Close

En iyi kamp paspasları 2020: Kanvas altında sağlıklı uyuyun

Piyasada düpedüz muazzam şişirilebilir yataklardan tüy kadar hafif, insan ağırlığını zar zor destekleyebilen minimalist kreasyonlara kadar çok sayıda kamp minderi var. Neyse ki, onu ne için kullanmak isteyebileceğiniz hakkında biraz düşünmek, yakında sizin için en iyi kamp matı olacağını netleştirecektir. Genel olarak, iki kamp minderi vardır - şişirilebilir veya kendi kendine şişen ve kapalı hücreli köpük tipi paspas (daha sağlam bir kurulum arıyorsanız, rehberimize gidin.en iyi kamp yatakları).


Minderinizle çok günlük geziler planlıyorsanız, bu basit köpük kamp matlarının aksine şişirilebilir veya kendi kendine şişen paspasları işaret ederse, ikincisi şişirilmiş kardeşlerinden çok daha ucuz, daha sağlam ancak daha az rahattır. Benzer şekilde, paspası uzun mesafe taşıyorsanız ağırlık önemli bir faktörken, paket boyutu da sizin için alanın önemli olduğu daha uzun yürüyüşler ve yürüyüşler için önemlidir.yürüyüş sırt çantası(yatırım yapmak hiç iyi değilen iyi hafif uyku tulumumatınız bir ton ağırlığındaysa).

Bu, mütevazı köpük matın tamamen atılması gerektiği anlamına gelmez, çünkü birçok durumda ideal olabilirler. Neredeyse tahrip edilemezler, bu nedenle festival kullanımı veya bir şişme botu parçalara ayırabilecek özellikle engebeli arazide yürüyüş için idealdir. Ayrıca çok hafiftirler ve ıslanmaları nedeniyle tamamen rahatsız olmazlar, bu da onları su bazlı seyahatler veya uzun mesafeli kara gezileri için mükemmel seçenekler haline getirir. Ancak, çok hantaldırlar ve konfor ölçeğinde düşüktürler.

Her zamanki gibi, çok az ağırlıkla muazzam konfor ve sıcaklık sağlayan en iyi kamp matları ile ödediğinizin karşılığını alıyorsunuz, daha ucuz şişme paspasların bazıları sadece biraz daha ağır olmakla kalmıyor, aynı zamanda sabahın 3'ünde aniden sönmekten hoşlanıyor gibi görünüyor. Bu, düzgün, kaliteli bir paspasın maliyeti birdenbire parlak bir fikir gibi göründüğünde ...

En iyi kamp minderi: Uzman seçimimiz

  • Kamp matları temel olarak iki kategoriye ayrılır: şişirilebilir ve köpük (kapalı hücre) paspaslar. Şişirilebilir kamp matları, matı şişirmek için açıldığında 'sıkıştıran' köpük eklere sahiptir veya akciğer gücüne (veya genellikle üst model modellerde bulunan bir pompaya) ihtiyaç duyarlar. Köpük paspaslar beklediğiniz gibi açılır.
  • Çeşitli dış mekan senaryolarında harikalar yaratan mükemmel orta sınıf seçenekler olmasına rağmen, bize göre hiçbiri Therm-a-rest NeoAir XTherm'e yaklaşmıyor. Bunu pek çok kez test ettik ve en iyisi diyoruz çünkü şaşırtıcı derecede iyi yalıtılmış ve rahat. Bir ömür boyu garantiyle birlikte geldiğinden bahsetmiyorum bile ve Therm-a-rest dişli mükemmel bir soyağacına sahip.

En iyi kamp paspasları: Vahşi kamp sırasında bir çadırın içinde şişirilen Yeşil Klymit Static V2 Kamp Matı


(Resim kredisi: Basın)

Sizin için en iyi kamp matı nasıl seçilir

Bir kamp matının ana kullanımı, sizi yazın bile oldukça soğuk olan ve ısıyı vücudunuzdan keskin bir şekilde uzaklaştırabilen yerden yalıtmaktır. Sabahın 3'ünde bu hiç eğlenceli değil ve gece saatlerinden birinde uyuyor olsanız bile, soğuktan uyanmaya devam ettiğiniz kötü bir gece uykusuna yol açabilir.kamp için en iyi çadırlar.

Konfor bir yana, kamp minderi kullandığınız mevsim, ısınmak için ne kadar yalıtıma ihtiyacınız olduğunu belirler, bu da hangisini satın alacağınıza karar vermenizi kolaylaştırır.


Kendinden şişen kamp matları, şişirilebilir kamp matları ve köpük kamp paspaslarının her biri farklı özelliklere sahiptir. Bunlar, seçtiğiniz paspasın ne yapması gerektiğine bağlı olarak satın alma kararınız için başlangıç ​​noktası olacaktır.

Köpük paspaslar, sarıldıklarında bile oldukça hantaldır, ancak hafiftirler ve eller serbest taşımak için sırt çantasının dışına bağlanabilirler. Neredeyse tahrip edilemezler, ancak özellikle yumuşak şilte benzeri bir erteleme ve yalnızca zeminden sınırlı yalıtım sunmazlar.


Şişirilebilir kamp paspasları çok daha karmaşık bir canavardır, çünkü çeşitli malzemeler ve yapı, yaptıkları yalıtımda büyük bir fark yaratır - evet, çok benzer görünen iki paspas bile. Her zamanki gibi, paspas ne kadar ucuzsa, muhtemelen daha az yalıtım elde edersiniz. Daima R değerini kontrol edin.

R değerinin ne olduğundan emin değil misiniz? Bir kamp matı veya uyku yastığının gece boyunca vücut sıcaklığınızı koruma yeteneğini ifade eder. Bu nedenle, R değeri ne kadar yüksek olursa, o kadar sıcak ve yalıtkan olur ve o kadar iyi uyursunuz. Malzeme ve yapı dahil olmak üzere birçok şey bir kamp matının R değerini etkiler.

Şimdi satın almak için en iyi kamp paspasları

En iyi kamp paspasları: Thermarest NeoAir XTherm

(Resim kredisi: Basın)

1. Thermarest NeoAir XTherm Şişme Kamp Matı

Bu kamp matı, her mevsim yürüyüşü için inanılmaz

Teknik Özellikler
Tür: Şişme Ağırlık: 430g Boyut: 51x183cm (normal) / 63x196cm (büyük)
Satın alma nedenleri
+ Tüylü ağırlık + Kış sıcaklığı için harika BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 220 Amazon'da görüntüleyin