Close
  • Ana
  • /
  • Kameralar
  • /
  • En İyi Canon Kamera 2020: Canon'un En İyi DSLR, Aynasız ve Kompakt Seçenekleri

En İyi Canon Kamera 2020: Canon'un En İyi DSLR, Aynasız ve Kompakt Seçenekleri

Bağımsız bir kamera satın almaya gelince, Canon piyasadaki en eski ve en güvenilir isimlerden biridir. 2019'da, en büyük rakibi Nikon ile kıyasıya bir rekabet içinde hala satışların çoğunu yönetiyor.


Markanın ilgisini çekiyor ancak hangi modelin sizin için doğru model olduğundan emin değilseniz, kılavuzumuz işleri yoluna koymanıza yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bir dizi farklı kullanıcı için en iyi Canon fotoğraf makinesini seçeceğiz, umarız yeni fotoğraf makinenizle yapmak istediklerinizle en az bir eşleşmenin eşleştiği anlamına gelir.

  • En iyi aynasız kamera
  • En iyi kompakt kamera
  • En iyi aksiyon kamerası

Canon ne tür kameralar satıyor?

Geçtiğimiz birkaç on yılda, Canon çok çeşitli farklı dijital kameralar piyasaya sürdü. Bu günlerde, yetenekleri gittikçe artan akıllı telefonların saldırısı sayesinde, yepyeni nişan al ve çekimler zeminde daha ince ile biraz daha modern.

Ancak Canon'un üstün olduğu nokta, akıllı telefonunuzun yapamayacağı bir şey sunuyor. Yani bu büyük bir sensör, uzun bir yakınlaştırma, lensleri değiştirme veya her çekim ayarının tam kontrolünü elinize alma, o zaman burada sizin için bir şey var.

Canon hala düşük maliyetli kompakt fotoğraf makineleri üretiyor, ancak pazarlama çabalarının çoğunu birinci sınıf & ldquo; G serisi & rdquo; bir inç veya daha büyük sensörlere sahip kompakt modeller. Şirket ayrıca profesyonel ve yarı profesyonel tam kare 1D ve 5D serilerindekiler de dahil olmak üzere sağlam bir geleneksel EOS DSLR modelleri yelpazesine sahiptir - en sonuncusu Canon EOS 1DX Mark II ve 5D Mark IV'tür. Daha sıkı bir bütçeye sahip olan ancak yine de 35 mm iyiliğe erişmek isteyenler için, bir & ldquo; giriş seviyesi & rdquo; olan 6D Mark II var. tam çerçeve kamera.


Canon'un DSLR serisinde APS-C sensörüne sahip çok sayıda model var; harika bir çok yönlü kullanım sağlayan fantastik Canon EOS 80D, 7D Mark II, 800D ve en aşağıya kadar. -temel, giriş seviyesi modeller, 2000D ve 4000D. Canon EOS 250D, tamamen eklemli bir ekrana sahip dünyanın en küçük ve en hafif DSLR'sidir ve yeni başlayanlar için harika bir seçenektir.

Canon’un kompakt sistem kamera tekliflerine geçiyoruz. İki ayrı aralık vardır: APS-C boyutlu sensör kullanan ve çok sevilen EOS M50 gibi modellerin yanı sıra daha yeni olan ve yeni başlayanlar gibi tam çerçeve sensörleri kullanan EOS R serisini içeren EOS M serisi dostu EOS RP.


En iyi Canon fotoğraf makinesi nasıl alınır

Bir Canon fotoğraf makinesi istediğinize kesin olarak karar verdiyseniz, bir sonraki adım ne tür bir fotoğrafçı (veya belki de kameraman) olduğunuza karar vermektir.

Seyahatlerinizde cebinize koyabileceğiniz bir şey arıyorsanız, dikkatiniz büyük olasılıkla küçültülmüş gövdelerde fantastik görüntü kalitesi sunan G serisi PowerShot fotoğraf makinelerine yönelecektir. Biraz daha fazla ağırlık taşımakta sorun yaşamıyorsanız, ancak yine de nispeten hafif seyahat etmek istiyorsanız, özellikle iyi seyahat seçenekleri sunan APS-C modelleri ile gözlerinizi Canon’un kompakt sistem fotoğraf makinelerinden birine dikin.


Belki de ilk adımlarınızı & ldquo; ciddi & rdquo; fotoğrafçılık ve başlangıç ​​için çok fazla para yatırmadan öğrenecek bir şeyler arıyorlar. Bu durumda, Canon EOS 250D gibi bir şey harika bir seçenek olurken, Canon EOS RP, ilk tam çerçeve kameralarını arayanlarla konuşuyor.

Çok sayıda farklı nesneyi çekebilen çok yönlü harika bir makine arıyorsanız ve fotoğrafçılığınız konusunda biraz daha ciddi olmaya başlıyorsanız, EOS 80D veya EOS gibi bir şeye bir göz atın. 6D Mark II.

En büyük bütçeye sahip olanlar ve uzman düzeyinde bir fotoğraf makinesine en büyük özlem duyanlar için EOS 5D Mark IV veya 1DX Mark IV gibi modeller var.

2019'da satın alınabilecek en iyi Canon fotoğraf makinelerinden bazılarına bir göz atalım.


En İyi Canon Kamera: Canon EOS 5D Mark 4

(Resim kredisi: Canon)

En iyi genel Canon kamera: Canon EOS 5D Mark IV

Muhtemelen Canon’un en iyi kamerası olan 5D Mark IV, meraklıları veya profesyoneller için güvenilir, sağlam bir çalışma alanıdır.

Teknik Özellikler
Sensör: 30,4 MP tam çerçeve CMOS Yuvası: EF Video: 4K Kare Hızı: 7 fps Pil Ömrü: 900 çekim Hafıza Kartı / s: 1xCF, 1xSD
Satın alma nedenleri
+ Çarpıcı görüntü kalitesi + Sağlam yapı + Çift bellek kartı yuvası + Kapsamlı kontroller
Kaçınılması gereken nedenler
-Sabit ekran-Pahalı-Aynasız standartlara göre hantal-Oldukça yavaş kare hızı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI1.699,95 £ EBay'de görüntüleDüşük Stok 2.413,80 £ Amazon'da İncele2.787 £ John Lewis & Partners'ta görüntüleyin