Close
  • Ana
  • /
  • Bisiklet
  • /
  • En iyi bisiklet bilgisayarı 2020: performansınızı izleyin ve en iyi GPS bisiklet bilgisayarları ile GPS üzerinden gezinin

En iyi bisiklet bilgisayarı 2020: performansınızı izleyin ve en iyi GPS bisiklet bilgisayarları ile GPS üzerinden gezinin

İster marjinal kazanımlara takıntılı bir kişi olun, isterse alışılmışın dışına çıkmak isteyen cesur iki tekerlekli bir kaşif olun, en iyi bisiklet bilgisayarları ve özellikle de GPS bisiklet bilgisayarları, sürücülerin sürüşlerini planlama ve takip etme yöntemlerinde devrim yarattı. Eğitim.


Tuhaf telleri ve tekerlek mıknatısları olan hantal bisiklet bilgisayarlarının günleri çoktan geride kaldı. Günümüzün GPS bilgisayarları, eski tasarımlardan uzak bir dünyadır, verileri doğrudan Dünya Gezegeninin yukarısında uçan uydulardan çeker veya bisikletin veya vücudunuzun başka bir yerindeki akıllı sensörlerle sorunsuz ve kablosuz olarak iletişim kurar.

Aslında, bilgisayarınızın sürüş verilerini Strava'ya yüklemek ve sayıları incelemek, bir haftadan diğerine performansınızı karşılaştırarak veya pedal çevirmek için yeni alanları araştırarak birçok bisikletçi için önemli bir sürüş sonrası ritüel haline geldi.

Yine de tüm GPS bisiklet bilgisayarları eşit yaratılmamıştır. 100 £ 'dan az 500 £' a kadar çok çeşitli seçenekler ve dikkatinizi çekmek için yarışan bir dizi rakip marka ile sizin için en iyi bisiklet bilgisayarını seçerken bunalmak çok kolaydır. Korkma; İhtiyacınız olan tüm temel bilgilere sahibiz ve bugün piyasadaki en iyi bisiklet bilgisayarlarını seçtik.

Bahsetmiyorum bile,en iyi Black Friday fırsatlarıveSiber Pazartesi fırsatlarıkesinlikle bazı mükemmel bisiklet bilgisayar fırsatları içerecektir. AyrıcaWiggle Black Friday indirimi: Bisiklet teçhizatında şimdiden yapılacak tasarruflar var.


Bisikletçiler için en iyi GPS bilgisayarı hangisidir?

En iyi bisiklet bilgisayarları söz konusu olduğunda ağacın tepesinde üç marka yer alır: Wahoo, Garmin ve Lezyne. Tümü, gerekli özelliklere ve en önemlisi bütçeye bağlı olarak çeşitli seçeneklere sahip birinci sınıf bilgisayarlardan oluşan bir ürün grubu sağlar. Bununla birlikte, Wahoo ELEMNT Bolt, geniş özellik yelpazesi, şık tasarımı ve yüksek fiyatı sayesinde en iyi çok yönlü bisiklet bilgisayarı olarak seçtiğim gruptur.

En iyi GPS bisiklet bilgisayarını satın almak: bilmeniz gerekenler

Sizin için en iyi bisiklet bilgisayarını iki şey belirlemelidir: gerekli özellikler ve ayrılmak istediğiniz nakit miktarı. Söylemeye gerek yok, ne kadar çok harcarsanız, bilgisayarınız o kadar gelişmiş olur, ancak bu her zaman iyi bir şey değildir.


Temel bilgileri gösterecek basit bir cihazın peşindeyseniz, üst düzey bilgisayarlardaki yapılandırılabilir seçeneklerin sayısı kafa karıştırıcı olabilir. Benzer şekilde, parmaklarınızın ucunda karmaşık veriler isteyen performans tutkunu bir biniciyseniz veya keşfe çıkmak için bilgisayarınızı kullanmayı planlıyorsanız, o zaman yetersiz bir seçimle hayal kırıklığına uğramak istemezsiniz.

Sonuç olarak, bir GPS bisiklet bilgisayarı satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken dört ana husus vardır: haritalama ve gezinme, veri ve bağlantı, ekran ve arayüz ve pil ömrü - bu nedenle, en iyi seçimi yapmanıza yardımcı olmak için bunların her birini hızlıca gözden geçirelim.


