Close
  • Ana
  • /
  • Bisiklet
  • /
  • En iyi bisiklet kilidi 2020: bisiklet hırsızlarının kurbanı olmayın

En iyi bisiklet kilidi 2020: bisiklet hırsızlarının kurbanı olmayın

Bisikletinizin çalınması, ister sürüş için iki tekerlekli arabanıza güveniyor olun, ister kazandığınız parayı hayalinizdeki makineye yatırmış olun, tüm bisikletçiler için bir kabustur.


Bisiklet sigortası bisikletliler için mantıklı bir seçenek olsa da, önleme, elbette, tedaviden daha iyidir ve sağlam bir kilit, hırsızlar için caydırıcı olacaktır. Bisikletinizi herhangi bir süre korumasız bırakmayı planlıyorsanız, bir kilit satın almalısınız.

İnce kablolar, kolayca kesilebilir kombinasyon zincirleri ve hacimli motosiklet tarzı prangaların olduğu günlerden beri bisiklet kilitleri çok yol kat etti. Aslında, süper taşınabilir kilitlerden kırsal bir kafeye girerken kullanmak için, Fort Knox'un kapılarından farklı görünmeyecek tasarımlara kadar seçenekler bulabilirsiniz.

Fırsatçı pislikleri caydırmak için artık küçük, sağlam ve akıllı ve mağazadayken takılabilen bisiklet kilitleri almak mümkün. Bazı modern cezai caydırıcılar, telefonunuzun Bluetooth'u ve hatta GPS izleme ve alarm sistemleri gibi yüksek teknoloji özellikleriyle birlikte gelir.

Yine de bir seçim fazlalığıyla ertelemeyin. İşte Pingtwitter'ün piyasadaki en iyi bisiklet kilitlerini seçmesi.


  • Yeni bir sürüşe mi ihtiyacınız var? Kontrol et£ 2000 altı için en iyi bisikletler
  • best-bike-best-bicycles-plus-how-choose-bike-light-frontveEn iyi bisiklet arka lambaları
  • 500 £ altındaki en iyi yol bisikleti

En iyi bisiklet kilidi nasıl alınır

İyi bir kilit karşılığında nakit paranızla ayrılmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken, ağırlık, boyut ve rahatlık dahil olmak üzere birçok şey vardır.

Her şeyden önce, kilide ne için ihtiyacınız var? Örneğin, işe giden ve makinesini caddeye kilitlemek isteyen bir bisikletli, kırsal bir yol yapmaları durumunda jarse cebine hafif bir şey koymak isteyen bir yol bisikletçisine kıyasla, doğru olmayan güvenliğe öncelik vermelidir. bir fincan kahve için dur. Ayrıca kilidi her gün yanınızda taşıyıp taşımayacağınızı (sırt çantanızda veya çerçevenize monte edilmiş olarak) veya bisikletinizi kilitlerken geride bırakıp bırakmayacağınızı da düşünün. gün.


Oradan önceliklerinizi ağırlıklandırmaya başlayabilirsiniz. Oxford ve Abus gibilerinden devasa zincirler, en sert hafif parmaklı insanları bile caydırarak en fazla güvenliği sunma eğilimindedir, ancak aynı zamanda sırt çantanızdaki odanın çoğunu kaplar, sizi ağırlaştırmaktan bahsetmiyorum bile. Bisiklete binmenizi daha da zorlaştırmaya çalışıyorsanız, harika; değilse, sağlam bir D-kilidi daha uygun bir seçenektir. Bir kez daha, bisiklet suçunun yoğun olduğu bir bölgede yaşıyorsanız, iki kilit isteyebilirsiniz: kadroyu sabitlemek için bir D kilidi ve bununla tekerlekler arasında dolaşmak için bir kablo.

Öte yandan, Hiplok gibi markalar, kolay taşıma için kemer halkalarına klipslenen kompakt tasarımlar sunarken, kilit ne kadar küçükse, şehir içinde daha hafif ve daha rahat taşınabilir.


Bisikletinizi yalnızca kısa bir süreliğine geride bırakmak veya ikincil kilitler olarak kullanmak istiyorsanız, bunlar harikadır. Bununla birlikte, bisiklet çerçevelerinde dolaşmak için bir acı olabilirler ve yine de güvenli bir şeye demirlemek için yeterli kilitleri kalmış olabilir, bu da çabuk açılan tekerlekleri ve eyerleri çay yapraklarına karşı savunmasız bırakabileceğiniz anlamına gelir.

