Close
  • Ana
  • /
  • Sağlık
  • /
  • En iyi mum 2020: Muhteşem kokulu bir mumla evinize atmosfer katın

En iyi mum 2020: Muhteşem kokulu bir mumla evinize atmosfer katın

En iyi mumlar, evinizin atmosferinde anında fark yaratabilir. Kokulu bir mumun güven verici parıltısını hiçbir şey yenemez ve burada şu anda mevcut olan en iyi mumları yuvarladık. Titreyen bir mumun bir odanın havası üzerinde ne kadar etkisi olabileceğine şaşıracaksınız - anında sakinleştirici bir sığınak yaratabilir, pis bir köşeye sıcaklık getirebilir veya yatıştırıcı, samimi bir atmosfer yaratabilir. Unutmayın kokulu mumlaren iyi Noel hediyeleri, fiyat aralığınız ne olursa olsun.


Şu anda, her zamankinden daha fazla tasarımcı kokulu mum görüyoruz. Bir hoş geldiniz zincirleme etkisi, bunun Waitrose'dan Yankee Candle ve Marks and Spencer'a kadar daha fazla ana akım, bütçe dostu markaları oyunlarını yükseltmeye, daha yüksek konsantrasyonlarda kokulu yağ ve daha kaliteli mumla yapılan mumlar yaratmaya teşvik etmesidir.

Evde hoş bir ortam yaratmaya gelince oyununuzu geliştirmek istediğiniz için buradaysanız, rehberlerimizi de keşfetmek isteyebilirsiniz.en iyi uçucu yağ difüzörleri. Satın alma tavsiyesi için okumaya devam edin, ardından hemen satın alınabilecek en iyi mumlar listemize dalın.

En iyi mumlar: en iyi mum türü hangisidir?

Soya mumu veya balmumu mumları, temiz bir yanık oluşturmaya geldiğinde en iyisidir - yani kavanozun yanlarında minimum kalıntı bırakan ve kurumun (yan taraflarında da kavanoz veya yeni boyanmış tavanınız). Bununla birlikte, ucuz ve kolayca elde edilebilen, ancak istenmeyen kokular yaratabilen parafin mumunun kullanımıyla ilgili artan endişeler olmasına rağmen.

En çok aranan isimler de dahil olmak üzere mum markalarının büyük çoğunluğu, daha temiz bir yanık oluşturmak ve her türlü kokuyu maskelemek için ek bileşenlere güvenerek ürünlerinde parafin balmumu kullanmaya devam ediyor.


Mumların büyük çoğunluğunda hala kullanılan bu tip balmumunun yaygın kullanımı, mumunuza özenle muamele etmenizin özellikle önemli olduğu anlamına gelir. Bundan en iyi şekilde yararlanmak için, fitili ilk yaktığınızda, mumun tüm üst tabakası sıvı olana kadar mumun yanmasına izin verin. Bunu yapmazsanız, balmumu dışarıya değil aşağıya doğru erimeye devam edecek, bir 'tünel' oluşturacak veparfümlübalmumu.

Mumunuzdan en iyi sonucu almak için, kurum oluşumunu azaltmak için fitilinizi düzenli olarak kırpmanız da önemlidir. Son olarak, alevi söndürmek için bir koklayıcı kullanarak kurum dağılımını azaltın. Mumun üzerine bir kapak koymaktan kaçının - balmumu kurum ve dumanı yeniden emer ve mumu tekrar yaktığınızda bunların tümü havaya karışır.


  • Evde aromaterapi ile rahatlayın.en iyi uçucu yağlar
  • Bunlaren iyi CBD yağları(ve bilmeniz gereken bilgiler)

en iyi mum: The White Company Winter Signature Candle

(İmaj kredisi: The White Company)

1. The White Company Winter Signature Candle

Soğuk aylarda bile ısınan koku için en iyi mum

Satın alma nedenleri
+ Klasik koku + Festival sezonunun özünü yakalar + Şekil ve ölçü seçenekleri BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 20 White Company'de görüntüleyin 33,50 £ Amazon'da görüntüleyin

The White Company, yüksek kaliteli ev kokusu ürünleriyle tanınır ve en iyi mum listemizin müdavimlerinden biridir. Winter Signature mumu, White Company'nin kurucusu tarafından 21 yıldan daha uzun bir süre önce yaratıldı ve markanın en sevilenlerinden biri olmaya devam ediyor. Bu mum, zorba veya klişeleşmeden bayram mevsiminin ruhunu çağrıştırıyor. Baharatlı, sıcak koku tarçın, zengin karanfil ve taze, lezzetli portakal içerir. Yüksek kaliteli bir mineral balmumu uzun, temiz ve eşit bir yanma sağlar ve güzel resimli kutu onu ideal kılarYılbaşı hediyesi.


En iyi mumlar: Palais d & rsquo; Hiver Kokulu Mum

(Resim kredisi: Astier de Villatte)

2. Kışlık Saray Kokulu Mum

Evinizi Rus çarlarının ezilme yeri gibi hissettirin

Satın alma nedenleri
+ Baş döndürücü, zengin koku + İyi yanma süresi BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edinSiteyi ziyaret et

Paris merkezli zanaat atölyesi Astier de Villatte'nin bu görkemli kokulu mumuyla evinize İmparatorluk Rus ihtişamı havası verin. St Petersburg'daki Kışlık Saray'ın sabah sisinden çıkan cephesinden esinlenen mum, Astier de Villatte'nin tsarinas kokusu olarak tanımladığı şeyle doludur: paçuli ve beyaz çiçek notalarının bir karışımı. Mumun kendisi, parafin veya petrokimyasal yan ürünler içermeyen doğal mumdan yapılır ve yanma süresi yaklaşık 60 saattir ve cam kabı Toskana'da elle üflenir.

En iyi mumlar: Molton Brown Büyüleyici Oudh Accord & Gold Tek Fitil Kokulu Mum

(Resim kredisi: Molton Brown)

3. Molton Brown Büyüleyici Oudh Accord ve Altın Kokulu Mum

Molton Brown'dan ilgi çekici ve zengin bir mum

Satın alma nedenleri
+ Koyu ve karmaşık koku + İki boyutta mevcuttur + Zulümsüz BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI39 £ John Lewis & Partners'ta görüntüleyin72,07 £ Amazon'da Görüntüleyin 75,39 £ Amazon'da Görüntüleyin

Molton Brown her zaman bir dizi ilgi çekici kokuya sahip olduğu için güvenilebilir ve bu zengin kokulu mum beklentileri karşılar. Şirket, Büyüleyici Oudh Accord & Gold kokusunu karanlık karmaşıklıkla rafine edilmiş olarak tanımlıyor ve bu mumun evinizi baharatlı ormanların sarhoş edici aromasıyla şekillendireceğine söz veriyor. Tarçın yağı, hindistan cevizi yağı ve mürden oluşan en iyi notalar, elemi yağı, siyah çay ve güve otunun kalp notaları ve fıstık, bal ve tütünün temel notaları ile hepsi çarpıcı bir karışıma katkıda bulunur.


En iyi mumlar: Jo Malone

(Resim kredisi: Jo Malone)

4. Jo Malone Kokulu Katmanlı Mum

En iyi lüks kokulu mum

Satın alma nedenleri
+ Bir mumda birden çok popüler koku + Yüksek miktarda doğal koku yağları + 60 saatlik yanma süresi BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI£ 150 John Lewis & Partners'ta görüntüleyin £ 150 John Lewis & Partners'ta görüntüleyin £ 150 Jo Malone London'da görüntüle

Lüks kokulu bir mum peşindeyseniz Jo Malone'a gidin. Parfüm Katmanlı Mum, baştan çıkarıcı kokuların çifte kokusunu sunar. Mayıs 2020'de piyasaya sürülen Jo Malone'un katmanlı tasarımının dikkatleri üzerine çektiğini inkar etmek mümkün değil - alternatif aromalar salan dört kat balmumu ile doldurulmuş iki tonlu bir cam kavanoz.

Her biri en iyi bilinen ve en çok sevilen Jo Malone Kokuları kullanan iki kombinasyon var.'Taze Meyve Eşlemesi'İngiliz Armut ve Frezya'yı Lime Fesleğen ve Mandarin ile katlarken, 'A Sensual Floral Pairing' Nar Noir ve Peony & Blush Suede'i karıştırıyor. Aynı kokuları düzenli olarak kullanırsanız, burnunuz bunlara alışabilir ve artık onları kaydetmeyi bırakabilir - bu, bu fenomeni önlemenin dahice bir yoludur. Bu katmanların kaçınılmaz olarak karıştırılması üçüncü bir koku yaratır. Ayrıca ince markalaşmayı da seviyoruz - Jo Malone, onu örtecek telaşlı bir etiket olmadan trendlere uygun bir gradyan tasarımına gitti.

En iyi mumlar: Woodwick Büyük Kum Saati Kokulu Mum

(Resim kredisi: Woodwick)

5. Woodwick Büyük Kum Saati Kokulu Mum

Mum formunda sıcacık bir açık ateş hissi

Satın alma nedenleri
+ Şömine kokusu + Birinci sınıf balmumu karışımı + 160 saat yanma süresi BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u Kontrol Edin Siteyi Ziyaret Edin

Kükreyen bir ateş, kışın ürpertisini ortadan kaldıran şeydir, ancak şömineniz yoksa - ve bu günlerde kim var? - o zaman WoodWick'ten gelen bu mum bir sonraki en iyi şey olabilir. Fireside mumu, çıtırdayan bir odun ateşinin kokusunu uyandırmak için tasarlanmıştır ve yanarken çıtırdayan patentli bir tahta fitille bir adım daha iyi gider. Kum saati şekli, tamamen erimiş bir balmumu havuzu için daha geniş bir açıklık oluşturmak üzere tasarlanmıştır, size daha tutarlı bir koku verir ve herhangi bir dağınık kalıntı bırakmadan güzelce yanan birinci sınıf balmumu karışımını kullanır. Bu mum yaklaşık 130 saat temiz yanmalıdır.

En iyi mumlar: Bu derin uyku cennetsel mumla çalışır

(Resim kredisi: Bu Çalışıyor)

6. Bu Derin Uyku Göksel Mumda Çalışır

Uyumakta güçlük çeken herkes için en iyi mum

Satın alma nedenleri
+ Evde aromaterapi + Rahatlatıcı lavanta kokusu + Uzun ömürlü BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 26 Amazon'da görüntüle 26 £26 £ John Lewis & Partners'ta görüntüleyin

Stresli hissettiğiniz veya iyi uyumadığınız için en iyi mum rehberimizden alışveriş yapıyorsanız, bu mum tam size göre. Bu Çalışmalar, yastık spreylerinden uçucu yağlara kadar bir dizi uyku yardımcı ürünü yarattı. Bu Derin Uyku Göksel terapötik mum, stresli bir günün ardından sizi rahatlatmaya yardımcı olmak için lavanta ve papatya özleri ile zenginleştirilmiştir. Unutmayın, yatmadan önce ne kadar rahatlarsanız, daha iyi (ve daha uzun süre) uyumak olasılığınız o kadar artar. Bu mumu yatmadan önce rüzgârla yatma rutininizin bir parçası olarak dini olarak kullandık ve şimdi ne zaman koklasak beynimizde 'uyku vakti' demek için bir şeyler tetikleniyor.

Rahatlamanıza, rahatlamanıza ve rahatlamanıza yardımcı olan bu kokulu sersemleticinin yumuşak parıltısına sahip lüks bir köpük banyosu çalıştırarak kendiniz deneyin. Güvenlik nedenleriyle, uykuya dalarken bunu yakmamalısınız - bu sadece yatmadan önce içindir.

En iyi mumlar: Benevolence LA Bergamot ve Yasemin Kokulu Mum

(Resim kredisi: Benevolence LA)

7. Benevolence LA Bergamot ve Yasemin Kokulu Mum

Arkasında iyi bir sebep olan karmaşık bir koku

Satın alma nedenleri
+ Elle dökülmüş ve toksik olmayan + Lüks koku karışımı + Çıtırdayan fitil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 109,26 £ Amazon'da Görüntüleyin

Benevolence LA'den gelen bu kokulu mum için koku notaları oldukça karmaşık: yasemin, vadi zambağı, sardunya, menekşe ve ylang-ylang ipuçlarıyla bergamot, mandalina portakalı, karabiber ve siyah frenk üzümü en iyi notaları vaat ediyoruz. misk, sandal ağacı, sedir ve vanilya notaları ile tamamlandı. İyiliksever LA, stresi azaltması ve herhangi birinin ruh halini yükseltmesi gerektiğini söylüyor ve biz kimi tartışmalıyız?

Mumun kendisi elle dökülen organik soya balmumundan yapılmıştır ve yaklaşık 45 saat boyunca yanacaktır ve satın alınan her mum için Benevolence LA, insan kaçakçılığını durdurmak ve kurbanlarına yardım etmek için çalışan hayır kurumu ortağı Zoe International'a bağışta bulunmaktadır.

En iyi mumlar: Yankee Candle Blue Java Banana

(Resim kredisi: Yankee Candle)

8. WoodWick Mavi Java Muz

Tropikal kokuları sevenler için en iyi mum

Satın alma nedenleri
+ Odun ateşi gibi çatırdamak için tasarlanmış şerit benzeri fitil + Temiz, eşit yanma için tasarlanmış şekil + Güçlü koku
Kaçınılması gereken nedenler
Geleneksel bir fitilden daha hızlı yanar BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

WoodWick Blue Java Banana, biraz daha meyveli bir şey arayan koku hayranları için ideal olan muz ve ananas kokulu bir mumdur. Bu mumun sıradışı, kum saati kavanozu temiz, eşit bir yanma sağlamak için tasarlanmıştır ve benzersiz 'Woodwick' biçiminde gelmek daha fazla ilgi çekicidir. Bu uzun, ince şerit tarzı fitil, bir odun ateşinin yatıştırıcı etkilerini taklit etmek için yanarken çatırdamak üzere tasarlanmıştır (başlangıçta bir fışkıran fitilin sesine biraz rahatsız edici bir benzerlik olduğunu inkar edemeyiz). fitil kuşkusuz biraz daha hızlı yanmaya neden olur, ancak yüksek kaliteli koku yağlarının kullanılması, mumun kokusunun mum söndükten çok sonra da havayı doldurmaya devam ettiği anlamına gelir.

En iyi mumlar: Diptyque çam mum

(Resim kredisi: Diptyque)

9. Diptyque Koruyucu Çam mum

Odanızı taze, dünyevi bir koku ile doldurmak için en iyi mum

Satın alma nedenleri
+ Uzun süreli koku + Muhteşem tasarım BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'a Göz At Siteyi Ziyaret Et

Victoria Beckham ve Beyonce gibi hayranları ile Diptyque kesinlikle mum dünyasının en büyük oyuncularından biridir. Figuier ve Baies açık ara en çok satanlar olsa da, bu ultra-odunsu Koruyucu Çam Mumu bir sonraki rafta yarışmanız için öne çıkarıyoruz. Bu mum, Sibirya ve Balsam çamı, sedir, fesleğen ve adaçayı notalarıyla taze ve kışlık bir koku uyandırıyor ve 'onu yakanların etrafına koruyucu havasını sarmak' için tasarlandı. Küçük takılar (rüya yakalayıcı, kayan yıldız ve böcek) kaplı görkemli yeşil ambalaj, umut ve korumayı simgeliyor.

En iyi mumlar: İskandinav Kuzey Işıkları Mumu

(Resim kredisi: Scandinavisk)

10. İskandinav Kuzey Işıkları Mumu

Kullanılmayan kokulu bu mumlarla Scandi tarzını kucaklayın

Satın alma nedenleri
+ Harika Scandi stili + İlgi çekici ve alışılmış kokular BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 30 £ Amazon'da görüntüleyin

Scandinavisk, oyma kayın ağacı kapaklı boyalı cam adaklarda sunulan bir dizi mum satıyor ve çekici olduğu kadar kafa karıştırıcı olan Norveççe isimleri ve koku tanımlayıcılarını da tamamlıyor. Şu anki favorimiz, Kuzey Işıklarından esinlenen bu 'Nordlys' mumudur, ancak bu esas olarak havalı ambalaj tasarımından kaynaklanmaktadır. Scandinavisk kokuyu 'Büyülü, anlaşılmaz, tanımlanamaz' olarak tanımlıyor, peki burada ne elde ettiğinizi kim bilebilir?

Alternatifler arasında pişmiş çilekli kek ve çayın ipuçlarını gül yaprakları ve yabani nane ile birleştiren Hygge ve 'taze çimen ve buruşuk yapraklar notaları, kehribar rengi ağaçlar ve kum tepelerinde gizli battaniyeler' sunan Ro yer alıyor. Narenciye ve çiçekten değişiklik yapar, değil mi?

en iyi mumlar: Jo Malone

(Resim kredisi: Jo Malone)

11. Jo Malone Lime, Fesleğen ve Mandarin

Uzun süre kalıcı bir kokuya sahip klasik kokulu bir mum

Satın alma nedenleri
+ Muhteşem koku + Çarpıcı görünümlü mum + Güzel bir hediye BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 45 Selfridges'da görüntüle 69,99 £ Amazon'da görüntüle