Close

En iyi dürbün 2020: Doğaya yaklaşın

Bir çift en iyi dürbün, doğaya yaklaşmanıza yardımcı olabilir. Kilitlenmenin olumlu yanlarından biri, bizi yavaşlamaya ve yerel çevremizle daha fazla etkileşim kurmaya zorlamasıdır. Şu anda bir safari tatiline gitmiyor olabilirsiniz, ancak bu kapınızın önünde görecek çok şey olmadığı anlamına gelmez ... ve kuş gözlemciliği veya doğa gözlemi için en iyi dürbün çifti burada devreye girer. . Ve daha uzağa bakmak istiyorsanız, yıldızlara bakmak için en iyi dürbünleri dahil ettik (son kılavuzumuza da göz attığınızdan emin olun.en iyi teleskoplarbazı alternatifler için de).


Sizin için en iyi dürbünü seçmek için ilk ipucumuz, onları ne için kullanmak istediğinizi düşünmektir. Hafif, kuru hava şart değilse, su geçirmez bir yapı arıyorsanız - belki eller ıslakken kaymayı önlemek için çıkıntılı bir lastik dış yüzey ve bununla birlikte buğulanmayı önleme özellikleri (kapınsu geçirmez ceketve iyi bir çiften iyi yürüyüş botlarıtamamen korunduğunuzdan emin olmak için).

Yaban hayatını uzaktan izliyorsanız, bir güne daha uygun kompakt bir çiftle karşılaştırıldığında biraz daha fazla hacim ve ağırlık anlamına gelse bile, daha yüksek bir büyütme (örneğin 15x veya 20x) aramak isteyeceksiniz. yarışlar, tiyatro veya konser - koşullar bu faaliyetlerin devam etmesine izin verdiğinde elbette. Daha fazla tavsiyeye ihtiyacınız varsa, aşağıdaki bölümler için aşağıya gidinne bilmek istiyorsundürbün alırken veen iyi dürbün nasıl seçilirihtiyaçlarınız için. Ancak şimdilik, çevredeki en iyi dürbünlerin resmi sıralamasına bakalım ...

Şu anda satın alınabilecek en iyi dürbün

en iyi dürbün: Nikon Prostaff 3S 10x42

(Resim kredisi: Nikon)

1. Nikon Prostaff 3S 10x42

Çoğu insan için en iyi dürbün

Satın alma nedenleri
+ Nemi dışarıda tutmak için O-ring contalı + Uygun fiyat + Rahat tutuş için kauçuk yapı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI299 ABD doları Camera House'da GörüntüleAmazon'u kontrol edin

Şu anda en iyi dürbün seçimimiz Nikon Prostaff 3S. Uygun maliyet hiçbir kaliteden ödün vermez; Aslında, bu dürbün çifti, son teknoloji dürbünlerde görülen birçok aynı özelliğe sahiptir. Kullanışlı bir 10x büyütme, uzaklığı çok daha fazla yakınlaştırırken, uygun boyutlu 42 mm çaplı objektif lens net görüş sağlar. Dürbün yüzeyine son derece yansıtıcı gümüş alaşımlı kaplama & rsquo; prizma lensleri daha parlak bir görüntü sağlar.


Bu özellikler, saniyeler içinde keskin, çarpıcı görüntüleri bulmayı kolaylaştıran basit, kullanıcı dostu bir tasarımla dengelenmiştir. Bu dürbünler, yumuşak kauçuk, kaymaz zırh ve nem girişini önlemek için sızdırmaz hale getirilmiş ve buğulanmayı önlemek için nitrojenle doldurulmuş bir O-halkası dahil olmak üzere özellikle sağlam bir yapıya sahiptir. Neyse ki, bu onların ağır hissettirdiği anlamına gelmedi - sadece 575 gram ağırlığında, size bilek ağrısı vermeyecekler. Uzun göz-dürbün mesafesi, özellikle gözlük takanlar için daha fazla konfor sunar.

İster kuş gözlemine uygun bir dürbün arıyor olun, ister hafta sonu yürüyüşlerine daha fazla sihir katmak istiyorsanız, Nikon Prostaff 3s etkileyici şekilde düşük bir fiyata taze, kullanılabilir optikler ve güçlü özellikler sunar. Bize gidinNikon Prostaff 3s dürbün incelemesidaha fazla bilgi için.


en iyi dürbün: Olympus 10x25 WP II

(Resim kredisi: Olympus)

2. Olympus 10x25 WP II

Kuş gözlemciliği ve daha fazlası için en iyi bütçe dürbünleri

Satın alma nedenleri
+ Kaymayı önlemek için kauçuk kaplı dış yüzey ile su geçirmez + Buğu ve kir tutmaz + Katlanabilir tasarım, rahatlık ve taşınabilirliğe yardımcı olur BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI128,85 ABD doları Ryda Dot Com'da görüntüle 199 $ Digital Camera Warehouse'da görüntüleyin224,96 $ Amazon'da Görüntüle

Sportif hareket tarzlarını hedefleyen bu kolayca katlanabilen kompakt dürbünler, 25 mm'lik bir objektifle uyumlu 10x büyütme sağlarken, su geçirmez olmaları gerçeği, hepimiz denizde olsak veya izliyor olsak da bunların kullanılabilmesini sağlar. kuru topraklardaki yarışlar. Gözlük kullanıcıları için pratik bir şekilde, yerleşik diyoptrik düzeltme bireysel görüşe göre ayarlanabilirken, kauçuk kaplama ıslak parmaklarla bile kavramamızdan kolayca kaymamalarını sağlamaya yardımcı olur. Çoklu kaplamalı lensler, uçtan uca keskinlik ve net ve net görüntüleme sağlamaya yardımcı olur, ayrıca en yakın netleme noktası 1,5 metre iken, merkezi odak düğmesi, bir adım geri veya ileri gitmeye gerek kalmadan ayarlamanın kolay ve rahat olmasını sağlar.


Oldukça hafif olmalarına rağmen nispeten hafif olan bu 10x25 su geçirmez binolar, yönetilebilir bir 270 gram ağırlığındadır ve 114x115x45 mm genişliğinde, yüksekliğinde ve derinliğinde taşınabilir boyutlar sunar. Kısacası, bunlar cömert 25 yıllık garantinin sağladığı ek gönül rahatlığıyla kutudan alıp hemen kullanmaya başlayabileceğiniz gösterişsiz ve güvenilir dürbünlerdir.

en iyi dürbün: Bushnell Forge 15x56

(Resim kredisi: Bushnell)

3. Bushnell Forge 15x56

En iyi premium dürbünler

Satın alma nedenleri
+ Hemen hemen her ortam veya izleme arayışı için uygundur + Hassas mühendislik ile üretilmiş sağlam yapı + Çoklu lens kaplamaları, BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI n. Dereceye kadar netlik sağlar128,85 ABD doları Ryda Dot Com'da görüntüle 199 $ Digital Camera Warehouse'da görüntüleyin224,96 $ Amazon'da Görüntüle

Cüzdanınız kaba bir sağlık durumundaysa, güvenilir ve köklü Bushnell markasının sunduğu bu çok yakışıklı ve en iyi ürün teklifini düşünmek isteyebilirsiniz. Bushnell Forge 15x56 binoları, ister yürüyüş yapıyor, ister kuş gözlemciliği, ister sadece etrafı geziyor olalım, geniş bir izleme arayışı yelpazesi için uygunluk sunuyor.

Dahası, sınıfının en iyisi olan bu binolar, IPX7 su geçirmezlik derecesi, cömert bir lens kaplaması uygulaması ve ED Prime cam yapısının kombinasyonunu sunarak, hava koşulları ne olursa olsun görüş netliği sağlar. Bunlar en hafif tavan prizma tipi dürbünler olmadıklarından, yaklaşık 1 kg ağırlıkta, daha fazla konfor için bir boyun askısı sağlanmıştır. Etkileyici bir 56x büyütme, ortalama 56 mm'den daha büyük bir objektif lens ile birleştiğinde, uzakları daha da yakınlaştırırken, bol miktarda ışığın içeri girmesine izin vererek muazzam miktarda detayın görüntülenmesini sağlar.