Genel olarak, GPS bilgisayarları iki kategoriye ayrılır: haritalama olanlar ve olmayanlar. Ayrıntılı haritalama ve adım adım navigasyona sahip bilgisayarlar, basitçe sürüş verilerini görüntülemek için tasarlanmış olanlardan daha pahalıya mal olacaktır (ancak temel haritalama işlevine de sahip olabilirler). Bisikletle keşfetmeyi seviyorsanız, haritalı ve navigasyonlu bir GPS bilgisayar satın almak, tamamen kaybolmadan, keşfedilmemiş bölgelere gitmenin harika bir yoludur.

Navigasyon işlevine sahip çoğu bilgisayar, bilgisayarla doğrudan bir varış noktası girmenize ve ardından bir rota oluşturmanıza (genellikle diğer sürücüler arasında popüler olan sessiz yolları kullanarak) veya markanın yazılımını kullanarak kendi rotanızı tasarlamanıza ve yüklemenize olanak tanır. Zaten bisiklete binmediğiniz ve bir yere hevesle gitmediyseniz, ikincisi çok daha iyi bir seçenektir. Adım adım navigasyon sunan bilgisayarlar dönmeden önce tam olarak ne kadar ileri gitmeniz gerektiğini size bildirir, ancak bunun cihazınızın pil ömrünü zorlayacağını aklınızda bulundurmanız gerekir.

Çok basit bir düzeyde, tüm GPS bisiklet bilgisayarları hız (mevcut / ortalama / maksimum), zaman ve mesafe (yolculuk / toplam) gibi basit verileri gösterecektir, ancak bu yalnızca çoğu birimin kapasitesinin yüzeyini çizmektir.

Tüm güvenilir GPS bilgisayarları, Ant + veya Bluetooth Smart bağlantısı (genellikle her ikisi de) sunar; bu da bilgisayarı kalp atış hızı monitörleri, güç ölçerler ve kadans sensörleri dahil olmak üzere bir dizi üçüncü taraf cihazla eşleştirmenize olanak tanır. Bunlar daha sonra çok sayıda ilgili veri döndürecektir.


Bluetooth Smart bağlantısı, akıllı telefonunuzla eşleştirildiğinde bilgisayarınızın arama, metin ve e-posta uyarılarını görüntülemesine izin verirken, bazı cihazlarda, eve gittiğinizde sürüşünüzü Strava ve benzerlerine otomatik olarak yüklemek için yerleşik WiFi bulunur.

Gerçekte, ister cihazın kendisinden ister eşleştirilmiş bir sensörden olsun, daha gelişmiş GPS bisiklet bilgisayarları tarafından sunulan veriler o kadar geniştir ki hepsini kullanma olasılığınız yoktur. Ne münasebet. Yine de peşinde olduğunuz belirli bir özellik varsa, tercih ettiğiniz bilgisayarın özelliklerine bakın.

Ekran gelince, bilgisayarınızda ya siyah beyaz ya da renkli bir ekran olacaktır. Bazı durumlarda, siyah-beyaz bir ekran gelişmiş kontrast sunarken, renkli bir ekran daha fazla ayrıntı sağlar. Nihayetinde tercih ve bütçe söz konusudur.

Ekran boyutu da dikkate alınmaya değer: daha büyük, genellikle haritalama ve gezinme için daha iyidir, ancak en büyük cihazlar biraz hantal olabilir. Tüm GPS bilgisayarları, birden çok sayfaya yayılmış birden çok alanla verilerin ekranda nasıl düzenleneceğini özelleştirmenize olanak tanır, böylece en önemli numaraları hemen önünüzde ve daha az önemli olanları hızlı bir tıklama veya kaydırarak alabilirsiniz.

Bu notta, çoğu bilgisayar cihazı çalıştırmak için fiziksel düğmelere güvenecek, ancak daha pahalı birimlerin bir dokunmatik ekranı olacaktır. Dokunmatik ekranlar suyla örtüldüğünde veya eldiven giydiğinizde değişken olabileceğinden düğmeleri tercih etme eğilimindeyiz.

