Close
  • Ana
  • /
  • Bisiklet
  • /
  • En iyi bisiklet lambaları 2020: Daha güvenli bisiklet için LED ön farlar

En iyi bisiklet lambaları 2020: Daha güvenli bisiklet için LED ön farlar

Bunlar, görülecek ve görülecek en iyi bisiklet ışıklarıdır. Gece yarısı ormanda 2 kilometrekarelik bir alanı aydınlatmanız gerektiğinde, yedek olarak kullanmak için küçük LED'lerden yüksek güçlü sel ışıklarına kadar her şeyi kapladık.


Özellikle şehir sokaklarımız hem yoğun hem de yoğun trafiğe sahip olduğundan, geceleri otoyollarımıza çıkacaksanız, bisikletiniz için en iyi ön ışığa sahip olmak çok önemlidir.

Geceler şimdiden kısalıyor olabilir, ancak bu aslında 'kısa' oldukları anlamına gelmez. Sabah ve öğleden sonra en çok işe gidip gelme saatlerinde, hava hala oldukça karanlıktır ve uykulu / dikkati dağılmış bir araba sürücüsü tarafından ezilmek istemiyorsanız, bisikletinizi iyi bisiklet ışıklarıyla donatmanız daha iyi olur. olası tüm açılardan görülebilir.

İngiliz hukuku, hava karardıktan sonra yolda olan bisikletçilerin, yerel bir bobby'den sert bir söz almaktan kaçınmak için beyaz bir ön ışığa ve kırmızı bir arka ışığa sahip olması gerektiğini belirtir. Şanslısınız, sadece aşağıda en iyi ön bisiklet lambaları listesine sahip değiliz, aynı zamandaen iyi bisiklet arka lambalarıyanı sıra.

Bir ışık sadece karşıdan gelen yol kullanıcılarının savunmasız benliğinizi tespit etmesine izin vermekle kalmaz, aynı zamanda önünüzdeki yolu aydınlatır, böylece gerçekten nereye gittiğinizi görebilir ve bu sinir bozucu çukurlardan kaçınabilirsiniz.


Modern LED bisiklet lambaları, geçmiş yılların büyük eski pil ışıklarından uzak bir dünyadır ve güçlü bir şekilde güçlü bir ışını, USB aracılığıyla kolayca şarj edebileceğiniz küçük bir birime yerleştirir. Yüksek güçlü ışıklar da her zamankinden daha uygun fiyatlıdır, bu nedenle iyi donanımlı olmanızı sağlamamak için çok az bahane var.

Orada, nakit sıkıntısı çeken taşıtlardan beş rakamlı karbon makinelerine başka bir alet takmak isteyen, likra kaplı, performans tutkusu yol bisikletçilerine kadar her türlü bütçeye uygun ışıklar bulacaksınız.


Işıklar, güç açısından önemli ölçüde farklılık gösterir ve bir sürücünün ihtiyaç duyduğu şey diğerinden çok farklı olabilir. Bunu göz önünde bulundurarak, sizi yolda güvende tutmak için en iyi ön bisiklet ışıklarını seçiyoruz.

En iyi döngü ışığı hangisi?

Lezyne'nin en son sürümlerinden tamamen etkilendik ve Hecto Drive 400XL, çok makul bir fiyata harika aydınlatma sunuyor. Kasabalar ve şehirler arasında yolculuk yapan bisikletçiler için Hecto Drive, makul bir mod yelpazesi ve şık bir tasarımla bol miktarda güç sunar.


Bisikletçilerin değişen gereksinimleri ve tercihleri ​​nedeniyle, tam bir kazanan seçmek zor bir karar. Örneğin, düzenli olarak aydınlatılmamış yollarda veya bisiklet yollarında gidiyorsanız, Hecto Drive’ın 400 lümen maksimum çıkışından daha fazla güce ihtiyacınız olacak - örneğin Exposure Strada SL gibi.

Genel bir kural olarak, Exposure, Cateye ve Lezyne tekliflerinde nadiren yanlış gittiğinizi görüyoruz.

Beryl'den Laserlight Core (eski adıyla Blaze olarak bilinen İngiliz aydınlatma markası) belki de en büyük bağımsız far değil, ancak parlak USP'si - önünüzdeki yola bir bisiklet görüntüsünü ışınlıyor - çok kullanışlı olabilir.aslındaKentsel gecede Babylon'dan geçiyor.

en iyi ön bisiklet lambaları


(Resim kredisi: Lezyne)

Bisiklet lambaları nasıl alınır ve takılır

Bisiklet ışıkları hakkında söylenecek ilk şey, geceleri yoldan çıkmadığınız veya aydınlatılmamış yollarda sürmediğiniz sürece, daha parlak olması ille de daha iyi olmayacağıdır. Yeterli güce sahip olmanız durumunda, göz önünde bulundurmanız gereken önemli şeyler pil ömrü ve diğer yol kullanıcılarının dikkatini çekmek için ön huzmenin ne kadar iyi şekillendirilmiş olduğudur.

Kasabada, 300-500 lümen değerinde bir LED ön bisiklet lambası fazlasıyla yeterli. Arka tarafta 60-70 iyi. Bununla birlikte, çoğu modern ön lambanın birden fazla güç modu vardır, bu nedenle daha güçlü bir şey satın alabilir (örneğin 1000 lümen) ve daha düşük bir ayarda çalıştırabilir, pil ömrünü koruyabilir ve sisli geceler için veya sürüş sırasında tüm farı yedek olarak tutabilirsiniz. karanlık ülke şeritlerinde. Bu mantıklı bir stratejidir - sırf orada olduğu için her zaman ışığınızın en güçlü ayarını kullanmanız gerekmez.

Burada gösterilen tüm ışıklar sabit ve yanıp sönen ayarlarla gelecektir. Doğru veya yanlış bir seçenek olması gerekmez, ancak yanıp sönen desenler daha az pil kullanır, sabit bir ışın ise ışığınızın suyunu daha hızlı tüketir. Bununla birlikte, sabit bir ışın, diğer yol kullanıcılarının sizinle aralarındaki mesafeyi yargılamasını kolaylaştırabilir ki bu kesinlikle kötü bir şey değildir.

Daha gelişmiş ışıklar, her iki dünyanın da en iyilerini birleştiren bir titreşim modu sunabilirken, bazı bisikletçiler aynı anda iki ışık çalıştırmayı seçecek: biri sabit diğeri yanıp sönen. Işıkların her yıl ucuzlamasıyla, bu kötü bir haykırış değil ve her zaman yedek bir hazır bulundurduğunuz anlamına gelir.

Kask ışıkları, iyi bir nedenden ötürü giderek daha popüler hale geliyor - ayrıca, trafik ışıklarında dönen parıldayan Chelsea traktörlerinin kaputlarının üzerinde görülebilmenizi sağlamanın yanı sıra, sırt çantanızın derinliklerini karıştırmanız gerektiğinde bir meşale olarak kullanışlıdırlar / Hava karardıktan sonra moda postacı çantası. Doğrudan bisikletinizin o anda baktığı yer yerine gitmek istediğiniz yöne işaret etmek için bir kask ışığı da kullanabilirsiniz.

Diğer yol kullanıcıları için kesinlikle rahatsız edici olan şey, günümüzün yüksek güçlü LED huzmelerinden birini doğrudan gözlerinde parlatmaktır; Öyleyse Tanrı aşkına, lütfen lanet olası ön ışığını aşağıya çevirin. Teşekkürler.

Yerleştirme, bisikletinizin kokpitinin düzenine bağlı olacaktır, ancak ışığınızın iyi bir şekilde sabitlendiğinden emin olmak için zaman ayırın, böylece ilk kez bir tümseğe çarptığınızda düşmeye veya hatta düşmeye başlamaz. Aksi takdirde, ışığınızın yoldan aşağıya ve bir kamyonun tekerleklerinin altına düştüğünü görmeyi bekleyebilirsiniz. Günümüzde çoğu kelepçenin kullanımı kolaydır ve bu, ışığınızı bisikletler arasında değiştirmek veya hırsızların dolaşan ellerini caydırmak için çabucak çıkarılabilir.

