Close
  • Ana
  • /
  • Oto
  • /
  • En iyi araba bisiklet taşıyıcısı 2020: arabanız için tavan, çekme çubuğu ve arkaya monte bisiklet taşıyıcıları

En iyi araba bisiklet taşıyıcısı 2020: arabanız için tavan, çekme çubuğu ve arkaya monte bisiklet taşıyıcıları

Bisikletinizi tatile çıkarmayı veya bir bisiklet etkinliğinin başlangıcına gitmeyi mi planlıyorsunuz? Arabanız için bir bisiklet rafı, iki tekerlekli gururunuzu ve keyfinizi, arabanızın bagajına sıkıştırmanıza veya iç mekana zarar verme riskine girmeden güvenli ve emniyetli bir şekilde taşımanıza olanak tanır.

Araba bisikleti rafları tipik olarak üç konumdan birine monte edilebilir: tavana, arka bölmeye veya bir çeki topuzuna. Her birinin avantajları ve dezavantajları vardır ve aracınız için en iyi bisiklet rafını bulmak için avantaj ve dezavantajları gözden geçireceğiz.

Bununla birlikte, bizim seçimimizi arıyorsanız, o zaman Thule ProRide Tavan Arabası Bisiklet Rafı onay damgamızı alır: kullanımı kolay, güvenli ve iyi değer.

Sizin için en iyi bisiklet taşıyıcısı nasıl alınır

Bir araba bisikleti rafı satın alırken, karar vermeniz gereken ilk şey, onu arabanızın neresine monte etmek istediğinizdir. Daha önce de belirttiğimiz gibi, üç seçeneğiniz var ve doğru olanı seçmek bütçenize, kaç tane bisiklet taşımak istediğinize, bu bisikletlerin ağırlığına, boyunuzun ne kadar olduğuna ve sahip olduğunuz arabanın türüne bağlıdır.


Tavana ve ambar ağzına monteli raflar, bir çeki topuzu gerektiren çekmeye monteli raflardan daha yaygındır. Arabanızda halihazırda bir tane yer almıyorsa, bunun için garaja gitmeniz gerekecek - bir raf satın almayı düşünmeden cüzdanınızın hasarını önemli ölçüde artıracaksınız.

Ambar üzerine monte edilmiş bisiklet rafları


Bir dizi kayış ve mandal aracılığıyla arabanızın bagajına uyan ambar monteli raflar, normalde en ucuz seçenektir ve genellikle herhangi bir ek donanım gerektirmez, ancak raf varsa ayrı bir plaka ve aydınlatma panosuna ihtiyacınız olabilir. arabanızda özellikle aşağıda oturur.

Olumlular mı? Çok yükseğe kaldırılmaları gerekmediğinden ağır bisikletleri yüklemek kolaydır ve raf büyük ölçüde arabanın arkasına ve rüzgârın dışına gizlendiğinden, bölmeye monte bir rafın yakıt tüketimi üzerinde bir tavan rafına göre daha az etkisi vardır.


Kapak tarafında, rafın önyükleme tasarımınızla uyumlu olduğundan ve amaca monteli rafların çoğu maksimum iki veya üç bisikletle sınırlı olduğundan emin olmanız gerekir. Ayrıca, bagaja erişim genellikle kısıtlanırken, arabanızın boyasına zarar vermemeye dikkat etmeniz gerekecektir.

Her şey düşünüldüğünde, Saris Bones Ex 3-Bike, ambar monteli raflar için bizim seçimimizdir.

Tavana monte bisiklet taşıyıcıları

Tavan rafları, bisiklet (ler) inizi pahalı boyalardan uzak tutmak ve bagaja sınırsız erişim sağlamak için mükemmeldir. Normalde bir seferde dört bisiklet taşıyabilirsiniz (raf tasarımına bağlı olarak) ve tavan çubukları, elbette portbagajlar da dahil olmak üzere bir dizi başka şeyi taşımak için de kullanılabilir.


Bununla birlikte, bu tavan çubukları başlamadan önce yaklaşık 100 £ 'a mal olacak ve özellikle daha uzun araçlarda bisikletleri bir tavan rafına yüklemek zor olabilir. Kısaysanız ve / veya bisikletleriniz özellikle ağırsa bu daha da artar. Tavan rafları aynı zamanda en az aerodinamik seçenektir (motorunuzun yakıt ekonomisini azaltır) - oh, ve yüksekliği sınırlı otopark girişlerine dikkat edin!

Bir portbagaj sizin için en iyi seçenek gibi görünüyorsa, Thule ProRide'ı öneririz, ancak SeaSucker Talon, tavan barları gerektirmeyen yenilikçi (pahalı olsa da) bir alternatif olarak hemen hemen ikinci sırada geliyor.

