Close
  • Ana
  • /
  • Kameralar
  • /
  • 2020'nin En İyi Kamera Sırt Çantası: Fotoğraf Ekipmanınızı Koruyun

2020'nin En İyi Kamera Sırt Çantası: Fotoğraf Ekipmanınızı Koruyun

Seyahat fotoğrafçısı mısınız? Belki de manzara çekmeyi seviyorsunuzdur. Veya belki de zaman zaman vahşi yaşam fotoğrafçılığına düşkünsünüz? Kendinizi nasıl tanımlarsanız tanımlayın, her türlü yerde her türlü fotoğrafı çekmeniz muhtemeldir.

Kameralar - ve onlarla birlikte gelen tüm bu lensler ve aksesuarlar - farklı yerlere götürüldüklerinde, ister yerel bir kumsalda ister dünyanın öbür ucundaki bir çölde olsun, en iyi durumdadır. Her iyi fotoğrafçı her zaman hareket halindedir.

Bununla birlikte, DSLR'nizi veya aynasız kamera ve lenslerinizi nereye götürebileceğiniz,tripodve drone, kamera sırt çantanızın kalitesine bağlıdır.

Fotoğrafçılar için pek çok seçenek var, ancak plajları, gün batımlarını, vahşi yaşamı, manzaraları ve hatta yıldızlı gece gökyüzünü yakalamak için harika dış mekanlara çıkmayı planlıyorsanız, amaca yönelik bir kamera sırt çantası ne yapmanız gerektiğidir.


Bir kamera sırt çantası nasıl seçilir

Çoğu kamera sırt çantası, bir kamera ve lenslerin nasıl saklandığı ile ilgilidir. Bununla birlikte, birkaç lensi olan aynasız bir kamera, birkaç DSLR gövdesi, üç lens ve bir 600 mm telefoto lensi barındıracak şekilde tasarlanmış olandan çok daha küçük bir sırt çantası gerektirecektir. Bununla birlikte, çoğu kamera sırt çantasında, boyutları ne olursa olsun, iki bölme vardır, genellikle birinin içinde, özel donanımınızın etrafına tam olarak oturacak şekilde yeniden düzenlenebilen Velcro bölücüler bulunur.

Her zaman bir fotoğraf makinesi sırt çantasının boyutlarına bakın çünkü hiçbir fotoğrafçı bir kamera sırt çantasını kontrol etmez. Her zaman sizinle uçak kabinine gelmelidir.


Su geçirmez mi? Bir dağa tırmanan veya bir araba ya da barınaktan çok uzakta yürüyen herhangi bir fotoğrafçı için su geçirmez kumaşlar ve balistik naylon ne aranır. Bu, eşyalarınızı duşlara karşı koruyacaktır. Entegre bir su geçirmez yağmur örtüsü daha da iyidir ve uzun sağanak yağışların daha az zarar görmesini sağlar.

Bununla birlikte, bir kameralı sırt çantası için en büyük husus her zaman rahatlıktır. Dolu haldeyken iyi dengelenmiş (bazıları alttan ağırdır), yüksek kaliteli omuz askılarına, hava akışını teşvik eden bir sırt destek sistemine ve daha fazla denge için bir kalça kemerine sahip olanları arayın.


Kamera sırt çantaları, çeşitli yaşam tarzlarına uyacak şekilde tasarlanmış diğer her türlü ekstra özelliğe sahiptir. Bazı fotoğrafçılar her zaman bir dizüstü bilgisayar veya tablet ile seyahat eder. Belki her zaman bir, bazen iki büyük üçayak alırsınız. Belki de sizin için en önemli şey, kameranıza erişim hızıdır. İkincisi ise, bazı kamera sırt çantalarının, sırt çantanızı önünüzde döndürerek kameranızı bir taraftan hızlıca çıkarmanıza izin verdiğini bilin. Bununla birlikte, lensler arasında sık sık geçiş yaparsanız, sırt çantası kayışlarının arkasında arkada açılan, genellikle bir çanta gibi U şeklinde bir sırt çantası düşünün.

İhtiyaçlarınız ne olursa olsun, burada fotoğrafçılık hedeflerinize uygun bir şey bulacaksınız.

En iyi kamera sırt çantası: Lowepro ProTactic 350 AW II

1. Lowepro ProTactic 350 AW II

Modüler ve ince, her mevsim için bir çanta

Satın alma nedenleri
+ Modüler tasarım + Konfor
Kaçınılması gereken nedenler
-Pahalı aksesuarlar BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 149 £ Amazon'da görüntüle 149 £ Wex Fotoğraf Videosu Görüntüle 159 £ Park Kameralarında Görüntüle