Unutulmaması gereken son bir şey de, ön lambaların çoğunun artık USB ile şarj edilebilir olmasıdır - ofise ya da eve bir yolculuktan girdiğinizde şarj etmeye devam edebileceğinizi düşünürsek, büyük bir bonus. Eğer hatırlıyorsan, bu. Yeniden şarj edilebilir olmak harika bir şey, ancak bu, yola çıktığınızda, enerjiniz biterse yeni bir çift AA çalamayacağınız anlamına geliyor. Bununla birlikte, en iyi bisiklet ışıkları, ne kadar pil ömrünüz kaldığını göstermek için LED'leri kullanır, bu yüzden gerçekten mazeret yoktur.

Sırayla en iyi ön bisiklet ışıkları ...

En iyi bisiklet ışığı: Lezyne Hecto Drive 400XL

1. Lezyne Hecto Drive 400XL

Şehir içi sürüş için £ 30'un altındaki en iyi bisiklet lambası

Teknik Özellikler
Maksimum lümen: 400 Pil ömrü: 17,5 saate kadar Şarj edilebilir: evet
Satın alma nedenleri
+ Maksimum pil ömrü için birçok mod + Hafiflik + Entegre USB şarjı
Kaçınılması gereken nedenler
-Şaşırtıcı derecede sağlam değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 29.99 Cyclestore'da Görüntüle 38.69 £ Cyclestore'da İncele Amazon'u Kontrol Edin

Lezyne, çok daha uzun pil ömrü ve daha düz, daha dengeli bir profil sayesinde, Hecto Drive'ın en son sürümüyle önceki liste başı Light and Motion'ın kentsel gece sürüş tacını çaldı.

Pil teknolojisi son yıllarda büyük bir hızla arttı ve Lezyne'nin bu en son modeli, en düşük çıkış ayarında 17,5 saate kadar ışık sağlamak için bir Li-Poly kurulumundan en iyi şekilde yararlanıyor.

Çoğu gidon stili için uygun olan basit bir lastik kayışla kurmak çok kolayken, çıkarması kolay taban, kullanılmadığı zaman bir sırt çantasına kaymak için mükemmeldir.

Isı yayan CNC ile işlenmiş alüminyumdan yapılmış, uzun ömürlü olacak şekilde tasarlanmıştır, ancak kesinlikle daha sağlam malzemelerden yapılmış başka modeller bulmuş olsak da, bu yüzden onu bir otobüsün altına düşürmeyi önermiyoruz. Ama o zaman bunu asla önermeyiz.

Entegre USB şarj çubuğu öldürücü bir özelliktir ve bir şarj kablosunu gereksiz kılar, ancak bu, sürüş sırasında şarj etmek istiyorsanız dikkatli bir şekilde harici bir pil seçmeniz gerektiği anlamına gelir. Doğrudan bir dizüstü bilgisayara veya duvar prizine takmanın da zor olduğunu düşünebilirsiniz, bu nedenle erkek-kadın USB kablosu satın almayı düşünün.

Lezyne'nin fiyatı, kalitesi göz önüne alındığında son derece rekabetçi.

En iyi bisiklet ışığı: Exposure Strada SL

2. Pozlama Strada SL

Yol bisikletçileri için en iyi yüksek güçlü bisiklet lambası

Teknik Özellikler
Maksimum lümen: 900 Pil ömrü: 36 saate kadar Şarj Edilebilir: Evet
Satın alma nedenleri
+ Yola özel ışın deseni + Aydınlatılmamış yollar ve patikalar için yeterince güçlü + Üstün yapı kalitesi
Kaçınılması gereken nedenler
- Boş Liste BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'a bakın

Exposure Strada SL, karanlık ülke şeritlerinde yolu aydınlatmak için yeterince parlak olan maksimum 900 lümen çıkışa sahiptir. Aslında çoğu sürücü için ihtiyacınız olan tüm ışık budur.

Sadece bu da değil, Strada SL, diğer yol kullanıcılarının gözünü kamaştırmamakla birlikte maksimum aydınlatma sağlamak için tasarlanmış bir ışık yayılımı oluşturan yola özgü bir huzme modeline sahiptir.

Strada SL, gündüze özgü yanıp sönme modu dahil olmak üzere toplam yedi ayara sahiptir ve pil ömrü iki saat ile 36 saat arasında herhangi bir yere düşer. Arka ekran, seçtiğiniz mod için ne kadar yanma süreniz kaldığını ve ayrıca trafik ışığı renkli ek LED'ler ile akıllı bir kit parçası.

Strada SL'nin 900 lümen bir ışık için bile pahalı olduğu gerçeğinden kaçış yok, ancak Exposure’un tasarımını diğerlerinden ayıran şey yapım kalitesidir. CNC ile işlenmiş ünite, en yüksek standartta tamamlanmıştır ve kaliteli, hızlı açılan bir braketle birlikte gelir. İngiltere'de de yapıldı.

En iyi bisiklet ışığı: Beryl Laserlight Core

3. Beril Laserlight Çekirdeği

Güvenlik bilincine sahip yolcular için en iyi bisiklet lambası

Teknik Özellikler
Maksimum lümen: 400 Pil ömrü: 13 saate kadar Şarj edilebilir: evet
Satın alma nedenleri
+ Parlak ışık + Bir lazerle yola bir bisiklet görüntüsünü 'boyar' + Düşük LED ayarlarında iyi pil ömrü
Kaçınılması gereken nedenler
-Her şeyin maksimum BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 104,52 £ 'a çıktığı kısa pil ömrü

Bu ışık, Blaze Laserlight'ın halefidir - bazı yasal talihsizlikler nedeniyle, Blaze artık Beryl'dir (bu uzun bir hikaye) ve ışığın bu 'Çekirdek' versiyonu orijinaline göre büyük ölçüde geliştirildi.

Londra'nın sokakta kiralık bisiklet filosunda görüldüğü gibi (rıhtımı olanlar, Thames'te veya ateşe verenler değil), Blaze - üzgünüm, Beryl - standart, maksimum 400 lümen LED ışığı ile bir Sürüş sırasında yaklaşık 2 metre önünüzde bir bisiklet görüntüsünü ışınlayan yeşil lazer. Bu, diğer yol kullanıcılarını varlığınız konusunda tek başına bir ışıktan daha etkili bir şekilde uyarır veya 'gerroutathefugginway' diye bağırırsınız.

Bu, orijinalinden çok daha hafif, daha dengeli ve montajı kolaydır ve pil ömrü genellikle oldukça iyidir. Yanıp sönen bir LED ve yanıp sönen lazer açıkken 13 saate kadar çalışacaksınız ve bunun bol miktarda aydınlatma olduğunu gördük. Bununla birlikte, kesinlikle sabit, yanıp sönmeyen bir ışığa ve lazere sahip olmanız gerekiyorsa, bu süre sadece 1,5 saate kadar düşer. Mikro USB ile şarj etmek mutlu bir şekilde hızlı ve kolaydır.

En iyi BIke ışığı: Lezyne Lite Drive 800XL

4. Lezyne Lite Sürücü 800XL

Harika bir fiyata çok yönlü harika

Teknik Özellikler
Maksimum lümen: 800 Pil ömrü: 76 saate kadar Şarj Edilebilir: Evet
Satın alma nedenleri
+ Aydınlatılmamış yollar için yeterince parlak + Sekiz mod + Uzun maksimum pil ömrü
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Kauçuk tutucuyu çıkaramaz 49,99 TL

Lezyne’in ışıkları sektördeki en iyilerden bazılarıdır ve Lite Drive 800XL bir başka parlak lambadır. Sekiz mod ve maksimum 800 lümen çıkışı, son derece parlak bir ışık olmasını sağlar, ışıksız yolları aydınlatmanın yanı sıra şehir içinde gidip gelirken de kullanılabilir.

En güçlü modun yalnızca 80 dakikalık yanma süresi vardır, bu nedenle 800 lümenin tamamına ihtiyacınız varsa, orada daha verimli ışıklar vardır. 400 lümene düştüğünüzde üç saat boyunca hareket halinde olacaksınız ve işlerin gerçekten karanlık olması durumunda en üst ayarın güvenliğini sürdürmeye devam edeceksiniz.

Tasarım yeterince kompakt ve motosiklette güzel görünüyor. Lastik yuvanın kullanımı hızlı ve kolaydır, ancak çıkarılamaz: Işık ve yuva birbirine bağlıdır. Yine de, bu çok yönlü ışığın fiyatı harika, yani bununla yaşayabiliriz.

5. Knog Plus

En iyi yedek bisiklet ışığı

Teknik Özellikler
Maksimum lümen: 40 Pil ömrü: 20 saate kadar Şarj Edilebilir: Evet
Satın alma nedenleri
+ Bisikletinize takılabilir veya giyilebilir + Şık, kullanışlı tasarım
Kaçınılması gereken nedenler
-Ana seçiminizden daha fazla yedek ışık BUGÜNÜN EN İYİ İNDİRİMLERİ 12,99 £ ProBikeKit İngiltere'de Düşük Stokta £ 13 Tweeks Cycles'ta £ 14 Görüntüle Wiggle'da Görüntüle

Knog, şehir sürücüleri için ideal olan şık ve kullanışlı bisiklet lambaları konusunda hak edilmiş bir üne sahiptir ve yeni Plus da farklı değildir. Bu şık küçük numara, bisikletinize (gidon veya çatal üzerinde) monte edilebilir veya entegre klips kullanılarak vücudunuza takılabilir. Bu, koşucular ve koşucuların yanı sıra bisikletçiler için de iyi bir seçenek haline getirir.

Yalnızca 40 lümenlik maksimum çıktıyla, Plus en iyi yedek aydınlatma olarak kullanılır, ister yakalanmanız durumunda yanınızda tutmak için küçük bir ışığa ihtiyacınız olsun, ister ana lambanızın yanında ikinci bir ışığın yanmasını isteyin. . Elbette, Plus USB ile şarj edilebilir ve yukarıdaki resimde de görebileceğiniz gibi, bu ön lambayla ikili paket olarak satın alınabilecek bir arka versiyon var.

Kryptonite Caddesi F-450

6. Kryptonite Caddesi F-450

Bir başka harika, çok yönlü şehir bisikleti ön ışığı

Teknik Özellikler
Maksimum lümen: 450 Pil ömrü: 24 saat Şarj edilebilir: evet
Satın alma nedenleri
+ Uzun pil ömrü + İnce tasarım + Ağır hizmet
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI parlak değil 33,49 £ Amazon'da Görüntüleyin

Parlaklığı bütçe ile dengeleyen kilit ustaları Kryptonite'in bu zorlu küçük ünitesi, bazı önemli rakiplerine göre lümen seviyesini düşürerek fiyatı makul bir seviyede tutar.

Sokak F-450High Steady'yi aydınlatmaktan yerleşik pillerden 24 saat ışık sağlayan bir enerji tasarrufu sağlayan Ekonomik Flaş'a kadar çeşitli ortamlara uyacak altı farklı ışık moduna sahiptir.

Tekrar şarj etmek, işe giderken veya eve döndüğünüzde cihazı bir USB yuvasına takmak kadar basittir.

Cateye Volt 6000

7. Cateye Volt 6000

Patika kullanımı için en iyi bisiklet lambası

Teknik Özellikler
Maksimum lümen: 6000 Pil ömrü: 12 saate kadar Şarj edilebilir: evet
Satın alma nedenleri
+ En parlak ışık parası satın alabilir + Uzaktan mod anahtarı
Kaçınılması gereken nedenler
-Ağır kontrol ünitesi-BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Bir çiftçinin gece yarısı pistini Kaliforniya'da bir yaz gününe benzetmek için yeterli olan gerçekten şaşırtıcı bir 6000 lümen çıkardığı için, bu devasa bir ön lambayı öne süremezdik.

Ciddi bir dayanıklılık yarışı düşünülerek tasarlanan Cateye Volt 6000, aynı zamanda yeniden şarj edilebilen ve prize takılmadan önce yaklaşık iki ay dayanan kendi ayrı uzaktan kumandasıyla birlikte gelir.

Söz konusu uzaktan kumanda, bir saatlik tam 6.000 lümen parlaklıktan daha sakin, 500 lümen tüm gece lambasına kadar çeşitli modlar arasında geçiş yapabilir.

Muazzam üretimi ve maliyeti, Volt 6000'i normal bir şehir içi ulaşım için fazla öldürür. Ayrıca, performans düşmeye başlamadan önce yalnızca yaklaşık 300 kez şarj / deşarj edilebilen harici bir pil gerektirir.

Ay Meteor

8. Ay Meteor

Mükemmel, ucuz ve neşeli ön bisiklet lambası

Teknik Özellikler
Maksimum lümen: 400 Pil ömrü: 30 saat Şarj edilebilir: evet
Satın alma nedenleri
+ Kompakt + Suya dayanıklı + Düşük pil göstergesi
Kaçınılması gereken nedenler
- BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Çirkin, Tweeks Cycles'ta £ 19 Görüntüle Pure Electric'te Görüntüle 26,76 £ Amazon'da Görüntüle

Ezilmiş, lastik gibi dış yüzeyi estetik açıdan en hoş tasarım parçası olmayabilir, ancak Moon Meteor iyi çalışıyor ve en ekonomik ayarlarda 30 saate kadar pil ömrü sunuyor.

48 derecelik huzme açısı önünüzdeki yolun çoğunu aydınlatırken, en güçlü 300 lümen sabit ışık, sokak lambalarının hizmet vermediği yolları ve yolları aydınlatmak için harikadır. Bununla birlikte, bu modda yalnızca yaklaşık bir buçuk saat sürer.

Supernova E3 Pure 3 Dinamo Işık

9. Supernova E3 Pure 3 Dinamo Işık

Yaşlılar için en iyi dinamo bisiklet ön lambası

Teknik Özellikler
Maksimum lümen: yaklaşık 230 Pil ömrü: teorik olarak sonsuz Şarj Edilebilir: Yok
Satın alma nedenleri
+ Pil gerektirmez + İnanılmaz derecede küçük ve iyi yapılmış + Şaşırtıcı derecede parlak
Kaçınılması gereken nedenler
-Evet, BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 107,24 £ Amazon'da görüntüle 245,17 £ Amazon'da görüntüleyin 14 Amazon müşteri incelemesini görüntüleyin

Dinamo ile çalışan ışıkların kullanışlılığını asla küçümsemeyin. Pilleri bitemez ve bol miktarda ışık verebilirler.

Bu, alüminyum muhafazalı en küçük yol-yasal ışıktır, ancak boyutuna aldanmayın. Başlık lümen derecelendirmesinin (25 kph'de 205 lümen) önerebileceğinden çok daha parlaktır. Bu, maksimum parlaklık için LED'in ısısını doğrudan soğutma kanatlarına yönlendiren yenilikçi iç gövde tasarımı sayesindedir.

Hasarı unutun çünkü su geçirmez. Ve bu anlaşmayı sağlamazsa, beş yıllık garanti ile birlikte gelir. Alman mühendisliği, onu yenemezsin.

Garmin Varia UT800

10. Garmin Varia UT800

MAMIL'ler için en iyi bisiklet farları

Teknik Özellikler
Maksimum lümen: 800 Pil ömrü: 20 saate kadar Şarj edilebilir: evet
Satın alma nedenleri
+ Tech, hıza göre ışığı ayarlar + Garmin çeyrek dönüşlü yuvaları kullanır + Garmin ekosistemine bağlanır
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN PAHALI EN İYİ FIRSATLARI 99,99 £ Wiggle'da Görüntüle 99,99 £ Chain Reaction Cycles UK'de Görüntüle 124,98 £ Amazon'da 338 Amazon müşteri incelemelerini görüntüleyin

Likrayı ve hızı sevenler için bir tane, bu, far teknolojisinin keskin sınırına yakın. Kısacası, ne kadar hızlı giderseniz, Varia UT 800 o kadar parlak olur, ancak tam etkiyi elde etmek için Garmin bisiklet bilgisayarları ve sensör ekosistemine zaten satın almış olmanız gerekir.

Uygun şekilde ayarlanmış olanlar için, Varia ve arka kardeşleri en yeni Edge bilgisayarlarıyla kolayca senkronize olur ve farın huzmesinin yoğunluğunu otomatik olarak ayarlamak için GPS'lerinden hesaplanan hızı kullanır. Bilgisayar çalıştırıldığında veya kapatıldığında da otomatik olarak açılır veya kapanır.

Gün ışığında 1 milden fazla görünebilir, güçlü bir kit parçası ve ince ve hafif tasarımı, pahalı yol bisikletinizin titizlikle çizilen aero kazanımlarına zarar vermeyeceği anlamına gelir.

Bugünün en iyi fırsatlarını tamamlayın Lezyne Hecto Drive 400xl ... Lezyne Hecto Drive 400XL Cyclestore £ 29.99 İnceleTüm fiyatları görünBERYL Laserlight Çekirdek Güvenliği ... Beryl Laserlight Çekirdeği Amazon £ 104,52 GörüntüleTüm fiyatları görün