Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • En iyi araba vakumu 2020: arabanızı kırılmadan ve tertemiz tutun

En iyi araba vakumu 2020: arabanızı kırılmadan ve tertemiz tutun

Hala arabanı süpürmekle mi uğraşıyorsun? Sonra sizi selamlıyoruz ve bu iş için en iyi araçlara sahibiz. En iyi araba elektrikli süpürgeleri, bir şampiyon gibi arabanızın içindeki tozu ve döküntüleri emer: bazıları 12V bir prize takılır, diğerleri mükemmel bir şekilde kablosuzdur, ancak her iki durumda da tozu ve kiri fevkalade bir şekilde patlatırlar.


Bir millet olarak, bir başkasının bir zamanlar güzel bir Pazar ritüeli olan bir şeyi gerçekleştirmesi için aşırı miktarda nakit vermeye istekli bir grup tembel serseri haline geldik. Taahhüt nerede? Gurur nerede? Arka koltuklardaki her bir köpeğin tüyünün çıkarıldığını bilmenin verdiği tatmin duygusu nerede? Kesinlikle.

Bunların çoğuelektrikli süpürgelerdört tekerlekli olanlar dışındaki ayarlarda kullanılabilir. Ve eğer kontrol edersenizen iyi kablosuz vakumve en iyisiDyson kablosuz elektrikli süpürgerehberler, bir dizi başka uygun aday bulacaksınız. Ancak bunlar, özellikle araba temizleme görevleri için en iyi vakumlardır. (En iyisini buldukDyson fırsatlarıayrıca, her yerde en düşük fiyatlar için aşağı kaydırın.)

En iyi araba süpürgesi nedir?

Konu en iyi araba vakumu olduğunda ismindeki ipucu: Dyson V6 Car & Boat.Otomobilinizin içini (ve daha doğrusu, teknenizin iç kısmını) temizlemek için özel olarak tasarlanmış güçlü ama manevra kabiliyeti yüksek bir el tipi elektrikli süpürge. Dyson'ın benzer ancak daha güçlü V8'i ve yeni, daha tıknaz V10, önemli ölçüde daha fazla emiş gücüne sahip olsa da, V6 Car & Boat'ın daha kompakt boyutu ve daha düşük fiyatı, onu Dyson'dan daha dar bir kazanan yapıyor.

Dyson'ı beğenmeyenler, kesinlikle harika bir Dyson V10 klonu olan Philips SpeedPro Max'i tercih edebilir, ancak aynı zamanda çok daha uygun fiyatlı ve kompakt Gtech Multi MKII'yi de seviyoruz. Bunun, özellikle pakete eklenen 25 sterlinlik araç kiti ile araç içi toz kırma için mükemmel olduğunu gördük.


Araç bakımı için en iyi vakum nasıl alınır

Bu temelde bütçeye inecek, ancak uyarılacaksınız: daha ucuz modellerden bazıları, emmeniz gereken tek şey toz olacak kadar titiz olmadığınız sürece, çok fazla kullanım için watt veya emiş gücünü toplamaz.

Bununla birlikte, gerekli olan sadece hafif bir temizlikse, bir aracın 12V çakmağına takılan bazı küçük modelleri düşünmeye değer olabilir. Bunlar daha hafif, daha küçük ve dar alanlara sıkıştırılması daha kolay olma eğilimindeyken, kablolu güç kaynağı, temizliğin beklenenden biraz daha uzun sürmesinin önemli olmadığı anlamına gelir - meyve suyunuz bitmeyecektir.


Evcil hayvanları olan çocukları ve açık hava uğraşlarını sevenler, Philips, Gtech ve Dyson (veya diğerlerinden biri) gibi güçlü bir kablosuz için kesinlikle daha fazlasını harcamalıdır.En iyi yüksek kaliteli kablosuz elektrikli süpürgeler. Evcil hayvan tüylerini kaldırmak ve garip dökülmeleri emmek için tasarlanmışlardır ve aynı zamanda evin etrafında kullanmak için de mutlu bir şekilde bir vakum görevi görürler.

Sırayla araba için en iyi elektrikli süpürgeler

En iyi araba süpürgesi: Dyson V6 Car & Boat


1. Dyson V6 Araba ve Tekne

Genel olarak en iyi araba süpürgesi ve ayrıca teknelerde bir nimet

Teknik Özellikler
Kablosuz: Evet Ağırlık: 1.57kg Pil ömrü: 20 dakika Kapasite: 0.4L Araç şarj cihazında: Evet
Satın alma nedenleri
+ Güçlü V6 motor + Araca özel harika araçlar seti + Dyson için çok uygun
Kaçınılması gereken nedenler
- Yeni Dyson'ların (ve Dyson rakiplerinin) gücünden yoksun BUGÜNÜN EN İYİ ANLAŞMALARI Amazon'u kontrol edin

V6'dan itibaren kablosuz Dyson'larla gerçekten yanlış gidemezsiniz. Bunun & lsquo; araba & rsquo; adı aslında gerçek elektrikli süpürgeyle çok büyük bir fark yaratmaz, ancak aldığınız şey araca özgü çok sayıda aksesuar, en önemlisi kullanışlı bir uzatma hortumu ve evcil hayvan tüylerini ve sertliği gidermek için motorlu bir fırça, Yerdeki pislik ve oomska için 'inatçı kir fırçası'.

Dyson V6 Araba ve Tekne aksesuar seti

Bu kullanışlı bilgi grafiğinden de görebileceğiniz gibi, Dyson bunu baştan sona düşündü

Emiş gücü açısından, V6, daha yeni V8 ve V10'un gerisinde kalıyor ancak V10'dan çok daha fazla manevra kabiliyetine sahip ve sağlanan tüm bonus güzelliklere rağmen V8'den daha ucuz. Aynı zamanda çoğu araç içi temizlik görevi için hala yeterince güçlüdür ve evinizdeki küçük dökülmeleri ve toz salgınlarını temizlemek için de mutlu bir şekilde elini çevirebilir. Oh, ve tabii ki teknen.


V6 ile ilgili tek sözümüz, çöp kutusunun tamamen boşaltılmasının o kadar kolay olmadığıdır - inatçı kir pıhtılarını çıkarmak için bir çubuk veya benzeri bir şeye ihtiyacınız olacak.

  • Ayrıca düşünün
  • V6'dan biraz daha pahalıdır ve uzatma hortumu ve inatçı kir fırçasından yoksundur ancak Dyson V8, hemen hemen aynı boyut ve şekle sahip olmasına rağmen daha güçlü ve boşaltılması daha kolaydır. Ayrıca bir bütün olarak evinizin etrafında daha iyi bir iş çıkaracaktır. Tek soru, çok yönlü veya daha ucuz bir otomobil uzmanı isteyip istemediğinizdir.
  • Ve sonra şu şey var ...

Dyson V10: hem araba hem de ev için harika

2. Dyson Cyclone V10 Mutlak

Daha büyük araçlar ve evin tamamında kullanım için en iyisi

Teknik Özellikler
Güç: 28AW-125AW Güç artışı: Evet Ağırlık: 2.68kg Aksesuarlar: Evet Pil: Lityum iyon Maksimum çalışma süresi: Güç ayarına bağlı olarak yaklaşık 20-60 dakika
Satın alma nedenleri
+ Kablolu elektrik süpürgesi gücüne sahiptir + Ancak kablosuz kullanım rahatlığı
Kaçınılması gereken nedenler
-V6 Car & Boat'tan daha sert-… Ve daha pahalı, tabii ki BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI998,95 ABD doları Ebay'de görüntüle 1.099 $ Ebay'de görüntüleAmazon'u kontrol edin

Çoğu arabaya özgü elektrikli süpürgeyle ilgili olan şey, daha ucuz olacak şekilde tasarlandıkları, pislenmeye dayanabilecekleri, ancak çoğu zaman o kadar güçlü olmadıklarıdır. Dyson'ın V10'unda durum böyle değil. Pahalıdır, ancak aynı zamanda bir arabanın içini temizlemenin en hızlı yolu.

Güncellenen V10, yalnızca önceki V8'den daha güçlü olmakla kalmıyor (motordan gelen homurtu yüzde 40 arttı), ayrıca pil ömrünü uzatmaya yardımcı olmak için üç ayrı güç moduna da sahip. Uzun vadede neredeyse eşit öneme sahip olan çöp kutusu sadece daha büyük değil, aynı zamanda boşaltılması da çok daha kolay.

En düşük iki güç ayarında inatçı evcil hayvan tüylerini kaldırma kapasitesinden daha fazlasıdır ve 30 dakikalık pil ömrünün büyük bir arabanın içini bile tamamlayacak kadar uzun olduğunu gördük.

V6 Car and Boat'un arabaya özgü tüm araçlarına sahip değil, ancak anahtar olanlara sahip - çatlak ve mini motorlu evcil hayvan kılı emici - ve bu kadar güçle, kimin umurunda ki?

V6 Car & Boat'tan çok daha hantal ve daha pahalıdır, bu nedenle özellikle arabanız için bir elektrikli süpürge arıyorsanız, belki de bu daha iyi bir seçenektir.

Philips Speed ​​Pro Max

3. Philips Speed ​​Pro Max

Bu Dyson rakibinin Turbo Fırça eki, zorlu araç içi temizlik için mükemmeldir

Teknik Özellikler
Güç: 25V Güç artışı: Evet Ağırlık: 2.73kg Aksesuarlar: Evet Pil: Lityum iyon Maksimum çalışma süresi: Güç ayarına bağlı olarak yaklaşık 21-65 dakika
Satın alma nedenleri
+ Güçlü emiş + Araba çalışması için harika aksesuarlar
Kaçınılması gereken nedenler
-V10 ile benzer fiyat -Küçük boyutlu toz haznesi BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Yine, bu öncelikle evler düşünülerek tasarlanırken, Philips'in sunduğu en yeni ve en büyük elektrikli süpürge, hatırı sayılır gücü ve bazı mükemmel ataşmanları sayesinde bir araç vakumlama cihazı olarak geçemeyecek kadar iyidir.

Uygun bir şekilde adlandırılan Turbo Brush, evcil hayvan tüylerini ve kurumuş çamuru temizlemek için bir temizleme çubuğunu döndüren kendi güçlü motorlarına sahipken, küçük bir yerleşik aralık fırçası koltukların arkasını ve diğer garip noktaları aşağı çekmek için mükemmeldir.

Çalışma süresinin çok doğru olduğunu ve daha düşük güçlü eko modunun kirin en kötüsünü çıkarmak için yeterli olduğunu iddia ettik, üst düzey turbo modunun yalnızca gerçekten inatçı bitler için gerekli olduğunu gördük.

Bazı nedenlerden dolayı, bu Dyson tipi yumuşak fırça başlığından yoksundur, ancak arabanızda telafi etmekten daha fazlasını sağlayan ataşmanlar bulunur.

Gtech Multi MK2

4. Gtech Multi Mk2

Uygun fiyatlı Dyson alternatifi

Teknik Özellikler
Güç: 22V Güç artışı: Hayır Ağırlık: 1.5kg Aksesuarlar: Evet Pil: Lityum iyon Maksimum çalışma süresi: 20 dakikaya kadar
Satın alma nedenleri
+ Bir dizi araçla birlikte gelir + Kullanışlı bir araç kiti de ekleyebilirsiniz + Gerçekten hafif, ancak genel olarak yeterince güçlü BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Küçük, hafif ve taşınması kolay Gtech'in bu modeli, performans ve fiyat açısından V6 Car & Boat'a çok benzemesi, ancak o kadar iyi, dengeli veya estetik açıdan hoş. Böylece sonunda 'Dyson'ı alabilirim o zaman' diye düşünmeye başlıyorsunuz.

20 dakikalık çalışma süresi Dyson'a benzer, ancak biraz daha az güçlü olduğu için her şey biraz daha uzun sürüyor ve bu nedenle 20 dakika bazen daha zorlu işler için yeterli olmuyor. Gtech'in temiz toz bölmesinin dolduğunda boşaltılması biraz daha kolaydır. Pilin şarj olması yarım saat daha sürüyor, ancak artı tarafta, Dyson'ın aksine çıkarılabilir. Bu, daha kolay şarj edebileceğiniz anlamına gelir ve ayrıca 70 £ 'a yedek pil satın alma seçeneği sunar.

