Close
  • Ana
  • /
  • Mutfak Teknolojisi
  • /
  • En iyi çekirdekten fincana kahve makinesi 2020: fincanınıza taze espresso ve latte sunmanın en kolay yolu

En iyi çekirdekten fincana kahve makinesi 2020: fincanınıza taze espresso ve latte sunmanın en kolay yolu

En iyi çekirdek kahve makinesi harika bir fikir ve satışları, insanlar 'gerçek' kahveyi oldukça sevdiklerini fark ettikçe son yıllarda sessizce patlama yaptı. Bir bakıma, bunların üst düzey eşdeğeri gibileren iyi pod kahve makinesiasgari rahatsızlık ile yüksek kaliteli kahve yapmanıza olanak sağladıkları için. Bunu bir espresso makinesini birleştirerek yapıyorlar.kahve öğütücüveSüt köpürtücütek bir birime. Genelde çok değilkompaktbirim, ancak yine de bir birim.


Pek çok kahve uzmanıyla konuşun ve size tüm çekirdeklerden fincana kadar olanların çöp olduğunu ve dışlanmanız gerektiğini söyleyecekler. Ama yanılıyorlar. Aslında sadece çoğu çöp. Tatsız veya acı demleme yapma eğilimini engelleyen makineleri özenle elle derledik ve şimdi bunları yerel kaynaklı en iyi özellikteki bu zanaatkârda sunuyoruz.

İşte bugününSiber Pazartesi kahve makinesi fiyatları… Ve diğer tümEn iyi Siber Pazartesi fırsatları: en çok satan ve perakendecilerden şimdi alışveriş yapın!

Fincan kahve makinesi için en iyi çekirdek nedir?

Bu kolay bir tanesidir. Ama fiyatı beğenmeyeceksin. Adını yüksek sesle söylemeye çalışmadan önce derin bir nefes alın: kilometrelerce fincan için en iyi fasulye, Sage The Oracle Touch'tır. Ne yazık ki, en kara Cuma günlerinde bile, bunun için 2 binden fazla para alamayacaksınız.

Öyleyse, eşit derecede iyi kahve yapan, özellik setini sadece biraz azaltan ve sadece 1000 £ 'a mal olan Sage The Barista Touch'ı düşünebilirsiniz. Alternatif olarak, daha da alçaktan çekim yapabilir ve daha mütevazı bir £ 720 fiyatına satılan mükemmel bir makine olan DeLonghi La Specialista EC9335'e gidebilirsiniz.


Melitta Barista TS Smart, fiyat olarak birkaç çivi aşağıya inerek çok değerli bir kumar, özellikle de 21 çeşit kahve içmeyi seviyorsanız (hayır, 21 çeşit olduğunu da düşünmedik).

Son olarak, daha basit ve daha ucuz bir şey arayanlar Gaggia Velasca'dan başka bir şeye bakmamalı, yoğun dokulu sütle gerçekten sütlü içeceklere meraklı olanlar ise Jura S8'i Kremalı Kralı olduğu için sevecekler.


Fincan kahve makinesine en iyi çekirdek nasıl alınır

Çekirdekten bardağa çoğu makine, çekirdek öğütmeden süt tekstüre işlemine kadar tüm kahve yapma sürecini plastik, metal ve kromdan yapılmış yüksek bir cephenin arkasına yerleştirir. Sadece bir düğmeye basarsınız ve bir ofis Flavia makinesinde olduğu gibi bir kapuçino çıkar.

Geçmişte, fasulyeden bardağa çoğu zaman aynı zamandatadıFlavia ofisten çıkmış gibi. Bunun nedeni, kurcalamadaki çeşitli başarısızlıklar (öğütülmüş kahveyi su içinden geçirilmeden önce sıkıştırmak), ekstraksiyon işlemi sırasında doğru su sıcaklığını korumak ve süte karşı gerçekten oldukça korkunç suçlardan kaynaklanıyordu.


Bugünün en iyi fasulyeden fincan makinelerine çok daha iyi, en iyisi Sage's. Bunlar, bir kafenin espresso makinesindeki gibi uygun bir portafilter ile tamamen farklı bir yaklaşım kullanır, bu yüzden daha az basittirler. Ama bu hala pek roket bilim değil ve amaçlar araçları haklı çıkarıyor.

