Close
 • Ana
 • /
 • Fitness Teknolojisi
 • /
 • En iyi halter 2020: ev için, en iyi olimpik bar, E-Z kıvrılma çubuğu ve tuzak çubuğu

En iyi halter 2020: ev için, en iyi olimpik bar, E-Z kıvrılma çubuğu ve tuzak çubuğu

En iyi halterler bile şüphesiz daha güçtür.en iyi dambılhattaen iyi kettlebells; halterler nispeten büyüktür. Bununla birlikte, ev spor salonunuza eklemeniz gereken temel kit parçalarıdır.


Evet, standart bir Olimpik halter 7 fit uzunluğundadır ve muhtemelen duvara yaslamanız gerekecek, ancak birağırlık tezgahıve yukarıda belirtilen ev ağırlıkları ve evinizde bir spor salonunun ağırlık kaldırma alanının temellerine sahipsiniz. Binaen iyi ev spor salonuucuz olmayabilir amaen iyi Black Friday fırsatlarıveen iyi Siber Pazartesi fırsatlarıdaha ucuz bir halter almanıza yardımcı olabilir. Bu arada, işte çevrimiçi en iyi yerlerağırlıkları nereden satın alabilirsinŞu an.

Barbell son derece çok yönlüdür ve sadece bir halter kullanarak tam vücut egzersizi yapabilirsiniz.Deadlift'lerEnse ve kollarınız dışında tüm kaslarınızı yoğun bir şekilde çalıştıracaktır. Bunlarla çalışmak için yapsıralar üzerinde bükülmüşveaskeri presler. Kalçalarınızı biraz daha çalışmak ister misiniz? Yapmakağız kavgası. Tüm bu egzersizler bir halter ve bazı tabaklarla yapılabilir.

 • En iyi protein tozu: ipuçlarımızla ve en iyi peynir altı suyu ve vegan protein tozlarıyla kas inşa edin
 • En iyi tam vücut egzersizi: Herkesin bilmesi gereken 5 basit ama temel egzersiz
 • En iyi spor eldivenleri: Spor salonunun içinde veya dışında her türlü antrenmanı başarmak için ağırlık kaldırma eldivenleri

Doğru halter nasıl seçilir?

En yakın Tesco'ya koşmadan ve en ucuz halteri satın almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken birkaç şey var.

Standart bir Olimpik halter 7 fit uzunluğunda ve 20 kilo ağırlığındadır. Uygun bir halterin de yatakları olmalıdır, bu yüzden onu kaldırdığınızda kollar döner ve tırtıklı saplar cildinizi zımparalamaz.


Göz önünde bulundurulması gereken bir diğer husus, maksimum ağırlık kapasitesi ve çekme dayanımıdır. 130.000 psi gerilme mukavemetine sahip bir halter, bükülmeden 200 kg'dan fazla ilave ağırlığı kaldıramaz. İnternette insanların çömelirken omuzlarında bükülen çubuklarla görebileceğiniz videolar, hepsi alt kalitede (insanlar, barlar değil).

Ayrıca, hem kavrama hem de yaka boyutunun halterler arasında değişebileceğini, yani tüm ağırlık plakalarının sığmayacağını belirtmek gerekir. Çoğu Olimpik tabak ve halter 2 inç (veya 50.6 mm) çap kullanırken standart - veya ev spor salonu - barlar genellikle daha küçük, 1 inç çapa sahiptir. Bunun nedeni tipik olarak diskin kendisinin daha kompakt olmasıdır.


Aşağıdaki en iyi halter olan Jordan Fitness Ultimate Bar, 200.000 psi gerilme mukavemetine ve 750 kg maksimum yük kapasitesine sahiptir. Kaldırabileceği en fazla şey olmayabilir, yalnızca bu miktara kadar test edilmiştir, bu nedenle 300 kg'ın altındaki herhangi bir şey için kullanmak kesinlikle güvenlidir.

Sırayla en iyi halterler

En iyi halterler: Jordan Fitness Ultimate Bar(Resim kredisi: Jordan Fitness)

1. Jordan Fitness Ultimate Bar

En iyi halter: jimnastik sınıfı olimpik halter, çok da ucuz

Teknik Özellikler
Ağırlık: 20 kg Yatak: 8 iğneli rulmanlar Uzunluk: 7 fit / 220 cm Kavrama: 28 mm Çekme mukavemeti: 200.000 psi Maksimum yük: 750 kg
Satın alma nedenleri
+ Büyük çekme dayanımı + Yüksek maksimum yük kapasitesi BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Jordan Fitness Ultimate Bar,standart olimpik bar, evde böyle bir ekipmanı barındıracak yeriniz varsa almalısınız. Evet, Eleiko veya Rouge halter için gidebilirsiniz ve bunlar da en kaliteli, ancak aynı zamanda buna göre fiyatlandırılıyor.

Jordan Fitness, İngiltere merkezli bir şirkettir ve 30 yılı aşkın süredir bu sektörde faaliyet göstermektedir, bu nedenle yüksek kaliteli spor ekipmanları üretmek için bilgi ve uzmanlığa sahiptirler.

Bu standart boyutlu Olimpik halter, 7 fit (metrik insanlar için 220 cm) uzunluğundadır ve 750 kg için test edilmiştir. Hiç kimsenin bu kadar kaldırmayacağı gibi değil, ancak üzerine 200 kg değerinde tabak istifleseniz bile, 200.000 psi gerilme mukavemeti göz önüne alındığında kesinlikle bükülmez.


Çubuktaki kavrama alanları, merkezden farklı olarak tırtıklıdır, böylece çömelme için omzunuza koyabilirsiniz ve boynunuzun arkasını ovmaz. Bu halter aynı zamanda yumuşak bir dönüş için 8 iğneli bir yatağa sahiptir.

 • En iyiucuz protein tozu fiyatları: cüzdanınızı zayıflatmadan peynir altı suyu ve vegan tozlarıyla toplayın
 • En iyiucuz kreatin fiyatları: ucuz kreatin monohidrat ile performansınızı artırın ve odaklanın
 • Pingtwitter'lerHuelhub: Huel bir diyet veya protein sallanması değildir; shake formunda bir gıda değiştirme sistemidir. İşte bilmeniz gerekenler ...

En iyi barbelller: Bodymax Pro OIympic Black Oxide E-Z Curl Bar


(Resim kredisi: Bodymax)

2. Bodymax Pro Olimpik Siyah Oksit E-Z Kıvrılma Çubuğu

En İyi E-Z Kıvrılma Çubuğu: T vidalı yakalarla da birlikte gelir

Teknik Özellikler
Ağırlık: 8 kg Uzunluk: 47 '/ 120 cm Kavrama: 28 mm Azami yük: 150 kg
Satın alma nedenleri
+ İyi yük kapasitesi BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Bodymax Pro OIympic E-Z curl bar ile egzersiz yaptıktan sonra o silahları çıkarmaktan utanmayacaksınız. Pazı ve trisepsinizi çalıştırmak için mükemmel olan bu çubuğun maksimum yükü 150 kg'dır.

E-Z çubukla 150 kg kıvıran birini görürsem, kesinlikle etkileneceğim. Ancak normal bir insan gibiyseniz, büyük olasılıkla bu egzersizi 30-60 kg arasında bir şeyle yapacaksınız ve bu miktar Bodymax Pro OIympic E-Z curl bar ile kolayca halledilebilir.

Yaklaşık 8 kg ağırlığındadır ve 47 '(120 cm) standart E-Z çubuk uzunluğuna sahiptir. Anlaşmayı daha da tatlı hale getirmek için, Bodymax Pro OIympic E-Z kıvrım çubuğu bir çift T vidalı bilezikle birlikte gelir, böylece bunları ayrıca satın almanıza gerek kalmaz.

Bodymax'ın harika müşteri hizmetlerinden bahsetmiyorum bile, bu yüzden çubukla ilgili bir sorununuz olsa bile, en kısa sürede çözecekler.

En iyi halterler: Mirafit Olympic Shrug Bar

(Resim kredisi: Mirafit)

3. Mirafit Olympic Shrug Bar

En İyi Omuz Silkme veya Tuzak Çubuğu: Tuzakları istediğiniz gibi çalıştırın

Teknik Özellikler
Ağırlık: 27 kg Uzunluk: 5 fit / 147,5 cm Kol Uzunluğu: 12 inç / 29,5 cm Maksimum yük: 300 kg
Satın alma nedenleri
+ Sağlam çelik + Standart Olimpik ağırlıkları kullanıyor BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'a göz atın

• Mirafit'te tüm tuzak barlarda alışveriş yapın

Tuzak çubukları, büyük ve gizemli olmalarıyla ünlüdür, çoğu zaman spor salonunda duvara yaslanırlar. Sonra spor salonunda onlarla deadlift yapan birini görürsünüz ve 'Tabii ki!'

Pek çok farklı egzersiz için bir tuzak çubuğu kullanabilirsiniz. Muhtemelen bir çift dambıl kadar çok yönlü değillerdir, ancak yine de omuzlarını silkme ve deadlifts gibi onlarla omuz egzersizleri ve bacak egzersizleri yapabilirsiniz.

Mirafit Olympic omuz silkme çubuğu sağlam çelikten yapılmıştır ve olduğu gibi 27 kg ağırlığındadır. Ayrıca üzerine 300 kg'lık tabak yükleyebilirsiniz, bu da deadlift'ler için bile bol miktarda.

Kulplar tırtıklıdır ve özellikle daha büyük ağırlıklarla çalışırken daha iyi bir tutuş sağlar. Mirafit Olimpik omuz silkme çubuğu standart Olimpik ağırlıkları kullanır (ayrıca satın alınır), bu nedenle zaten standart bir Olimpik halteriniz varsa Mirafit omuz silkme çubuğuyla aynı ağırlıkları kullanabilirsiniz.

En iyi halter

(Resim kredisi: Wolverson Fitness)

4. Wolverson Fitness Infinity Bar

Ciddi kaldırıcılar için profesyonel özellikler

Teknik Özellikler
Ağırlık: 20kg Uzunluk: 7ft / 213.36cm Kol Uzunluğu: 16in / 40.64cm Maksimum yük: 680kg
Satın alma nedenleri
+ Ciddi yapı kalitesi + Olimpik standart ağırlık diskleri + Laboratuvarda test edildi
Kaçınılması gereken nedenler
-Her zevke göre değil yanardöner renklendirme

Doğrudan Wolverson Fitness'tan satın alın

Wolverson Fitness, ülkedeki en büyük spor salonlarından bazılarının yanı sıra dünyanın her yerinden profesyonel sporcuları donatıyor. Halterleri rekabet için test edilmiştir ve bu sayı farklı değildir.

299 £ 'da, yeni başlayanlar için dik görünebilir, ancak oradaki rekabetin bir kısmını bir bar için £ 1k işaretine kadar ücretlendirdiğinizi düşündüğünüzde paranızın tam karşılığını temsil eder.

Presler ve bukleler yapılırken yumuşak çırpma hareketi için sert tırtıklı (ilave kavrama için) ve dört iğneli yatak. Tekniği mükemmelleştirmek ve geleneksel kaldırma manevralarını geliştirmek için sağlam bir çubuktur.

Eleiko Tekniği Çubuğu

(Resim kredisi: Eleiko)

5. Eleiko Halter Tekniği Çubuğu

Egzersiz tekniğini geliştirmek için en iyi bar

Teknik Özellikler
Ağırlık: 5kg veya 10kg Uzunluk: 7ft2in / 220cm Kol uzunluğu: 16in / 41.5cm Maksimum yük: N / A
Satın alma nedenleri
+ Yeni başlayanlar için harika + Rahatlık için daha hafif tırtıl + Mükemmel teknik
Kaçınılması gereken nedenler
-Bazıları için çok hafif olabilir-Daha gelişmiş kaldırıcılar için doğru değil

Doğrudan Eleiko'dan satın alın

Ağırlık ölçeğini yukarı çıkarmak için acele etmemelisiniz. Aslında, uygun kaldırma tekniğini mükemmelleştirmek yıllar alabilir ancak bu çubuk, Eleiko'nun sunduğu daha büyük çubukları kopyalayarak bu işlemi hızlandırmayı, ancak toplam ağırlığı azaltmayı ve tırtılların agresifliğini ellerde daha nazik hale getirmeyi amaçlamaktadır.

5kg veya 10kg ağırlıklarda mevcut olan bar, ticari spor salonlarında bulunan profesyonel üniteler gibi performans gösterdiğinden yeni başlayanlar için harikadır, ancak kaldırmak ve kullanmak çok daha kolaydır. Zamanla ağırlığı kademeli olarak artırmak için harika.

Wolverson Fitness Açık Tuzak Barı

(Resim kredisi: Wolverson Fitness)

6. Wolverson Fitness Açık Tuzak Barı

Üst ve alt gövde yapımı için son derece çok yönlü bir çubuk

Teknik Özellikler
Ağırlık: 35kg Uzunluk: 1.8m Kol uzunluğu: N / A Azami yük: 400kg::
Satın alma nedenleri
+ Sırtın alt kısmında daha güvenli + Yeni başlayanlar için harika + Çok yönlü
Kaçınılması gereken nedenler
-Hafif kit parçası

Doğrudan Wolverson Fitness'tan satın alın

Bir parça çiftlik makinesi gibi görünebilir, ancak bu ağır hizmet çubuğu aslında klasik deadlift'i daha kolay hale getirmek için tasarlanmıştır ve nötr bir tutuş sunarak sırtın alt kısmındaki gerilimi azaltır.

Hem yüksek hem de alçak halter kulpları ve kolay giriş ve çıkış için açık arka tarafıyla, son derece çok yönlüdür; kullanıcılar, yürüyebilir, bastırabilir ve hatta makineyi kıvırabilir.

Tek dezavantajı, çubuğun tek bir ağırlık plakası eklenmeden 35 kg ağırlığında olması, üst vücut antrenmanları ve yeni başlayanlar için oldukça ağır olmasıdır. Bununla birlikte, sadece bir bar için yeriniz varsa, burası doldurulacak olanıdır. Soğanlarınızı bilirseniz vücudunuzdaki hemen hemen her kası çalıştırmanız mümkündür.