Kilit üreticileri tek bir evrensel güvenlik derecelendirmesine uymasa da, Sold Secure, bronz, gümüş ve altın sıralamalarıyla en yaygın olarak benimsenmiştir. Bisikletiniz sigortalıysa, küçük yazı için Satılan Güvenli kilidin kullanılması gerekebilir, bu nedenle kontrol ettiğinizden emin olun. Ayrıca, onaylı kilitleri,Güvenli web sitesi satıldı.

Son olarak, bazı modern kilitler ayrıca anahtarsız giriş için Bluetooth akıllı telefon bağlantısı, daha güvenli bisiklet için entegre ışıklar ve hatta yerleşik alarm sistemleri gibi ek özellikler sunar. Bunlar açıkça ekstra maliyet getirecek, ancak akıllı özellikler, anahtarları kaybetme geçmişine sahip olanlar veya kullanımda değilken sadece kilitlerinin daha fazla çalışmasını isteyenler için yararlı olabilir. Ancak gerçekte, en önemli şey, hırsızlar için caydırıcı olan ve aynı zamanda onu gerçekten kullanmanızı sağlayacak kadar pratik olan sağlam bir kilit bulmaktır.

En iyi bisiklet kilidi nedir?

Ne, derinlemesine analizlerimizi okumaktan rahatsız olmaz mısınız? İşte o zaman en iyi önerilerimiz.


Genel olarak en iyi kilit:Abus Bordo Lite 6050.

En iyi kompakt, 'hızlı' kilitler:Hiplok FLX veHiplok Spindaha fazla yukarıda belirtilen Kötüye Kullanım

En iyi ağır hizmet kilidi:Kryptonite Keeper Katlanır Kilit 810.

Evde depolama için en iyi kilit:Hiplok Airlok

Sırayla en iyi bisiklet kilitleri

En iyi bisiklet kilidi: Abus Bordo Lite 6050

1. Abus Bordo Lite 6050

Güçlü, hafif ve cebe sığması için katlanabilir

Teknik Özellikler
Ağırlık: 650g Mekanizma: Anahtar Boyut: 85cm Yapı: Yay çeliği / silikon
Satın alma nedenleri
+ Kompakt + Kolay taşınabilir + İyi güvenlik derecesi
Kaçınılması gereken nedenler
-Uzun vadeli dış mekan güvenliği amaçları için değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 53,60 £ Amazon'da görüntüle 86,82 £ Amazon'da görüntüle 185 Amazon müşteri incelemeleri

Küçük boyutuna rağmen, Abus Bordo Lite 6050, güvenlik açısından 7. seviye (1-15 ölçeğinde) sunar. Bu, her biri bisikletinizin boyasına zarar gelmesini önlemek için sentetik kaplamalı hafif çelikten bir çekirdek içeren benzersiz tasarımı oluşturan 5 mm kalınlığındaki çubuklar sayesindedir.

Daha da iyisi, bir hafta sonu sürüşü yaparken bir jarse cebine sığacak kadar küçük katlanıyor, ancak arka tekerleğin, çerçevenin etrafına kolayca sarılabilirvetercih edilen kafenin önüne park edildiğinde elektrik direği.

Bu, bisiklet hırsızı topluluğunun daha kararlı kısmını ertelemeyecek, ancak kısa molalar için ideal. İyi bir D-Lock ile eşleştirin ve çoğu hafif parmaklı türün iki kez düşünmesini sağlayacak bir düzene sahip olacaksınız.

En iyi bisiklet kilidi: Hiplok Spin

2. Hiplok Spin

En iyi zincir bisiklet kilidi

Teknik Özellikler
Ağırlık: 800g Mekanizma: Şifreli kilit Boyut: 75cm uzunluğunda Yapı: 6mm sertleştirilmiş çelik, kumaş kaplı
Satın alma nedenleri
+ Kemer gibi takılabilir + 4 basamaklı şifreli kilit, onu sığdırmak için çocuk oyuncağı yapar
Kaçınılması gereken nedenler
-Biraz kısa tarafta, anlaşılır bir şekilde

• Hiplok'tan 35 £ karşılığında doğrudan satın alın

Hiplok yıllardır çok kullanışlı, giyilebilir bisiklet kilitleri üretiyor, ancak asma kilitlerden yepyeni Spin ile şifreli kilide geçiş, kolaylık seviyesini daha da artırıyor. Hiplok bunu 'mükemmel' bisiklet kilidi olarak tanımlıyor ve muhtemelen çok da yanlış değil.

Spin 800g ile oldukça hafiftir ve taktığınızı çabucak unutursunuz. Akıllıca, dört basamaklı kombi kilidi bisikletinizi kilitlediğinizde sağlam bir güvenlik sunarken, belinizin etrafındayken Spin her zaman açık kalır, böylece her zaman açılmaya hazır olur. 75 cm'lik uzunluk kesinlikle çok büyük değil, ancak çoğu kilitle ve bırak senaryosu için yeterli görünüyor ve onu bir kemer gibi takmanın rahatlığı, hafif uzunluk eksikliğini telafi ediyor.

Yine, bu avuç içi taşlama makineli kamyonetlerdeki adamları ertelemeyecek, ancak fırsatçı hırsızlar caydırılacaktır.

En iyi bisiklet kilidi: LifeLine Steel D Lock

3. LifeLine Çelik D Kilidi

En ucuz bisiklet kilidi

Teknik Özellikler
Ağırlık: 1,4 kg ** Mekanizma ** Anahtar ve namlu ** Boyut ** 110 mm x 230 mm ** Yapı ** 14 mm sertleştirilmiş çelik kelepçe
Satın alma nedenleri
+ Fiyat için mükemmel koruma + Satılan Güvenli Gümüş derecesi + Üç boyutta mevcuttur
Kaçınılması gereken nedenler
- Ucuz görünüyor BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 16,99 £ Wiggle'da görüntüle £ 16,99 Chain Reaction Cycles UK Düşük Stok 16,99 £ Tweeks Cycles'da görüntüle

Genel olarak konuşursak, bir kilide ödeyebileceğiniz kadar harcamanızı tavsiye ederiz, ancak kısıtlı bir bütçeniz varsa LifeLine Steel D Lock, size 20 sterlinlik bir banknottan bol miktarda değişiklik sağlayacak gerçekten sağlam bir seçenektir. .

LifeLine'ın kilidinin Katı Güvenli Gümüş derecesi vardır, bu nedenle toplamamızdaki (çok) daha pahalı kilitlerin bazıları kadar güvenilir olmasa da, bu hala gururunuz ve neşeniz için ciddi şekilde güçlü bir zincirdir. Elbette, burada sunduğumuz orta kilidin küçük (80 mm x 143 mm, 1 kg) ve büyük (110 mm x 300 mm, 1,5 kg) alternatifleriyle üç boyutta mevcuttur.

Düşük fiyatına rağmen, LifeLine'ın kilidi hala kayan bir toz kapağına sahiptir ve bir çerçeve montajı ile birlikte gelir. Pazarlık etmek. Onu geride tutan tek şey oldukça ucuz ve neşeli bir görünüm, ama bunu daha çok 'saçma' olarak düşünebilirsiniz.

En iyi bisiklet kilidi: Kryptonite Keeper Folding Lock 810

4. Kriptonit Koruyucu Katlama Kilidi 810

En iyi zincir bisiklet kilidi

Teknik Özellikler
Ağırlık: 770g Mekanizma: Anahtar ve namlu Boyut: 100cm Yapı: 8mm sertleştirilmiş çelik
Satın alma nedenleri
+ Sağlam yapı + Küçük katlanır
Kaçınılması gereken nedenler
Namlu kilitleri çok zor olabilir - En sert Kriptonit değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 53,99 Leisure Lakes Bisikletlerinde Görüntüleyin Amazon 32 Amazon müşteri incelemelerini inceleyin

Bu ace Kryptonite Keeper numarası, modern bir katlama numarasının taşınabilirliği ile eski bir okul zincir kilidinin melez aşk çocuğu gibidir.

770g'de, buradaki diğerlerinden daha ağır, ancak bu, iyi bir güvenlik derecesi sunduğu ve sinsi sinsi gezen herhangi bir fırsatçı hırsız için oldukça iyi bir görsel caydırıcı olduğu anlamına geliyor. 360 derecelik bağlantı dönüşü, küçük katlanabileceği anlamına gelir ve bir çantada veya cepte taşımak için kendi taşıma mekanizmasının yanı sıra bir bisiklet şasisi montajı ile birlikte gelir.

En iyi bisiklet kilidi: Abus Granit Extreme 59

5. Abus Granit Extreme 59

Muhtemelen piyasadaki en sağlam D kilidi

Teknik Özellikler
Ağırlık: 2.7kg Tip: D kilit Ölçü: 25 x 11cm Yapı: 16mm kare sertleştirilmiş çelik parabolik kelepçe
Satın alma nedenleri
+ Süper sert - motosikletler için tasarlandı + Çift cıvatalı + Satılan Güvenli Altın derecesi
Kaçınılması gereken nedenler
- Hiçbir taşıma braketi dahil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 140,82 Amazon'da Görüntüle 199,99 £ Wiggle'da Görüntüleyin199,99 Evans Cycles'ta görüntüleyin133 Amazon müşteri değerlendirmesi

Tüm gün bisikletinizi kilitlerken tam bir gönül rahatlığı için, bu D kilidi ideal ağırlıktır, taşınması çok ağır değildir, ancak bisikletinizi güvende tutacak ve kurcalamaya karşı dayanıklıdır. 16 mm'lik bir kelepçeye sahiptir ve sertleştirilmiş çelikten yapılmıştır, bu nedenle herhangi bir hırsız bu kilide girmeye çalışırken zorlanır.

Bir sırt çantasında taşıması kolaydır ve ortalama kilidinizden daha büyük olduğundan takılması kolaydır. D kilitleri söz konusu olduğunda yenmek zor.

En iyi bisiklet kilidi: Hiplok Airlok

6. Hiplok Airlok

Evde depolama için en iyi bisiklet kilidi

Teknik Özellikler
Ağırlık: 5.1kg Mekanizma: Anahtar ve namlu Boyut: 350mm x 370mm x 165mm Yapı: Sertleştirilmiş çelik çerçeve, darbeye dayanıklı kasa
Satın alma nedenleri
+ Evde depolama ve kilit bir arada + Şık ama sağlam tasarım BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 112,10 £ Amazon Low Stock'ta görüntüle 118 £ Tweeks Cycles'ta £ 121,03 Görüntüle Wiggle'da görüntüle

Sevgili bisikletinizi dışarıdayken kilit altında tutmak bir şeydir, ancak Hiplok Airlok güvenliği başka bir seviyeye taşır. Airlok yalnızca Solid Secure Gold derecesiyle gelmekle kalmaz, aynı zamanda eviniz veya garajınız için oldukça şık bir bisiklet depolama çözümü olarak ikiye katlanır.

Airlok, duvara dört sağlam cıvata ile sabitlenmiş sertleştirilmiş çelik bir çerçeve etrafında inşa edilmiştir. Çizilmez çerçeve tutuculu darbeye dayanıklı kasa, üniteye şık bir görünüm kazandırırken, 30 mm kilitleme cıvatası makinenizi ellerin dolaşmasını engeller.

Airlok çeşitli renklerde mevcuttur - kapağında basit bir kilit yerine gösterişli bir özellik olarak başka bir tüy - ve Hiplok ayrıca seçtiğiniz renk ve kaplamayla özel bir tasarım seçeneği sunar.

En iyi bisiklet kilidi: Hiplok FLX

7. Hiplok FLX

Hız ve kolaylık için en iyi bisiklet kilidi

Teknik Özellikler
Ağırlık: 100g Mekanizma: Şifreli kilit Boyut: 23cm x 7.5cm Yapı: 4mm örgülü çelik kablo
Satın alma nedenleri
+ Kotlara klipsler + Ek arka ışık + Küçük ve hafif
Kaçınılması gereken nedenler
-Özellikle zor değil - Düşük risk sadece BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI için durur 25,49 £ Tredz Limited'de Görüntüleyin 29,99 £ Amazon'da Görüntüleyin

Bir uyarı: Bu kilit muhtemelen en kararlı bisiklet hırsızlarını caydırmayacaktır, ancak gerekmediğinde bir forma veya kot pantolonun arkasına takılır ve oldukça güçlü 10 lümen arka ışık gibi davranır. fırsatçı hırsızlar için caydırıcı.

Hiplok FLX'in yapısı oldukça havalı. 0,9 m'lik bir kablo, küçük kutudan dışarı kayar ve dışarıda ve dışarıdayken stressiz kısa duruşlar için karşıdaki prangaya takılır. Basit bir üç basamaklı şifreli kilit, geri döndüğünüzde bisiklete erişim sağlar, bu noktada çelik kablo düzgün bir şekilde üniteye geri çekilir.

Hiplok Altın

8. Hiplok Altın

En uygun ağır hizmet zinciri

Teknik Özellikler
Ağırlık: 2.4kg Mekanizma: Anahtar ve namlu Ölçü: 85cm Yapı: 10mm sertleştirilmiş çelik zincir, 12mm sertleştirilmiş çelik kelepçe
Satın alma nedenleri
+ Yüksek riskli alanların patronları + Kemer gibi takabilirsiniz + Satılan Secure Gold dereceli
Kaçınılması gereken nedenler
-Ağır ve tıknaz-Çok korkak değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 64,99 Tweeks Cycles'ta görüntüle 76,49 £ Cyclestore'da görüntüle 76,91 £ Amazon'da 203 Amazon müşteri incelemesini görüntüle

Sertleştirilmiş bisiklet hırsızlarıyla dolu bir bölgede mi yaşıyorsunuz? Büyük silahları ortaya çıkarmalısınız ve askeri temaya devam etmek için Hiplok Gold mutlak bir silahtır. 10 mm sertleştirilmiş çelik zinciri, en zorlu kesme aletlerine bile dayanabilirken, çelik kelepçe, her ihtimale karşı 2 mm ek çelik takviye içerir. Neyse ki, sert zincir yumuşak bir naylon örtü ile kaplanmıştır ve ön tarafında havalı bir toka cihazı vardır, bu da kullanılmadığı zaman bir kemer gibi takılabileceği anlamına gelir.

Sonuç olarak, dış kasa üzerinde, bir aracın ön lambaları çarptığında bir Noel ağacı gibi yanan yansıtıcı bir şerit tasarımı da var. Evet, fazlasıyla hantal, ama bu şey mükemmel koruma sağlıyor, eğer pahalı bir bisikleti uzun süre dışarıda kilitlemeyi düşünüyorsanız bu bir zorunluluktur.

En iyi bisiklet kilidi: Knog Bouncer D-Lock

9. Knog Fedai D-Lock

En iyi 'tasarımcı' D-kilidi, bisikletinizin gövdesini koruyan silikon bir kaplamaya sahiptir

Teknik Özellikler
Ağırlık: 850g Mekanizma: Anahtar ve namlu Boyut: 18.5 x 12.5 x 3.5cm Yapı: Silikon üzeri kalıplanmış kaplamalı sertleştirilmiş çelik U kilidi
Satın alma nedenleri
+ Bisiklet gövdelerinde daha kolay + İyi değer + Havalı görünüyor
Kaçınılması gereken nedenler
-Sınırlı kilitleme alanı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

D-kilitler, piyasadaki en zor çerezlerden bazılarıdır ve çelik konstrüksiyonu dilimlemek için ciddi bir endüstriyel kesici takımı gerektirir, ancak hassas bisiklet gövdelerinde de zor olabilirler.

Knog'daki adamlar, çerçevenizi hasardan korumak için D kilitlerini kalın bir silikon malzemeyle kapladılar. Aynı zamanda, Fedai'nin siyah, beyaz veya deniz mavisi renkte mevcut olan kilitle oldukça havalı göründüğü anlamına gelir.

Kelepçenin her iki tarafını da sabitleyen çift kilitleme mekanizması ve minimum 2500 anahtar kombinasyonu için tasarlanmış yüksek güvenlikli disk tarzı kilit namlusu ile şık eklemeler de uygun güvenlik yerine geçmez.

En iyi bisiklet kilidi: Litelok Gold

10. Litelok Altın

Saklanması ve taşınması kolay esnek bir kilit

Teknik Özellikler
Ağırlık: 1,1 kg Tip: Esnek Boyut: 74 (U) x 6,5 cm (G) Yapı: Yüksek gerilimli metal ve polimer kompozit Derecelendirme: Sat Secure Gold
Satın alma nedenleri
+ Süper hafif ancak güçlü + Çerçeveye montaj kayışları dahildir
Kaçınılması gereken nedenler
- Biraz kısa olsa da, BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 89,99 £ Pure Electric'te görüntüle 99,99 £ Amazon Low Stock'ta 100 £ Tweeks Cycles'ta görüntüle 27 Amazon müşteri yorumu

Bu esnek ve floresan kilidin kullanımı, taşınması ve depolanması kolaydır. Düzgün bir şekilde katlanarak bir çantaya koyabilirsiniz ve radyoaktif sarı rengi, bisikletinizi karanlıkta bulmakta herhangi bir sorun yaşamayacağınız anlamına gelir.

Hafiftir ve kilidi açmak için bir anahtar gerektiren basit bir tıklama kilit mekanizmasına sahiptir. Çerçeveye takılmasını kolaylaştırmak için iki kancası ve halkası vardır ve bu kilidi kullanarak bisikletinizi herhangi bir şeye takabilirsiniz. Altın derecesine bakılırsa, ince hatlarının önerdiğinden çok daha güvenli. Sertliği, eşdeğer uzunlukta bir zincirden biraz daha kullanışsız olduğu anlamına gelir.

Bunu beğendin mi?

  • best-bike-best-bicycles-plus-how-choose-bike-rack
Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın Abus Bordo 6050 - Siyah, 85cm Abus Bordo Lite 6050 Amazon £ 53,60 GörüntüleyinTüm fiyatları görünLifeLine Steel D Lock - Satıldı ... LifeLine Steel D Lock Wiggle £ 16.99 İnceleTüm fiyatları görün