Bu günlerde fasulyeden fincan makinelerine özellikle iyi gelen bir şey, süt tekstüre etmektir, bu nedenle latte, cappuccino, düz beyazlar ve sıcak, sert sütle dolu büyük kupaları sevenler için özellikle çekici olmalıdır. Mmm-mm. Benim görüşüme göre, içtiğiniz tek şey sütsüz espressolar ve Americanos ise, çoğu fasulyeyi fincanlara almak için çılgın olurdunuz, ama hey - bu sizin paranız.

Bu makinelerin tümü, yağsız süt, soya sütü, badem sütü veya denemek isteyebileceğiniz diğer herhangi bir sütü mutlu bir şekilde tekstüre edecek. Sonuçlar değişebilir, ancak burada doğal ürünlerden bahsediyoruz, o halde ne yapılabilir?

Doğal ürünlerden bahsetmişken, aynı önemli ipuçları burada da geçerlidir.en iyi 'uygun' espresso makineleri. Bir filtre sürahisinden süzülmüş su kullanın - özellikle sert su bölgesinde yaşıyorsanız, bu, içeceklerin tadını iyileştirecek ve kireci giderme sıklığınızı azaltacaktır. Bu makinelerin çoğunda yerleşik bir su filtresi var, ancak kendi başlarına korkunç derecede etkili olduklarını düşünmüyorum.


Kaliteli, taze çekirdekler kullanın ve bunları vidalı kapaklı bir yerde, kuru ve serin bir yerde saklayın - ancakdeğilbuzdolabında. Fasulyeden fincana pek çok makinede, bütün bir çantayı alacak kadar büyük fasulye besleme hunileri vardır, ancak genel olarak, ilerledikçe daha az sayıda fasulye ekleyip geri kalanını depoya geri götürmeniz daha iyidir.

Süt soğuk olmalı, ancak herkesin söylediğine rağmen, doku açısından tam, yarı ve yağsız sütler arasındaki sonuçlarda feci bir fark bulamıyorum. Bu yüzden, sadece daha lezzetli kapuçinolar elde etmek için her zamanki tercih ettiğiniz süt yağını değiştirmek zorunda olduğunuzu düşünmeyin.

Son olarak, ayarlarla uğraşmaktan hoşlanıyorsanız, daha ince bir öğütme genellikle daha güçlü bir lezzet verir, ancak çok küçük kahve kadehlerini sevmediğiniz sürece içinden geçen su miktarını da artırmanız gerekecektir. Acı ve bükülmüş bir şey alırsanız, daha kaba bir öğütme deneyin veya belki temizleme ve / veya kireç çözme tabletlerini çıkarın ve uygunsa bir temizleme programı çalıştırın.

Bir arkadaşım bir zamanlar kireç çözme işlemleri arasında çok uzun süre kahve makinesi bırakmıştı.patladı. Evet, patladı. Bu yüzden bu küçük rehberi, asılı duran o küçük zihinsel imajla bitireceğim. (Kurtuldu).

Kahve jargonu tanımlama

İfadeAvrupa'nın temel kahve içeceği. Su, geleneksel olarak, hiç kimse nedenini bilmese de, 15 bar basınçta sıkıştırılmış, öğütülmüş kahveden geçmeye zorlanır.

Çift espressoYa tam anlamıyla iki tek shot espresso ya da içine daha fazla su itilen daha büyük bir kahve dozu, iki shot ile yaklaşık aynı boyutta olur.

UzunEsasen bir espresso, ancak daha uzun bir ekstraksiyonla daha büyük bir su / kahve oranıyla yapılır. Sonuç, muhtemelen bir espresso makinesinden çıkan çoğu içeceğe göre bir kafeterya veya dökülmüş kahveye daha yakındır. Kafanız karışmasın…

AmerikanSu ile seyreltilmiş bir shot espresso. Temelde, bir espresso makinesinden (Amerikalılar tarafından içildiği gibi) filtre kahvenin savaş sonrası bir yaklaşımı. Avrupalılar onu gerçekten bir tür hakaret olarak bir Americano olarak adlandırdı, bu da onun çok zayıf olduğunu ve sadece Yankiler için olduğunu ima etti. Gerçi bugünlerde pek çok insan bundan hoşlanıyor.

SütFincanın geri kalanı ılık, hafif dokulu sütle doldurulmuş bir veya iki shot espresso.

CappuccinoYukarıdakinin aynısı ancak süt daha yoğun dokulu. Birleşik Krallık'ta, bu artık geleneksel olarak, İtalyanları ziyaret etmenin iğrençliğine kadar, yaklaşık olarak FA kanayan Kupası büyüklüğündeki fincanlarda içiliyor.

Düz beyazKimse tam olarak ne olduğunu bilmiyor, onu icat eden kişi bile. Temelde daha güçlü bir latte, bazen daha güçlü bir kapuçinoya benziyor. Genellikle İngiltere'de, FA Cup'tan daha küçük bir kapta bir kapuçinodur ve kahve sütle daha az seyreltildiği için çok daha güçlüdür. Yani, başka bir deyişle, Avrupa'daki herkesin cappuccino olarak gördüğü şey bu.

MacchiatoSadece sıçramış bir espresso,şüphe, buharda pişirilmiş süt köpüğü. Kelimenin tam anlamıyla, kulağa pek lezzetli gelmeyen 'lekeli kahve' olarak tercüme edilir.

KısıtlıBurada biraz teknik hale geliyoruz, bu yüzden jargon tanımlama neredeyse bitmiş olmalı. Bu, çekirdeklerinin daha ince öğütülmesiyle elde edilen, daha yoğun aromalı bir kahve bardağıdır, böylece suyun içinden akması daha uzun sürer. Sanırım bu doğru. Bir noktada uygun bir baristaya soracağım.

Satın alınabilecek en iyi çekirdek kahve makineleri

kupaya en iyi fasulye 2020: SAGE THE ORACLE TOUCHPingtwitter Best Buy logosu

1. Sage The Oracle Touch

Bir mil öteden fincan kahve makinesine en iyi fasulye

Teknik Özellikler
Su tankı: 2,5 litre Boyutlar: 45 x 37 x 41 cm
Satın alma nedenleri
+ Sürekli olarak mükemmel kahve yapar + Çok iyi süt köpürtücü + İhtiyacınız olursa çok sayıda manuel ayar + Tercih ederseniz neredeyse tamamen manuel ayarları göz ardı edebilirsiniz
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 1.896,19 £ 'luk kupalara çoğu fasulye kadar basit değil Amazon'da görüntüleyin1.999 £ John Lewis & Partners'ta görüntüleyin1,999 £ Currys PC World'de Görüntüleyin

Bu fantastik cihaz evde küçük bir kafede gibi görünüyor, ancakyaptıorada bir tane kullanın, yüksek eğitimli bir baristaya ihtiyacınız olmaz. Oracle Touch, renkli dokunmatik ekran yerine sıkıcı eski kollara ve düğmelere sahip olan eski Oracle'ın bir geliştirmesidir.

Bununla kolayca espresso, cappuccino, latte ve daha fazlasını yapabilirsiniz, ancak bu, listenin altındaki makineler kadar basit değildir. Bunun nedeni, Oracle Touch'ın, uygun bir espresso makinesinde olduğu gibi, tekli ve çift çekimler için farklı boyutta sepetler içeren bir portafilter kullanmasıdır.

Bu yüzden önce çekirdekleri portafiltere öğütün, ardından kahve yapmak için orta akıtma musluğuna ('grup kafası', eğer teknikse) yerleştirirsiniz. Bu arada, olağanüstü buhar çubuğuyla sütü ısıtır ve dokulandırırsınız. Bu, ustalaşmak için aylarca harcadığınız bir şeye benziyor, ancak ucundaki sıcaklık sensörleri ve bazı çok garip buhar dağıtma teknolojisi sayesinde tek yapmanız gereken, onu küçük süt sürahinize koyun, başla ve yaklaşık 30 saniye bekleyin. .

The Oracle Touch'ın dehası budur. Barista tarafından çalıştırılan bir makine gibi görünüyor, bir kahve gibi kahve üretiyor, ancak tüm zekice şeyler - dozajlama, sıkıştırma, ekstraksiyon, süt tekstüre etme - sizin için yapılır. Evet, buradaki diğer makinelerin aksine, o zaman sütü biraz karıştırmalı ve sonra kahveye eklemelisiniz, ama bu dayanılmaz bir zorluk değil mi?

