Close
  • Ana
  • /
  • Dış Mekan Teknolojisi
  • /
  • En iyi kamp yatakları 2020: açık havada iyi uyumanıza yardımcı olacak rahat kamp yatakları

En iyi kamp yatakları 2020: açık havada iyi uyumanıza yardımcı olacak rahat kamp yatakları

İyi bir gece uykusu, önünüzdeki gün için çok daha yenilenmiş ve enerjik hissetmenize yardımcı olur ve dışarıda kaliteli bir uyku çekmenizi sağlamanın bir yolu uyku tulumunuzu alabileceğiniz en iyi kamp yatağıyla birleştirmektir. Bu, onu ne sıklıkla kullanacağınıza ve iyi uykunun sizin için ne kadar önemli olduğuna bağlı olmalıdır.


Aşağıdaki listemizden yakında keşfedeceğiniz gibi, tüm büyük kamp yatakları da dünyaya mal olmaz. Aslında, bazen kamp yapmak için yüksek kaliteli tek bir hava yatağı, hayal dünyasına altın biletiniz olacaktır.

Kaliteli bir kamp yatağı, çok günlük bir yürüyüş veya sırt çantasıyla seyahatlerde ve bir festivalde kamp yaparken büyük fark yaratabilir. Bunları günlük kullanım için basit, sıyrılmış arka kamp yatakları olarak satın alabilir veya uygun glamping ve araba kampı için lüks bir şişme kamp yatağına yatırım yapabilirsiniz.

Yine çok daha modern bir şey için, bir toparlamaya dönebilirsinizkamp minderi. Bunlar, taşıma kolaylığı için sırt çantanıza bağlanabilir.

En iyi kamp yatağı: uzman seçimimiz

  • Kanvas altında uyurken mümkün olan en iyi gece uykusunun tadını çıkarmak istiyorsanız, bütçenizin bir kısmını kamp yatağı için ayırın. Kaliteli bir kişi bankayı bozmaz, ancak konfor seviyenizde büyük bir fark yaratabilir. Hava güzel olduğunda vardiyalı bir şezlong olarak hareket etmek için gün içinde çadırınızdan da çıkarabilirsiniz.
  • En iyi kamp yatağı için en iyi seçimimiz Aerobed Floked Yatak Kamp Yatağıdır. Cilde karşı son derece rahat, sıcak ve yumuşaktır ve araba kampında lüks için mükemmel seçimdir. Vahşi kamp mı yoksa sırt çantalı mı? Bunun yerine, hafif ama sağlam üç sezonluk Robens Prima Vapor 60'ı öneriyoruz.

En İyi Kamp Yatakları: Vango Thermocore yaşam tarzı


Sizin için en iyi kamp yatağını seçmek

Çok çeşitli kamp yatakları mevcuttur, peki hangi tipin sizin için uygun olduğunu nasıl anlarsınız? Bu soru yardımcı olacaktır: kamp yatağınızı ne kadar uzağa taşımanız gerekiyor? Örneğin, araba kampı yapıyorsanız, şişme yatak lüks kampın özüdür. Bonus: Eve döndüğünüzde bunu acil misafir yatağı olarak da kullanabilirsiniz.

Ancak, doğa yürüyüşü yapıyorsanız veya vahşi doğayı keşfediyorsanız, daha hafif ve paketlenebilir bir şey isteyeceksiniz, bu da gerçek eğlencenin başladığı yer. Bu nedenle, en iyi kamp yatağı söz konusu olduğunda, bakılması gereken iki ana alan vardır: şişirilebilir hava yatakları ve köpük tabanlı seçenekler.


Köpük tabanlı kamp yatakları, basit bir köpük dikdörtgen şeklinde, eşeklerin yıllardır dolaşmaktadır. Teknolojinin o zamandan beri ilerlemesine rağmen, bunun için söylenecek çok şey varbasit kamp matı.

