Close
  • Ana
  • /
  • Kameralar
  • /
  • Vlog 2020 için en iyi kamera: sosyal medya süperstarı olun

Vlog 2020 için en iyi kamera: sosyal medya süperstarı olun

Bu günlerde bir vlogger olarak gerçek bir yaşam sürdürebileceğiniz giderek daha belirgin hale geliyor. Sosyal medya süper yıldızlarının gitgide daha yaygın hale gelmesiyle, bu pastadan bir dilim isteyebileceğiniz anlaşılabilir.


En iyi vloggerları aynı zamanda aramalardan ayıran şey, görüntülerinin kalitesidir (tabii ki içeriğin yanı sıra). Özel bir şeyiniz varsa, parlamanıza izin vermeyen titrek düşük kaliteli videolara güvenmek yerine onu mümkün olan en iyi şekilde yakalamanız gerekir.

Çekimlerinizin kristal netliğinde olması önemli olsa da, 4K her şeyden ibaret değildir ve çoğu zaman olduğu gibi sonuçlanır. 4K şu anda oldukça yaygındır, ancak henüz her yerde bulunmaz. Genellikle 4K dahil edilir, ancak herhangi bir kameranın Full HD sunumundan daha sınırlıdır. Esasen, YouTube'da gönderi yayınlıyorsanız, Full HD sizin için fazlasıyla yeterli olacaktır - endişelenmeniz gereken birçok başka özellik vardır.

  • En iyi kamera
  • En iyi aynasız kamera
  • En iyi kompakt kamera
  • En iyi DSLR

Burada yer alan tüm kameralar, bir dizi farklı formatta mükemmel videolar sunabilir ve hepsi bir tür 4K sunar.

Sizin için en iyi vlog kamerası nasıl seçilir

Konu vlog çekmeye geldiğinde tam olarak neye gitmeniz gerektiğini bilmek zor. Günün sonunda, fotoğrafçılıkla aynı şey değil, bu yüzden tavsiye biraz farklı. DSLR, kompaktlar, aksiyon kameraları veya aynasız modellere mi bakmalısınız? En iyi vlog kamera satın alma rehberimiz, size grubun en iyileri hakkında hızlı bir genel bakış sunmayı amaçlamaktadır.


Bununla birlikte, DSLR'lerin videonun kralı günleri neredeyse bitti. Canon’un 5D Mark II’nin kameramanlar için tercih edilen kamera olduğu zaman gelmişti, ancak aynasız kameraların son yıllarda bu alanda çok başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Size daha küçük ve daha hafif olmaları da dahil olmak üzere çeşitli avantajlar sunarak onları hareket halindeyken vlog çekmek için iyi bir seçim haline getirir.

Fotoğraftan farklı olarak, video yakalama söz konusu olduğunda, ses ve ses girişini de dikkate almanız gerekecektir. Size yaratıcılık kazandırmak için alışveriş sepetinize harici bir mikrofon eklemeyi ciddiye almalısınız. Av tüfeği tarzı bir model, vlog çekmek için idealdir ve bunları çoğu bütçeye uyacak şekilde çeşitli fiyat noktalarından alabilirsiniz. Yönlü kayıt sağladıkları, rüzgar gürültüsünü ve diğer sinir bozucu işitsel izinsiz girişleri engelledikleri için yerleşik mikrofonlardan daha iyidirler.


Peki oluşturmaya hazır olduğunuz tüm bu harika görüntülerle ne yapacaksınız? Bir YouTube hesabı oluşturmak hızlı ve kolaydır, ancak Instagram ve Facebook da videoya daha uygun hale geliyor.

Aşağıda bulunan model seçimi, çeşitli ihtiyaçlara uygundur, ancak modelden modele gerçekten değiştiği için her birinin özelliklerine çok dikkat edin. Hepsi farklı nedenlerden dolayı harikadır - sadece neye ihtiyacınız olduğuna bağlıdır.


En iyi vlog kameraları

En iyi vlog kamerası: Canon G7X III

(Resim kredisi: Canon)

1. Canon G7X III

Tamamen video yapımcılarını hedef alan G7X III, cebinize güçlü bir yumruk sığdırır

Satın alma nedenleri
+ Eğilebilir ekran + 4K video + Doğrudan YouTube seçeneklerine + Harici mikrofon bağlantı noktası
Kaçınılması gereken nedenler
-Ekran tam olarak eklemlenmiyor-Vizör yok-Sınırlı yakınlaştırma aralığı

Blog yazarları ve vlogger'lar için Canon G7X Mark III, film yapımcılarına tüm satışın ilgisini çekebilecek bir dizi özellikle sizin için özel olarak tasarlanmıştır.

Nispeten sınırlı bir 4,2x optik zoom lensle birleştirilen 20,1 megapiksel bir inçlik bir sensör var - yine de videonuzun çoğunda sadece siz varsa bu o kadar da önemli olmayabilir. Kendinizi mükemmel bir çerçeveye oturtmanıza yardımcı olacak bir eğilebilir ekran varken, doğrudan YouTube'a Canlı Akış, hareket halindeyken vlog yayınlamayı sevenler için idealdir.