Oracle Touch, isterseniz biraz yaratıcı olmanıza da olanak tanır. Mükemmel öğütücü, örneğin daha eski veya daha az güçlü çekirdeklerle daha ince bir öğütme kullanılarak ayarlanabilir ve en sevdiğiniz içecekler için bireysel ayarları kolayca belirlerken, ekstraksiyon süresi üzerinde neredeyse sınırsız kontrol vardır.

Küçük bir kabus olan kireç çözmenin yanı sıra bakımı da oldukça kolaydır. Filtrelenmiş su kullanmanın bir başka iyi nedeni de budur, böylece element o kadar hızlı artmaz.

Bu kadar ileri gidip Pingtwitter tarihinde piyasaya çıkan en iyi cihazlardan biri olduğunu söyleyebilirim. Kahve Makinelerinin Kralı.

en iyi manuel espresso makinesi 2020: DeLonghi La Specialista EC9335

(Resim kredisi: DeLonghi)

2. DeLonghi La Specialista EC9335.M

Kahve severler için olağanüstü barista tarzı espresso makinesi

Teknik Özellikler
Yükseklik: 44,5cm Su kapasitesi: 2l Buhar başlığı: Evet
Satın alma nedenleri
+ Çatlama espresso üretir + Yarı otomatik + Kullanım keyfi
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok büyük bir canavar-Aşırı karmaşık kılavuz BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 719 £ Amazon'da Görüntüleyin£ 719 John Lewis & Partners'ta görüntüleyinCurrys PC World'de £ 719 İncele

Fasulyeden fincana makinelerin çoğu, fasulyelerin öğütülmesinden kurcalamaya ve son ekstraksiyona kadar, kullanıcıdan sıfır girdi gerektirir. Bununla birlikte, DeLonghi'nin bu nispeten yeni modeli ve hem Sage Oracle Touch hem de Sage Barista Touch gibi bazı makineler yönteme farklı bir açıdan yaklaşıyor. Baştan sona tamamen otomatik olmak yerine, bu makineler kullanıcının sıkıştırma aşamasından önce veya sonra müdahale etmesini gerektirir. Bu pek bir angarya değil, çünkü tek gereken portafiltreyi çıkarma düğmesine basmadan önce öğütme mekanizmasından grouphead'e taşımaktır. Biz şahsen bu yöntemi tercih ediyoruz çünkü deneyler için daha fazla alan sağlıyor ve insanı daha barista gibi hissettiriyor.

Verilmiş, bu makinenin kullanım kılavuzu gereksiz yere karmaşıktır ve hatta tüm parçayı paketleyip geri göndermeniz için sizi cesaretlendirebilir. Yapmayın, çünkü pratikte kullanımı kılavuzun önerdiğinden çok daha kolaydır. Bununla birlikte, şeffaf bir su rezervuarını tercih ederdik çünkü kapağı açmadan ve bir göz atmadan ne kadar su kaldığını söylemek imkansızdır.

La Specialista, fırçalanmış paslanmaz çelik ve kaliteli plastikler kullanılarak sağlam bir şekilde inşa edilmiştir. Aslında, profesyonel bir kafe espresso makinesinin küçük bir versiyonu gibi görünüyor - kullandığınızda gerçekten profesyonel bir barista gibi hissedeceksiniz.

Zenginlik, lezzet ve doku dolu ve iyi bir krema dolgulu bir dinamit espresso yapmak için öğütücü haznesini en sevdiğiniz taze kavrulmuş çekirdeklerle doldurun ve kadrandaki en iyi öğütülmüş ayarı seçin. Şimdi tek veya çift vuruşlu filtreyi seçin, onu ağır hizmet portafiltresine itin ve küçük & lsquo; Grind & rsquo; düğmesinin yaklaşık yarısına kadar - bu, ne kadar öğütülmüş kahvenin dağıtılacağını seçer. İşte soğuk kısım geliyor - portafiltreyi sıkıştırma başlığına kilitlediğinizde öğütücü canlanmak üzere dönüyor ve içine bir parça toz kahve koyuyor. Şimdi, şaşırtıcı derecede dokunsal yaylı kurcalama kolunu kavrayın ve son işarete kadar aşağı doğru çekin ve birkaç saniye orada tutun. Portafilter'i çıkarın, grup başlığına kilitleyin ve & lsquo; OK & rsquo; buton. İdeal ekstraksiyon, basınç göstergesi iğnesi 'Optimal Zone' içinde bir yerde gezindiğinde gerçekleşir.

