Close
  • Ana
  • /
  • Fitness
  • /
  • En iyi temel katman 2020: Katmanlayın ve rahat kalın

En iyi temel katman 2020: Katmanlayın ve rahat kalın

En iyi taban katmanlarından biri, özellikle hava soğuk olduğunda, her türlü dış mekan etkinliği için hayati bir giysi parçasıdır. Kıyafetinizle bir katman sistemi kullanmak, sıcak ve kuru kalmanızı sağlamanın tek yoludur, ancak ihtiyaç duyduğunuzda da soğuyabilir. Dış mekan türleri için temel bilgidir. Taban katmanı, cildin yanına giyilmek üzere tasarlanmıştır ve herhangi bir duyarlı sistemin dayandığı birçok ince katmandan ilkidir. Örneğin yürüyüş yapıyorsanız, birpolarve birien iyi su geçirmez ceketlerüstte. Hava nasıl olursa olsun sizi rahat ettirmek için katmanları gerektiği gibi ekleyebilir ve kaldırabilirsiniz.


En iyi taban katmanları rahattır ve aktif olduğunuzda teri uzaklaştırır ve soğuk koşullarda size yalıtım sıcaklığı sağlar. En iyi temel katmanların bu zorlu dengeyi nasıl sağladıkları karmaşıktır. Hangi kumaşı arayacağınız da dahil olmak üzere bazı önemli satın alma ipuçları için okumaya devam edin.

İhtiyaçlarınız için en iyi temel katman nasıl seçilir

Karbon fiberden gümüşe kadar temel katmanlarda kullanılan birçok (birçok) hünerli hibrit kumaş vardır, ancak bunlar genel olarak iki kampa ayrılabilir: merinos yünden yapılanlar ve sentetik fiberler kullanılarak oluşturulanlar.

Ünlü (ve pahalı) merinos yünü ağırlıkça daha sıcaktır, daha rahattır ve vücut kokusunu daha az emer. Merinos yünü ısıyı korur, nefes alabilir, böylece terin kaçmasına izin verir ve bir bonus olarak, doğal olarak antibakteriyeldir, bu nedenle yıkanmaya gerek kalmadan günlerce giyilebilir. Genel seyahat için rakipsizdir. Ancak uzun sürmez.

Her ikisinin karışımını kullanan birçok melez olmasına rağmen, spektrumun diğer ucu tamamen sentetik baz katmanıdır. Nefes alabilen, ancak belki de merinos kadar sıcak olmayan çeşitli polyester karışımları kullanma eğilimindedirler. Yapay malzemeler dayanıklı olma eğilimindedir ve mühendisliği ve gövde haritası daha kolaydır. Bu, genellikle daha hafif ve daha uzun ömürlü oldukları anlamına gelir.


Sizin için en iyi alt katmanı ararken düşünmeniz gereken başka bir şey de havalandırma ve nasıl tasarlandığıdır. Soğuğa hazırlanıyor olsanız da, terleme olasılığınız varsa (yani egzersiz yapıyorsanız), büyük olasılıkla en iyi merinos yünü bile her son ter damlasını ememeyecektir. Böylece hangi malzemeden yapılırsa yapılsın, önden fermuarını açabilen bir taban katmanı, bir soğuk hava patlamasıyla hızlı bir şekilde soğumasını sağlayabilir. Basit ama etkili.

İşte hangi faaliyeti yapıyor olursanız olun ve hava nasıl olursa olsun en iyi temel katmanı satın alma rehberimiz.


