Close
 • Ana
 • /
 • Oto
 • /
 • En iyi araba koltuğu 2020: Bu bebek ve yükseltici koltuklarla bebeğinizi veya yürümeye başlayan çocuğunuzu güvende tutun

En iyi araba koltuğu 2020: Bu bebek ve yükseltici koltuklarla bebeğinizi veya yürümeye başlayan çocuğunuzu güvende tutun

Bebeğinizi hastaneden eve getirmek hayatınızın en keyifli deneyimlerinden biri olabilir, ancak aynı zamanda en sinir bozucudur, bu nedenle kesinlikle doğru araba koltuğuna sahip olup olmadığınızı düşünmek istemezsiniz.


En iyi araba koltuğunu seçmek zor olabilir, ister bebek koltuğu ister yükseltici koltuk arıyor olun, gezinmek için sayısız tasarım ve kafa karıştırıcı yaş sınıflandırması var.

 • Şunlardan birini almalısınen iyi çizgi kameraları
 • Bunlaren iyi oturmuş navs
 • Kontrol eten iyi araç telefonu sahipleri
 • En iyi bebek taşıyıcı: küçüğünüzle seyahat etmek için esnek seçenekler

En çok oy alan araba koltuklarının bir listesini topladık ve ayrıca bilmeniz gereken bazı önemli güvenlik bilgilerini de ekledik.

En iyi araba koltuğu nasıl alınır

Herhangi bir koltuğa bakmadan önce en iyisihukuk anlayışı. Birleşik Krallık'ta tüm çocukların doğumdan 12 yaşına kadar veya 135 cm boyuna (hangisi önce gelirse) kadar bir araba koltuğuna ihtiyacı vardır. Elbette, araba koltuğunuzun AB güvenlik standartlarını karşılaması gerekir (etikette E simgesiyle gösterilir) ve çocuğunuzun araba koltuğunun yaşına ve boyutuna göre doğru kategori olduğundan emin olmanız çok önemlidir.

Bir araba koltuğunun yeni doğan veya yürümeye başlayan çocuk için uygun olup olmadığını size söyleyen birçok kategori veya 'Grup' vardır. Örneğin, Grup 0+: 0-13 kg doğumdan yaklaşık 12 aya kadar uygundur, Grup 0 + / 1: 0-18 kg ise doğumdan yaklaşık 4 yıla kadar sürer. Yani, çocuğunuz için belirli bir kiloda veya yaşta hangi grupların uygun olduğunu belirledikten sonra, uzun ömürlülük hakkında bir karar vermiş olursunuz - altı ay kadar kısa bir süre tutabileceğiniz birini seçmek veya bir uzun süreli koltuk, daha pahalı olabilir, ancak genel olarak paradan tasarruf etmenizi sağlayabilir.


Dikkate alınması gereken birincil şey çocuğunuzun kilosu veya boyu olsa da, özellikle yeni anneler ağırlığı veya araba koltuğunu araştırmak isteyebilir. Grup 0+ koltuklarının çoğu yaklaşık 3,5 kg ağırlığındadır ve bir seyahat sistemine klipslenebilir (avantajlarla birlikte bebek arabası), böylece uyuyan bir bebeği hareket ettirmek ve sırtınızı dışarı çıkarmak kolaydır. Bununla birlikte, Grup 0 + / 1 oto güvenlik koltukları daha ağır olma eğilimindedir ve taşınması çok daha büyük olabilir - bu, yaşam tarzınıza bağlı olarak endişe verici olabilir veya olmayabilir.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta da, bir araba koltuğunu arabanıza güvenli bir şekilde takmayı seçtiğiniz sistemdir - ve bu, motorunuzda biraz köklenme gerektirir.


Isofix (Uluslararası Standartlar Organizasyonu FIX) sistemleri, araba koltuğunun tabanının arabanızdaki iki küçük metal çubuğa veya sabitleme noktasına asılmasıyla çalışır ve koltukları hızlı ve kolay bir şekilde takıp çıkarmanızı sağlar. Alternatif olarak, bir araba koltuğunu yerinde tutmak için arabanızın emniyet kemerini kullanan geleneksel sistemler vardır.

Hangi sistemi seçerseniz seçin, koltuğun doğru takıldığından emin olmak önemlidir ve bir mağazadan araba koltuğunuzu satın almak işinize yarayabilir çünkü bazı mağazalarda bunlara uyacak uzmanlar vardır.


 • Aktif ebeveynler için bunlaren iyi yürüyüş alanı taşıyıcıları

En iyi araba koltuğu: Cybex Sirona S i-Size Oto Koltuğu

1. Cybex Sirona S i-Size Oto Koltuğu

Çocuğunuzla birlikte büyüyecek mükemmel bir döner araba koltuğu

Teknik Özellikler
Yaş aralığı: 105 cm'ye kadar doğum, yakl. 4 yıl Grup: 0 + / 1 Ağırlık: 15kg (33lb) Yön: Döner Bağlantı: Isofix
Satın alma nedenleri
+ Harika görünüyor + Kolay, tek elle döndürme + Çocuk için rahat + Çok sayıda koruma
Kaçınılması gereken nedenler
-Ağır BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u Kontrol Edin

Cybex'in Sirona S i-Size araba koltuğu, 105 cm'ye (veya yaklaşık 4 yaşına kadar) kadar olan çocuklar için ciddi derecede konforlu arkaya dönük yolculuk sunar. Uzun boylu çocukların bile rahatça oturmaları için bolca bacak boşluğuna sahip oldukları anlamına gelen akıllı bir tasarıma sahiptir ve bol miktarda yumuşak bellek-köpük tarzı dolgu ile birleştirilerek inceleme dönemimiz boyunca pek çok övgü sağlar.

Sirona S, arkaya bakan ve biniş konumu arasında geçiş yapmayı kolaylaştıran basit bir 360 derece döndürme mekanizmasına sahiptir. Koltuk aynı zamanda arkaya bakarken beş, öne bakarken 3 uzanma pozisyonu sunar. Bunların hepsi tek elle çalıştırılabilir, bu da inanılmaz derecede yararlı olabilir.

Çocuğunuzun güvenliği için koltukta, yan çarpma kuvvetini yaklaşık yüzde 25 azaltan Entegre Doğrusal Yandan Darbe Koruma Sistemi ve çocuk 16 aylık olana kadar öne doğru kullanımı yasaklayan Sürüş Yönü Kontrolü bulunur. yaş.


 • Sensor Safe incelemesine sahip tam Cybex Sirona S I-Size araba koltuğu

En iyi araba koltuğu: Maxi-Cosi Pebble Plus i-Size

2. Maxi-Cosi Pebble Plus i-Size

Kolay hareket için Grup 0+ araba koltuğu

Teknik Özellikler
Yaş aralığı: 13kg / 29lb veya yaklaşık 12-15 aya kadar doğum Grup: 0+ Ağırlık: 4,5kg (9,9lb) Yön: Geriye Doğru Montaj: i-Size düzenlenmiş Isofix uyumlu
Satın alma nedenleri
+ Çok sayıda bebek arabasıyla uyumlu + Ekstra güvenlik özellikleriyle uyumlu Isofix
Kaçınılması gereken nedenler
-Taban ve adaptörler ek ücrete tabidir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'a bakın

Maxi-Cosi Pebble Plus i-Size bebek araba koltuğu, 4,5 kg ağırlığıyla hareket halindeki yeni anneler için mükemmel bir Grup 0+ koltuktur. Doğumdan 12 aya kadar (veya 13kg / 29lbs'ye kadar) uygun olan i-Size araba koltuğu, esnek bir seyahat sistemi oluşturmak için bir bebek arabasına kolayca takılabilir, yani uyuyan bebeğinizi arabadan bebek arabasına taşıyabilir veya tamamını taşıyabilirsiniz. onları uyandırmadan evin içine bebek koltuğu… ya da fikir bu.

Popüler araba koltuğu Isofix uyumludur ve 2wayFix tabanı (ayrı satılır) ile kullanılabilir. Tüm yeni doğan koltuklar gibi, bu koltuk arkaya bakacak şekilde tasarlanmıştır, ancak aynı zamanda beklenmedik ancak korkunç bir yandan çarpma olayında ekstra konfor ve ekstra destek sağlamak için üst yan kanatlarda yüksek teknolojili darbe emici yan koruma sistemine sahiptir. çarpışma. Ayrıca, tüm ebeveynlerin bildiği gibi, özel bir uyum için rahat bir bebek kucaklaması ve çıkarılabilir bir makinede yıkanabilir kılıf da vardır.

Hayatı kolaylaştırmak için, koşum takımı ve koltuk başlığı çocuğunuzun boyuna uyacak şekilde aynı anda ayarlanabilir ve tek çekmeli, üç noktalı emniyet kemeri ayarı ve bebek arabanızdan kolayca çıkarmanız için bir Bugaboo, Quinny olabilecek bir hafıza düğmesi vardır. , Maxi Cosi, iCandy ve Uppababy ayrı satılan adaptörler sayesinde. Koltuğun kendisi çok pahalı değildir, ancak bir Isofix tabanı ve ihtiyacınız olabilecek herhangi bir adaptörün bunu daha pahalı hale getireceğini unutmamak gerekir.

En iyi araba koltuğu: Bugaboo Turtle Air by Nuna

(Resim kredisi: Bugaboo)

3. Bugaboo Turtle Air, Nuna

Bugaboo'nun bu süper hafif araba koltuğunu seviyoruz

Teknik Özellikler
Yaş aralığı: 85cm / 13kg'a kadar doğum Grup: Grup 0+ Ağırlık: 3kg Yön: Geriye Doğru Montaj: Isofix uyumlu
Satın alma nedenleri
+ Güvenli ve şık + Hafif + Premium, yıkanabilir tekstiller + Bugaboo bebek arabası serisi ile kullanılabilir BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Yeni Bugaboo Turtle Air by Nuna, yalnızca 3 kg ağırlığında, ancak güvenlik, konfor ve rahatlık özellikleriyle dolu ultra hafif bir çocuk araba koltuğu. Yeni doğanlar için tasarlanan Turtle Air, ürünle birlikte verilen adaptörler kullanılarak ve hiç kimseyi uyandırmadan kaldırılabilen ve Bugaboo bebek arabasının tüm modellerine yerleştirilebilen bir araba koltuğu.

Geliştirilmiş güvenlik özellikleri arasında yeni geliştirilmiş bir Isofix kanat tabanı ve çocuğunuzun güvende kalması için yandan darbeli koruma kanatları bulunur. Rahatlık, bebeğinizin sıcaklığını düzenlemeye yardımcı olan yıkanabilir Merinos yünü ekli birinci sınıf köpük yastığın kullanımından gelir. Bugaboo’nun Signature kanopisi ve erteleme gölgesi, ebeveynlerin Turtle Air'i bir araba koltuğundan gölgeli bir kozaya dönüştürebilmeleri için gündüz uyuklamaları için herhangi bir rahatsızlık verebileceği anlamına geliyor.

En iyi araba koltuğu:

(Resim kredisi: Ickle Bubba)

4. Ickle Bubba Astral Oto Koltuğu

Güvenilir bir markadan uygun fiyatlı ancak şık bir araba koltuğu

Teknik Özellikler
Yaş aralığı: Doğumdan 13 kg'a Grup: Grup 0+ Ağırlık: 2,8 kg Yön: Arkaya bakan Bağlantı: Standart emniyet kemeri
Satın alma nedenleri
+ Uygun fiyatlı + İyi görünüyor + Hafif
Kaçınılması gereken nedenler
-Güneşlik yok Bugünün en iyisi Model fırsatları yok 59 £ 'a Ickle Bubba'dan satın alın Fiyat bilgisi yok Ickle Bubba'dan 59 £' a satın alın En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

İngiliz markası Ickle Bubba'nın hafif ve taşıması kolay olan bu zahmetsiz ürünü, standart bir emniyet kemeri kullanılarak takılabilmesi için, araçlar arasında geçiş yapmanızı çok kolaylaştıracak şekilde ustalıkla tasarlanmıştır.

Çıkarılabilir kumaş kılıflarla birlikte gelir ve bu kadar uygun fiyatlı olmasına rağmen test edilmiş ve ECE R44 04 İngiliz ve Avrupa güvenlik standartlarına göre onaylanmıştır. Araba koltuğunun darbe emici bir kabuğu ve doğumdan bir yıla kadar arkaya dönük pozisyonda bebeklerin güvenli bir şekilde seyahat etmelerini sağlamak için 5 noktalı bir emniyet kemeri vardır. Ve rahat bir kafa kucaklayıcı sayesinde, küçüğünüzün başı ve boynu büyüdükçe desteklenecektir.

En iyi araba koltuğu: Maxi-Cosi Coral

(Resim kredisi: Maxi-Cosi)

5. Maxi-Cosi Mercan

Bu yenilikçi araba koltuğu, çıkarılabilir bir iç taşıyıcıya sahiptir

Teknik Özellikler
Yaş aralığı: 13 kg / 29 lb'ye kadar doğum Grup: Grup 0+ Ağırlık: 5,4 kg Yön: Arkaya bakan Montaj: Isofix uyumlu
Satın alma nedenleri
+ Yenilikçi modüler tasarım + Kullanımı çok kolay + Renk aralığı + Geniş güneşlik BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Bu, şüphesiz bu listedeki en yenilikçi araba koltuğu. Coral, iki parçalı modüler bir sistem, üstün güvenlik için bir 'dış' araba koltuğu kabuğu, geri çekilebilir kayışlara sahip ultra hafif, çıkarılabilir 'iç' bir taşıyıcıyla birleştirilmiş ve i-Size (R129) uyumludur. Bu, ebeveynlere tüm koltuğu veya sadece hafif iç taşıyıcıyı değerli yükleriyle kaldırma seçeneği sunar.

Hareket halindeki yeni ebeveynler ve yakın zamanda doğum yapmış veya sezaryen geçirmiş anneler için mükemmel olan ultra hafif ağırlık, bebeğin arabaya ve arabadan kolayca taşınmasını sağlar.

Ayrıca, yenidoğan konforu için tasarlanmış bir Baby-hugg dolgusu ve nihai kullanım kolaylığı için tek çekmeli sıkma sistemine sahip 3 noktalı bir askı içerir.

En iyi araba koltuğu: Blue Moon

6. Cybex Pallas m-fix'i Blue Moon'da

Dayanıklılık için yapılmış renkli koltuk

Teknik Özellikler
Yaş aralığı: 9 ay - 12 yaş (9-36 kg) Grup: 1/2/3 Ağırlık: 9,3 kg (20,5 lb) Yön: İleri Bağlantı: Isofix
Satın alma nedenleri
+ 9 aydan 12 yaşına kadar çocuklar için + Güvenlik özellikleri yükleri
Kaçınılması gereken nedenler
-İfade rengi herkes için değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'a bakın

Cybex Pallas m-fix araba koltuğu, kullandıkları yeni doğmuş bir araba koltuğunu seyahat sistemiyle değiştirmesi gereken, ancak uzun süre kalacak bir şey isteyen ebeveynler için harika bir seçenektir. Bunun nedeni, koltuğun 1/2/3 grubu olması, yani 9 aydan 12 yaşına (veya 9-36 kg) kadar olan çocuklar için uygun olduğu anlamına gelir.

Araba koltuğu canlı renk şemasıyla eğlenceli görünürken, L.S.P. sırasında çocuğunuzun başının öne düşmesini önleyen uzanmış bir koltuk başlığı da dahil olmak üzere tonlarca güvenlik özelliğine sahiptir. Yandan darbeli bir çarpışmanın gücünü absorbe ederek yaralanma riskini azaltan sistem. Hepsinden iyisi, bu özellikler bebeğinizin daha rahat olmasını da sağlar. Koltuk bir Isofix sistemi kullanıyor ve bu da onu eski otomobiller için potansiyel olarak uygunsuz hale getiriyor.

En iyi araba koltuğu: Cybex Solution Z-Fix in Autumn Gold

7. Cybex Solution Z-Fix Sonbahar Altını

Isofix çocuk koltuğu 12 pozisyona sahiptir

Teknik Özellikler
Yaş aralığı: 3 ila 12 yaş Grup: 2/3 Ağırlık: 7,6 kg (16,7 lb) Yön: İleri Bağlantı: Isofix
Satın alma nedenleri
+ Koltuk, çocuklara adaptif bebeklerden daha fazla özgürlük sunar + Sıcak günler için havalandırma sistemi
Kaçınılması gereken nedenler
-Yaklaşık 3 yıldan beri BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Sonbahar Altını'ndaki Cybex Solution Z-Fix araba koltuğu 3-12 yaş arası (15-36kg) veya Grup 2/3 içindir. Uyarlanabilir bebek koltuklarının aksine, biraz daha büyük çocukların ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır ve çok sayıda güvenlik özelliği sunarken biraz daha az kısıtlayıcıdır. Enerji emici kabuk (L.S.P. Sistemi) ile birlikte, yandan darbeli bir çarpışmadan kaynaklanan kuvvetler yaklaşık% 25 oranında azaltılır ve Cybex Güvenlik Pedleri sayesinde çocuğun kafası aktif olarak güvenli bir konuma yönlendirilir. Yükseltici koltuk, kolay kurulum ve ekstra denge ve güvenlik için Isofix uyumludur, ancak gerekli ataşmanlara sahip olmayan eski araçlarda da kullanılabilir.

Yükseltici koltuğun, çocuğun uyurken kafasının öne devrilmesini önleyen üç konumlu bir yatar koltuk başlığı bulunurken, koltuğun kendisi 12 pozisyonda kullanılabilir, çünkü baş ve omuz koruyucuları otomatik genişlik ayarı ile yüksekliği ayarlanabilir. çocuğun bireysel alan gereksinimleri. Yaz ayları ve tatiller için iyi bir araba koltuğu satın alanlar için, araba koltuğunda çocuğunuz için sıcak günlerde bile rahat bir koltuk sıcaklığı sağlayan entegre bir havalandırma sistemi bulunur.

En iyi araba koltuğu: BeSafe iZi Go

8. BeSafe iZi Go

Yeni doğanlar için hafif, ergonomik koltuk +

Teknik Özellikler
Yaş aralığı: Doğumdan 12-15 aya kadar Grup: 0+ Ağırlık: 3,7 kg (8,1 lb) Yön: Geriye Doğru Montaj: Emniyet kemeri veya Isofix tabanı
Satın alma nedenleri
+ 3,7 kg ağırlığında ve ergonomik tasarımlı + Esneklik için modüler bir sistemin parçası
Kaçınılması gereken nedenler
-Modüler bir sistem satın almak, BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Bir taahhüttür Amazon'a bakın

BeSafe iZi Go Modüler i-Size, 12-15 aylık veya 75 cm boyunda bebekler için bir Grup 0+ bebek koltuğu. Taşıması kolay olacak şekilde tasarlanmıştır; yaşam tarzınız bir arabada A noktasından B noktasına bir bebek almayı içeriyorsa bu bir nimettir. Kalçada rahat ve 3,7 kg'lık hafif ergonomik tutacağıyla bebek koltuğunun taşınması çok kolaydır. Yenilikçi yumurta şekli aynı zamanda arabanın içine ve dışına kaldırmayı kolaylaştırır - bu da hafife alınamayacak bir şeydir.

Koltuk ekstra yan darbe korumasına ve benzersiz bir 'SIP +' amortisörüne sahiptir. Koltuğun her iki tarafını da araba kapısının yanına yerleştirebilirsiniz. Konfor söz konusu olduğunda, koltuk yumuşak, yastıklı, hafızalı köpük bir iç koltuk ve yan koltukların yanı sıra çocuğunuzun güvenliği ve rahatlığı için bebeğin başı baş bölgesini sıkıca doldurur doldurmaz çıkarılabilen benzersiz kafa yastığı eklentilerine sahiptir.

Arkaya bakan, geniş 5 kemerli kayış ve kullanışlı ekstra tutuşlu mavi kemer kılavuzları ile bir araba emniyet kemeri kullanırken sabitlemeyi kolaylaştırır, koltukta ayrıca iç koşum takımını yoldan uzak tutmak için mıknatıslar vardır. içine koyduğunuzda bebeğinizin altına sıkışıp kalmayın. Çıkarılabilir çift minder ekleri, koltuğun büyümesine izin verir ve hatta bir SPF50 güneşlik dahildir, bu da bir yaz bebeğiniz varsa harikadır. Araba koltuğu modüler bir sistemin parçasıdır, böylece bir sonraki koltuk için aynı tabanı kullanabilirsiniz (ayrı olarak satılır) ve hatta tabanı ekstra diz mesafesi için 4 yıla kadar uzatabilirsiniz, ancak biraz daha pahalı seçeneklerden biridir.

En iyi araba koltuğu: Britax Römer DUALFIX

9. Britax Römer DUALFIX

360 ° dönebilen araba koltuğu

Teknik Özellikler
Yaş aralığı: Doğumdan 4 yaşına kadar Grup: 0 + / 1 Ağırlık: 14,7 kg (32,4 lb) Yön: 360 ° dönüş Montaj: Dualfix
Satın alma nedenleri
+ Yenidoğandan yürümeye başlayan çocuklara kadar esneklik + Yeniden yüklemenize gerek kalmaması için fırdöndüler
Kaçınılması gereken nedenler
- Yelpazenin daha pahalı ucunda BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Britax Römer Dualfix’in USP'si 360 ° dönebilme yeteneğidir. Bu, çocuğunuz yeterince büyüdüğünde, tekrar takmadan arkadan öne bakmaya geçişin kolay olduğu anlamına gelir. Bebeğiniz 9 kg ağırlığa gelene kadar Grup 0-1 araba koltuğunu arka pozisyonda kullanabilirsiniz, ardından onları arkaya dönük tutma (bir çarpışma durumunda güvenlik avantajları vardır) veya öne doğru çevirme seçeneğiniz vardır. . Neyi seçerseniz seçin, koltuk, çocuğunuzun doğumundan yeni yürümeye başlayan çocuk olana kadar size esneklik sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Araba koltuğu, Isofix ve darbe kuvvetlerini araba koltuğuna ve bebeğinizden uzağa dağıtan tek çekişli bir ayara sahip 5 noktalı emniyet kemeri gibi beklediğiniz tüm güvenlik özelliklerini içerir. Yenidoğan eki, bebeğiniz için ekstra konfor ve destek sağlarken, yüksekliği ayarlanabilir baş dayanağı ve tek elle kolay ayarlanabilen kayış, koltuğun, emniyet kemerini çıkarmaya ve yeniden takmaya gerek kalmadan çocuğunuzla birlikte büyümesine olanak tanır.

Derin, yumuşak yastıklı tam yan kanatlar çocuğunuz için optimum yan darbe koruması sağlarken, birden fazla yaslanma pozisyonu çocuğunuz için onları rahatsız etmeden rahat bir uyku pozisyonu sağlar - şekerleme konusunda istekli olmayan bebeklerin ebeveynleri için bir nimettir.

En iyi araba koltuğu: Maxi-Cosi AxissFix

10. Maxi-Cosi AxissFix

AxissFix ile 360 ​​° dönebilen koltuk

Teknik Özellikler
Yaş aralığı: 4 ay ila 4 yıl Grup: 1 Ağırlık: 12,5 kg (27,5 lb) Yön: 360 ° dönüş Bağlantı: Isofix
Satın alma nedenleri
+ 4 aydan 4 yaşa kadar bebekler için daha uzun ömür + Süper döndürme özelliği
Kaçınılması gereken nedenler
-Arabanızın BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Maxi-Cosi AxissFix araba koltuğu Grup 1 koltuktur ve 61 cm ila 105 cm yüksekliğindeki (veya yaklaşık 4 ay ila 4 yaş arası) bebekler için uygundur. 360 ° dönebilen koltuk, AxissFix sayesinde çocuğunuzun güvenliğini kolaylaştırır. Ebeveynlerin araba koltuğu ile ön koltuğun arkası arasına eğilip sıkışmasına gerek yoktur, çünkü koltuğu size doğru çevirerek önden erişime izin verir. Şirket bunun, çocuğunuzu bağlayabileceğiniz ve koltuğu saniyeler içinde arkaya veya öne doğru döndürebileceğiniz anlamına geldiğini iddia ediyor.

Koltuk Isofix sistemini kullanır ve aynı zamanda bir üst bağa ihtiyaç duyar, bu nedenle arabanızın doğru şekilde takılabilmesi için arabanızın bir üst bağlama sabitleme noktası olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Yastıklı koltuk, bebeğinizi daha uzun süre daha güvenli arkaya dönük pozisyonda tutmak için ek bacak alanı sağlayan açılı bir tabana sahiptir ve her iki yönde dört yaslanma pozisyonuna sahiptir. Çocuğunuzun kayışını kolaylaştırmak için ayarlanabilir kayış kancaları ve tek çekmeli kayış sistemi vardır ve kayış kancaları, çocuğunuzu koltuğa yerleştirmeyi kolaylaştırmak için kayış kancalarını ortadan kaldırır.

En iyi araba koltuğu: Joie Every Stage

11. Joie Her Aşamada

Doğumdan 12 yaşına kadar bir araba koltuğu

Teknik Özellikler
Yaş aralığı: Doğumdan 12 yaşına kadar Grup: 0 + / 1/2/3 Ağırlık: 8.2kg (18lb) Yön: İleri ve Geri Montaj: Emniyet Kemeri
Satın alma nedenleri
+ Yalnızca bir koltuk satın almanız gerekir + AutoAdjust özellikleriyle büyür
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI en rahat olmayabilir Amazon'a bakın

Joie'nin Every Stage araba koltuğu, doğumdan 12 yaşına (veya 18 kg) kadar uygundur ve çocuğunuz büyüdükçe kendini ayarlar. Çok sayıda renkte gelse de, iki tonlu siyah, arabalarının çocuk odasının bir uzantısı olmasını istemeyen insanlar için çok yönlü ve 'ciddi' bir seçimdir. Koltuk teknik olarak Grup 0 + / 1/2 / 3'tür ve çocuğunuzun hayatının her aşamasında maksimum koruma ve özel bir uyum için koltuk başlığı ayarlandığında genişleyen AutoAdjust yan kanatlara sahiptir. Bu arada, 'Birlikte Büyüyün' çok yükseklikte koltuk başlığı ve kayış sistemi de aynı anda ayarlanır ve kemerin yeniden takılmasını gerektirmez.

Araba koltuğunda, Grup 2 yükseltici koltuk olarak kullanıldığında 5 noktalı koşum takımını saklayan bölmelerin yanı sıra oyuncaklar ve atıştırmalıklar için yan ağ saklama cepleri bulunur. Sonuçta, arabayı düzenli tutmaya yardımcı olan her şey bir bonus. Joie koltukta lüks lüks yastıklama bulunur ve kumaşlar ve ekler kolayca çıkarılabilir ve yıkanabilir, bu da uzun süre kullanılmak üzere tasarlanmış bir koltuk için bir zorunluluktur. Araba koltuğu mevcut en temel seçeneklerden biri olsa da, bütçesi olan ebeveynler çok fazla parayla değil, gerekli tüm güvenlik özelliklerine sahip olan tek bir araba koltuğuna yatırım yapabilirler.

En iyi araba koltuğu: Cosatto Zoomi Miss Dinomite

12. Cosatto Zoomi Bayan Dinomit

12 yaşına kadar bebekler için eğlenceli araba koltuğu

Teknik Özellikler
Yaş aralığı: 9 ay - 12 yaş Grup: 1/2/3 Ağırlık: 5,7 kg (12,5 lb) Yön: İleri Bağlantı: Emniyet Kemeri
Satın alma nedenleri
+ Eğlenceli karakter çocuklar için baştan çıkarıcı + 9 aydan 12 yaşa kadar uygun
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ ANLAŞMALARI Amazon'u kontrol edin

Cosatto’nun Zoomi & lsquo; Miss Dinomite ’karakter yükseltici koltuğu, çocuğunuzla her gezi için araba koltuğuna oturmak zorunda kalırsanız harika bir seçenektir, çünkü çok cazip ve eğlencelidir. Grup 1/2/3 araba koltuğu çocuğunuza dokuz aydan yakl. 11 yaş (9-36kg) ve standart 3 noktalı araç emniyet kemeri ile öne bakacak şekilde uyar. Aynı zamanda özel bir 5 nokta artı kaçış önleme sistemine sahiptir - küçük kurtçukları yerinde tutmak için harika - artı araç içi güvenlik için yan darbe koruması.

Rahat yastıklı koltuk, çocuğunuzla birlikte büyümek için ayarlanabilir bir baş dayanağına sahiptir ve yıllarca kullanılmak üzere tasarlanmış bir araba koltuğu için önemli olan çıkarılabilir yıkanabilir yastıklı astar ve örtülerle temizlenmesi kolaydır. Araba koltuğu, çoğundan daha uzun ve inanılmaz değerde olan 4 yıllık bir garantiyle birlikte gelir. Tek dezavantajı, küçük çocuğunuzun sonsuza kadar pembe bir dinozorun üzerinde oturmak isteyip istemeyeceği olabilir, çünkü dört yaşında havalı ve eğlenceli olan şey 11 yaşında olmayabilir!

En iyi araba koltuğu: Büyülü Tekboynuzlu Cosatto Skippa

13. Cosatto Skippa, Sihirli Tekboynuzlarla

Büyülü bir Grup 2-3 araba koltuğu

Teknik Özellikler
Yaş aralığı: 4 ila 12 yaş Grup: 2-3 Ağırlık: 7,4 kg (16,3 lb) Yön: İleri Montaj: Isofix
Satın alma nedenleri
+ 4-12 yaşındakiler için eğlenceli araba koltuğu + Isofix ve emniyet kemeri uyumlu
Kaçınılması gereken nedenler
-Bu kadar uzun süredir tek boynuzlu atları sevecekler BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'a göz atın

Cosatto'nun Skippa Fix Group 2-3 Yükseltici Koltuğu, dört ila yaklaşık on iki yaş (veya 15-36 kg) arasındaki araba yolculuklarında çocuğunuzu güvende tutmak için tasarlanmıştır. Eski ve yeni birçok otomobil için harikadır çünkü standart 3 noktalı araç emniyet kemeri ile veya aracınızın Isofix noktaları aracılığıyla daha fazla gönül rahatlığı için sabitlenebilir.

Ama belki de çocuğunuza en çok hitap edecek ve tek boynuzlu at deseni sayesinde her yolculuğu büyülü kılacak olan koltuk görünümüdür… peki, ancak hayal edebilirsiniz. Skippa araba koltuğu, çocuğunuzu uzun yolculuklarda rahat ettirmek için lüks yastıklı bir koltuğa ve içecekleri elinizin altında tutmak ve umarız döşemenizden uzak tutmak için kullanışlı bir içecek tutucusuna sahiptir. Aynı zamanda temiz bir mum boya ve oyuncak tutacağı yapar.

Tabii ki, olağan güvenlik özellikleri de var. Derin yan darbe koruması, her yolculukta gelişmiş güvenlik ve güvenlik sunar. Ve iki koltuk yatırma pozisyonunun yanı sıra rahatlık için kolçaklar vardır. Dört yıl garantilidir ve çıkarılabilir ve makinede yıkanabilir bir koltuk kılıfına sahiptir; yürümeye başlayan bir bebeğiniz varsa, paraya değer olduğunu bilirsiniz.

En iyi araba koltuğu: Mothercare Palma yüksek arkalıklı yükseltici koltuk

14. Mothercare Palma yüksek arkalıklı yükseltici koltuk

Yeni yürümeye başlayan çocukların araları için uygun fiyatlı seçenek

Teknik Özellikler
Yaş aralığı: 4-12 yaş Grup: 2-3 Ağırlık: 12,2 kg (26,8 lb) Yön: İleri Bağlantı: Isofix
Satın alma nedenleri
+ Isofix uyumlu + Basit, sade ve değerli bir seçenek
Kaçınılması gereken nedenler
-Sadece sünger temizliği! BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u Kontrol Edin

Mothercare Palma yüksek arkalıklı yükseltici koltuk, büyük çocukları araba yolculuklarında güvende tutmak için tasarlanmıştır. 4 yıldan, yaklaşık 12 yılda (veya daha doğrusu 15kg / 33lbs ila 36kg / 79lbs) artık koltuk gerektirmeyene kadar uygun olan yükseltici koltuğun ayarlanabilir bir koltuk başlığı ve yandan darbe koruması vardır. Ayrıca, iki yıllık garanti ve çıkarılabilir, elde yıkanabilir kılıfla birlikte gelir, ancak ana gövdesi yalnızca süngerle temizlenebilir.

Elbette. Renkli desenlerle süslenmiş veya karakterlere benzeyen araba koltuklarıyla karşılaştırdığınızda en göze çarpan seçenek değil, ancak güzel bir araba için ayrı bir araba koltuğunun peşindeyseniz ya da sadece bugüne kadar pek olası olmayan bir çözümün peşindeyseniz ve Peppa Pig'den traktörlerde oturmanın keyfine kadar pek çok heves gibi çocuğunuzun gözünden kaçmak, bu seçenek sizin için olabilir.

Bunu beğendin mi?

 • En iyi çocuk scooterları
 • En iyi çocuk uçağı
 • En iyi çocuk kamerası
 • smartwatch