Close
  • Ana
  • /
  • Kameralar
  • /
  • En iyi kamera 2020: Sizin için doğru olan kamerayı bulun

En iyi kamera 2020: Sizin için doğru olan kamerayı bulun

Bugünlerde kamera satın almak, pek çok insanın yapmaktan rahatsız olmadığı bir şey. Sonuçta, cebinizdeki pahalı akıllı telefonun muhtemelen güzel sonuçlar veren bir kamerası var ve bu da pek çok insan için yeterli.


Ancak kameralı telefonlar hala 'fotoğraf albümüne layık' görüntüler üretme işinde değil ve 'uygun' kameraların devreye girdiği yer burası.

Bunun için biraz daha yaratıcı kontrol sunan bir şeye ihtiyacınız var. Bu, değiştirilebilir bir lens sistemi, uygun bir flaş kullanma seçeneği ve otomatikten tamamen manuele kadar çeşitli çekim modları olabilir.

Her kamera bu tür şeyleri de farklı şekilde ele alır ve doğru olanı seçmek kendi içinde göz korkutucu olabilir.

Yaptığımız şey en popüler kamera türlerini incelemek, böylece hangisinin sizin için en iyi olduğuna karar verebilirsiniz.


Elbette, tüm kameralar tamamen farklı aralıklarda fiyatlandırılacaktır, bu nedenle hangi kameranın sizin için mükemmel olduğunu keşfetmek için ilgili satın alma kılavuzlarına bakın.

Bu kılavuzlarda önerilen her kameranın size şu anda akıllı telefonunuzun sunduğundan daha fazlasını sunacağını söylemek doğrudur.


Biraz daha tavsiye mi arıyorsunuz?

Aynasız Kamera

Aynasız kameralar, en yeni kamera kategorilerinden biridir ve aynı zamanda çok yönlüdür.


Geleneksel DSLR'lerin ışığı optik vizöre yansıtmak için kalın bir aynaya ihtiyaç duyduğu yerlerde, adından da anlaşılacağı gibi aynasız bir kamera için ayna gerekmez. Lens, görüntüyü doğrudan sensöre yansıtır ve dijital görüntüyü ekranda veya elektronik vizörde görürsünüz.

Bir aynanın olmaması, geleneksel öncüllerinden genellikle daha küçük ve daha hafif oldukları anlamına gelir - ve eskiden bu boyut küçültmenin değiş tokuşunun görüntü kalitesinde bir kayıp olduğu görülürken, artık durum böyle değil.

Kompakt Kamera

Adından da anlaşılacağı gibi, kompakt kameralar küçüktür ancak yine de güçlüdür. Aynasız kameralardan bile daha küçüktür ve genellikle daha küçük bir sensöre sahiptir (bu biraz daha kötü performans anlamına gelir).

Kompakt kameralar söz konusu olduğunda çok çeşitli seçenekler vardır. Uzman satın alma kılavuzumuzda seçilen modellerin her biri, ortalama bir akıllı telefonunuzun yapamayacağı bir şeyi sunar. Bu, büyük bir sensör, optik yakınlaştırma veya manuel kontroller olabilir.


Bu çok çeşitli bir pazardır, bu nedenle ister 4K video kaydı isterse süper yakınlaştırmalı retro snapper olsun, her zaman ihtiyaçlarınıza uygun bir şeyler bulacaksınız.

DSLR

Gelenekçiyseniz, muhtemelen bir DSLR isteyeceksiniz. Çok sayıda mükemmel aynasız kamera mevcut olsa da, bazıları hala bir DSLR'nin görünümünü, hissini ve mekaniğini tercih ediyor.

Piyasada, ihtiyaç duyulan bir dizi niş ile çok sayıda seçenek vardır. İster başlangıç ​​seviyesinde olun, ister piyasanın en son teknoloji meraklısı veya hatta profesyonel ucunda olun, bir DSLR seçeneği mevcuttur.

  • En iyi DSLR kamera: yeni başlayanlardan profesyonellere kadar DSLR'lerle bugün daha iyi fotoğraflar çekin

Aksiyon Kamerası

Cornwall'a sörf gezinizi veya MTB'niz Snowdonia'da koşarken yakalamak için bir şey mi arıyorsunuz? Sağlam bir aksiyon kamerası isteyeceksiniz.

Bununla birlikte, aksiyon kameralarının artık sadece ekstrem spor meraklıları için olmadığını, aynı zamanda birçok başka durum için de mükemmel kameralar olduğunu belirtmekte fayda var (örneğin, düğünümü bir tane ile kaydediyorum).

Seyahat Kamerası

Seyahat kamerası hafif, küçük, ayrık ve en önemlisi çok yönlü bir şeydir. İdeal olarak el çantanıza sığacak ve yeni bir yeri keşfederken rahatsızlık yaratmayacak, ancak bir dizi farklı senaryoda harika fotoğraflar çekecektir.

Sonuçta, seyahatlerinizi en iyi şekilde gösterebilen bir kamera olmalıdır.

Anlık kamera

Geçtiğimiz birkaç yıl, bu ilginç küçük kameraların yeniden canlandığını gördü ve 2019'da, şipşak bir kamera almaktan hoşlanıyorsanız, aslında çok fazla seçenek var.

Çok eğlencelidirler ve çoğu zaman bir parti veya fırsat hazırlayarak size sonsuza dek beslenmeniz için fiziksel bir şeyler verebilirler.

En iyi giriş seviyesi kamera

Akıllı telefonunuzun yeteneklerini aşmaya başladıysanız, ilk 'gerçek' kameranızı satın almayı düşünüyor olabilirsiniz. Muhtemelen size temelleri öğretebilecek, genişletmek için oda ve uygun fiyatlı bir şey isteyeceksiniz.

  • En iyi giriş seviyesi kamera: 7 bütçe kamerası incelendi ve derecelendirildi

Çocuklar için Kameralar

Küçük bir çocuğa kamera vermek, onların yaratıcılığını ortaya çıkarmanın harika bir yolu olabilir. Sadece bu değil, aynı zamanda aile gezileriniz, tatilleriniz ve anılarınız hakkında harika bir alternatif bakış açısı elde edeceksiniz.

  • best-camera-2020-find-camera-thats-right-for-kids: çocuklar için en iyi 6 kamera

Bunu beğendin mi?

  • Bunlar best-camera-2020-find-camera-thats-right-bags
  • best-camera-2020-find-camera-thats-right-backpack