G7X Mark II ile karşılaştırıldığında bir dizi yükseltme yapıldı. Artık 4K video çekimi (30 fps'ye kadar mevcuttur) ve bir dizi Full HD video (120 fps'ye kadar) var. Artık harici bir mikrofon da takabilirsiniz, bu da size sesinizde büyük bir artış sağlayabilir.


Teknik özellikler listesini tamamlayanlar arasında USB şarj, Bluetooth ve Wi-Fi ve kamerada zaman aralıkları oluşturma yeteneği var.

En iyi vlog kamerası: Sony RX100 VI

(Resim kredisi: Sony)

2. Sony RX100 VI

Hem fotoğraf hem de video için harika olan pahalı bir cep kamerası

Satın alma nedenleri
+ Eğilebilir ekran + Harika yakınlaştırma aralığı + Süper hızlı otomatik odaklama + Açılır vizör
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok pahalı-Zor kullanım -Zayıf pil ömrü-Harici mikrofon bağlantı noktası yok BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 899 Amazon'da Görüntüleyin£ 959 John Lewis & Partners'ta görüntüleyin£ 959,99 very.co.uk adresinde görüntüleyin

Sony, uzun süredir bu işin içinde olan videoda lider bir isimdir. Standart fotoğrafçılıkla da uğraşan vlogger'lar için RX100 VI, bedelini ödemeye hazır olduğunuz sürece, her iki disiplin arasında harika bir uzlaşmadır.

24-200 mm (eşdeğeri) harika bir yakınlaştırma aralığı ile 20,1 megapiksel bir inçlik sensöre sahiptir. Önceki RX100 kameralardan farklı olarak, süper geniş diyaframlı bir lense sahip değildir, bu nedenle size göre düşük ışıksa, daha uzun yakınlaştırmaya ihtiyacınız olup olmadığını düşünün.

Video açısından RX100 VI, tam piksel okuma dahil 25 fps'ye kadar 4K video sunar. HDR kayıt için Hybrid Log-Gamma ve süper ağır çekim video gibi ihtiyaç duyanlar için bir dizi gelişmiş özellik var. Tüm bunlar, yine de harici bir mikrofon takmanın bir yolu olmadığını çileden çıkarıyor.

Genel olarak, video kadar sık ​​harika fotoğraflar çekebilmek isteyen biriyseniz - ve ses kalitesi konusunda fazla endişelenmiyorsanız - RX100 VI neredeyse mükemmel bir tekliftir. Yine de çok yüksek bir fiyat.

En iyi vlog kamerası: Panasonic G90

(Resim kredisi: Panasonic)

3. Panasonic G90

Özünde sıkı bir şekilde video bulunan kompakt bir sistem kamerası

Satın alma nedenleri
+ Çok çeşitli lensler ve aksesuarlar + Tam eklemli ekran + 4K Video
Kaçınılması gereken nedenler
- (nispeten) küçük sensör - Oldukça büyük gövde - Oldukça pahalı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Düşük Stok Stoku £ 699 Wex'te Görüntüleyin Fotoğraf Videosu£ 819 EBay'de görüntüle1.171,72 £ Amazon'da Görüntüleyin

Vlogger'lar doğrudan akılda tutularak tasarlanmış başka bir model burada.

Çok yönlü harika G9'u temel alan G90, çok sayıda lens ve aksesuar içeren köklü bir ekosistem tarafından desteklenen 20,1 megapiksel Four Thirds sensöre sahiptir.

4K video 30p'ye kadar mevcuttur, Full HD ise tam zamanlı AF, ağır çekim video kaydı için yüksek hızlı video modu ve HDMI üzerinden çıkış seçeneği gibi harika video özellikleriyle 60p'ye kadar çekilebilir. .

Ayrıca, post prodüksiyonda videoyla çalışırken daha büyük bir dinamik aralık oluşturmaya yardımcı olan standart olarak dahil edilen V-Log L modu da vardır (önceki modeller için ücretli indirme gerekir). Ayrıca, kameranın ne kadar video merkezli olduğunun iyi bir göstergesi olan kulaklık ve mikrofon soketleri de vardır.

G90’ın gövdesi DSLR şeklindedir, bu nedenle oldukça büyüktür - ancak genel lens sistemi, eşdeğer herhangi bir cihazda bulabileceğinizden çok daha küçüktür.

En iyi vlog kamerası: Panasonic Lumix GH5S

(Resim kredisi: Panasonic)

4. Panasonic Lumix GH5S

Vlog'unuz ciddiyse, bu özellikle sizin için

Satın alma nedenleri
+ Profesyonel kalitede video çıkışı + Tam eklemli ekran + 4K video
Kaçınılması gereken nedenler
- Fotoğraf fotoğrafçıları için uygun değildir - Vücut içi sabitleme yok BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI1.256 £ EBay'de görüntüle1.779,79 £ Amazon Low Stock'ta Görüntüleyin 1.829 £ Wex Fotoğraf Videosunda Görüntüleyin 17 Amazon müşteri yorumları

Vlog'unuz bize en son alışveriş çılgınlığınızı, kahvaltınızı veya genel günlük düşüncelerinizi anlatmaktan biraz daha fazlasını içeriyorsa, o zaman özellikle video yapımına yönelik tasarlanmış yüksek kaliteli bir şey seçmeyi düşünebilirsiniz.

Durum buysa, Panasonic GH5S sizin için olanı olabilir. GH5S'nin sunduğu çok sayıda video özelliğine derinlemesine girmek için burada yerimiz yok, ancak genel bir bakış olarak, 50 / 60p'de 4K video kaydı, Sinema 4K en boy oranı ve hızlı okuma hızı sunan bir sensör var. . Diğer özellikler arasında sınırsız video kayıt süresi, HDMI çıkışı, V-LogL modu, 10 kata kadar ağır çekim ve daha fazlası bulunur.

Mükemmel olmadığı yer, fotoğraf çekmek istiyorsanız - bunu yapabilir, ancak bunun için tasarlanmamıştır. Yani temelde, tuhaf videoyu çekebilen bir fotoğraf kamerası olmak yerine, garip hareketsiz görüntüleri çekebilen bir video kamera.

En iyi vlog kamerası: GoPro Hero 7 Black

(Resim kredisi: GoPro)

5. GoPro Hero 7 Siyah

Maceracı vloggerlar için GoPro hâlâ üstündür

Satın alma nedenleri
+ 4K video + Harika sabitleme + Çok çeşitli aksesuarlar
Kaçınılması gereken nedenler
-Pahalı-Sesli komutlara her zaman yanıt vermiyor BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Düşük Stok £ 249,99 Amazon'da Görüntüleyin249,99 GoPro UK'de görüntüleyin£ 279,99 Wiggle 10 Amazon müşteri değerlendirmesinde görüntüleyin

Aksiyon kamerası pazarındaki en baskın güç, GoPro'nun en sonuncusu Hero 7 Black. Biraz sert ve hazırlıklı olmayı seven, dağ bisikleti, sörf gibi ortalama bir kameranın baş edemeyeceği her şeyi yapan vlogger'lar için ideal bir seçimdir.

Aksiyon kamerası çılgınlığının başlangıcında oradayken, GoPro için mevcut olan aksesuarların miktarı çok büyük, bu nedenle ne tür bir montaja ihtiyacınız olursa olsun, onu bulabilmeniz gerekir.

GoPro kullanmanın başka faydaları da vardır, bunlar küçük ve temizdir ve kullanıma hazır bir çantaya konulabilir. Ancak, her tür video için harika değillerdir - bu nedenle, ihtiyaçlarınız biraz daha çeşitliyse, başka bir kamerayla desteklemek isteyebilirsiniz.

En iyi vlog kamerası: DJI Osmo Pocket

(Resim kredisi: DJI)

6. DJI Osmo Pocket

Her gününüzü çekmek için harika, ufacık bir aksiyon kamerası

Satın alma nedenleri
+ Küçük boyut + Sabitleme için Gimbal + 4K video
Kaçınılması gereken nedenler
-Canlı yayın yapamıyorum -Bugünün EN İYİ ANLAŞMALARI harika değil209,95 £ Dizüstü Bilgisayarlarda Doğrudan Görüntüle 209,95 £ Drones Direct'te görüntüleyin£ 229 Amazon 465 Amazon müşteri incelemelerinde görüntüleyin

Küçük, hafif ve herhangi bir anda video çekmeye hazır bir şey istiyorsanız - DJI Osmo Pocket mükemmel bir cihazdır.

60 fps'ye kadar 4K veya 120p'ye kadar Full HD kaydedebilir. Güzel bir şekilde stabilize edilmiş görüntüler için bir gimbal içerir ve onu bağımsız olarak kullanabilir veya telefonunuza takıp bir uygulama aracılığıyla kontrol edebilirsiniz.

Osmo Pocket'ı kullanmak kolay ve basittir, böylece onunla hemen kırabilirsiniz. Ayrıca, bir noktada onunla ne yaptığınızı genişletmek isterseniz, iyi bir aksesuar seti de mevcuttur.

En iyi vlog kamerası: DJI Mavic Air

7. DJI Mavic Air

Havadan hızlı ve kolay vlog çekin

Satın alma nedenleri
+ Üstün 4K çekim + Kullanımı kolay + Kompakt
Kaçınılması gereken nedenler
- Mavic Pro BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI gibi katlanmıyor519,97 £ Drones Direct'te görüntüleyin£ 599 Amazon'da Görüntüleyin785,99 Sterlin Ebuyer'de görüntüle65 Amazon müşteri yorumu

Vlog'unuz için başka bir açı mı arıyorsunuz? DJI Mavic Air, 21 dakikalık uçuş süresine sahip olan ve ipeksi pürüzsüz 3 eksenli bir gimbal aracılığıyla yukarıdan 4K görüntüleri gönderebilen mükemmel bir katlanabilir ve oldukça taşınabilir bir drone. Aynı zamanda kaliteli videoyu gerçek bir çocuk oyuncağı haline getiren teknolojiyle donatılmıştır.

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın