcak hava gezileri için tavsiye ederiz.

En iyi sırt çantalı çadırlar: Paria Outdoors Bryce 2-Man Backpacking Tent

(Resim kredisi: Paria Outdoors)

6. Paria Outdoors Bryce 2 Kişilik Sırt Çantasıyla Seyahat Çadırı

Bu ucuz sırt çantalı çadır, ömür boyu garantilidir

Teknik Özellikler
Kişi Sayısı: 2 Kilo: 1.56kg Sezonlar: 2-3
Satın alma nedenleri
+ Bütçe dostu + Fiyat için birçok özellik + Eşya çuvalları dahil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon 177 Amazon müşteri incelemesine bakın

Hafif ve atması kolay Bryce sırt çantasıyla çadır, üç sezonluk maceralar için gösterişten uzak bir sığınaktır ve küçük bir fiyata büyük özellikler sunar. Su geçirmezdir ve giriş alanı olan bir yağmur sineği, tek parça katlanabilir bir direk seti, 12 alüminyum alaşımlı Y kazıkları, yansıtıcı gergi ipi, alüminyum alaşımlı ip gergileri ve direk tamir atelleri ile birlikte gelir.

Fiyatı düşünüldüğünde, bu kendi başına yeterince etkileyici. Ama burada daha fazlası var… Dyneema adam dizileri, direkler ve bahisler için üç malzeme çuvalı dahildir. Parlak renkli çadırın kendisi fabrikada bantlanmış dikişlere sahiptir ve yağmur sineğinde 3.000 mm PU kaplamaya sahiptir. Yağmur sineğinde 20D rip-stop silnylon ve çadır zemini ve ayak izi için 70D var. Bryce'ın 1 ve 2 kişilik (gösterilen) versiyonları vardır ve onu kurmak için ihtiyacınız olan her şeyle birlikte gelir. Bu, 12 Y-kazığı, Dyneema adam halatları ve bir direk onarım ateli içerir. Sırt çantanızın arkasına sabitleyin ve yola çıkın.

En iyi sırt çantalı çadırlar: Terra Nova Laser Competition

(Resim kredisi: Terra Nova)

7. Terra Nova Lazer Yarışması 2

Bu tek kişilik sırt çantalı çadır ile yalnız maceralarınızı ciddiye alın

Teknik Özellikler
Kişi Sayısı: 2 Ağırlık: 1.08kg (minimum), 1.23kg (paketlenmiş) Paketli beden: 42x16cm Mevsim sayısı: 3
Satın alma nedenleri
+ Flysheet ve iç perde bir arada + Güçlü ama çok hafif BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 353,01 Amazon 4 Amazon müşteri incelemelerinde görüntüleyin

Yalnız kurtların sırt çantalı maceraları için en iyi tek kişilik çadırı aramasına gerek yok. Terra Nova'dan gelen bu, elbette basit görünüyor, ancak işleri aşırı karmaşık hale getirmeden üç mevsimlik seyahate uyacak şekilde şaşırtıcı miktarda işlevsellik sıkıyor. Sineklik ve iç kısım tek olarak ve Terra Nova'ya göre beş dakikadan kısa sürede eğilebilir. Bu güçlü ancak tüy kadar hafif uç direkler de alanı maksimize etmek için küçüktür. Ayrıca kırıldığında çok kompakttır ve en önemlisi rüzgar ve yağmurda ayakta durur.

Sırt çantalı en iyi çadır: Coleman Cobra 2

(Resim kredisi: Coleman)

8. Coleman Cobra 2

Şaşırtıcı derecede geniş ve sağlam, özellikle bütçe fiyatı için

Teknik Özellikler
Kişi Sayısı: 2 Ağırlık: 2.05kg Paketli Boyut: 48x18x15cm Mevsim Sayısı: 3
Satın alma nedenleri
+ Geniş iç mekan + Ucuz ama güçlü BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 119,99 Amazon 632 Amazon müşteri incelemelerinde görüntüleyin

Bu iki kişilik sırt çantalı çadır, yağmur yağıyor ve rüzgar sert esiyor olsa bile vahşi kamp yapmak için harika. Sizi ve bir arkadaşınızı uyuyacak kadar geniş, ayrıca setinizi çadırda yanınızda tutmanız için yer bırakıyor. Coleman'ın giriş seviyesi sırt çantalı çadırı, yeni başlayanlar ve çadırlarını yıl boyunca yoğun kullanıma maruz bırakmayan sıradan maceracılar için mükemmeldir. Kamalı tünel yapısının içeri girip çıkması kolaydır, donanımınızı fırlatabileceğiniz geniş bir giriş vardır. Hepsinden iyisi, ambalajı küçüktür, böylece sırt çantanıza koyarken sorun yaşamazsınız.

Pingtwitter'te daha fazla kamp rehberine göz atın:

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın Vango - F10 Hydrogen Air -... Vango F10 Projesi Hydrogen Alpinetrek TR £ 597,50 GörüntüleTüm fiyatları görünROBENS Unisex - Yetişkin Ok ... Robens Arrow Head Amazon £ 124.99 İnceleTüm fiyatları görünBüyük Agnes - Bakır Mahmuz HV UL ... Büyük Agnes Bakır Mahmuz HV UL2 Amazon £ 668,19 GörüntüleTüm fiyatları görünMSR Hubba Hubba NX 2P ÇadırMSR Hubba Hubba NXEllis Brigham400,49 £ Görünüm Tüm fiyatları görün