Sırayla en iyi GPS bisiklet bilgisayarları

En iyi bisiklet bilgisayarı: Wahoo ELEMNT Bolt

(Resim kredisi: basın materyali)

1. Wahoo ELEMNT Cıvatası

En iyi GPS bisiklet bilgisayarı

Teknik Özellikler
Pil ömrü: 15 saate kadar Haritalama ve gezinme: Evet Renkli ekran: Hayır Dokunmatik Ekran: Bağlantı Yok: Ant + ve Bluetooth
Satın alma nedenleri
+ Tamamlayıcı uygulama ile basit kurulum + Harika haritalama ve gezinme + Rekabetçi fiyat + Mükemmel pil ömrü
Kaçınılması gereken nedenler
- BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI optimum performans için akıllı telefon ve GPS veya Komoot ile Ride gerektirir184,99 Sterlin Wahoo'da görüntüle184,99 £ Leisure Lakes Bikes'te Görüntüle 184,99 £ Rutland Cycling 64 Amazon müşteri incelemelerinde görüntüleyin

ELEMNT Bolt, Wahoo’nun orta seviye GPS bilgisayarıdır ve bizim hesabımıza göre ciddi bisikletçiler için mevcut en iyi çok yönlü seçenektir. Kısacası, kompakt ünite, mükemmel haritalama, adım adım navigasyon ve etkileyici pil ömrü ile performansa önem veren bir sürücünün ihtiyaç duyabileceği tüm verileri sunar. En önemlisi, kullanımı çok kolay ve bu kesinlikle bazı üst düzey bisiklet bilgisayarları için söylenemez.

Wahoo Fitness yalnızca 2009 yılında kuruldu ve bu nedenle, şirketin ürünleri büyük ölçüde teknoloji entegrasyonuna dayanıyor - ELEMNT Bolt akıllı telefon olmadan da kullanılabilir, en iyi Android veya Apple cihazla çalışır. Wahoo yardımcı uygulaması, 170'den fazla veri alanı seçeneği arasından seçim yapabileceğiniz bilgisayar ekranlarını özelleştirmeyi çocuk oyuncağı haline getirir ve bir düğmeyi tıklatarak rotaları cihaza yüklemenize olanak tanır.

Bunun da ötesinde, Bluetooth Smart ve Ant + bağlantısı, bir dizi üçüncü taraf sensörle uyumluluğu sağlarken, Wi-Fi, eğitimden eve döndüğünüzde sürüş verilerinizi otomatik olarak Strava'ya aktaracaktır.

Bilgisayarın kendisi de kullanımı son derece basittir ve veriler, haritalama ve gezinme, 2.2 inçlik ekranda açıkça görüntülenir. Renkli değil, dokunmatik ekran da değil, ancak siyah beyaz ekran mükemmel kontrast sağlıyor. Bununla birlikte, navigasyon bir numaralı önceliğinizse, daha büyük ve daha ayrıntılı ekranlara sahip bilgisayarlar vardır. Garmin Edge 520 Plus, bu bakımdan, erm, avantaja sahiptir. Ayrıca şunlara ihtiyacınız olacağını unutmayın:GPS ile yolculukveyaKomootyönlendirme için uygulamalar.

Diğer zarif özellikler arasında metin, e-posta ve telefon uyarıları, önceden yüklenmiş eğitim seansları, Strava Live segmentleri ve herhangi bir motosiklette harika görünen entegre önden montajlı kaygan bir tasarım yer alır, ancak Wahoo'nun gelişmiş aerodinamik performans iddiaları çoğu için zorlayıcıdır. biniciler.

Güncelleme 20/01/2020: Yeni bir güncelleme, kullanıcıların herhangi bir ELEMNT GPS Bisiklet Bilgisayarını (orijinal ELEMNT, ELEMNT BOLT ve ELEMNT ROAM) Özel ANGi Sensörlerine ve ANGi Sensörleri ile donatılmış kasklara bağlamasını sağlayacak.

Specialized’in kask takılı patentli sensörü ANGi, bir çarpışma sırasında kaska aktarılan kuvvetleri ölçer; Hem yerle bir darbe, hem de kask gerçekten yere çarpıp çarpmasa da çarpışmalar sırasında ortaya çıkabilecek zararlı dönüş kuvvetleri. ANGi, sürüşünüzü izleyen, acil durum kişilerinizin sürüşünüzü gerçek zamanlı olarak takip etmesine olanak tanıyan ve bir çarpışma algılandığında onlara uyarılar gönderen Özel Sürüş Uygulamasıyla eşleşir.

En iyi bisiklet bilgisayarı: Garmin Edge 520 Plus

(Resim kredisi: basın materyali)

2. Garmin Edge 520 Plus

Çoğu sürücü için en iyi Garmin bisiklet bilgisayarı

Teknik Özellikler
Pil ömrü: 15 saate kadar Haritalama ve gezinme: Evet Renkli ekran: Evet Dokunmatik ekran: Bağlantı Yok: Ant +
Satın alma nedenleri
+ Otomatik yeniden yönlendirme ile tam haritalama ve gezinme + İsteyebileceğiniz tüm veriler + Kompakt tasarım + Kullanımı basit
Kaçınılması gereken nedenler
-Wi-Fi veya Bluetooth yok-Wahoo BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARINDAN daha pahalı £ 199.99 ProBikeKit UK'de görüntüleyin199,99 Evans Cycles'ta görüntüleyin£ 355,11 Amazon'da Görüntüleyin

Garmin, GPS'in dünyanın her yerindeki bisikletçilerin gidonlarında ilk göründüğü andan itibaren bisiklet bilgisayarı pazarında neredeyse aşılmaz bir tutuşa sahipti. Bir dizi marka teknoloji devini en üst noktadan güçlendirmek için çok uğraştı, ancak Wahoo sahneye çıkana kadar gerçek bir meydan okuma ortaya çıktı ve Garmin'in bilgisayarları satın alabileceğiniz en iyiler arasında kaldı.

Sıradaki cihazların sayısı ve yeni bilgisayarların piyasaya sürülme hızı göz önüne alındığında, Garmin'in GPS bilgisayar menziline ayak uydurmak zor olabilir. O zaman işleri basitleştirelim: Tam haritalama ve navigasyon işlevselliği isteyen ciddi bir biniciyseniz, tek bir çubuğu sallayabileceğinizden daha fazla veriye sahipseniz, tümü kompakt ve kullanımı kolay bir ünitede, o zaman bu Garmin cihazıdır senin için.

Günümüzün en iyi Garmin Edge 520 Plus ve Garmin Edge 520 fırsatları İndirimli Fiyat Garmin Edge 520 Plus GPS ... Garmin Edge 520 Plus ProBikeKit TR £ 259.99 £ 199.99 İnceleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Edge 520 Plus, mevcut Edge 520 (ayrıntılı haritalama veya gezinme yok) ile Edge 820 (dokunmatik ekrana sahip) arasında oturuyor. Dokunmatik ekranın olmaması bence kötü bir şey değil - Edge 520 Plus üzerindeki düğmeler, kullanımı kolaylaştırıyor ve dokunmatik ekranlar, özellikle eldiven giyerken genellikle mizacı olabilir.

Tam renkli ekran, özellikle haritaları kullanırken mükemmel ayrıntı ve kontrast sunar. Rotadan çıktığınızda sizi hızla doğru yöne yönlendiren otomatik yeniden rota belirleme, harika bir özelliktir.

Garmin'in daha pahalı bilgisayarlarının (Edge 820 ve Edge 1030) tam özellikli setine tam olarak sahip değilsiniz. Bu nedenle, örneğin, doğrudan üniteye bir hedef adres girme seçeneği yoktur. Bu önemliyse aralığa bakmayı düşünün, ancak gerçekte burada çoğu bisiklet kaşifini tatmin edecek kadar var.

Verilere gelince, Edge 520 Plus, bilgisayarı bir kalp atış hızı monitörü ve güç ölçer ile kullanırken kurtarma süresi önermeye kadar tonlarca ölçümü ölçme ve görüntüleme yeteneğine sahiptir. Bu notta, cihaz Ant + bağlantısına sahip ancak Bluetooth Smart'a sahip değil. Eve vardığınızda yolculuğunuzu otomatik olarak yüklemek için Wi-Fi de yoktur.