Çeki tipi bisiklet taşıyıcıları

Son olarak, çekilebilir raflara bir göz atalım. Burada, bisikletinizi tekerleklerinden destekleyen bir platform rafı ve bisikleti üst borusundan taşıyan bir askı rafı seçeneğiniz vardır. Her iki durumda da, çekilebilir rafların yüklenmesi çok kolaydır, yakıt tüketimi üzerinde en düşük etkiye sahiptir ve arabanızın boyasına veya gövdesine zarar vermemelidir, çünkü tüm ağırlık çeki topuzu tarafından desteklenir.

Özellikle çeki topuzunun kurulumunu hesaba kattığınızda en büyük dezavantaj maliyettir. Ayrıca bir plaka ve aydınlatma panosuna ihtiyacınız olacak ve bazı modeller bagaja erişimi kısıtlıyor. Thule VeloCompact 2, bizim favori çekilebilir bisiklet taşıyıcımızdır.

Satın alınabilecek en iyi araba bisikleti rafları

En İyi Araba Bisiklet Rafı: Thule ProRide Tavan Bisiklet Rafı

1. Thule ProRide Tavan Bisiklet Rafı

Bankayı bozmayacak mükemmel tavan rafı

Satın alma nedenleri
+ Uygun fiyatlı tavana monte raf + Görünürlüğü veya bagaja erişimi kısıtlamaz + Kullanımı kolay (ve kilitlenebilir)
Kaçınılması gereken nedenler
-Sadece bir bisiklet taşır-Karbon çerçeve koruyucusu dahil değildir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 97,76 Amazon'da Görüntüleyin99,99 Halfords'ta görüntüleZincir Reaksiyon Döngüleri İngiltere'de 132,99 £ İncele

Thule, bisiklet rafları dünyasının önde gelen isimlerinden biridir ve ProRide, bankayı sarsmayacak çok iyi bir tavana monte seçenektir.

Bisikletinizi yerleştirebileceğiniz bir çerçeve tutucusu ve tekerlek tepsileri ile kullanımı kolaydır, ancak tüm tavana monte sistemler gibi, ağır bir bisikleti uzun bir arabanın üzerine kaldırmaya çalışıyorsanız hayat zorlaşır. Bunun yanı sıra, ProRide, makinenizi merkezi kelepçe ve tekerlek cırcırları aracılığıyla güvenli bir şekilde yerinde tutmada iyi bir iş çıkarır. ProRide ayrıca otoyol hizmetlerinde gönül rahatlığı sağlayan bir kilit içerir, ancak karbon çerçeve koruyucusu ekstra bir özelliktir.

Raf, 20 kg'lık bir yük kapasitesine sahiptir ve çoğu bisikletle uyumludur; Thule, süper kalın lastikler için kalın bir bisiklet adaptörü bile sunar. ProRide yalnızca tek bir bisiklet taşıyabilir, ancak bu fiyatı düşürmeye yardımcı olur, ayrıca gerekirse tavan barlarınıza birden fazla bisiklet monte edebilirsiniz.

Tabii ki, bu tavan çubukları kurulum için gereklidir ve ProRide yakıt tüketiminiz için harikalar yaratmayacaktır (uzun yolculuklar planlıyorsanız dikkate almanız gereken bir şey), ancak güvenli, emniyetli ve uygun fiyatlı bir bisiklet rafı olarak bu bizim demet seçin.

En İyi Araba Bisikleti: Saris Bones Ex 3-Bike

2. Saris Bones Ex 3-Bike

Üst düzey ambar montajlı raf

Satın alma nedenleri
+ Çoğu otomobille uyumlu + Denenmiş ve test edilmiş tasarım
Kaçınılması gereken nedenler
- Arka cam görünürlüğünü kısıtlayabilir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 169.99 Amazon'da görüntüleyin

Saris Bones, 1996'da piyasaya sürülen bisiklet askısı çevrelerinde mutlak bir klasiktir (bu bir şey mi?). Orijinali o zamandan beri birkaç kez güncellendi ve Bones Ex 3-Bike, Amerikan firmasının en son tasarımı. .

Bones Ex standart tasarımı alır ve araç uyumluluğunu yüzde 20 artırır. Saris'e göre, bazı otomobillerde bulunan plastik spoiler ile etkileşimi önleyen güncellenmiş bir tasarıma sahip Bones Ex, önde gelen araçların yüzde 89'una monte edilebiliyor.

Aksi takdirde, raf, üç bisikleti barındırabilir ve kaya gibi sağlam bir çerçeve, lastik ayaklar ve denenmiş ve test edilmiş bir cırcır tasarımı dahil olmak üzere Bones'u bu kadar popüler yapan birçok özelliği içerir.

Bones Ex 3-Bike'ın artan uyumluluğu fiyatı yükseltti, ancak standart Bones hala mevcut (2-Bisiklet ve 3-Bisiklet varyasyonlarında).

En İyi Araba Bisiklet Rafı: Thule VeloCompact 2

3. Thule VeloCompact 2

İhtiyacınız olan her şeyi yapan orta sınıf, çekilebilir raf

Satın alma nedenleri
+ Kullanımı kolay + Kilitlenebilir + Eğilebilir tasarım, önyüklemeye erişim sağlar
Kaçınılması gereken nedenler
-Sadece iki bisiklet kapasitesine sahiptir-BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 326'da bir çeki topuzu gerekir Amazon 65 Amazon müşteri incelemelerini görüntüleyin

Çekme tertibatlı bisiklet rafları, kullanım kolaylığı (cırcır kayışlarıyla uğraşmak veya bisikletinizi tavana sallamak yok) ve gelişmiş yakıt ekonomisi dahil olmak üzere tavana veya amaca monte alternatiflere göre bir dizi avantaja sahiptir. Ancak, özellikle bir çeki topuzunun takılması gerekiyorsa, pahalı oldukları gerçeğinden kaçış yoktur.

Thule’nin VeloCompact 2'si, ihtiyacınız olan her şeyi yapan orta düzey bir seçenektir. Bu özel model iki bisiklet kapasitesine sahiptir ve uzatılabilir tekerlek tepsileri, mikro ayarlanabilir mandallar ve çıkarılabilir sıkıştırma kolları sayesinde makinelerinizi monte etmek çok kolaydır. Daha pahalı olan VeloCompact 3, tahmin etmişsinizdir, üç bisiklet için yer vardır.

Eğimli tasarım, bagaja hala erişebileceğiniz anlamına gelir - arabayı iki tekerlekli bir maceradan önce yüklemek için idealdir - ve tamamen kilitlenebilir (bisikletleri rafa ve rafı çekme çubuğuna kilitleyebilirsiniz) rafı uzun süre gözetimsiz bırakmanızı tavsiye etmiyoruz.

Elbette, ucuz değil, ancak bisikletleriniz yedekte iken düzenli yolculuklar yapmayı planlıyorsanız, Thule VeloCompact 2 sağlam bir uzun vadeli yatırımdır.

En İyi Araba Bisiklet Rafı: SeaSucker Talon

4. Deniz Serseri Pençesi

Benzinli kafalar için yenilikçi tasarım

Satın alma nedenleri
+ Yenilikçi tasarım + Hızlı kurulum ve çıkarma + Kompakt
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN PAHALI EN İYİ FIRSATLARI 294 £ Tweeks Cycles'ta 299,95 £ Amazon'da Görüntüle 299,95 £ Amazon'da Görüntüle

Tüm arabalar bagaja monteli bir raf veya tavan çubuğunu alamazken, çeki topuzlu bir arabada bazı benzin başlıkları ölü görülmeyebilir. SeaSucker Talon burada devreye girer.

SeaSucker’ın yenilikçi tasarımı, bisikletinizi tavana veya arka cama sabitlemek için lastik vakumlu vantuzlar kullanır. Görünürde tek bir somun, cıvata veya mandal kayışı olmadan otoyolda aşağı inme fikri avuçlarınızı terletiyorsa, korkmayın - her kapta havayı çıkarmak için bir pompa ve kaya gibi sağlam bir sızdırmazlık sağlandığında bunu gösteren bir gösterge vardır. . SeaSucker, her bir bardağın çekme oranının 210 lb olduğunu, dolayısıyla hiçbir yere gitmediğini söylüyor.

Talon, SeaSucker’ın tek bisikletli tasarımıdır ve kurulumu çok hızlıdır. Ayrıca kullanılmadığında çok az yer kaplar. SeaSucker ayrıca Mini Bomber (iki bisiklet için) ve Bombacı (üç bisiklet için) sağlar.

En İyi Araba Bisiklet Rafı: B’Twin 320 Arka Araba Bisiklet Rafı

5. B’Twin 320 Arka Araba Bisiklet Rafı

Üç bisiklete kadar ucuz ve neşeli arka raf

Satın alma nedenleri
+ Uygun Fiyatlı + Üç adede kadar bisiklet taşır
Kaçınılması gereken nedenler
-Bazı bisikletler için adaptör gerekir-Sınırlı dolgu BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'a bakın

B’Twin 320, spor mega perakendecisi Decathlon'un şirket içi markasıdır ve üç adede kadar bisiklet taşıyabilen uygun fiyatlı bir arka raftır.

Yükseltilmiş tasarım, rafın plakanızı ve arka lambaları görünür halde bırakmasını sağlar. Ayrıca kullanılmadığında katlanarak garajda veya kulübede saklanmaya hazır hale gelir.

Rafın arabanızın hasar görmesini önlemeye yardımcı olacak küçük bir lastik koruması olsa da, fazladan dolgu yanlış gitmez (boru gecikmesi bisikletinizin işini yapacaktır) ve ayrıca satın almanız gerekirB’Twin’in çerçeve adaptörübazı kadın veya çocuk bisikletleri için.

Bunu beğendin mi?

Thule 598001 Tavan Bisiklet Taşıyıcı ... Thule 598 Tavan Bisiklet Taşıyıcı ProRide Amazon £ 97.76 İnceleTüm fiyatları görün