Şişirilebilir bir hava yatağının yapacağı şekilde pelüş rahatlık sunmayabilir, ancak suyu emmez ve delinemez - hava paspasları risk altındadır.


Bununla birlikte, kamp hava yatağı veya hava yastığının yanında rahatlık torbaları vardır. En hafif modern versiyonların birkaç nefesle havaya uçması gerekir, ancak bunlar size sadece birkaç yüz gramlık bir mini hava yatağı deneyimi sunar. Büyük kardeşleri genellikle bir hava pompasına ihtiyaç duyar, ancak araba kampı yaparken bu daha az sorun olur.

Kamp yatakları söz konusu olduğunda yalıtım önemli mi?

Evet. Aslında, sizin için en iyi kamp yatağını seçerken en önemli şey, planlanan kullanımınız ve kişisel tercihleriniz için doğru yalıtım seviyesini seçmenizdir. İzolasyon bir & lsquo; R & rsquo; derecelendirme ve bu, paspasın ısıl direncini gösterir - daha yüksek bir değer sizi gece boyunca daha sıcak tutar.

Eğer uyuyan bir soğuksanız, yüksek bir & lsquo; R & rsquo; iyi bir gece uykusu için değer şarttır. Bu yüksek değerleri genellikle birinci sınıf kamp yatakları arasında bulacaksınız. Öyleyse, şiltenizde cimri yapmaya kalkmayın - tıpkı normal bir yatak gibi, daha ucuz olanlar o kadar iyi görünebilir, ancak uzun sürmeyecekler.

Thermarest tartışmasız en iyi bilinen markadır, ancak piyasada birçok karşılaştırılabilir kaliteli seçenek de vardır. Şimdi en iyi kamp yataklarına bir göz atalım ve sizin için mükemmel olanı bulalım ...


En iyi kamp yatakları: Aerobed Çift Floklu Kamp Yatağı

1. Aerobed Çift Floklu Kamp Yatağı

Çiftler için en iyi kamp yatağı

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Konfor Tip: Şişirilebilir Boyut: Çift Ağırlık: 5.2kg Maksimum yük: 204kg
Satın alma nedenleri
+ Yerleşik elektrikli pompa + Eşit, sağlam yüzey BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 84,99 £ Amazon'da görüntüleyin 104,99 £ argos.co.uk'ta görüntüleyin 443 Amazon müşteri yorumu

En hızlı zamanda nihai konfor istiyorsanız, o zaman bu şişme kamp yatağı tam size göre. Bu yatağı birkaç dakika içinde kullanıma hazır hale getirecek yerleşik bir elektrikli pompaya sahiptir ve 28 farklı hava bobini, her zaman başka bir hava ile alamayacağınız sabit ve düz bir uyku yüzeyi sağlamak için tasarlanmıştır. yataklar.

İki kişi uyur ve dolaşırken sadece biraz ses çıkardığı söylenir, bu yüzden bunda iyi bir gece uykusu çekmeyi bekleyebilirsiniz. Bir kamp yatağı kadar bir misafir yatağı kadar iyi çalışacaktı, bu yüzden kesinlikle paranızın karşılığını bundan alacaksınız.

En iyi kamp yatakları: Robens Prima Vapor 60

(Resim kredisi: Robens)

2. Robens Prima Vapor 60

Konfor açısından büyük olan, eğlenceli, hafif bir kamp hava yatağı

Satın alma nedenleri
+ Üç mevsim kullanım + Hafif + Küçük paket boyutu BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 74,95 £ Trekkinn'de görüntüleyin 87,96 £ Amazon'da görüntüleyin

Robens, kamp ve dış mekan ekipmanları dünyasında denenmiş ve güvenilen bir isimdir ve Prima Vapor 60 kamp hava yatağı, yan tarafları yere bırakmaz. Bu yaz ve sonbaharın başlarında birçok kez kullandık ve gece boyunca rahat olduğunu gördük.

Üç mevsimlik PrimaLoft yalıtımı, çadırınızın altındaki soğuk zeminden korunmanıza yardımcı olur ve bu da daha sıcak olduğunuz için daha iyi uyumanızı sağlar. Prima Vapor 60 da çok hafif, sadece 575 g ağırlığında ve kullanılmadığında kolayca sarılıyor - kendimizi sırt çantamızın yan tarafındaki klipse taktık.

Kendinizi bu kamp hava yatağından inerken bulamayacaksınız, çünkü Robens onu minder üzerinde dinlenirken ve uyurken sabit kalmanızı sağlamak için birden fazla hava odasıyla - bu nedenle de korkak görünümlü tasarım - tasarladı.

En iyi kamp yatakları: Coleman Single Airbed

(Resim kredisi: Coleman)

3. Coleman Comfort Tek Kişilik Hava Kamp Yatağı

30 poundun altında süper rahat şişme kamp yatağı

Teknik Özellikler
Tip: Kendinden şişen Boyut: Tek Ağırlık: 2.3kg
Satın alma nedenleri
+ Süper rahat + Zeminden yükseldi BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 45 £ Ultimate Outdoors'da 49 £ Blacks'de Görüntüle 49,99 £ Go Outdoors'da Görüntüleyin

Coleman'ın biri için rahat hava yatağı, dışarıda daha iyi uyuklamak için en iyi kamp yatağını almak için bir servet harcamanıza gerek olmadığını kanıtlıyor. Çadırınızdaki soğuk zemin ile aranıza geniş bir alan koymak için yükseltilmiş bir tasarıma sahiptir.

Comfort Tekli Hava Yastığı sert, floklu PVC'den yapılmıştır, üzerinde uyuduğunuzda veya uyku tulumunuzda dolaştığınızda çok gürültülü değildir (aşağıda belirtilen çok daha sessiz seçenekler olsa da).

Bir saklama çantası ve onarım kiti dahildir ve maksimum 270 kg (42,5 taş) ağırlığı destekleyebilir.

En iyi kamp yatakları: Thermarest NeoAir XTherm Şişme Kamp Yatağı

(Resim kredisi: Basın)

4. Thermarest NeoAir XTherm Şişme Kamp Yatağı

Çok günlük yürüyüş gezileri için en iyi kamp yatağı

Satın alma nedenleri
+ Süper hafif + İyi bir ısı yalıtımı sağlar BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 220 £ Amazon 350 Amazon müşteri incelemelerini görüntüleyin

Bu toplamda çok sayıda kamp yatağına kıyasla pahalı, ancak NeoAir XTherm, göze çarpan paket ağırlığı eklemeden maksimum konfor isteyen maceracılar için sağlam bir altındır.

Bu hafif şişirilebilir kamp yatağındaki R derecesi 5,7 olup, yalnızca 430 g ağırlığında olduğu düşünüldüğünde etkileyici. Bu ne anlama geliyor? Harika yalıtım, böylece soğuk havada kamp yaparken soğutulmuş yerden etkilenmezsiniz.

Fiyatın yanı sıra, bu kamp yatağıyla ilgili diğer tek bağlantı noktası, uykunuzda kıpır kıpır kıpır kıpır kıpır kıpır kıpır kıpır kıpır kıpır kıpır kıpır kıpır kıpır kıpır kıpır kıpır kıpırdarsanız biraz gürültülü olabilir. Aksi takdirde, sizi yarı yolda bırakmayacak mükemmel bir hafif macera teçhizatı parçasıdır.

En iyi kamp yatakları: Outwell Posadas Tekli Katlanır Yatak

5. Outwell Posadas Foldaway Kamp Yatağı

Sağlam ancak uygun fiyatlı katlanır kamp yatağı

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Sağlam çerçeve Türü: Katlanabilir Boyut: Tek Ağırlık: 7,9kg Maksimum yük: 125kg
Satın alma nedenleri
+ Montaj gerektirmez + Küçük paketler BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 38,04 Amazon 7'de görüntüleyin Amazon müşteri incelemeleri

Mümkün olan en hızlı kurulum için, bu Outwell katlanır kamp yatağını deneyin. Montaj gerektirmeyen bu yatak, hazır bir yatak için saniyeler içinde kolayca katlanır. Listedeki en hafif değil, bu nedenle araba kampı ve uyku sırasında konforun son derece önemli olduğu daha uzun kamp tatilleri için daha uygundur.

Yani, ne hissettiğine bağlı - onu taşımak veya kurmak. Kamp yaparken iyi uyuma (ve dinlenmiş hissetme) şansınızı daha da artıran ekstra konfor için yerleşik yastıklı bir kafa yastığı vardır.

En iyi kamp yatakları: Therm-a-Rest Z-Lite SOL Yatak

6. Therm-a-Rest Z-Lite SOL

Dağ maceraları için en iyi kamp yatağı

Satın alma nedenleri
+ Küçük paket boyutu + Yıkılmaz + Şaşırtıcı derecede rahat BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 41,69 £ Amazon'da görüntüleyin

Taş gibi bir klasik olan Therm-a-Rest Z-Lite önermesi basittir: bir köpük matın tüm avantajlarından yararlanın, sonra yapınIrakdaha paketlenebilir. Sonuç olarak, bu süper ince kamp yatağı, etkileyici hafifliği ve sağlamlığı nedeniyle, açık hava çevrelerinde keşif ve iki kişilik aktiviteler için bir kelime haline geldi.

Sadece çukurlu köpük olduğu için, Z-Lite keskin nesneleri, sıkıştırılmış botları ve benzer şekilde cilalı yüzeyleri silkecek. Gerçekten de, yakmak yerine, bu en iyi kamp yatağı yarışmacısı hemen hemen her şeyi silkeleyecek. Daha yeni sürümler, ısı kaybını en aza indiren ve genel sıcaklığı yüzde 20 artıran yansıtıcı bir alüminize yüzey içerir.

Hafif bir 410 gram ağırlığında olmasına rağmen, özellikle küçük bir paket oluşturmaz. Ne olursa olsun, bu & lsquo; köpük tuğlaları & rsquo; Göller'den Laksa'ya kadar sırt çantalarına bağlanmış.

En iyi kamp yatakları: Kırmızı Easy Camp Hexa Mat

(Resim kredisi: Easy Camp)

7. Kolay Kamp Hexa Mat

Festival kullanımı ve sırt çantalı geziler için bütçe dostu bir kamp yatağı

Satın alma nedenleri
+ Bütçe dostu + Festival kullanımı için iyi + Yeni başlayanlar için BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARINI kullanması kolay 13,86 £ Amazon'da görüntüle 18,49 £ Amazon'da görüntüle 18,49 £ Amazon'da 9 Amazon müşteri incelemelerini görüntüleyin

İster kampta yeniyseniz ve yayılıp uyumak için telaşsız bir hava yatağı istiyor olun, ister dar bir bütçeniz var ve 20 poundun altında güvenilir bir şey istiyorsanız, başlangıçtan itibaren Hexa Mat ile sorun yaşamayacaksınız. seviye kamp malzemeleri markası Easy Camp.

Bu hava yatağı tipi kamp matı, büyük ölçüde yatağı anında şişiren yerleşik bir ayak pompası ile tasarlandığı için aptalca dayanıklıdır. Bu yaz boyunca kullandık ve bu kılavuzda kesinlikle daha rahat ve özelliklerle dolu kamp hava yatakları olsalar da, Hexa Mat festival kullanımı için mükemmel bir şekilde yeterli.

Ayrıca, hafif bir şeyler istediğiniz, ancak bir Robens Prima Vapor 60 veya ThermaRest NeoAir XTherm'in fiyatına uzanamayacağınız kısa kamp gezileri veya sırt çantalı tatiller için de uygundur.

En iyi kamp yatakları: Coleman Raised Double Airbed

8. Coleman Şişme Çift Kişilik Kamp Yatağı

Açık havada yaratık konforuna ihtiyaç duyanlar için lüks bir seçenek

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Glamping Türü: Şişirilebilir Boyut: Çift Ağırlık: 2.9kg Maksimum yük: Limit yok
Satın alma nedenleri
+ Söndürmez + BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 47,99 Amazon'da görüntüleyin 47,99 £ Winfields Outdoors'da Görüntüleyin£ 82 Cotswold Outdoor İngiltere'de görüntüleyin1 Amazon müşteri incelemesi

Bu, evden uzakta bir ev hissi için en iyi kamp yatağıdır. Standart yüksekliktedir, bu da normal bir yatak gibi olduğu anlamına gelir ve ayaklarınız yerde olacak şekilde üzerine oturabilirsiniz, ayrıca 32 hava yayı, azaltan yumuşak ama sağlam bir yüzey oluşturmak için tasarlanmıştır. üzerinde iki kişi uyurken ortada eğilme.

Boyutuna rağmen, hızlı şişirildiği ve daha da önemlisi, yuvarlanıp paketlenmesinin kolay olduğu söyleniyor. Harika dış mekanların hayranı olmayanlar için, bu kamp yatağı sizi daha fazla evinizde hissettirmelidir.

En iyi kamp yatakları: ReadyBed Deluxe Junior Airbed

9. ReadyBed Deluxe Junior Kamp Yatağı

Rahat ve kurulumu kolay ikisi bir arada çocuk kamp yatağı

Teknik Özellikler
En iyisi: Çocuklar Türü: Şişirilebilir Boyut: Tek Ağırlık: 3kg Maksimum yük: 50kg
Satın alma nedenleri
+ Makinede yıkanabilir kılıf + Uyuyanlar için harika

Bu şişme çocuklar & rsquo; Bir aile tatilindeyken yatak hoş bir mola olabilir. Çok sayıda yatak kurmak için zaman harcamak yerine, bu yatak dakikalar içinde şişer ve uyumaya hazır olması için entegre bir kapağa sahiptir.

Hafiftir ve ayrıca makinede yıkanabilen bir kılıfı vardır, böylece çocuklarla bir hafta sonu geçirdikten sonra veya arkadaşlarla bir pijama partisinden sonra temizlenmesi kolaydır.

En iyi kamp yatakları: Therm-A-Rest Ultralite Yatağı

10. Therm-A-Rest Ultralite Manşon

Bu hafif kamp yatağıyla hemen yerden inin

Teknik Özellikler
Şunun için en iyisi: Yerde olmayan uyku Tipi: Katlanır Beden: Tek Ağırlık: 1.2kg Maksimum yük: 147.5kg
Satın alma nedenleri
+ Süper hafif + Geceleri sizi sıcak tutar BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 182,51 £ Amazon'da görüntüleyin£ 205 Cotswold Outdoor İngiltere'de görüntüleyin £ 205 Snow and Rock'ta Görüntüle

Yerde uyumayı sevmeyenler için, bu pop-up kamp kötü kullanımı hızlı ve kolaydır. O kadar hafiftir ki bir hava yatağından bile daha fazladır, bu da onu sahada taşımayı ve kurmayı kolaylaştırır.

Geceleri sizi sıcak tutmaya yardımcı olan ThermaCapture köpüğü ile kaplanmıştır ve birden fazla ayak yatağı sağlam tutar, böylece yerde uyanma riski olmadan sağlam bir gece uykusu bekleyebilirsiniz. Kamp gezinizi sorunsuz bir deneyim haline getirmek için kullanışlı bir taşıma çantasında gelir.

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın