Close
 • Ana
 • /
 • Kameralar
 • /
 • Yeni başlayanlar için en iyi kamera 2020: giriş seviyesi kameralar incelendi ve derecelendirildi

Yeni başlayanlar için en iyi kamera 2020: giriş seviyesi kameralar incelendi ve derecelendirildi

Akıllı telefonunuzla biraz 'mutlu bir balık tutkunuysanız', belki de bir sıçrama yapmayı ve 'uygun' bir kameraya yatırım yapmayı düşünüyorsunuz.


İyi haber, kamera üreticileri için çok önemli bir müşteri olmanız. Sizi şimdi bağlarsanız ömür boyu müşteri olma şansınız olur. Bu nedenle, tüm büyük markalar, genellikle çok uygun fiyatlarla çok çeşitli fantastik seçeneklerle dikkatinizi çekmek için rekabet ediyor.

Bu önemlidir, çünkü bir ilk zamanlayıcı olarak, ilk kamera satın alımınızda çok ciddi nakit parayı bırakmak istemeyeceksiniz. Hâlâ büyük bir yatırım olsa da, bu toparlama için seçilen kameralarla cüzdanınızı çok fazla bozmamalı, özellikle de belki de fotoğrafçılığın sizin için en iyi hobi olup olmadığına karar verirken.

Deklanşör hatası alırsanız, tüm bu kameralar birlikte büyüyebileceğiniz türden olacaktır. Hobinizle birlikte ilerledikçe mevcut lensler ve aksesuarlar ile fotoğrafçılığın temellerini öğrenecek ve belki bir gün meraklı bir modele veya ötesine geçebileceksiniz.

 • En iyi aynasız kamera
 • En iyi kompakt kamera
 • En iyi aksiyon kamerası

En iyi giriş seviyesi kamera hangisidir?

Mevcut pazar oldukça çeşitli olduğundan bu cevaplanması zor bir sorudur. Bununla birlikte, fotoğrafçılıkta yeniyseniz, Nikon D3500 akıllıca bir seçimdir. Listemizdeki bazı yeni modellerden biraz daha eski olabilir, ancak mükemmel kılavuz modu ve kullanımı kolay arayüzü sayesinde, yeni başlayanlar için yeterince tavsiye edemeyiz. Artı, yaşı da onu biraz daha ucuz hale getiriyor - bonus.


DSLR olması, fotoğraf makinenizle ortak olacak bir şey ararken, aralarından seçim yapabileceğiniz kelimenin tam anlamıyla yüzlerce lens ve aksesuara sahip olduğunuz anlamına gelir. Bununla birlikte, muhtemelen hakkında çok şey duyduğunuz aynasız modellerden birine göz atmışsınızdır.

Durum buysa, ilk kez kullananlar için ideal olan mükemmel aynasız seçenekler vardır. Özellikle Nikon Z50, Sony A6100 ve Fujifilm X-T200'ü seviyoruz. Vlogger'lar muhtemelen Panasonic G100'e çekilecek.


En iyi giriş seviyesi kamera nasıl alınır

Öneriler listemize neleri dahil edeceğimize karar verirken, yeni başlayanlar veya yeni kullanıcılar gibi kameralarla aynı şekilde zaman geçirmeye çalıştık. Esasen bu, onun kutudan çıktığı gibi gitmeye hazır olmasını istediğimiz anlamına gelirken, aynı zamanda size güven seviyeniz ve yeteneğiniz zamanla arttıkça ayarları düzenleme esnekliği sağlıyor.

İlk fotoğraf makinenizi satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç faktör vardır. Öncelikle, bütçenizi düşünün, ancak hangi markayı sevdiğinizi ve hangi tür özelliklerin mutlak bir 'olmazsa olmaz' olduğuna da dikkat edin. Belki de sizin için bu 4K video, dahili Wi-Fi veya bir vizördür - herhangi bir satın alma taahhüdünde bulunmadan önce özellikler listesine dikkatlice göz attığınızdan emin olun.


Bütçeniz özellikle dar ise, eski modellere bakın. 2020'de, yaklaşık yarım on yıl önce ilk kez piyasaya sürülen kameralar bile, özellikle yeni kullanıcılar için hala mükemmel modelleri temsil ediyor. Aynasız olma fikrine meraklıysanız veya daha geleneksel DSLR rotasında ilerlemek istiyorsanız Canon EOS 2000D'yi düşünüyorsanız inanılmaz derecede popüler Sony A6000'e bir göz atabilirsiniz.

Belki de zihninizin önündeki taşınabilirliktir. Pek çok insan bir seyahate veya tatile çıkarken ilk kamerasını satın alacak, bu nedenle küçük, hafif ve kompakt olmanın bazıları için büyük bir öncelik olacağı mantıklıdır. Panasonic G100 ve Fujifilm X-T200 gibi aynasız seçenekler, bunu göz önünde bulunduranlar için harika seçenekler.

Yeni başlayanlar için en iyi kamera: Nikon D3500

1. Nikon D3500

Size tüm fotoğrafçılık ipuçlarını gösterecek, kullanımı kolay bir ilk DSLR

Teknik Özellikler
Sensör: 24,2 MP APS-C Lens Yuvası: Nikon F Bağlantı: Bluetooth Video: 1080p Pil Ömrü: 1550 çekim Ağırlık: 415 g (pil ve hafıza kartı ile)
Satın alma nedenleri
+ Kılavuz Modu + Uzun pil ömrü + Uygun Fiyatlı
Kaçınılması gereken nedenler
-Wi-Fi yok-Dokunmatik ekran yok-BUGÜNÜN EN İYİ SATIŞI 4K video yok 650 $ Amazon'da görüntüleyin698,85 ABD doları Ryda Dot Com'da görüntüle 899 Ebay'de görüntüle

450 £ 'nun altında (bir kit lens dahil) mevcut olan Nikon D3500, 'düzgün' fotoğrafçılığa ilk adımını atmak isteyenler için en iyi seçimimizdir. Tüm bu yabancı kavramları açıklayan yenilikçi bir Kılavuz Modu vardır veya bunu Otomatik modda bırakıp çekmeye başlayabilirsiniz. Biraz daha ciddileşmeye başladığınızda, çok çeşitli farklı lenslere veya uzaktan kumandalar gibi diğer aksesuarlara yatırım yapma seçeneğiniz vardır. 1550 çekimlik harika bir pil ömrüne sahiptir, bu da onu seyahatler ve dışarıdaki günler için mükemmel bir seçim haline getirir, ancak tomurcuklanan video yapımcıları yalnızca Full HD kısıtlaması nedeniyle ertelenebilir. Çekimlerinizi akıllı telefonunuza göndermek için Bluetooth dahildir, ancak maalesef kablosuz bağlantı yoktur.


Yeni başlayanlar için en iyi kamera: Canon EOS 250D

(Resim kredisi: Canon)

2. EOS 250D

DSLR pazarına küçük ve temiz bir giriş

Teknik Özellikler
Sensör :: 24,1 MP APS-C CMOS Lens Yuvası :: EF-S Bağlantısı :: Wi-Fi ve Bluetooth Video :: 4K (kırpılmış) Pil Ömrü :: 1070 çekim Ağırlık :: 449 g (pil ve hafıza kartı dahil)
Satın alma nedenleri
+ Hafif ve kompakt (DSLR için) + Eklemli dokunmatik ekran + Mükemmel pil ömrü + 4K video
Kaçınılması gereken nedenler
-Geçmiş AF sistemi-4K video kırpıldı-Önceki modele göre çok büyük bir yükseltme değil-Aynasız modellerden daha büyük BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 875 $ Amazon'da Görüntüleyin939,95 ABD doları Ted'in Kameralarında Görüntüle 998 ABD doları Kogan.com'da görüntüle

Nikon ve Canon, kamera dünyasındaki en büyük iki rakip. Biraz harcayacak bütçesi olan yeni kullanıcılar için ilk seçimimiz Canon EOS 250D. Bu düzgün ve kompakt DSLR, en ucuz Canon modeli değildir, ancak size iyi tasarlanmış ve düzgün bir şekilde bir araya getirilmiş olmanın avantajını sağlar. Sizi kullanırken elinizde tutacak tam gelişmiş bir kılavuz modu yoktur, ancak 'kılavuzlu arayüz' çeşitli işlevler ve ayarlarla başa çıkmanıza yardımcı olur.

Yeni başlayanlar için en iyi kamera: Nikon Z50

(Resim kredisi: Nikon)

3. Nikon Z50

Seyahat için mükemmel olan yeni bir APS-C modeli

Teknik Özellikler
Sensör :: 20.9 APS-C CMOS Lens Yuvası :: Z Bağlantısı :: Wi-Fi ve Bluetooth Video :: 4K Pil Ömrü :: 300 çekim Ağırlık :: Pil ve hafıza kartı ile 450 g
Satın alma nedenleri
+ Düzgün ve kompakt + Harika vizör + Eğilebilir dokunmatik ekran
Kaçınılması gereken nedenler
-Sınırlı sayıda doğal lens-Yeni başlayanlar için yüksek fiyat-Sınırlı pil ömrü BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 1.222,80 $ Amazon'da Görüntüleyin1.270 $ Dick Smith'te Görüntüle 1.270 $ Kogan.com'da görüntüle

Bu listemizdeki en ucuz model değil, ancak en yenisi, bu yüzden harcayacak biraz parası olanlar için harika bir seçim. Nikon’un tam çerçeve aynasız kameralarının, Z6 ve Z7’nin başarısının ardından, Z50, bu kameraları mükemmel kılan özelliklerin çoğunu yeni başlayanlar için uygun olan daha ucuz ve daha küçük bir versiyona ayırıyor. Daha küçük form faktörü, APS-C boyutlu bir sensörle kolaylaştırılmıştır. Ekran ve vizör mükemmel, ancak şu an için en büyük sıkıntı doğal lensler söz konusu olduğunda seçim yapılmaması - ancak aylar ve yıllar geçtikçe bunun çok daha az sorun olmasını bekliyoruz.

Yeni başlayanlar için en iyi kamera: Sony A6100

(Resim kredisi: Sony)

4. Sony A6100

Sony’nin popüler a6000 serisine yükseltme

Teknik Özellikler
Sensör :: 24,2 MP APS-C Lens Yuvası :: Sony E Yuvası Bağlantısı :: Wi-Fi, Bluetooth Video :: 4K Pil Ömrü :: 380 çekim (vizör ile) Ağırlık :: 396 g (pil ve hafıza kartı dahil)
Satın alma nedenleri
+ 4K video kaydı + Mükemmel otomatik odak + Küçük ve hafif
Kaçınılması gereken nedenler
Orijinal a6000 ile karşılaştırıldığında daha pahalı - Küçük ve düşük çözünürlüklü vizör GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI1.005,91 $ Ryda Dot Com'da görüntüle 1.099,95 $ Ted'in Kameralarında Görüntüle1.106,66 $ Amazon'da Görüntüle

Sony’nin a6000’deki başarısı, birçok fotoğrafçının giriş seviyesi modeli olmasını sağlamıştır. 2019'un sonlarına doğru, şirket nihayet popüler modelinin halefini piyasaya sürdü, popülaritesini artırdı ve ilk değiştirilebilir lensli kameralarını satın almayı düşünenler için bir dizi cazip yeni özellik ekledi.

Buradaki iyileştirmelerden bazıları, 4K videonun eklenmesi, iyileştirilmiş görüntü kalitesi ve harika bir otomatik odaklama sistemini içeriyor. A6100, ihtiyacınız olabilecek hemen hemen her şeye sahiptir ve size öğrenmeniz için harika bir kapsam sunar - büyümeniz biraz zaman alacaktır.

11 fps çekim sunan çok yönlü bir seçenektir, bu nedenle bir dizi farklı konuda ustalaşmalıdır - her şeyin bir kısmını fotoğraflamak isteyebilecek yeni başlayanlar için harika.

Buradaki dezavantajı, a6000'e kıyasla ödeyeceğiniz daha yüksek fiyattır, ancak daha uzun sürerse, muhtemelen daha iyi değerli bir satın alımdır.

Yeni başlayanlar için en iyi kamera: Sony A6000

5. Sony A6000

Bu eski model hala son derece popüler

Teknik Özellikler
Sensör: 24,3 MP APS-C Lens Yuvası: Sony E Yuvası Bağlantısı: Wi-Fi ve NFC Video: 1080p Pil Ömrü: 360 Ağırlık: 285 g (pil ve hafıza kartı ile)
Satın alma nedenleri
+ Süper hafif + Hızlı AF + Uygun Fiyatlı
Kaçınılması gereken nedenler
-Dokunmaya duyarlı olmayan 4K Ekran yok-Eski teknoloji BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI735,88 $ Ebay'de görüntüle 806,41 ABD doları Ryda Dot Com'da görüntüle858 $ Amazon'da Görüntüleyin

A6000, piyasaya çıktığından bu yana birkaç kez değiştirildi, ancak bu, bir zamanlar kamera teknolojisinin en ön saflarında olanı süper uygun bir fiyata alabileceğiniz anlamına geliyor. Yeni başlayanlar için de harika bir seçenektir çünkü bir dizi farklı çekim moduna sahiptir, yani hızlı bir şekilde büyümeniz daha az olasıdır. Sony, kompakt sistem kameraları için geniş bir lens ve aksesuar yelpazesine sahiptir, bu nedenle A6000, fotoğraf yolculuğunuza başlamak için iyi bir yerdir. Süper hızlı otomatik odaklama, eğilebilir LCD ekran ve dahili Wi-Fi ve NFC ile birlikte gelir. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde daha eski bir model için video yine de tam HD ile sınırlıdır.

Panasonic G100

(Resim kredisi: Panasonic)

6. Panasonic G100

Öncelikle vlogger'ları hedefliyor, ancak aynı zamanda harika bir seyahat kamerası

Teknik Özellikler
Sensör :: 20.3MP Four Thirds Lens Yuvası :: Micro Four Thirds Bağlantısı :: Wi-Fi, Bluetooth Video :: 4K Pil Ömrü :: 270 görüntü, 900 görüntü (güç tasarrufu modu) Ağırlık :: 345 g (pil ve hafıza kartı dahil) )
Satın alma nedenleri
+ Çok küçük ve hafif + Harika ses kaydı + Harika aksesuar yelpazesi
Kaçınılması gereken nedenler
-Bazı diğerlerinden daha küçük sensör-Özel vlog kamerası, video kullanıcıları için BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI için daha iyi olabilir975 ABD doları CameraPro'da görüntüle988 $ Amazon'da Görüntüleyin988 ABD doları Ebay'de görüntüle

Bu, listemizdeki en yeni kamera ve lansman sırasında öncelikle vlogger'ları hedefliyordu. Her açıdan ses kaydetmek için 4K kayıt ve üçlü mikrofon gibi bir dizi video merkezli özelliğe sahiptir.

Bununla birlikte, bir anlığına vlog çekmeyi bir kenara bırakırsanız, bu, seyahat fotoğrafçıları için çok uygun olan ideal bir küçük ve hafif kamera. Aynı zamanda fotoğrafçılığa yeni başlayanlar için devasa bir kamerayla boğulmak istemeyenler için de idealdir.

Panasonic’in Micro Four Thirds serisi son derece sağlam bir yapıya sahiptir, bu nedenle kit lensinden daha fazla büyüdüğünüzü fark ederseniz, hiçbir zaman aralarından seçim yapabileceğiniz farklı lenslerden mahrum kalmayacaksınız.

Yeni başlayanlar için en iyi kamera: Canon EOS 2000D

7. EOS 2000D

Öğrenmesi harika, ucuz ve eğlenceli bir ilk DSLR

Teknik Özellikler
Sensör: 24,1 MP APS-C Lens Yuvası: Canon EF / EF-S Bağlantı: Wi-Fi / NFC Video: 1080p Pil Ömrü: 500 Ağırlık: 475 g
Satın alma nedenleri
+ Süper ucuz + İyi pil ömrü + Wi-Fi bağlantısı
Kaçınılması gereken nedenler
-Sabit, dokunmaya duyarlı olmayan ekran-4K video yok BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI470 ABD doları Ebay'de görüntüle571 $ Amazon'da Görüntüleyin599,95 ABD doları Ted'in Kameralarında Görüntüle

Bütçeniz çok düşükse ancak DSLR oyununa girmek istiyorsanız, Canon EOS 2000D'yi tercih etmekten daha kötüsünü yapabilirsiniz. 300 £ 'dan daha düşük bir fiyata 24,2 megapiksel APS-C sensör ve yeni başlayan birinin isteyebileceği tüm çekim modlarına sahip olursunuz. Bu fiyatı düşük tutmak için, sabit, dokunmaya duyarlı olmayan bir ekran gibi bazı fedakarlıklar gereklidir, ancak bunun dışında, başlangıç ​​için iyi bir küçük modeldir. Kit lensini büyütürseniz farklı lensler ve aksesuarlar ekleyebilirsiniz, ancak video çekenler başka bir yere bakma ihtiyacı hissedebilir.

(Resim kredisi: Fujifilm)

8. Fujifilm X-T200

Küçük, hafif ve retro tasarımlı

Teknik Özellikler
Sensör :: 24,2 MP APS-C Lens Yuvası :: Fujifilm X Bağlantısı :: Wi-Fi, Bluetooth Video :: 4K Pil Ömrü :: 270 görüntü (ekonomik modda 450) Ağırlık :: 370 g (pil ve hafıza kartı dahil)
Satın alma nedenleri
+ Küçük ve hafif + Harika ekran + İyi 4K video işlevleri
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok pahalı -GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI biraz plastik hissi968,88 $ Ebay'de görüntüle1.278,70 $ Amazon'da Görüntüle 1.284,58 $ Amazon'da Görüntüle

Fujifilm bazı güzel kameralar yapar, bu yüzden kameranızın dışarıdan iyi görünmesini ve mükemmel fotoğraflar çekmesini istiyorsanız, X-T200 dikkate değer. Biraz esnek bir his veriyor, bu yüzden mükemmel değil, ancak küçük boyutu ve ağırlığı onu hafif seyahatler için harika bir seçim yapıyor.

Diğer özellikler arasında 4K video ve dahili Wi-Fi bulunurken, çok büyük 3,5 inç eklemli dokunmatik ekranı ve dahili vizörü de seviyoruz. 15-45 mm elektronik güçle çalışan lensli bir kit paketinin parçası olarak satın alabilirsiniz, bu da temiz ve kompakttır. Bunu aşarsanız, Fujifilm'in aralarından seçim yapabileceğiniz iyi bir farklı optik yelpazesi vardır.

Olumsuz tarafı, bu listemizdeki daha pahalı seçeneklerden biridir - Fujifilm modelleri pahalı tarafta olma eğilimindedir.

Yeni başlayanlar için en iyi kamera: Panasonic GX9

(Resim kredisi: Panasonic)

9. Panasonic GX9

Seyahat için ideal olan şık bir Micro Four Thirds modeli

Teknik Özellikler
Sensör: 21,7MP Four Thirds Live MOS Lens Yuvası: Micro Four Thirds Bağlantı: Wi-Fi ve Bluetooth Video: 4K Pil Ömrü: 260 çekim Ağırlık: 450 g (pil ve hafıza kartı dahil)
Satın alma nedenleri
+ Kompakt tasarım + 4K video ve fotoğraf modları + Çok çeşitli yerel lensler
Kaçınılması gereken nedenler
-Buradaki diğerlerinden daha küçük sensör-Sınırlı pil ömrü-Küçük vizör BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI717,88 $ Ebay'de görüntüle 788 ABD doları Kogan.com'da görüntüle1.413,53 $ Amazon'da Görüntüle

Panasonic, fotoğrafçılığa yeni başlayanlar için, farklı fiyat ve tarzlarda kullanıcı dostu modeller sunan iyi bir seçenektir. Şu anda yeni başlayanlar için seçimimiz, akıllı, şık ve aynı zamanda seyahat için ideal olan GX9. 4K video ve fotoğraf modlarıyla, oluşturduğunuz içerik türüyle gerçekten yaratıcı olabilirsiniz, böylece blog yazarları ve vlogger'lar da bundan hoşlanacaktır. Micro Four Thirds lensleri son derece sayıca fazladır, bu nedenle kit lensi büyüdükten sonra bir aksesuar bulmakta asla zorlanmayacaksınız.

Yeni başlayanlar için en iyi kamera: Fujifilm X-A7

(Resim kredisi: Fujifilm)

10. Fujifilm X-A7

Retro stil sevenler için bu premium markaya daha ucuz bir yol

Teknik Özellikler
Sensör: 24,2 MP APS-C CMOS Lens Yuvası: X Bağlanabilirlik: Wi-Fi ve Bluetooth Video: 4K Pil Ömrü: 270 çekim Ağırlık: 320 g (pil ve hafıza kartı dahil)
Satın alma nedenleri
+ Retro tasarım + Çok geniş ekran + Yüksek görüntü kalitesi
Kaçınılması gereken nedenler
-Vizör yok-Biraz plastik kaplama -Hala yeni başlayanlar için yüksek bir fiyat BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI793 ABD doları Kogan.com'da görüntüle 793 ABD doları Dick Smith'te GörüntüleAmazon'da $ 815 Görüntüle

Fujifilm kameralar genellikle yüksek fiyatlıdır. Paranızın karşılığı olarak güzel tasarlanmış modeller ve yüksek görüntü kalitesi elde edersiniz. Yeni başlıyorsanız ancak bu markaya girmeye hevesliyseniz, Fujifilm X-A7 onun en yeni giriş noktasıdır. Buradaki bazı modellere kıyasla hala oldukça pahalı, ancak harika görüntü kalitesiyle ödüllendiriliyorsunuz. X sistemi bir süredir etrafta olduğu için, kit lensini geçtikten sonra genişletebileceğiniz birçok mükemmel lens var.

Yeni başlayanlar için en iyi kamera: Olympus E-PL9

(Resim kredisi: Olympus)

11. Olympus E-PL9

Vlogger'lar ve blog yazarları bu kamerayı sevecekler - ancak fotoğrafçılıkta yeni olanlar da sevecek

Teknik Özellikler
Sensör: 16,1MP Four Thirds Live MOS Lens Yuvası: Micro Four Thirds Bağlantı: Wi-Fi ve Bluetooth Video: 4K Pil Ömrü: 350 çekim Ağırlık: 380 g (pil ve hafıza kartı ile)
Satın alma nedenleri
+ İyi fiyat + Vlog çekmek için harika + Kullanımı basit
Kaçınılması gereken nedenler
-Vizör yok-Buradaki diğerlerinden daha küçük sensör BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI559 Becextech'te görüntüle886,22 $ Amazon'da Görüntüle 886,22 $ Amazon'da Görüntüle

Vlogger'ları ve içerik oluşturucu türlerini oldukça kare bir şekilde hedefleyen E-PL9, akıllı telefonlarından destek isteyenler için de akıllı bir seçimdir. Vizörü yok, ancak bir telefondan geliyorsanız, muhtemelen bu kadar umursamıyorsunuz. Sensör buradaki en küçüklerden biridir, ancak sürekli olarak düşük ışık koşullarında çekim yapmıyorsanız, bu büyük bir sorun olmayacak. Değiş tokuş, siz büyüdükçe benzer şekilde küçük lenslerle genişletilebilen, hoş bir şekilde küçük bir sisteme sahip olmanızdır. Bir önceki model olan E-PL8 ile karşılaştırıldığında 4K videonun eklenmesi de bir bonus.

Yeni başlayanlar için en iyi kamera: Panasonic Lumix GX80

12. Panasonic Lumix GX80

İlk kez kullananlar için küçük, hafif ve iyi özellikli bir kompakt sistem kamerası

Teknik Özellikler
Sensör: 16MP Four Thirds Lens Yuvası: Micro Four Thirds Bağlantı: Wi-Fi Video: 4K Pil Ömrü: 290 Ağırlık: 426 g (pil ve hafıza kartı ile)
Satın alma nedenleri
+ Küçük ve hafif + 4K video + Eğilebilir ekran
Kaçınılması gereken nedenler
-Bazı küçük vizörden daha küçük sensör-Sınırlı pil ömrü BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 2.190,43 $ Amazon'da Görüntüleyin

İlk kameranızı ararken iyi bir anlaşma yapmanın iyi bir yolu, biraz daha eski modelleri aramaktır. Panasonic GX80 bu özete mükemmel bir şekilde uyuyor ve şimdi üç yaşında olma yolunda ilerliyor. Bu, orijinal fiyatının bir kısmına satın alabileceğiniz anlamına gelir, ancak yine de akıllı telefonunuzu kullanmanın birçok avantajı vardır. Bu sevimli, küçük, kompakt sistem fotoğraf makinesi seyahat için idealdir ve en iyi fotoğrafları elde etmenize yardımcı olacak bir dizi modla birlikte gelir ve ne yaptığınızı öğrendikten sonra daha gelişmiş seçeneklere geçmenizi sağlar. Film yapımcıları ve vlogger'lar da 4K video kaydı tarafından cezbedilebilir ve bu da sevimli görünmesine yardımcı olur.

Yeni başlayanlar için en iyi kamera: Fujifilm X-A10

13. Fujifilm X-A10

Fujifilm’in saygıdeğer X serisi kompakt sistem kamera serisine daha ucuz bir giriş

Teknik Özellikler
Sensör: 16,3 MP APS-C Lens Yuvası: X Yuvası Bağlantısı: Wi-Fi Video: 1080p Pil Ömrü: 410 Ağırlık: 331 g (pil ve hafıza kartı dahil)
Satın alma nedenleri
+ Selfie ekranı + Dahili Wi-Fi + Hafif
Kaçınılması gereken nedenler
-Vizör yok-Aksesuar takmak için flaş yuvası yok-Ucuz yapı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI629 ABD doları Becextech'te görüntüleAmazon'u kontrol edin

Fujifilm bazı cidden güzel kameralar yapar, ancak genellikle oldukça yüksek bir fiyat etiketiyle gelirler. Şansınız, eğer yeni başlıyorsanız, büyük paralarla ürkebilirsiniz, bu durumda, X-A10 ideal bir başlangıç ​​noktasıdır. Giriş seviyesinde gelerek bazı fedakarlıklar yaparsınız, ancak yine de yeni başlayanların dişlerini sokmaları için bir dizi harika mod vardır. Fujifilm, repertuarınızı genişletmek isterseniz iyi bir lens yelpazesine sahiptir, ancak en basit haliyle X-A10, küçük ve hafif bir seyahat kamerası olarak çok mantıklıdır.

 • En iyi DSLR
 • En iyi anlık kamera
 • En iyi seyahat kamerası
 • Çocuklar için en iyi kamera
Bugünün en iyi fırsatlarını tamamlayın Nikon D3500 Body Japan Import Nikon D3500 Amazon 650 $ GörüntüleyinTüm fiyatları görünEOS 200D Mark 2 ...EOS 250DRyda Dot Com851,91 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünYalnızca Nikon Z 50 Gövde, Siyah Nikon Z50 Amazon $ 1,222,80 GörüntüleTüm fiyatları görünSony A6100 Yalnızca GövdeSony A6100Ted'in Kameraları1.099,95 $ Görünüm Tüm fiyatları görünSONY a6000 16-50mm Takımı ...Sony Alpha 6000Ebay735,88 $ Görünüm Tüm fiyatları görün