Bir cappuccino veya latte istiyorsanız, ayrı bir kazan tarafından sağlanan buhar çubuğunun altında biraz süt köpürtün ve dökün. Ve bir Americano veya sade bir kahve tercih ederseniz, sağ kadrandan seçiminizi seçin ve yukarıdaki ile aynı işlemi uygulayın.

Espresso makinelerinin panteonunda, bu makine her seferinde kusursuz performans göstermiştir. Evet, bazı kullanıcıların birkaç raporunu okuduk & rsquo; makineler sızdırıyor, ancak test modelimizde durum böyle değil. Her seferinde mükemmel çalıştı ve bu süreçte bu yazarıkapsül kahve makineleri- en azından şimdilik.

kupaya en iyi fasulye 2020: SAGE THE BARISTA TOUCH

3. Barista Dokunuşu

Yukarıdakinin ölçeği küçültülmüş versiyonu, 1000 poundun altındaki fincan için en iyi fasulyedir

Teknik Özellikler
Su tankı: 2 litre Boyutlar: 40 x 33 x 31cm
Satın alma nedenleri
+ Sürekli olarak mükemmel kahve yapar + İnanılmaz süt köpürtücü + Yaratıcı olmak için tasarlandı
Kaçınılması gereken nedenler
-İnsanlık için mevcut en karmaşık kahve fincanı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 989 Amazon'da Görüntüleyin£ 999 John Lewis & Partners'ta görüntüleyin£ 999 Currys PC World'de görüntüle 48 Amazon müşteri incelemeleri

Bir binliğin hemen altında gelen bu, Sage'in Oracle Touch'ın küçük kardeşi. Bu nedenle, tartışmasız evrensel olarak daha çekici bir üründür, ancak büyük çocuğa kıyasla çok sayıda köşesi vardır.

İlk önce sadece bir kazan var. Bununla ilgili iyi olan şey, Oracle'dan (3 saniye) bile daha hızlı ısınmasıdır, ki bu kendi başına bir sarkık değildir. Kötü tarafı aynı anda hem kahve hem de buharlı süt yapamazsınız. Dürüst olmak gerekirse, kalp kırıcı bir eksiklik değil.

Oracle'da olduğu gibi, çekirdekler doğrudan portafiltrede öğütülür, ancak burada kahveyi manuel olarak sıkıştırmanız gerekir. Daha sonra portafilteri yerine yerleştirin, dokunmatik ekrandan içeceğinizi seçin ve başlayın.

Süt köpürtücü muhtemelen bu makinede Oracle'dan daha iyidir, bu nedenle orada hiçbir şey kaybetmezsiniz ve öğütme tutarlılığı, ekstraksiyon uzunluğu, atış boyutu ve daha fazlası üzerinde benzer bir kontrol seviyesi vardır.

Belli bir kullanıcı türü için, Barista, Oracle'dan daha iyi bir seçenektir, ancak ben onu gerçek bir 'çekirdekten bardağa' makinesinden ziyade yerleşik bir öğütücüye sahip bir espresso makinesi olarak düşünme eğilimindeyim.

  • Ayrıca şunları da göz önünde bulundurun:Heston Blumenthal Barista Express'in dokunmatik ekransız Sage'i, karmaşıklık açısından bir başka adım olmasına ve belki de içindeki eski teknoloji nedeniyle daha az tutarlı bir şekilde harika sonuçlar vermesine rağmen, yaklaşık 600 sterlinlik bir hırsızlıktır.

kupaya en iyi fasulye 2020: GAGGIA VELASCA

4. Gaggia Velasca

En iyi giriş seviyesi çekirdekten fincan kahve makinesine

Teknik Özellikler
Su haznesi: 1,5 litre Boyutlar: 25 x 36 x 44 cm
Satın alma nedenleri
+ Fiyat için harika kahve + Temizlemesi ve bakımı kolay
Kaçınılması gereken nedenler
-Spongey düğmeleri-Köpüklü süt gerçek beceri gerektirir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 647,75 Amazon'da görüntüle 668,70 £ Amazon'da görüntüle 15 Amazon müşteri yorumu

Gaggia, 1938'den beri espresso makineleri üretiyor ve bu konuda bir iki şeyi açıkça biliyor. Velasca, Sage makinelerinin lüks ölçeğinin zıt ucunda, ancak bir ifade elde etmek için DAMN iyi kahve yapıyor.

Velasca'nın ürettiği espresso ve lungo, çoğu restoran ve kafede bulacağınız her şey kadar iyidir ve özellikle daha koyu kavrulmuş çekirdeklerle güven verici, eski moda, yoğun bir lezzet verir.

Düğmeler büyük ve basittir, inanılmaz derecede hatmi gibi ve sarkık olmalarına rağmen, makinenin onlara bastığınızı fark edip etmeyeceğini merak ediyorsunuz. Neyse ki genellikle öyle.

Sadece iki seçenek olduğu için kahve yapımında ustalaşmak uzun sürmez: espresso (veya düğmeye iki kez basarsanız double espresso) ve lungo. Bir espressoya su ekleyerek bir Americano hazırlayabilir ve öğütülmüş kahve için kepçenin iş dışı ucunu derme çatma alyan anahtarı olarak kullanarak öğütülmeyi ayarlayarak lezzet yoğunluğunu değiştirebilirsiniz.

Ayrıca öğütülmüş kahve miktarını, ekstraksiyon uzunluğunu vb. Değiştirmek için menülere girebilirsiniz.

Velasca'nın tek küçük eksiği, sütün bir buhar çubuğu ile köpürtülmesidir. Sage'in makinelerinde olduğu gibi akıllı bir buhar çubuğu değil, bir kahve dükkanı makinesinde veya çoğu ev tipi espresso makinesinde bulacağınız gibi. Aslında çok etkilidir, ancak sıcak köpüğün aksine kadifemsi pürüzsüz, dokulu süt istiyorsanız onu nasıl kullanacağınızı öğrenmeniz gerekecektir.

Bu beceriyi öğrenmek oldukça tatmin edicidir, ancak kavga edilmemeyi tercih ediyorsanız, Gaggia aynı zamanda aynı makine olan Velasca Prestige'i de yapar, ancak çoğu fasülyede bardakta bulunan otomatik süt tekstüre sürahisi türü ile. Sonuç olarak tabii ki daha pahalıdır.

Ancak, büyük ölçüde daha az sütlü içeceklerin peşindeyseniz veyaayrı süt köpürtücüveya zaten yetenekli bir süt vapuru iseniz, bu bir kırma makinesidir. Kolay temizlik, düşük bir fiyat ve Gaggia'nın ünlü satış sonrası hizmetini ekleyin ve burada belki de oldukça plastik görünüm dışında hoşlanacak bir şey yok. Oh, ve öğütülmüş kahve ayarını hiçbir zaman çalıştıramadım, ancak çekirdekten fincana olduğu düşünüldüğünde, çok rahatsız değildim.

kupaya en iyi fasulye 2020: Melitta F85 / 0-101 Barista TS Smart

5. Melitta Barista TS Smart

Çeşitlilik için en iyi fasulyeden bardağa

Teknik Özellikler
Su haznesi: 1,8 litre Boyutlar: 37 x 26 x 47 cm
Satın alma nedenleri
+ 21 çeşit kahve hazırlar + İki kahve çekirdeği haznesi + Ayrıca önceden çekilmiş kahve haznesi + Kullanımı kolay + Uygulama bağlı
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ ANLAŞMALARI119,97 £ Appliances Direct'te görüntüle739 £ Amazon'da Görüntüle 879 £ Currys PC World'de Görüntüleyin

Zarif Barista TS Smart, biri koyu kavrulmuş, diğeri daha hafif karışımlar için olmak üzere iki kahve çekirdeği kabı ile birlikte gelir. Ayrıca, gereksiz görünebilecek, ancak çekirdekler bittiğinde yedek görevi gördüğü için aslında oldukça kullanışlı olan önceden çekilmiş kahve için ayrı bir kabı vardır.

Bu modeller, espressodan uzun siyaha kadar 21 farklı kahve çeşidini, ekstra yumuşaktan ekstra sertliğe kadar beş farklı güçte üretir. Ayrıca, ailenin farklı üyelerinin sıfırdan başlamak zorunda kalmadan kendi karışımlarını seçebilmeleri için sekiz adede kadar ayrı tercih kaydetme olanağı sağlar. Bu arada Y kuşağı, tümünün bir uygulamadan kontrol edilebileceğini bilmekten memnuniyet duyacaktır.

Melitta'nın dokunmatik ve sürgülü arayüzünü kullanmak çocuk oyuncağıdır: önce istediğiniz çekirdek türünü seçin, ardından güç çubuğunu tercih ettiğiniz oomph seviyesine kaydırın ve gerekli fincan boyutunu seçin. Şimdi, istediğiniz kahve türünü (espresso, latte vb.) En iyi tanımlayan simgeye dokunun - bir latte cappuccino içiyorsanız süt dağıtıcısını bağlamayı unutmayın - ve grind, poury işini yaparken 60 saniye geri çekilin.

Bazı fasulyeden bardağa makinelerin gerçekten güçlü bir espresso üretmekte yetersiz göründüğü yerlerde (bilirsiniz, bir şok ifadesini tetikleyen ve ardından dudak şapırdayan hayranlık uyandıran tür), özellikle güç çubuğu tamamen kaydırılmışsa bu mükemmeldir. sağa. Birkaç farklı kahve stilini denedik ve hepsi hedefe ulaştı.

Çeşitli farklı kahve stillerini yudumlamaktan hoşlanıyorsanız ve geniş oranlarını barındıracak kadar büyük bir tezgahınız varsa, o zaman bu makine tam size göre.

kupaya en iyi fasulye: JURA S8

6. Jura S8

Sütlü içecekler için en iyi çekirdek kahve makinesi

Teknik Özellikler
Su haznesi: 1,9 litre Boyutlar: 38 x 28 x 44 cm
Satın alma nedenleri
+ İnanılmaz süt tekstüre sistemi + Kullanımı tamamen basit + Genel olarak mükemmel kahve
Kaçınılması gereken nedenler
-Süt sistemi bakımı doğru bir PITA BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Burada öğütme ayarları ve ekstraksiyon süreleri ile biraz uğraşabilirsiniz, ancak gerçekten Jura S8, kahve yapımındaki uzmanlık ihtiyacını ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır.

Dokunmatik ekrandan istediğinizi seçin - ristretto, espresso, 'kahve' (sanırım bir Americano), latte macchiato (bunun ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yok), espresso macchiato, düz beyaz, caffè latte ve kendi başına 'Süt Köpüğü' seçenekleriniz - ve gerisini halleder. Bununla birlikte, seçilen içeceğe bağlı olarak süt dağıtıcısındaki bir kolu manuel olarak hareket ettirmeniz gerekecektir. Belki uşağına bunu yaptırabilirsin.

Bu İsviçre yapımı iri taneli kahvenin ürettiği temel kahvenin hepsi çok iyi ancak buradaki gösterinin yıldızı süt tekstüre ünitesi. cappuccinolarınız ve 'latte macchiatos'unuz için en ipeksi ve harika sütü üretir, bu da onu daha sütlü içecek sevenler için en iyi makine yapar.

Ne yazık ki, süt dağıtıcısı o kadar yüksek hassasiyete sahiptir ki, daha sonra temizlenmesi gerekir.herve bu, içinden biraz su pompalamak kadar basit bir mesele değildir. Doğru miktarda temizleme solüsyonu ve suyla özel bir plastik tencereye koymanız ve ardından tamamen içten yıkanana kadar beklemeniz gerekir. Demek istediğim, iyi köpüklenmiş bir kapuçinoyu seviyorum ama değiloçok.

Evinizdeki tek kahve içen sizseniz, bunun bir süre sonra sizi çıldırtmaya başlayabileceğini hissediyorum, ancak iyi haber, kelimenin tam anlamıyla her kullanımdan ziyade her kahve yapma seansından sonra temizlenmesi gerektiğidir. Yani latte severlerle dolu bir eviniz varsa, temizlik işlemi gerekmeden herkes içeri girebilir.

Oh, ve S8'i bir uygulama aracılığıyla kontrol edebilirsiniz, ancak koltukta size teslim edene kadar, bu gerekli olmaktan daha az görünüyor.

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın