Close
  • Ana
  • /
  • Bisiklet
  • /
  • En iyi bisiklet arka lambaları 2020: Yollarda sizi güvende tutmak için LED arka lambalar

En iyi bisiklet arka lambaları 2020: Yollarda sizi güvende tutmak için LED arka lambalar

Amerikalıysanız neden en iyi bisiklet arka lambasına veya arka lambaya ihtiyacınız var? Çünkü kış ve hava erken kararıyor ve bu demek oluyor ki ... otoyolda tehlike! Alarmcı olmak istememek, geceler çekiyor, sabahlar karanlık, sürücüler genellikle uykulu ve bu sıkıcı, bulutlu günlerde görüş genellikle zayıf.


Yine de, arka tarafınızı aydınlatmak ve sizi arkadan tamamen görünür kılmak için bu örnek niteliğindeki, kırmızı renkli flaşörleri topladığımız için, her şey kasvet ve olası felaket değil.

Size şimdiden bizim seçimimizi getirdiken iyi bisiklet ön farlarıbisiklet sürmek için şimdi geriye bakma zamanı. Bu kırmızı renkli flaşörler, karanlık çöktüğünde arka tarafınızı bir Noel ağacı gibi aydınlatacak.

Ayrıca, karanlık olsun ya da olmasın, arka ışığı kullanan artan bisikletçiler saflarına katılmanıza da izin veriyorlar. Sonuçta, dikkatsiz sürücülere karşı ön ayak basmanın hiçbir zararı yoktur.

Aksine, gün ışığında bisikletin arkasındaki küçük LED flaşörleri çevirmek özellikle faydalıdır. Görebiraz araştırma'kayıpların çoğunun gün ışığında meydana geldiği açıktır, ancak hava karardıktan sonra meydana gelen önemli bir azınlık hala var'.


Bu nedenle, gün ışığında motosiklet üzerinde yeterince görünür olduğunuzu düşünürken, aslında daha fazla tehlikedesiniz, bu nedenle, ışık koşulları ne olursa olsun, sürüşünüz şiddetle tavsiye edildiği için arkanızda yanıp sönen ucuz bir alet bulundurmanız. Ayrıca şunu da belirtmek gerekir ki,en iyi elektrikli bisikletleryerleşik ışıklar varsa, ikincisi hala değerli bir yatırımdır.

Bisikletiniz için en iyi arka ışık hangisidir?

Çok fazla özellik için, Garmin Varia Radar'ı aşmak zordur, ancak oldukça basit Bontrager Flare RT'nin süper parlak ve akıllı tasarımını seviyoruz.

en iyi bisiklet arka lambaları


(Resim kredisi: Lezyne)

Arka bisiklet lambaları nasıl alınır ve takılır

Ön farın görevi, en azından kısmen, öndeki yolu aydınlatmak ve sürücülerin dikkatini çekmektir. Öte yandan, arka bisiklet lambaları tamamen yol güvenliği ile ilgilidir - kendinizi diğer yol kullanıcıları için görünür kılar.

Söylemeye gerek yok, bir arka uç şantının sonuçları şiddetli olabilir, bu nedenle çevrenizdekilerin dikkatini çekmek için parlak bir arka ışığa yatırım yapmak akıllıca bir fikirdir. Aslında kanundur. Birleşik Krallık mevzuatına göre (1989 Karayolu Taşıtları Aydınlatma Yönetmeliği, gerçek hayranlar), karanlıktan sonra kamuya açık bir yolda ışıksız ve reflektörsüz bisiklet sürmek yasa dışıdır. İkincisinden kaçarsanız kenara çekilmeniz pek olası değildir, ancak ışıklar çok önemlidir.

Arka bisiklet ışıklarına yalnızca geceleri ihtiyaç duyulmaz. Düşük ışıkta, siste veya benekli gölgede, özellikle tamamen siyah renkte şık görünmeyi seviyorsanız, bisikletçileri yolda fark etmek daha zor olabilir. Aynı şey güzel bir gün olduğunda bile geçerlidir, çünkü süper parlak bir arka ışık göz kamaştırıcı güneşin altında giderken görmenizi sağlar.

Bir arka ışığın, görülebilecek bir aydınlatma sağlamaktan ziyade, yalnızca bir güvenlik işareti görevi görmesi gerektiğinden, ön ışık kadar güçlü olması gerekmez. Yirmi lümen makul bir başlangıç ​​noktasıdır, ancak en yeni ve en büyük ışıklar 300 lümene kadar pompalayabilir. Arka lambanızı gündüz kullanmayı planlıyorsanız, öne çıkması için daha çok çalışması gerektiğinden daha parlak daha iyidir - ancak geceleri diğer yol kullanıcılarının gözlerini kamaştırmamaya dikkat edin. Ayrıca çeşitli ayarlara sahip ışıklara dikkat edin, böylece parlaklığı sürüş koşullarına ve pil ömrüne göre özelleştirebilirsiniz.


En güçlü arka lambalar bile en parlak ön lambalardan çok daha ucuz olma eğilimindedir, en pahalı olanı 150 £ 'un altına ve ortalama da çok daha düşüktür. 20 £ 'dan daha düşük bir fiyata basit ama güçlü bir arka ışık almak mümkündür, bu yüzden onsuz gitmeyi haklı çıkarmak zor.

Arka lambaların takılması basit olmalı, çoğu lastik bir kayış veya koltuk direğinin etrafına kenetlenen basit bir plastik mandal sistemi tercih etmelidir. Kauçuk kayış bizim tercih edilen sistemimizdir - çok zekice basittir, ancak güvenilirdir (iyi yapıldığında) ve ayrıca ışığı aerodinamik bir sele direğine ve geleneksel yuvarlak bir tasarıma monte edebilmeniz gerektiği anlamına gelir. Bugünün tasarımları o kadar pürüzsüz ki, ayrıntılı metal ve plastik kenetleme sistemleriyle eski ışıklara bakıyoruz ve merak ediyoruz, 'ne düşünüyorlardı?'

Arka lambaların çoğu artık USB ile şarj edilebilir, bu nedenle bir dizi normal pili değiştirmeniz gerekeceğinden daha sık takmanız gerekebilse de, suyu doldurmak bir çocuk oyuncağıdır. Güvenli tarafta olmak için, bazı sürücüler iki arka lamba bile kullanırlar, böylece biri arızalanırsa veya şarjı / pil biterse, farkında olmadan kalmazsınız. Kaska monteli ışıklar, sarkan ceketler (buna dikkat edin!) Veya yan çantalar tarafından engellenebilen bir sele direği lambasından daha görünür olabildikleri için bir başka harika yedekleme seçeneğidir.

Bazı arka lambalar ayrıca sırt çantalarına veya giysilere takılacak şekilde tasarlandı ve bir kez daha yoldaki aydınlatmanızı artırma şansı sunuyor, özellikle yoğun trafikte daha iyi görüş için koltuk altı lambasından çok daha yükseğe monte edildikleri için.

Yani kısacası, aydınlanmamak için hiçbir mazeret yok. Arka lambalar her zamankinden daha uygun fiyatlı ve daha parlak, bu nedenle bütçenize ve sürüş tarzınıza uygun bir şey bulabilmelisiniz. Şimdi paranızın karşılığını alabileceğiniz en iyi arka lambalara bir göz atalım.

Sırayla en iyi arka bisiklet lambaları

En iyi bisiklet arka lambaları: Bontrager Flare RT

1. Bontrager Flare RT

En iyi bisiklet arka lambası

Teknik Özellikler
Maksimum lümen: 90 Pil ömrü: 15 saate kadar Şarj Edilebilir: Evet
Satın alma nedenleri
+ Kompakt tasarım + 2 km'ye kadar görünebilir + Akıllı bağlantı
Kaçınılması gereken nedenler
Sabit modda -25 lümen düşük tarafta BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI59,99 Als.com'da görüntüleyin 60 ABD doları REI.com'da görüntüleAmazon'u kontrol edin

Bontrager Flare RT zaten en sevdiğimiz ışıklardan biriydi, ancak bu tamamen yeni sürüm işleri bir adım öteye taşıyor. Yüzde 30 daha güçlüdür, maksimum çıkış gücü artık 90 lümene kadar yükseltilir ve yüzde 36 daha küçüktür, bu nedenle ışık ortalama bir etkiye sahip olsa da, bisikletinizde neredeyse hiç yer kaplamaz.

Bontrager, gündüz bisiklet ışıklarına öncülük eden ilk markalar arasındaydı ve Flare RT, gündüz kullanımı için özel olarak tasarlanmış bir odak ve flaş modeline sahiptir. Bu, ışığın ham gücüyle birleştiğinde, görünüşe göre en güçlü ayarda 2 km'ye kadar görülebileceği anlamına geliyor. Aksi takdirde, seçebileceğiniz 45 lümen ve beş lümen flaş modlarının yanı sıra 25 lümen ve beş lümen sabit durum seçeneklerine de sahipsiniz.

Flare RT'nin kalbinde tek bir basit hedefi olabilir - sizi yolda görmenizi sağlamak için - ama aynı zamanda akıllı bir ışıktır. Pil tasarrufu modu, meyve suyu% 5'e ulaştığında 30 dakikalık ek çalışma süresi sağlarken, Ant + ve Bluetooth Smart bağlantısı, ışığı Garmin bilgisayarınızla eşleştirebileceğiniz anlamına gelir.

Örneğin, Flare RT'yi bilgisayarınız her açıldığında otomatik olarak açılacak şekilde programlayabilir veya Garmin'in veri ekranlarından birini kullanarak pil ömrüne göz atabilirsiniz.

En iyi bisiklet arka lambaları: Garmin Varia Radar Arka

2. Garmin Varia Radar Arka

Bir başka harika 'akıllı' arka ışık

Teknik Özellikler
Maksimum lümen: 15 Pil ömrü: 5 saate kadar Şarj edilebilir: evet
Satın alma nedenleri
+ Bir radar görevi görür + Garmin ürünleriyle iyi çalışır
Kaçınılması gereken nedenler
-O kadar parlak değil-Kısa pil ömrü BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI139,99 Tree Fort Bikes'te görüntüleyin149,99 $ Crutchfield'da İncele Amazon'u Kontrol Edin

Bu lamba belki biraz parlaklıktan ve pil kullanım süresinden yoksundur, ancak çok gelişmiş özelliklerle bunu telafi eder.

Arkadan 140 metrede yaklaşan trafiği algılayabilen Garmin Varia Radar, önünüzde olduğunuz konusunda sürücüleri uyarmak için parlaklığını ve yanıp sönme şeklini akıllıca değiştirecek. Bu arada, araçlar arkadan hızlı bir şekilde her çıktığında küçük bir sesli bildirim ve uyumlu Garmin bilgisayarları - Edge 1000, 820 ve 520 - veya isteğe bağlı, biraz hantal radar cihazı aracılığıyla görsel bir uyarı alırsınız.

Bilgisayarlar, her biri göreceli yaklaşma hızına ve 'tehdit seviyesine' sahip birden fazla yaklaşan aracı bile gösterebilir. Muhtemelen bu çoğu insanın istediğinden daha karmaşıktır, ancak zifiri kara yollarda Radar sistemi bir hayat kurtarıcı olabilir.

Ay Bulutsusu

3. Ay Bulutsusu

En uygun fiyatlı bisiklet arka lambası

Teknik Özellikler
Maksimum lümen: 180 Pil ömrü: 20 + saat Şarj edilebilir: evet
Satın alma nedenleri
+ Hafif + Harika tasarım + Maksimum görsel etki
Kaçınılması gereken nedenler
-Olası montaj sorunları BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Bu zarif küçük paket tartışmasız bir arka ışık için çok fazla ışık sunuyor ve bu sadece düzenli olarak gruplar halinde binenler için sorun oluşturacak, ancak Ay Bulutsusu'nun süper parlak LED'leri, diğer sürücülerin varlıkları konusunda uyarmak isteyen sürücüler için mükemmel.

Gündüz flaş modu, pil seviyelerini korumak için daha düşük bir çıkış sağlar, ancak yine de iyi bir görüş sağlarken, yanıp sönen gece modu maksimum 180 lümeni dışarı çıkarır.

Kutunun içinde çok sayıda montaj seçeneği olmasına rağmen, ışığın uzun, ince şekli her montaj gereksinimine uymayabilir, bu nedenle bulabilmeniz gerekir.bir yerdebiraz araştırarak bunun için.

Bkz.Sense SİMGESİ +

4. Bkz.Sense SİMGESİ +

Akıllı özelliklere sahip en iyi arka bisiklet lambası

Teknik Özellikler
Maksimum lümen: 250 Pil ömrü: 15 saate kadar Şarj edilebilir: evet
Satın alma nedenleri
+ Akıllı özellikler + Çok parlak
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI gerçekten hata yapmak zor Amazon'u kontrol edin