Sıralanan en iyi katmanlar

en iyi temel katman: Icebreaker Tech Lite Short Sleeve Crewe

(Resim kredisi: Icebreaker)

1. Icebreaker Tech Lite Kısa Kollu Crewe

Nemli ortamda yürüyüş, tırmanma ve seyahat için ideal, her şeyi yapabilen bir katman

Teknik Özellikler
Fit: Rahat Malzeme:% 87 özlü merinos yünü,% 13 Naylon
Satın alma nedenleri
+ Çok yönlü + Nefes alabilir + Kokuya dayanıklı + Hafif
Kaçınılması gereken nedenler
-Uzunluk: Yaklaşık iki yıl sürecek BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 46,44 £ Amazon'da Görüntüle 57,99 £ Wiggle'da Görüntüleyin59,99 Ellis Brigham'da görüntüle

Merinos yünü hakkında her şeyi biliyorsunuz, elbette biliyorsunuz, ancak onu kullandığını iddia eden çoğu temel katman ve tişörtün bunu sadece idareli yaptığını da bilmelisiniz. Icebreaker's Tech Lite, büyük bir fark yaratan neredeyse tamamen merinodur. Temel katman olarak yumuşaktır, sıcaktır ve nemi çok iyi emer ve 146 g'da Icebreaker'ın '150 Ultralight' serisinde bulunur. Bir kapsül gardırop klasiği olan Tech Lite, sık seyahat edenler ve 'flashpackers' arasında bir klasiktir çünkü rutubetli bir tişört kadar harika çalışır (çoğu temel katman kadar figürü kucaklamaz) ve nemde bile çok fazla kokuya dayanıklıdır ve bir lavaboda yıkanıp saatler içinde kurutulabilir. Fısıldayın, ancak bir Icebreaker Tech Lite'ı günlerce silinmeden giyebilirsiniz. Tek dezavantajı, merinosun uzun ömürlü olmamasıdır, bu yüzden çoğu marka% 50'nin ötesine geçemiyor; Yaklaşık bir veya iki yıl yoğun kullanımdan sonra incelmesini ve delikler açmasını bekleyin (en iyi ipucu: yalnızca yürüyüşler ve tatiller için saklayın).


en iyi temel katman: Le Col Thermal Long Sleeve Base Layer

(Resim kredisi: The Col)

2. Le Col Termal Uzun Kollu Taban Katmanı

Olağanüstü konfor ve uyum

Teknik Özellikler
Fit: Ergonomik Malzeme:% 100 polyester Özellikler: çabuk kurur, nem yönetimi
Satın alma nedenleri
+ İnanılmaz kalite + Ergonomik uyum gerçekten ergonomiktir + Teri uzaklaştıran eylem BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Le Col'da Amazon Satın Almaya Bakın

Le Col Termal Uzun Kollu Taban Katmanı, bir kitabı kapağına göre neden yargılamamanız gerektiğinin iyi bir örneğidir. Le Col Termal Uzun Kollu Taban Katmanı gibi çirkin; tam tersine, ergonomik yapısı sayesinde oldukça nötr görünüyor ve tam oturmuş ve şık. Markalı yaka, diğer birçok üst, süveter, ceket ve benzeri katmanların altına oturan bir giysi parçasına yeterince ayrıntı ekler.

Hayır, Le Col Termal Uzun Kollu Taban Katmanını yargılamamaktan bahsettiğim şey, aslında% 100 sentetik olduğu için, ancak hiç sentetik gibi hissettirmiyor. Le Col taban katmanı kadar yumuşak hissettiren ve sevdiğim saten iç çamaşırlarım dahil hiçbir şey giymediğimi sanmıyorum.

Ayrıca, Le Col'un bir bisiklet markası olduğu gerçeğinin sizi aldatmasına izin vermeyin. Le Col Termal Uzun Kollu Taban Katmanı, koşmak, yürüyüş yapmak veya sadece yürümek için olduğu kadar bisiklete binmek için de aynı derecede iyidir ve Coolmax kumaşı, yaptığınız egzersizin türü ne olursa olsun vücuttaki nemi etkili bir şekilde uzaklaştırır.


en iyi temel katman: LIFA Merino Lightweight 1/2 zip

(Resim kredisi: Helly Hansen)

3. Helly Hansen LIFA Merino Hafif 1/2 fermuarlı

Dağlarda soğuk günler için sıcak bir iç katman

Teknik Özellikler
Fit: Aktif Malzeme:% 70 Merinos Yünü,% 30 Polipropilen
Satın alma nedenleri
+1/2 zip + İki ana katman bir arada
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Yoğun egzersiz için çok sıcak £ 62.99 Amazon'da Görüntüleyin

Dağın dibi için giyin ve 10 dakika sonra bir teleferik sizi zirveye düşürdüğünde soğuk bir şok yaşayacaksınız. Çok soğuk günlerde buzlu, buz gibi dağların tepelerinde kayak yapmak dikkatli bir katmanlama gerektirir, bu yüzden Helly Hansen bu ikisini bir arada yapıyor. Dış kısımda tamamen merinos yünü bir katman bulunurken, cildinizin yanında ızgara tarzı LIFA Stay Warm Technology kumaş katmanı bulunur. Neyse ki, ikincisi cilde karşı eskisi kadar yumuşaktır. Merino'nun nem emici özelliklerini koruyan ve ekstra sıcak bir katman ekleyen bu, Helly Hansen'ın soğuk havalarda her tür aktivite için mükemmel olan en sıcak taban katmanlarından biridir. Bu, rahatlık için düz kilit dikişleri ve biraz buhar atmak için 1/2 fermuarlı yapı ile birlikte gelir. Bu, 'hafif' versiyondur; Süper soğuk maceralar için 'ağır' versiyonu da mevcuttur.

en iyi temel katman: Kolombiya Omni-Heat 3D Knit Crew II

(Resim kredisi: Kolombiya)

4. Columbia Omni-Heat 3D Örgü Ekibi II

Bu 'Omni-Heat 3D' teknoloji katmanı, soğuk günler için mükemmeldir

Teknik Özellikler
Kalıp: Aktif Malzeme:% 85 polyester /% 15 elastan streç jarse
Satın alma nedenleri
+ Omni-Heat 3D + İsteğe bağlı başparmak döngüleri + Süper sıcak ve kuru + Benzersiz yüksek teknoloji görünüm
Kaçınılması gereken nedenler
-İlkte biraz tuhaf görünüyor, BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Columbia'dan satın alın

Tüm markaların kendi teknik lifleri var, ancak Columbia'nın Omni-Heat 3D'si biraz… tuhaf görünüyor. Termal teknolojisi artık on yıllık ve vücut ısısını yansıtırken aynı zamanda teri uzaklaştırarak çalışıyor, ancak en son & lsquo; 3D 'güncellemesi, ısıyı içeride tutan yeni bir üç köşeli yıldız deseni görüyor.

Bununla birlikte, bu desen çok parlak, yansıtıcı bir gümüş renkte sunulur, bu nedenlegörünüyorBu taban katmanının içi gibi - yanlarda ve omurgada nefes alabilen polyester / elastan karışımı kumaş şeritlerinin yanı sıra - kalay folyo ile kaplanmıştır. Aynı zamanda biraz kavrayışa sahip, bu yüzden giymek, iç mekan görünümü kadar tuhaf geliyor.

Bu temel katmanın performansı mükemmel olduğundan, rezervasyonlar giyildiğinde kaybolur; sıcak ve kuru kızarmış. Kollardaki isteğe bağlı baş parmak halkalarını sevdik ve ilk kullanımdan sonra benzersiz yüksek teknoloji görünümüne de bayıldık.

en iyi temel katman: Patagonia Men

(Resim kredisi: Patagonia)

5. Patagonia Erkek Capilene Air Hoody

Yerleşik boyun ısıtıcısı ve kapüşonlu hafif hepsi bir arada

Teknik Özellikler
Fit: Anatomik Malzeme:% 51 çok ince Merinos /% 49 geri dönüştürülmüş polyester
Satın alma nedenleri
+ Nemi emer, kokuya direnir + Çabuk kurur + Hoody, kask takarken kullanışlıdır
Kaçınılması gereken nedenler
-Ayrıca BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI bir orta katman olarak kabul edilebilir £ 139.95 Alpinetrek UK'de Görüntüle Amazon

Soğukta dışarıda olacaksanız, kesinlikle sıcak bir taban katmanına ihtiyacınız olacak, ancak aynı zamanda bir atkı ve şapka da isteyeceksiniz. Basit olarak ikiye katlanan süper hafif bir hibrit olan Capilene Air Hoody'yi işaretleyin. Cildinizde önemli ölçüde gerilir, yumuşak ve tüylü bir his verir ve bu ince başlık, soğuk ve / veya rüzgarlı bir günde kayak / bisiklet / tırmanma kaskı taktığınızda gerçekten yararlıdır. Kapüşon takılmadığında, boyun ısıtıcısı takmış gibi hissediyorsun. Aynı zamanda, neredeyse 50/50 merinos ve polyester karışımı içeren bir kumaş melezidir ve yalnızca 196 g ağırlığındadır. Her iki durumda da, ortalama taban katmanınızdan biraz daha fazla çalışır.

en iyi taban katmanı: Runderwear Uzun Kollu Taban Katmanı Üstü

(Resim kredisi: Runderwear)

6. Runderwear Uzun Kollu Alt Katman Üstü

Koşucular için mükemmel bir taban katmanı

Teknik Özellikler
Fit: Aktif Malzeme:% 92 Polyamid,% 8 Elastan Özellikler: Chafe-free, nefes alabilen, çıkarılabilir eldivenler
Satın alma nedenleri
+ Entegre eldivenler + Chafe-free sıcaklık + Nem emme teknolojisi BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

• Runderwear Uzun Kollu Alt Katman Üstünü doğrudan Runderwear'dan satın alın

Runderwear'ın koşucular için yıpranmayan iç çamaşırları dışında başka şeyler yaptığını duyduğunuzda şaşıracaksınız. Ayrıca yıpranmayan tri-takımlar, yıpranmayan kafa bantları ve boyun ısıtıcıları ve ayrıca yıpranmayan taban katmanı üstleri üretiyorlar. Ve sadece herhangi bir yıpranmayan taban katmanı değil, koşucular için gerçekten iyi çalışan rahat olanlar.

Sanırım bu son parça şaşırtıcı değil, çünkü Runderwear ciltte iyi hissettiren kumaşlar ve vücudunuzun hassas bölgelerine sürtünmeyen dikişler nasıl yaratılacağını tam olarak biliyor. Runderwear Uzun Kollu Taban Katmanı Üstü, Runderwear'ın sunduğu tüm iyi niteliklerin yanı sıra çıkarılabilir eldivenler gibi bazı gerçekten harika özellikler de içerir, böylece taşımanız gerekmezkoşu eldivenlerietrafında.

Mart ayı başlarında Vitality Big Half'i çalıştıran Runderwear Uzun Kollu Baselayer Üstünü test ettim, hava hala soğuktu ve koşu üst kısmı testi başarıyla geçti. Başlangıçta beni çukurda sıcak tuttu ve nem fitilleme ve dinamik ısı kontrol teknolojileri sayesinde yarışın ilerleyen saatlerinde de çok sıcak değildi. Koşucular için en iyi taban katmanı seçimi.

Resim 1/2

En iyi temel katman: Finisterre Eddy

(Resim kredisi: Finisterre)
Resim 2/2

En iyi temel katman: Finisterre Eddy

(Resim kredisi: Finisterre)

7. Finisterre Eddy taban katmanı

Güzel Merinos yününden gerçek bir genel taban katmanı

Teknik Özellikler
Fit: Aktif Malzeme:% 80 çok ince Merino /% 20 poliamid Özellikler: Kokuya dayanıklı, hafif
Satın alma nedenleri
+% 80 merinos yünü + Hafif
Kaçınılması gereken nedenler
-Eski okul, BUGÜNÜN EN İYİ ANLAŞMALARI daha gevşek uyumSiteyi ziyaret et

Tüm durumlar için basit bir klasik Merinos yünü tabakası olan Finisterre Eddy, abartısız bir ana katman şampiyonudur. Finisterre & rsquo; in malzemelere olan bağlılığı, size tam bir tedarik zinciri izlenebilirliği ve katırsız Merinos sağlar, ikisi de gönül rahatlığı için idealdir.

Uzun kollu serin aylarda sıcaklık katarken, sıcak iklimlerde koruma sağlarken öne bakan omuz dikişleri rahatlığı artırır. Merino, doğal olarak koku ile savaşır, aynı zamanda sıcaklığı düzenler ve cildin yanında rahattır. İngiltere'de tasarlanan ve Portekiz'de üretilen Eddy, kendini beğenmiş bir şampiyon. Bazı insanları rahatsız edebilecek tek şey daha gevşek uyumdur.

en iyi temel katmanlar: The North Face Men

(İmaj kredisi: The North Face)

8. The North Face Erkek Spor Uzun Kollu Fermuarlı Üst

Tamamen sentetik, hepsi rahat

Teknik Özellikler
Fit: Sıkıştırma Malzemesi:% 49 Polyamid,% 48 Polipropilen,% 3 Elastan Özellikler: Gövde eşlemeli havalandırma çıkıntıları, delikler ve desenler, orta basınçlı kumaş
Satın alma nedenleri
+ Sıkıştırma üstünü ikiye katlar + Egzersiz yaparken kaslarınızı sıcak tutar
Kaçınılması gereken nedenler
-Burada merinos yünü ipliği bulamayacaksınız BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 55,97 £ Ultimate Outdoors'da İncele 55,97 £ Blacks'te İncele£ 70 The North Face İngiltere'de Görüntüle

North Face Erkek Spor Uzun Kollu Fermuarlı Üst, egzersiz sırasında gereksiz sürtünmeyi ve rahatsızlığı azaltmak için kusursuz bir tasarıma sahiptir. Özel gövde haritalanmış havalandırma çıkıntıları, delikler ve desenler, teri uzaklaştıran ancak kaslarınızı sıcak tutan etkili bir nem yönetimi teknolojisi oluşturur.

Bu taban katmanı tamamen sentetiktir ve doğal merinos yünü ipliklerinden yararlanamayacağınız için bazı insanları rahatsız edebilir. Aynı zamanda, The North Face Erkek Spor Uzun Kollu Fermuarlı Üst için kullanılan sentetik kumaşların karışımı, onu kompresyon üstlerini sevmeyenler için mükemmel bir kompresyon üst yapar.

Gerçek bir The North Face tarzında, taban katmanında kullanılan malzemeler sorumlu bir şekilde tedarik edilir; sentetik kumaşları nereden temin edeceğinizden emin değil misiniz? Bundan bağımsız olarak, North Face Erkek Spor Uzun Kollu Fermuarlı Üst, bu kış ister koşun ister yürüyüş yapın, sizi daha uzun süre zinde tutacak.

En iyi temel katman: Megmeister

(Resim kredisi: Megmeister)

9. Megmeister DRYNAMO Sıcak Uzun Kollu Temel Katman

Çok yönlü harika ve orijinal Merino taban katmanı

Teknik Özellikler
Fit: Sıkıştırma Malzemesi:% 44 polipropilen Dryarn,% 44 naylon 6,6,% 12 elastan Özellikler: 4 yönlü esnek, dikişsiz, sıkıştırmalı geçme
Satın alma nedenleri
+ Dayanıklı + Hafif
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok gün kullanım, BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARINI alabilir shop.megmeister.com/collections/shirts/products/drynamo-warm-long-sleeve-base-layer

Teknoloji ölçeğinin en üst noktasında, Megmeister DRYNAMO Sıcak Uzun Kollu Taban Katmanı tamamen yapay kurnazlık ve ustalıktır. Polipro / elastan karışımı, sıkı bir sıkıştırma oturması için dört yönlü esneklik ve tamamen kesintisiz bir yüzey sağlar - sürtünmeyi önlemek için idealdir. Bu aynı zamanda içinde etiket olmamasının da nedeni, diğer üst düzey temel katmanların da öğrenebileceği bir harekettir.

Polypro taban katmanlar, mükemmel fitilleme ve belirli bir miktarda su iticiliğin yanı sıra sağlam bir yapı kalitesi sunar, ancak olumsuz yanı, uzun süreli kullanımda vücut kokularını emebilirler. Bununla birlikte Megmeister, bununla mücadele etmek için hem koku önleyici hem de antibakteriyel işlevlere sahiptir. Koşma veya bisiklete binme gibi yüksek enerjili aktiviteler için bu güçlü bir yarışmacıdır.

En iyi temel katmanlar: Canterbury Men

(Resim kredisi: Canterbury)

10. Canterbury Erkek Thermoreg Uzun Kollu Taban Katmanı

Sadece ragbi oyuncuları için değil

Teknik Özellikler
Fit: Skinny Malzeme:% 95 Polyester,% 5 Elastan Özellikler: Thermoreg ısı kontrolü, nem emici kumaş, çabuk kuruyan
Satın alma nedenleri
+ 4XL'e kadar boyutlandırma + İyi termal özellikler
Kaçınılması gereken nedenler
-İnsanlar, BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 20,99 £ Amazon'da görüntüle 31,54 £ Amazon'da görüntüle 31,54 £ Amazon 186 Amazon müşteri incelemelerini görüntüle

Canterbury markası ragbi ile eş anlamlı olabilir ancak ürünleri saha dışında da kullanılabilir. Thermoreg taban katmanları, sizi kuru tutmak için yüzeydeki sıcaklığı ve nemi emen özel olarak tasarlanmış kumaş teknolojisini kullanır - yürüyüş yaparken veya spor salonuna giderken de kullanışlı olan bir özellik

Antibakteriyel kaplama, kokunun yapışmasını zorlaştırırken, çabuk kuruyan kumaş, yıkamadan sonra daha hızlı hazır olmaları anlamına gelir. Ofset yan dikişler tam hareket kabiliyeti sağlar ve koltuk altı köşebenti ek konfor sağlar.

Rugby oyuncuları için tasarlandığından, boyut aralığı oldukça cömerttir: Ekstra küçükten 4XL'e kadar uzanır, böylece daha büyük çerçevelere sahip kişiler bile Canterbury Thermoreg Uzun Kollu Taban Katmanının avantajlarından yararlanabilir.

En iyi temel katmanlar: Aclima Warmwool Hoodie

(Resim kredisi: Aclima)

11. Aclima Warmwool Kapüşonlu Üst

Yerleşik bir yün ve% 100 merinos yünü, bunu sıfırın altındaki maceralar için mükemmel kılar

Teknik Özellikler
Fit: Sıkıca oturan Malzeme:% 100 Yün (Merinos) Özellikler:% 100 geri dönüştürülebilir, hızlı emici malzeme, Tam Kolay Bakım (TEC) ile işlem görmüş
Satın alma nedenleri
+% 100 Merinos yünü + Balaclava / boyun atkı
Kaçınılması gereken nedenler
-Dahili kafa maskesi, BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI için biraz fazla olabilir Amazon 2 Amazon müşteri incelemelerini kontrol edin

Taban katmanlarıyla ilgili sorun, katmanlama sisteminin soğukta çok önemli olan yalnızca bir parçası olmalarıdır. Elbette düşünmeniz gereken bir sonraki giysi, bir devetüyü veya atkı ve boynunuzun etrafındaki boşlukları kapatan bir şapkadır. Aclima WarmWool Erkek Kapşonlu Triko'yu, buff olarak da giyilebilen akıllı bir yün başlık içeren Norveç'ten satın alın. Ya da ekstra havalandırma için bir fermuar kullanarak kolayca saklayabilirsiniz. Ekstra yumuşak% 100 merinos yününden üretilen bu taban katmanı, çoğundan daha uzundur ve pantolonun içine sokması çok kolaydır. Bu kayak ve tırmanma için çok önemlidir.

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın Icebreaker Women's Tech Lite ... Icebreaker Tech Lite Kısa Kollu Crewe Amazon £ 46,44 GörüntüleTüm fiyatları görün