Close
  • Ana
  • /
  • Seyahat
  • /
  • Çocuklar için en iyi kamera 2020: çocuklar için kullanımı kolay ve dayanıklı kameralar

Çocuklar için en iyi kamera 2020: çocuklar için kullanımı kolay ve dayanıklı kameralar

Çocuklar, özellikle de gerçekten küçük olanlar, fotoğraf çekmek için kullandıkları bir akıllı telefona sahip olmayan pazardaki tek sektörlerden biri olmaya devam ediyor, bu nedenle onlara çocuklar için en iyi kameralardan birini almak mantıklı.


Küçük bir çocuğa kamera vermek, yaratıcılıklarını ortaya çıkarmanın yanı sıra aile gezileriniz, tatilleriniz ve anılarınız hakkında alternatif bir bakış açısı elde etmenin harika bir yolu olabilir.

Piyasada özellikle çocukları hedef alan bir dizi kamera var, ancak aynı zamanda herkesi hedefleyen ancak daha genç bir kalabalığa çok anlamlı gelen bir dizi kamera da var.

Muhtemelen, çoğu kişi için, buradaki birincil endişeniz bütçe olacaktır - bu nedenle, bankayı bozmayacağını umduğumuz bir dizi model seçtik. Bir de dayanıklılık var - sonuçta çoğu çocuk çoğundan daha beceriksizdir, bu yüzden bir kameranın sahibi olarak minyatür bir tiran olmasının zorluklarını ve sıkıntılarını kırabileceğinden emin olmak istersiniz.

Çocuklarınız biraz daha büyükse, fotoğrafçılık hakkında biraz daha ciddi düşünmeye başlayabilirler. Bu nedenle, harika bir ilk DSLR için bir seçenek ekledik - çocuklarınızı özgür bırakın ve şansınızla bir sonraki David Bailey'e dönüşmelerini izleyin.


En iyi çocuk kamerası nedir?

& Ldquo; en iyi & rdquo; Oldukça yüksek sayıda değişken olduğu için çocuk kamerası oldukça zor bir iştir. Örneğin, çok küçük bir çocuğunuz varsa, VTech Kidizoom 5.0 gibi bir şey seçmek çok mantıklıdır, ancak sizin sorumluluğunuzda bir genç varsa, Instax Mini 70'in beğenileri daha cazip olacaktır.

Bununla birlikte, tüm aile çok yönlülüğü için Nikon Coolpix W100'ü seçmemiz gerekiyordu. Parlak renkleri ve kullanımı kolay tutuşu ile çocuklar için harikadır, ancak aynı zamanda kumsalda, hayvanat bahçesinde ve ötesinde günler için de yanınıza almak isteyebileceğiniz bir şeydir. Birkaç darbeye ve sıyrılmaya kolaylıkla dayanır ve çocuklarınızdaki balığı da ateşleyebilir.


Sizin için en iyi çocuk kamerasını nasıl seçersiniz?

Muhtemelen düşünebileceğiniz en önemli şey, çocuğunuzun bir kamera ne kadar kullanacağıdır. Bu sadece geçici bir hevesse veya sadece tatiller ve benzeri durumlarda ortaya çıkacağını düşündüğünüz bir şeyse, daha ucuz modellerden birine gitmek mantıklıdır.

Ancak, bunu biraz daha ciddiye alacaklarını düşünüyorsanız, onları daha uzun süre dayanacak bir şeye yatırım yapmak muhtemelen uzun vadede daha finansal anlamlıdır.


Çocuklarınızın fotoğrafını çekmek isteyecekleri türden aktiviteler hakkında da düşünmeye değer. Sağlam / sağlam kameralar onları kumsalda veya yüzme havuzunda görür, ancak çocuklarınız biraz daha sert ve takla atıyorsa diğerleri tarafından ertelenmeyin.

İşte bugün yarım boy paparazzonuz için göz önünde bulundurabileceğiniz en iyi seçenekler listemiz ...

Bugün satın alabileceğiniz çocuklar için en iyi kameralar

1. Nikon Coolpix W100

Plaja ve ötesine geziler için ideal harika bir aile kamerası

Teknik Özellikler
Ağırlık: 177 g Su geçirmez: 10 metre Video: Full HD Pil Ömrü: 220 çekim Sensör: 13,2 MP 1 / 3,1 inç
Satın alma nedenleri
+ Uygun Fiyatlı + Su Geçirmez + Darbeye Dayanıklı + Basit kullanım
Kaçınılması gereken nedenler
-Görüntü kalitesi çok iyi değil-Düşük kaliteli ekran-Küçük sensör BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Çocuklara uygun 4 canlı renkte mevcut olan W100, ideal bir aile kamerasıdır. Büyük tıknaz düğmeler ve kullanımı kolay başlangıç ​​dostu seçenekleriyle kullanımı kolaydır. Ayrıca birçok ayar için kelimeler yerine simgeler kullanır, bu da küçük çocuklar için başka bir avantajdır. Suya ve darbeye dayanıklı olması, parka bir gezi veya oyun alanında biraz sert oyun oynamak için iyi bir konuma sahip olmasını sağlar. Muhtemelen W100'den başyapıtlarla sonuçlanmayacaksınız, ancak uygun fiyatı ve sağlam kimlik bilgileriyle, çocuğunuzun ilgisini çekmek için harika bir başlangıç.