En iyi bisiklet bilgisayarı: Lezyne Super GPS

(Resim kredisi: basın materyali)

3. Lezyne Süper GPS

En ucuz bisiklet bilgisayarı - daha sıradan kullanıcılar için harika

Teknik Özellikler
Pil ömrü: 24 saate kadar Haritalama ve gezinme: Evet Renkli ekran: Hayır Dokunmatik Ekran: Bağlantı Yok: Ant + ve Bluetooth Smart
Satın alma nedenleri
+ Tam haritalama ve gezinme + Paranızın tam karşılığı
Kaçınılması gereken nedenler
-Geçmiş tasarım -Rota planlama biraz hantal BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Lezyne Süper GPS, kapsamlı bir veri seti, haritalama ve navigasyon gibi önemli özelliklerin hiçbirinden ödün vermeden, nispeten ucuz bir bisiklet bilgisayarı isteyen sürücüler için mükemmel bir seçenektir.

Süper GPS, iyi pil ömrü ve okunması kolay ekran ile tam Ant + ve Bluetooth Smart bağlantısı sunar, ancak birimin kendisi tıknaz tarafta ve özellikle aero profilli Wahoo ELEMNT Bolt'a karşı biraz modası geçmiş görünüyor.

Lezyne'nin tam özellikli Mega XL GPS'i gibi, Süper GPS de tam adım adım navigasyon istiyorsanız şirketin kendi yazılımının kullanılmasını gerektirir. Strava'dan veya benzer bir üçüncü taraf platformdan bir rota ekleyemezsiniz, çünkü bu size yalnızca kırıntı izi verecektir. Bu utanç verici, çünkü Lezyne’in yazılımı kullanılabilir olsa da, biraz sakar.

Bunun yanı sıra, bu, rakiplerinin işlevselliğinin çoğunu bir fiyat karşılığında sağlayan bir paranın karşılığını alma seçeneğidir. Süper GPS ayrıca çok çeşitli kaplamalara sahiptir, böylece motosikletinize renk eşleştirebilirsiniz. Akıllı.

En iyi bisiklet bilgisayarı: Garmin Edge 1030

(Resim kredisi: basın materyali)

4. Garmin Edge 1030

En iyi Premium bisiklet bilgisayarı

Teknik Özellikler
Pil ömrü: 20 saate kadar Haritalama ve gezinme: Evet Renkli ekran: Evet Dokunmatik ekran: Evet Bağlantı: Ant + ve Bluetooth Smart
Satın alma nedenleri
+ Pek çok özellik + Haritalama ve gezinme için ideal olan büyük ekran
Kaçınılması gereken nedenler
-Belki de gerçekten ihtiyacınız olandan daha fazla özellik var mı? -Temperamental dokunmatik ekran BUGÜN EN İYİ FIRSATLAR 340,81 £ Amazon'da Görüntüle 494 £ Wiggle'da Görüntüle 494 £ Chain Reaction Cycles'da görüntüle UK 214 Amazon müşteri yorumu

Edge 1030, Garmin serisinin en üstünde yer alır ve paranın satın alabileceği en özellikli GPS bisiklet bilgisayarıdır. Tam renkli gezinme, akıllı bağlantı ve Team Sky’ın sayı hesaplayıcılarını eğlendirmeye yetecek kadar veri dahil olmak üzere tüm zilleri ve ıslıkları istiyorsanız, o zaman şanslısınız demektir. Kapak tarafı, elbette, birimin fiyatı ve boyutudur.

3,5 inç renkli ekran, burada sunduğumuz bilgisayarların en büyüğüdür - bisikletle keşfetmek sizin için gerçek bir öncelikse bir nimet. En iyi rotaları göstermek için Garmin'in Connect platformundan milyonlarca millik sürüş verisi kullanan Trendline gibi akıllı haritalama özellikleri ve adresleri ve ilgi çekici noktaları arama yeteneği, Edge 130'u da macera arayanların en iyi arkadaşı olarak işaretler.

Edge 1030’un veri seçeneklerinden geçmek, bir doktora tezi yazmak gibidir, ancak bize güvenin; kapsamlıdırlar. Diğer üst düzey özellikler arasında, telefon aramalarına ve metinlere önceden yazılmış mesajlarla doğrudan cihazdan yanıt verme yeteneği bulunmaktadır. Edge 1030'un yapamayacağı pek bir şey yok. Tek soru, gerçekten hepsine ihtiyacın var mı?

En iyi bisiklet bilgisayarı

(Resim kredisi: basın materyali)

5. Cateye Master Smart +

GERÇEKTEN en ucuz akıllı bilgisayar

Teknik Özellikler
Pil ömrü: Yaklaşık dört ay Haritalama ve gezinme: Renkli ekran Yok: Dokunmatik Ekran Yok: Bağlantı Yok: Bluetooth Smart
Satın alma nedenleri
+ Ucuz ve etkili + Çok uzun pil ömrü
Kaçınılması gereken nedenler
-Pil şarj edilemez - Akıllı telefon bağlantısı gerektirir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

• Amazon'da Cateye Padrone Smart + 'ı 58 £' a satın alın

Açıkça söylemek gerekirse, Padrone Smart + bir GPS bilgisayarı değildir çünkü bu veriler için akıllı telefonunuza güvenir, ancak ne olursa olsun toplamamızda yer alır.

Çoğumuz sürüş sırasında bir akıllı telefon taşıyacağız ve Cateye Padrone Smart + Apple veya Android cihazınızın gücünden yararlanarak bundan yararlanır. Padrone Smart +, Bluetooth kullanarak telefonunuzla eşleşir ve temelde cihazınızdan alınan hız, mesafe ve irtifa verileri için bir ekran görevi görür. Buna metin, çağrı ve e-posta uyarıları da dahildir.

Bluetooth bağlantısı ayrıca Padrone'un uyumlu sensörlerle eşleştirildiğinde kalp atış hızı ve güç verilerini görüntüleyebileceği anlamına gelir. Bu veriler iyi boyutlu ekranda görüntülenir ve ünitenin kendisi güzel ve incedir. Cateye'ye göre, madeni para büyüklüğündeki pil dört aya kadar pil gücü sunuyor, ancak USB ile şarj edilebilir olmasını diliyoruz.

En iyi bisiklet bilgisayarı: Lezyne Mega XL GPS

(Resim kredisi: basın materyali)

6. Lezyne Mega XL GPS

Pil ömrü için en iyi bisiklet bilgisayarı

Teknik Özellikler
Pil ömrü: 48 saate kadar Haritalama ve gezinme: Evet Renkli ekran: Hayır Dokunmatik Ekran: Bağlantı Yok: Ant + ve Bluetooth
Satın alma nedenleri
+ Sınıfının en iyisi pil ömrü + Rekabetçi fiyat + Yatay veya dikey yönlendirme
Kaçınılması gereken nedenler
-Yüksek tasarım-Rota oluşturma yazılımı en ince yol değil - BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 149,49 £

• Wiggle'dan Lezyne Mega XL GPS'i 150 £ karşılığında satın alın

Lezyne, mükemmel ışık ve araç yelpazesiyle tanınır, ancak şirket bir süredir bilgisayar sahnesini de etkiliyor ve Mega XL GPS ile kendi nişini oluşturabilir.

Neden? Basitçe söylemek gerekirse, pil ömrü çok büyük ve piyasadaki diğer bilgisayarlardan çok daha iyi performans gösteriyor. Lezyne 48 saate kadar olduğunu iddia ediyor, ancak her zaman olduğu gibi bu, bazı pil tüketme özelliklerinin (Bluetooth ve arka ışık gibi) kapalı olduğu en iyi senaryo. Yine de, tek bir şarjla ciddi şekilde uzun süre binebilirsiniz, bu da Mega XL GPS'i audax sürücüleri, bisiklet paketleri veya bilgisayarlarını şarj etme zahmetine girmeyen herkes için çok cazip bir seçenek haline getirir.

Haritalama oldukça basittir (kesinlikle Garmin Edge 520 Plus kadar ayrıntılı değildir), ancak her şeyi iyi bir şekilde kapsar ve adım adım navigasyon elde edersiniz. Bunun için Lezyne’in kendi yazılımını kullanarak bir rota oluşturmanız gerekir ve genel olarak konuşursak, Garmin veya Wahoo arayüzü kadar sezgisel değildir. Renkli bir ekran istiyorsanız, Lezyne’in daha küçük (ancak daha az pil ömrüne sahip) Mega C bilgisayarına bir göz atın.

Bluetooth Smart bağlantısı sayesinde telefon uyarılarının yanı sıra beklediğiniz ve ihtiyaç duyduğunuz tüm veri seçenekleriyle, Lezyne'nin yardımcı uygulaması aracılığıyla bilgisayarda kurulum basittir. Bilgisayar, sürüş verilerini Strava ile otomatik olarak senkronize edebilir, ancak oldukça yavaştır. Cihaz aynı zamanda büyük boyutta, ancak o zaman bu büyük pilin muhafaza edilmesi gerekiyorbir yerde.

En iyi bisiklet bilgisayarı: Polar V650

(Resim kredisi: basın materyali)

7. Polar Unisex V650

En iyi dokunmatik ekranlı bisiklet bilgisayarı

Teknik Özellikler
Pil ömrü: 10 saate kadar Haritalama ve gezinme: Evet Renkli ekran: Evet Dokunmatik ekran: Evet Bağlantı: Bluetooth
Satın alma nedenleri
+ Harika tasarım + İyi değer + İhtiyacınız olan tüm ölçümleri takip eder
Kaçınılması gereken nedenler
-AnT + yok ​​-Kısa pil ömrü -NAV İÇİN BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI için OpenStreetMap gerektirir

• Amazon'dan 164 £ 'a H10 kalp atış hızı sensörlü Polar Unisex V650 satın alın

Bu yakışıklı adam, şık dış görünüşü için bir Red Dot Tasarım Ödülü aldı, ancak neyse ki, keskin hatlarına uyacak şekilde beyinleri topluyor. Garmin Edge 520 Plus'tan farklı olarak Polar bir dokunmatik ekran arayüzünü tercih eder. Genel olarak düğmeleri tercih ediyoruz, ancak bu, dışarıda ve dışarıdayken yanlışlıkla basılması zor olan büyük menü düğmeleriyle hoş bir yanıt veriyor. 2,8 inç yüksek çözünürlüklü arkadan aydınlatmalı ekran, günün her saatinde okumayı kolaylaştırır ve akıllı telefon benzeri işlevselliği son derece kullanıcı dostudur. Bununla birlikte, buna uyum sağlamak için ünite, Garmin 520'den daha büyük olan 62x105x16 mm'ye şişmiştir.

Polar V650, bir bisikletlinin ihtiyaç duyabileceği hemen hemen her ölçümü kaydeder: gerçek hız, yükseklik, kalori yakma, kalp atış hızları (Bluetooth monitör aracılığıyla) ve Bluetooth monitörler aracılığıyla hız ve kadans okumaları. paketi veya ayrı olarak satın alınabilir. Burada ANT + bağlantısı yok, bu da bu yerleşik teknolojiyle halihazırda hız, kadans ve kalp atış hızı monitörlerine sahip olanları rahatsız edecek.

V650, uyduları almak için biraz yavaş olabilir ve Strava entegrasyonunun olmaması bazıları için sinir bozucu olabilir, ancak Polar'ın çevrimiçi kaydolmak için ücretsiz olan kendi Flow yazılımı iyi bir eğitim aracı olarak çalışır ve her sürüşü takip eder, sonsuz veri grafiklerini ortaya çıkarmanın yanı sıra. Polar adım adım navigasyon sunmaz, ancak OpenStreetMap uyumluluğu, yola çıkmadan önce rota yüklemekten rahatsızlık duymanız durumunda harika bir navigasyon ortağı olabileceği anlamına gelir.

Ne olursa olsun, hava karardığında otomatik olarak açılan bir ön LED gibi akıllı dokunuşlar, bunu piyasadaki en özenle hazırlanmış modellerden biri yapar, Bluetooth ve dokunmatik ekran ise Garmin ve Wahoo bilgisayarlardan daha modern hissettiriyor.