Kapanışta ayrıca bahsetmeye değer, bu seçeneğin Bushnell'in özel 'EXO' bariyer koruması, moleküler düzeyde cama bağlanan, suyu, yağı, tozu ve döküntüleri iten ve çizikleri önleyen bir mercek kaplaması içerdiğidir. Bu premium fiyat noktasında birinci sınıf dürbünlerden isteyeceğiniz için gönül rahatlığı.

En iyi dürbün: Nikon Monarch 5 20x56

(Resim kredisi: Nikon)

4. Nikon Monarch 5 20x56

Kuş gözlemciliği için en iyi dürbün

Satın alma nedenleri
+ Tüm hava koşullarında performans + 20x büyütme BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 1.006,33 $ Amazon'da görüntüle 1.095,95 $ Amazon'da görüntüleyin1.348,85 $ Ryda Dot Com'da görüntüle

Bu kauçuk kaplı camlar son derece çok yönlüdür ve yüksek bir fiyata üstün kalite sunar. Dielektrik yüksek yansıtıcılı ayna kaplamasının ve Ekstra Düşük Dağılımlı camın (ED) kullanımının üzerine sallanacaksınız, ancak bilmeniz gereken tek şey bu dürbünlerin her koşulda inanılmaz derecede iyi performans gösterdiği. 56 mm objektif lensleri, neredeyse insan gözüyle görüldüğü kadar parlak olan devasa bir görüş alanı sağlar. Bu geniş açıyı 20x büyütme ile birleştirdiğinizde piyasadaki en iyi fiyatlı vahşi yaşam ve kuş gözlem dürbünlerinden birine sahip olursunuz. Orta boy Monarch 5 dürbünleri de su geçirmezdir ve derin kauçuk göz kapaklarına ek olarak kullanışlı açılır kapanır lens kapaklarıyla birlikte gelir.

En iyi dürbün: Steiner Safari UltraSharp 10x26

(Resim kredisi: Steiner)

5. Steiner Safari UltraSharp 10x26

Bu dürbünler paranızın tam karşılığını verir

Satın alma nedenleri
+ Elde rahatlık + Pürüzsüz odak kontrol düğmesi BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 162,06 ABD doları Amazon'da görüntüleyin299 ABD doları Camera House'da Görüntüle

Steiner Safari Ultrasharp 10x26, oldukça çok yönlüdür ve şaşırtıcı derecede uygun fiyatlıdır. Bu kauçuk yivli kompakt dürbünler, ister en sevdiğiniz futbol takımını uzaktan izlemek ister bir su aygırına iç organları sökülmeden yaklaşmak olsun, çeşitli açık hava etkinlikleri için tasarlanmıştır. Tasarım açısından, daha yumuşak bir odak kontrol düğmesine sahiptirler ve ergonomik tutuş sayesinde elde rahat hissederler. Ayrıca, gözleri yandan hava akımlarından ve parlak güneş ışığından koruyan esnek lastik göz kapaklarıyla birlikte gelirler. UltraSharps, çoğu durum için yeterli olan 10x büyütmeye ve adil bir görüş alanına sahiptir.

Resim 1/2

en iyi hafif dürbün: Zeiss Victory Pocket dürbünleri

(Resim kredisi: Zeiss)
Resim 2/2

en iyi hafif dürbün: Zeiss Victory Pocket dürbünleri

(Resim kredisi: Zeiss)

6. Zeiss Victory Pocket dürbünleri

En iyi hafif dürbün

Teknik Özellikler
Ağırlık: 290g Boyutlar: 30 x 19,3 x 10,4 cm
Satın alma nedenleri
+ İnanılmaz derecede hafif + Su geçirmez ve temizlenmesi inanılmaz derecede kolay BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Sadece 290 gr ağırlığındaki ve hızlı ve kolay bir şekilde saklanacak kadar küçük olan Zeiss Victory Pocket dürbününün çok küçük boyutlarına takılmayın. En iyi hafif dürbün seçimimiz, ister Schott florür cam, ister her türlü hava koşulunda parlak netlik için ZEISS T * son işlem veya LotuTec lens kaplaması olsun, normalde çok daha ağır ve daha pahalı çiftlerle ilişkili özelliklerle doludur. suyu iter ve korkunç yağmurlu günlerin görüşünüzü gizleme olasılığını azaltır. Kompakt tasarım ve görünümü iyileştiren kaplamaların kombinasyonu Victory Pocket'ı piyasadaki en çok yönlü dürbünlerden biri haline getiriyor - değişen ışık ve hava koşullarında rakipsiz güvenilirlikleri sayesinde kuş gözlemcileri ve uzun mesafe yürüyüşçüler arasında inanılmaz derecede popüler. koşullar.

en iyi dürbün: Hawke Frontier HD X 10x42

(Resim kredisi: Hawke)

7. Hawke Frontier HD X 10x42

Aşırı sıcaklıklarda kullanım için en iyi dürbün

Satın alma nedenleri
+ Aşırı sıcakta kullanım için tasarlandı + Dünya çapında ömür boyu garanti BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon Sitesini Ziyaret Edin

Hawke Frontier HD X 10x42, sağlam bir kauçuk kaplı magnezyum alaşımı yapılı dürbün çifti, -15 ° C'ye kadar veya 55 ° C'ye kadar yüksek sıcaklıklarda kullanıma uygun olması açısından kesinlikle en çok yönlü olanlardan biridir. 42 mm'lik bir objektif merceğe sürtünen 10x büyütme ile çekirdek özellikleri de iyi. Bu seçeneği açık havada yağmurda da kullanmaktan korkmayın, çünkü sis geçirmez nitrojen dolgulu lensleri suyu itmek için hidrofobik bir kaplamaya sahiptir ve üretici daha fazla gönül rahatlığı için dünya çapında bir ömür boyu garanti sunar.

Yüksek çözünürlüklü görüntüler ve çarpıcı bir renk sunumu, 2,5 metreye kadar yakın odaklama ile tamamen çok kaplamalı optikler aracılığıyla daha da vaat ediliyor, görüntünüz pürüzsüz ve hassas mühendislik ürünü bir odak düğmesi ile kolayca ayarlanabilir. Yönetilebilir 705 gramdan fazla bir birim ağırlıkta, burada ödediğimiz kadarını aldığımıza dair belirgin bir izlenim var. Bu Hawke, beklediğiniz kadar keskin.

en iyi dürbün: Celestron Nature DX 10x56

(Resim kredisi: Celestron)

8. Celestron Nature DX 10x56

En iyi orta menzilli çok amaçlı dürbünler

Satın alma nedenleri
+ Düşük ışıkta daha iyi netlik için geniş objektif lens + Çok kaplamalı optiklere sahip sağlam polikarbonat yapı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 280,57 ABD doları Amazon'da görüntüleyin328,85 ABD doları Ryda Dot Com'da görüntüle

Celestron Nature DX 10x56, satın alabileceğiniz en iyi dürbünler için bir başka iyi orta sınıf adaydır. Soğukta ve rutubette buğulanmayı önlemek için su geçirmez ve nitrojen dolu olması ve ayrıca düşük ışık koşullarında etkili olması gereken 56 mm'lik geniş bir lense sahip olması da dahil olmak üzere birçok temel özelliği sayesinde doğa severlere hitap edecek. . Lens ne kadar büyükse teorik olarak içeri o kadar fazla ışık giriyor.

1.13kg ile burada en hafif seçenek olmasa da, yani daha geniş cepler için veya torpido gözünü arabada saklamak için bir genel boyut anlamına gelirken, Celestron Nature DX'in en yakın odak mesafesi üç metre, daha uzun ve gözlük kullanıcılarına uyması gereken kıvrımlı göz yuvalarına sahip rahat göz-koruyucu ve ayrıca görüş netliğine daha fazla yardımcı olmak için çok kaplamalı optiklere sahip dayanıklı polikarbonat yapı. Her türlü hava koşulunda ve çok çeşitli ışık koşullarında dış mekan kullanımı için iyi belirlenmiş bir seçenek olan bu seçenek, loşta bile parlak bir fikir olmalıdır. Genel olarak bunun fiyata göre çok değerli bir seçenek olduğunu öneriyoruz.

Resim 1/3

en iyi dürbün: RSPB Puffin Dürbünleri

(Resim kredisi: RSBP)
Resim 2/3

en iyi dürbün: RSPB Puffin Dürbünleri

(Resim kredisi: RSBP)
Resim 3/3

en iyi dürbün: RSPB Puffin Dürbünleri

(Resim kredisi: RSBP)

9. RSPB Puffin Dürbünleri

Çocuklar için en iyi dürbün

Satın alma nedenleri
+ Hafif ve rahat + Özellikle küçük yüzler için tasarlandı + Geniş görüş alanı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

RSPB Puffin Dürbünleri, çocuklar için en iyi dürbünlerdir ve bir çocuğun ilk dürbün çifti ile dürbünlerin yapması gerekeni gerçekten yapacak bir çift arasındaki boşluğu doldurmak isteyen ebeveynler için mükemmel dengeyi sunar. Pembe veya siyah renkte mevcut olup, 8 kat büyütme sunar ve tomurcuklanan kuş gözlemcilerinin 110 metreye kadar görmesine olanak tanır - ayrıca geniş görüş alanı, bu dürbünlerin kolayca sabit tutulabileceği anlamına gelir.

Bir yıllık garanti, ebeveynlerin küçük sevgilileri onları düşürmesi, smaçlaması veya çarpması durumunda bir miktar güvence sağlar ve şaşırtıcı derecede sağlam bir taşıma kayışı ve çantası dahildir. Eklenen bir diğer ekstra ise, tomurcuklanan kuş gözlemcilerini pike yapma garantisi olan kullanışlı bir kuş tanımlama kılavuzudur & rsquo; harika dış mekanlara ilgi. Daha küçük çocuklar için RSPB'leri deneyinPuffin Junior Dürbün, 7-12 yaş arası çocuklar için tasarlanmıştır.

En iyi dürbün: Swarovski EL 50

(Resim kredisi: Swarovski)

10. Swarovski EL 50

İnanılmaz netlik için bütçeyi aşan en iyi dürbünler

Satın alma nedenleri
+ Süper keskin ve parlak görünüm + Geniş görüş alanı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Seçkin optik şirketi Swarovski, dürbün üreticilerinin Rolls Royce'u olarak kabul ediliyor ve 12x büyütme oranına sahip bu değerli göz genişleticiler bu listede hak edilmiş bir yere sahip. Dürbünler, mükemmel bir görüş alanı ve safariye çıkmak için onları mükemmel kılan olağanüstü bir parlaklık sunan etkileyici genişlikte 50 mm'lik bir ön elemanla tasarlanmıştır.

Neden bazı dürbünlerin 25 sterline mal olduğunu ve bunun gibi diğerlerinin daha çok sattığını merak ettiniz mi? Gözetleyicilerinizi bunlara koyun ve cevap netleşir: Lensler o kadar hassastır ki nesne, sanki bir metre uzaktaymış gibi keskin ve parlak görünür.

En iyi dürbün: Celestron SkyMaster 25x100

11. Celestron SkyMaster 25x100

Yıldız izleme için en iyi dürbün

Satın alma nedenleri
+ Harika netlik + Güçlü BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI $ 522,12 Amazon'da Görüntüleyin

Yıldızlara bakmayı düşünüyorsanız, Celestron SkyMaster 25x100'ü denemek isteyebilirsiniz. Bu ağır dürbünleri sabit tutmak için bir tripod veya benzeri bir şey kullanmanız gerekecek, ancak uzaktaki gece gökyüzü nesnelerini tespit etmenin ödülleri çoktur. Sağlam bir yapıya ve birinci sınıf yapıya sahip olan bu dürbünler, ciddi yıldız meraklıları içindir - gözlük kullanıcıları için de hazırlanmıştır. 100 mm lensler, fantastik bir optik tasarım sayesinde gece gökyüzünün net ve keskin bir görüntüsünü sağlar.

Daha sıkı bir bütçeniz varsa veya bir tripoda da yatırım yapmak istemiyorsanız, elde taşınması daha kolay olan Celestron SkyMaster 25 x 70 dürbüne bir göz atın. Ve kılavuzumuza göz attığınızdan emin olun.en iyi teleskoplarbiraz daha geleneksel yıldız izleme seçenekleri için.

En iyi dürbün: RSPB HDX 8 x 42

12. RSPB HDX 8 x 42 Dürbün

Kışın düşük ışıkta kuş gözlemciliği için en iyi dürbün

Satın alma nedenleri
+ Hafif + Yüksek netlik BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Bu kompakt binolar, örneğin kış kuş gözlemciliği gibi ışık seviyeleri düşük olduğunda tespit etmek için idealdir. Prizmalar üzerinde bulunan kaplamalar sayesinde yüksek düzeyde kontrast ve netlik vaat ediliyor ve ayrıca kış kullanımının yol açabileceği hava koşulları konusunda endişelenmenize gerek yok. Bu dürbünler tamamen su ve buğu geçirmezdir, bu da onları her türlü dış mekan koşullarına uygun hale getirir.

Ultra hafif tasarım, aynı zamanda onları piyasadaki en hafif 42 mm tavan prizmalı dürbünlerden biri yapar. Konfor burada da düşünülmüştür. Gözlük kullanıcıları, dürbünlerin dokulu kaplaması onları rahat tutarken, 3 konumlu geri çekilebilir göz lastiğini takdir edeceklerdir.

En iyi dürbün: Canon 18x50 IS Tüm Hava Koşulları

(Resim kredisi: Canon)

13. Canon 18x50 IS Tüm Hava Durumu

Kış yaban hayatını izlemek için en iyi dürbün

Satın alma nedenleri
+ Görüntü sabitleme teknolojisi + Geniş görüş alanı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Dürbün kullanırken kollarınızı sabit tutmakta zorlanıyorsanız, titremeleri gidermek için Canon'un denenmiş ve test edilmiş optik görüntü sabitleme teknolojisini kullanan bu yüksek teknoloji gözlükleri düşünün. Canon'un DSLR'lerinde ve video kameralarında kullandığına benzer şekilde pille çalışan IS sistemi, neredeyse mükemmel bir hareketsiz görüntüyü korumak için sürekli ayarlamalar yapan değişken açılı bir prizmadan oluşur.

Uzun menzilli vahşi yaşamı izlemek için ideal bir sistemdir ve sallanan bir teknenin bir görüntüyü sabit tutmayı neredeyse imkansız hale getirdiği deniz kullanımı için daha da iyidir. Canon'un geniş 18x büyütme oranı ve 67Ë & scaron; geniş bir alan sunan büyük, parlak 50 mm objektif ön lensi vardır; Görüş alanı. Elinizde birkaç yedek AA pil bulundurduğunuzdan emin olun çünkü balina izleme egzersizinizin titrek bir hayal kırıklığıyla bitmesini istemezsiniz.

En iyi dürbün: Avalon 10 x 42 Pro HD

14. Avalon 10 x 42 Pro HD Dürbün

Uçak izleme için en iyi dürbün

Satın alma nedenleri
+ İyi değer + Hoş bir şekilde hafif BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 409 $ Amazon'da görüntüleyin

Bankayı bozmayan en kaliteli dürbünler arıyorsanız, Avalon 10 x 42 Pro HD dürbünler sizin için en iyi dürbün olabilir. Dünyanın en hafif profesyonel sınıftaki binolarıdır, ancak çok makul fiyatlıdırlar ve kutuda bir temizleme bezi, kılıf ve boyun askısı ile birlikte gelirler. Su geçirmezdirler ve çeşitli durumlarda mümkün olan en iyi görüntüyü sağlamak için çok kaplamalı optiklere sahiptirler.

Ne kadar hafif olduklarından, onları tutmayı ve hızlı hareket eden nesneleri takip etmeyi kolay ve rahat hale getirdiği için uçak tespit için seçtik. 10x büyütme ile, hareketli bir hedefe ayak uydurmayı zorlaştıracak kadar uzak olmadan uzun mesafeli görüntüleme için iyidirler.

En iyi dürbün: Zeiss Victory SF 10x42

15. Zeiss Zaferi SF 10x42

En iyi lüks dürbün

Satın alma nedenleri
+ Ergonomik tutuş + Keskin performansı yakalayın BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 4.573,51 ABD doları Amazon'da görüntüleyin

Binos seçiminizin en iyinin en iyisi olmasını gerçekten istiyorsanız, bu seçeneği Panasonic ve Sony'nin birinci sınıf ürünlerinde camı bulunabilen dünyaca ünlü bir marka olan son teknoloji optik uzmanı Zeiss'ten araştırın. Zafer ailesinin Zeiss'in sunduğu en iyi ürün olduğu söyleniyor. Yedi lensli bir göz merceği ve 10x büyütme, onu hemen hemen her türlü arayışa, özellikle de uzaklara yaklaştırdığı ve kristal netliğinde tanımlanabilecek bir performans sunduğu vahşi yaşamın izlenmesine uygun hale getirir.

Koyu gölgelerde ayrıntıları ortaya çıkaran 5 mm'den daha büyük bir çıkış açıklığıyla, bu birinci sınıf seçenek söz konusu olduğunda çok yönlülük çok önemlidir. Ürünü uzun süre elde tutarken bile rahatlık sağlayan ergonomik tutuş sayesinde maça rahatlığı sağlar.

en iyi hafif dürbün: Zeiss Victory Pocket dürbünleri

(Resim kredisi: Zeiss)

Dürbün alırken bilmeniz gerekenler

İhtiyaçlarınız için en iyi dürbünü seçerken ve size fiyat için iyi bir spesifikasyon seviyesi sunup sunmadığınızı belirlerken dikkat etmeniz gereken iki önemli sayı vardır. İlk olarak, büyütme var. İkincisi, (objektif) lens boyutu var: Kombinasyon halinde, sadece bir örnek vermek için 10x30 olarak yazılırlar.

Bu, 10x büyütmeli 30 mm lensi ifade eder. Bir kamerada olduğu gibi, lens ne kadar büyükse, o kadar fazla ışığa izin verilir ve görüntü o kadar parlak olur. Elde kullanım için dürbünler, genel amaçlı kullanım için uygun olan 8x veya 10x'e kadar büyütme sunabilir.

Daha uzman arayışlar için, daha güçlü bir şey isteyebilirsiniz, ancak dürbünler tripoda monte edilemedikçe (ortak bir vida dişi ile) veya yerleşik görüntü sabitleme özelliğine sahip olmadıkça, daha yüksek bir büyütmenin herhangi bir el titremesini de büyütebileceğinin farkında olabilirsiniz.

İncelenecek diğer nitelikler arasında yapı ve sağlamlık ve binoların yüzünüzden daha uzakta tutulmasını sağlayan uzun göz-dürbün mesafesi gibi rahat özellikler sunup sunmadıkları sayılabilir. Doğal olarak, ne kadar çok özellik sunulursa, fiyat o kadar yüksek olur.

En iyi dürbünler: su geçirmez dürbünlerin yakından görünümü

İhtiyaçlarınız için en iyi dürbünü seçmek

Binos için alışveriş yaparken fiyat bir faktördür. Genel olarak konuşursak, esasen en güçlü ve optik olarak hassas dürbünler sizi biraz geride bırakacaktır, ancak en iyi markalara göre daha uygun fiyatlı alternatifler vardır… eğer ödün vermeye hazırsanız.

Bu nedenle, yalnızca benzersiz görüntüleme gereksinimlerinize uymakla kalmayıp aynı zamanda kristal netliğinde, sabit ve büyütülmüş görüntüye yaklaşmanıza yardımcı olmakla kalmayıp aynı zamanda çeşitli bütçelere de uyacak en iyi dürbünlerden bir seçki topladık.

Doğa yürüyüşleri ve gezintiler için, bir ceket cebinde saklanabilecek hafif, taşınabilir ve kompakt bir dürbün çifti düşünün. Bir dereceye kadar hava şartlarına dayanıklılık ve buğulanmayı önleme de harika dış mekanlarda tavsiye edilebilir.

Kuş ve yaban hayatı gözlemciliği için, büyük olasılıkla uzaktan gözlemleyeceğiniz için listeye yüksek büyütme faktörü eklemek isteyeceksiniz. Binolarınızı uzun süre elde tutmaktan kaçınmak için bazı tripod montaj araçları da yararlı olabilir. Düşük ışıkta gözlem için, daha büyük, daha parlak bir mercek araştırmaya değer.

Ayrıca 'çatı prizması' veya 'porro prizma' dürbün seçeneği de sunulabilir. Işığın prizmaya girip çıkması daha kompakt bir yapıya izin verdiğinden, çatı prizması en popüler olma eğilimindedir. Bu, daha küçük binolar anlamına gelir. Ancak dezavantajı, prizmanın yüzeyinin ışığın yüzde 100'ünü yansıtmamasıdır. Buna karşılık, porro prizmalı dürbünler, biraz daha hantal olsalar bile, daha düşük bir maliyetle daha parlak bir görüntü sunma eğilimindedir.

Yukarıdaki noktaların görüntüleme ihtiyaçlarınız için nasıl geçerli olduğunu düşünmek, bino satın alırken seçimlerinizi hızla iyileştirmenize yardımcı olacaktır.

Black Friday dürbün fırsatları: Satın almak için en uygun zaman ne zaman?

Kış indirimleri etkinlikleri, her türlü dış mekan kiti için bir pazarlık yapmak için harika bir zaman olabilir. Ne yazık ki, 2020 Black Friday dürbün anlaşmaları hem ABD'de hem de Birleşik Krallık'ta çok zayıftı. Pandemi sırasında talep arttı, bu da en iyi dürbünlerin çoğunun vaktinden çok önce satıldığı anlamına geliyor (özellikle ABD'de). Bununla birlikte, genellikle Temmuz ayında olan Amazon Prime Day üzerinden Celestron dürbünlerinde, teleskoplarında ve spor dürbünlerinde bazı iyi İngiltere fiyat düşüşleri gördük, ancak bu yıl pandemi nedeniyle Ekim ayında gerçekleşti.

Peki bundan ne öğrenebiliriz? Şu anki iklimde, dürbünle ilgili anlaşmaları ne zaman ve göreceğimizi tahmin etmek zor. Meydana gelen herhangi bir fiyat düşüşünü yakından takip edeceğiz ve elbette, özel aracımız her zaman sıralamamızdaki ürünlerdeki en ucuz fiyatları da çekecektir.

Bugünün en iyi fırsatları Nikon Prostaff 3s 10x42 ...Nikon Prostaff 3S 10x42Kamera Evi299 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünOlympus 10x25 WP II DürbünOlympus 10x25 WP IIRyda Dot Com128,85 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünNikon dürbün Monarch 5 20 ... Nikon Monarch 5 20x56 Amazon $ 1.006,33 GörüntüleTüm fiyatları görün