2. Fujifilm Finepix XP130

Bütçe dostu bir başka zorlu nişan al

Teknik Özellikler
Ağırlık: 207 g (pil ve hafıza kartı dahil) Su geçirmez: 20 metre Video: Full HD Pil Ömrü: 240 çekim Sensör: 16,4 MP 1 / 2,3 inç
Satın alma nedenleri
+ İyi fiyat + 5x optik yakınlaştırma + 3 inç ekran
Kaçınılması gereken nedenler
-Sınırlı görüntü kalitesi-4K video yok BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 199,89 £ Amazon'da görüntüle 204,39 £ Amazon'da görüntüle £ 299,99 Amazon'da görüntüle 99 Amazon müşteri incelemeleri

Muhtemelen XP130'un en büyük satış noktası, düşük fiyat noktasıdır. 150 £ 'nun altında bir fiyata mevcut, piyasada çok daha iyi sağlam kameralar var - ancak çocuklar için ucuz ve eğlenceli bir şey arıyorsanız, bu bir kumar oynamaya değer. Nikon W100 5 yaşın altındakiler için uygun olsa da, XP130 muhtemelen biraz daha karmaşık çalışmasıyla 5-10 yaş aralığına uygundur. 5x optik zum özelliğine sahiptir ve su geçirmezdir, darbeye dayanıklıdır ve bunun gibi modellerden beklediğimiz her zamanki zorlu kimlik bilgilerine sahiptir. Görüntü kalitesi en iyi ortalama olarak tanımlanabilir, ancak parlak ışıkta iyi sonuç verir - bu nedenle tatiller ve güneşli günübirlik geziler için mükemmel olmalıdır. Bonus, çocuğunuzun onu düşürebilmesi, yüzme havuzuna daldırması ve her yerine kum bulması ve hayatta kalmasıdır.

3. Instax Mini 70

Çocuklar bu eğlenceli nokta ve çekimin anlık baskı doğasına bayılacaklar

Teknik Özellikler
Ağırlık: 281 g (pil veya film paketi olmadan) Su geçirmez: Görüntü Yok: Pil Ömrü Yok: 300 çekim Sensör: Yok
Satın alma nedenleri
+ Selfie modu + Kullanımı eğlenceli + Ucuz başlangıç ​​masrafı
Kaçınılması gereken nedenler
-Film maliyetleri yakında artabilir - Dijital ön izleme yok BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 89,99 £ Amazon'da 111,99 £ 365games.co.uk'de görüntüleyin 125 £ Asos'ta görüntüleyin

Çocuklara analog fotoğrafçılık kavramını tanıtan tatlı bir kamera olan Instax Mini 70, çocuğunuza her çekimde ellerinde tutması için somut bir şey verir - muhtemelen 30 yaşın altındaki herkes için son derece ilginç görünen bir şey. Kameranın kendisi ucuz, ancak çocuğunuz mutlu olursa film (Instax Mini) için para harcamaya hazır olun. Instax Mini 70'in en eğlenceli yönlerinden biri & ldquo; selfie & rdquo; genç nesil arasında oldukça popüler olduğunu duyduğumuz mod. Biraz daha büyük bir başlangıç ​​bütçeniz varsa, analogu dijital ile birleştiren ve size yalnızca en iyi çekimleri basmanız için alan sağlayan SQ10 gibi kameralara bakmaya değer.

4. VTech Kidizoom Duo 5.0

Ucuz, neşeli ve çok küçük çocuklar için uygun

Teknik Özellikler
Ağırlık: 522g Su Geçirmez: Görüntü Yok: 320x240 Pil Ömrü: Listelenmemiş Sensör: 5MP
Satın alma nedenleri
+ Süper ucuz + İki lens + Kolay kullanım
Kaçınılması gereken nedenler
-Düşük çözünürlüklü sensör-Zor kimlik bilgileri yok BUGÜN EN İYİ FIRSATLAR £ 55,90 Amazon'da görüntüle 57,90 £ Amazon'da görüntüle 59,10 £ Amazon 953'te görüntüle Amazon müşteri incelemeleri

£ 40'ın altındaki fiyatıyla, Kidizoom Duo 5.0 kameranın çarpıcı başyapıtlar üretme ihtimalinin düşük olduğunu söylemeye gerek yok, ancak çocukları fotoğrafçılıkta ilginç hale getirmek açısından harika bir iş çıkarıyor. Normal çekimler ile özçekimler arasında geçiş yapmak için iki lensi vardır ve ayrıca ses kaydedici, fotoğraf çalkalayıcı, oyunlar ve fotoğraf düzenleyici gibi bir dizi başka eğlenceli özellik de vardır. Hatta küçüğünüzün kendisini 'gerçek' gibi hissetmesini sağlamak için bir vizör içerir. fotoğrafçı da. Dayanıklılık açısından resmi olarak derecelendirilmemiştir, ancak kauçuk kaplı tutamaklar küçük bir veya iki darbeye dayanabileceği anlamına gelmelidir.

5. Nikon D3500

Biraz daha büyük çocuklar için ilk DSLR olarak mantıklı olan bir kamera

Teknik Özellikler
Ağırlık: 415 g (pil ve hafıza kartı ile) Su geçirmez: Görüntü Yok: 1080p Pil Ömrü: 1550 çekim Sensör: 24,2 MP APS-C
Satın alma nedenleri
+ Harika fiyat + Harika pil ömrü + Yeni başlayanlar için rehber modu
Kaçınılması gereken nedenler
-Dokunmatik ekran yok-Wi-Fi yok-BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 419 £ Amazon'da görüntüle 429 £ very.co.uk adresinde görüntüle 569,99 £ Littlewoods 447 Amazon müşteri incelemelerini görüntüle

Biraz daha büyük çocuklar için Nikon D3500, ilk DSLR için mükemmel bir seçimdir ve standart bir kit-lens dahil 400 £ 'dan daha düşük bir fiyata alabilirsiniz. D3500, tüm farklı işlevlerin tam olarak nasıl çalıştığını anlamak için harika bir Kılavuz Moduna sahiptir - bu da onu çocuğunuz için mükemmel bir öğrenme aracı haline getirir. Çocuklarınız gerçekten buna alışırsa farklı lensler ekleme seçeneği ile D3500, etkileyici çekimler yapmak için kutudan çıkar çıkmaz kullanılabilecek esnek bir seçenektir. Olumsuz tarafı, dokunmatik ekranı yok - 2019'da çocuklara yabancı bir kavram gibi görünebilecek bir şey, ancak Wi-Fi yokluğu da var (Bluetooth dahil).

6. GoPro Hero7 Beyaz

Mükemmel bir fiyata sunulan mükemmel ilk kez aksiyon kamerası

Teknik Özellikler
Ağırlık: 92,4 g Su geçirmez: 10 metre Video: 1080p Pil Ömrü: 146 dakikaya kadar Sensör: 10 MP
Satın alma nedenleri
+ Ucuz + Küçük boyut + Zor kimlik bilgileri
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 4K Temel kontrol yok139,90 £ EBay'de görüntüle 149,99 Argos.co.uk adresinde görüntüleyin250,27 £ Amazon 1 Amazon müşteri incelemesinde görüntüleyin

GoPro’nun giriş seviyesi kamerası, çocuklar için ucuz ve eğlenceli bir seçenektir ve size 180 £ 'ın altında sağlam ve su geçirmez bir aksiyon kamerası sunar. Çocuklar, basitleştirilmiş ayarları çok çaba harcamadan hızlı videolar ve fotoğraflar çekmeyi kolaylaştıran dokunmatik ekran işlemiyle büyük olasılıkla evde olacaklar. 4K yerine Full HD çekiyor, ancak bunun dışında fiyat açısından son derece iyi özellikli - bu, tüm ailenin ödünç almak isteyebileceği bir şey yapıyor (eğer yaklaşabilirlerse). Çocuklar, kamerayı sesle kontrol etme, dışarıdayken fotoğraf çekmesini veya video kaydetmesini söylemeyi de seveceklerdir. Sonuç olarak, çocuğunuzun hayatına (ve cebine) tam olarak sığacak ideal ilk küçük fotoğraf makinesi.

(Resim kredisi: John Lewis)

7. Kurio Snap Dijital Kamera

Küçükler için bir kamera / oyuncak melezi

Teknik Özellikler
Ağırlık: 231g Su Geçirmez: Video Yok: Evet Pil Ömrü: Bilinmeyen Sensör: 3MP
Satın alma nedenleri
+ Cihazda düzenlemeye izin verir + Eğlenceli olması için tasarlandı
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Bir oyuncaktan daha fazlası Amazon 17 Amazon müşteri incelemelerine göz atın

Küçük çocuğunuzun fotoğrafçılığa ilk atılımıysa, onları nazikçe bölmek isteyebilirsiniz. Kurio Snap Dijital Kamera, bir kamera kadar bir oyuncaktır ve çocukların fotoğraf ve video çekmesine, bunları cihaz üzerinde 100'den fazla dijital çıkartma ve çerçeveyle süslemesine olanak tanır. Hatta fotoğraflarını çizebilir ve muhtemelen saatlerce meşgul edecek flipbook'lar ve slayt gösterileri oluşturabilirler.

Küçük sanatçılar, yeniden şarj edilebilen pili olan ve 4 yaşın üzerindeki çocuklar için uygun olan gadget'ta kreasyonlarını paylaşabilir, oyun oynayabilir ve müzik dinleyebilir. Fotoğraf çekmeye ciddi bir ilgi duyanlar için bir seçenek değildir. , ancak kendilerini mümkün olan her şekilde ifade etmeyi sevenler için daha çok bir oyuncak. 79 sterlin ucuz bir oyuncak değil, ancak pek çok eğlence kutusunu işaretliyor

(Resim kredisi: John Lewis)

8. Panasonic Lumix DMC-FPingtwitter0 Su Geçirmez Kamera

Tam bir tatil paketi

Teknik Özellikler
Ağırlık: 0.14kg Su geçirmez: Evet Video: 720p Pil Ömrü: 250 fotoğraf Sensör: 16.1MP
Satın alma nedenleri
+ İyi çözünürlük + Su geçirmez ve sağlam + İyi değer BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 119 £ Amazon'da görüntüleyin 119 £ Currys PC World'de görüntüleyin129 £ EBay'de görüntüle99 Amazon müşteri yorumu

Lumix DMC-FPingtwitter0, aktif yaşam tarzları için üretildiğinden çocuklar için mükemmeldir! 16,1 megapiksel kamera, mini mesler için üretilmiş pek çok kameradan daha iyi çözünürlük sunar ve 4x optik yakınlaştırma ve 8x akıllı yakınlaştırmaya sahiptir. Çekimlerin birbirine eklenmesine olanak tanıyan bir Yaratıcı panorama işlevi ve ayrıca onları çekerken fotoğraflarına dokunmaya alışmış gençler için çeşitli filtre efektleri vardır. Kameranın en büyük artı noktalarından biri MEGA O.I.S. (Optik Görüntü Sabitleyici) küçük ellerin daha az bulanık çekimler yapmasına yardımcı olur ve videoları yüksek çözünürlükte kaydetme özelliği vardır, bu da doğum günü partilerinde şarkıları yakalamak için idealdir. Dayanıklılık için tasarlanan sağlam görünümlü kamera, su altında 8 metreye kadar dayanabilirken, aynı zamanda toz geçirmez, 1,5 metreye kadar darbeye ve -10 ° C'ye kadar donmaya karşı dayanıklıdır;

(Resim kredisi: John Lewis)

9. Sunnylife Sualtı Malibu Kamera

Havalı gençler için bir film kamerası

Teknik Özellikler
Ağırlık: Bilinmeyen Su Geçirmez: Evet Video: Hayır Pil Ömrü: Bilinmeyen Sensör: Tam çerçeve
Satın alma nedenleri
+ İnanılmaz derecede uygun fiyatlı + Retro çekicilik
Kaçınılması gereken nedenler
-Karışık sonuçlar! BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u Kontrol Edin

Akıllı telefonlar ve dijital fotoğraf makineleri çağından önce, çocukken veya ergenlikte tatilin geri dönme beklentisini hatırlayabilirsiniz. İyi haber şu ki, yeni bir nesil filmin heyecanını kucaklıyor ve Sunnylife’ın Sualtı Malibu Kamerası modaya uygun çocuğunuzu memnun edecek ve 20 £ karşılığında size bozuk para verecek. Temel kasa, olduğu kadar plastiktir, ancak su altında kullanılmak üzere tasarlanmıştır, bu da onu tatiller için mükemmel kılar. Odaksız, f / 90 28 mm lense sahiptir, yani fotoğraflarınız muhtemelen harika olmayacaktır, ancak atmosferik anları zahmetsizce yakalamak kolay olacaktır. Bununla birlikte, bir parmak tekerleği film ilerlemesi ve gençlerin süper ucuza film çekmesine ve eczaneden beklenmedik sonuçlar almanın keyfini çıkarmasına olanak tanıyan 35 mm film alması gerçeği de dahil olmak üzere kameranın retro tasarımıdır. Hepsinden iyisi, film ucuz ve kameranın kendisi 16 sterlin.

Bunu beğendin mi?

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın Fujifilm FinePix XP130 - Lime Fujifilm FinePix XP130 Amazon £ 199,89 GörüntüleyinTüm fiyatları görün