Ek Araç Kiti (25 £) ulaşılması zor yerlere girmek için harika olan çok sayıda ataşman içerir - en önemlisi esnek aralık aracı. Ekstra kit olmasa bile, mini bir motorlu alet ve bir uzatma borusu ve köşelere ve çatlaklara girmek için esnek olmayan bir aralık aleti elde edersiniz.

Sonuç olarak, bu akıllı, iyi tasarlanmış bir araba vakumu ve Dyson'a sağlam bir alternatif.

Vax Blade 32V Pro TBPingtwitterV1P1

5. Vax Blade 32V Pro TBPingtwitterV1P1

Arabanız için bir başka harika ucuz Dyson rakibi

Teknik Özellikler
Güç: 32v Güç artışı: Evet Ağırlık: 3 kg Aksesuarlar: Evet Pil: Lityum-iyon Çalışma süresi: 45 dakika
Satın alma nedenleri
+ Manevra yapması kolay + İyi çalışma süresi + Genel olarak oldukça yetkin
Kaçınılması gereken nedenler
-Biraz rahatsız ve ağır-Daha yüksek emiş ayarlarında tutmanız gerekiyor, gerçekten BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Bu, Dyson'ı görüş alan bir başka kablosuz elektrikli süpürgedir. Öncelikle ev temizlik ekibini hedeflemesine rağmen, bunun için belki biraz güçsüzdür, ancak çok ekonomiktir ve bir araba temizleme cihazı olarak mükemmel bir şekilde iki katına çıkar.

Cordless Pro Kit, özellikle zorlu noktalara girmede iyi olan bir dizi fırça başlığı ve uzatma nozulu içerirken, ana çok yüzeyli temizleme başlığı uzatma çubuğundan çıkarılabilir ve evcil hayvan tüylerinden ve pisliklerden kurtulmak için kullanılabilir.

Süpürgenin kendisi rakiplere göre ağır iken, kavrama sapı ergonomik olarak tasarlanmamış gibi göründüğü için şüphesiz bu kullanımı biraz rahatsız edici. Daha ucuz olan ancak daha kısa çalışma süresine sahip bir 24V versiyonu da vardır. Bununla birlikte, herhangi bir nedenle, bu sadece 20 £ veya daha pahalıdır ve kullanım sırasında Boost modunu ve elektrikli fırça çubuğunu kullanarak çok zaman harcayacağınız için buna değer.

Karcher WV5

6. Karcher WV5

Pencerelerinizin de biraz sevgi görmesini sağlayın

Teknik Özellikler
Kablosuz: Evet Ağırlık: 0.6kg Pil ömrü: 35 dakika Kapasite: 0.1L Araç içi şarj cihazında: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Leke bırakmayan kaplama + 35 dakikalık şarj süresi BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI137,99 Ebay'de görüntüle 139 Ebay'de görüntüle 168 ABD doları The Good Guys'da görüntüle

Araba ve ev için bir tane olan bu Karcher pencere süpürgesi, camları temizleme şeklinizde devrim yaratacak. Sprey şişesi ve mikrofiber bezle gelen vakum, iz bırakmayan kaplamasıyla ünlüdür.

35 dakikaya kadar şarj sunan, hem arabanın içinde hem de evin içinde ilerlemek için bolca zamanınız var. Süper hafiftir ve döküntüleri emmek için kullanabilirsiniz, eğer eviniz sakar bir ev ise harikadır.

Black & Decker PD1820LGB

7. Black & Decker PD1820LGB

Elektrikli el aletleri uzmanından sağlam, uygun fiyatlı araç bakım ünitesi

Teknik Özellikler
Güç: 18v / 22AW Güç artışı: Hayır Ağırlık: 1,5kg Aksesuarlar: Evet Pil: Lityum-iyon Çalışma süresi: 15 dakika
Satın alma nedenleri
+ Büyük kapasite + Güçlü siklon teknolojisi
Kaçınılması gereken nedenler
-Kısa pil ömrü BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 140,86 $ Amazon'da Görüntüleyin

Kalıcı olarak takılı 1,5 m, sarmal hortumu ve nozulu olan ucuz ve keyifli bir elektrikli süpürge, bu daha hafif kirli araçların etrafında hızlı bir vızıltı için sağlam bir seçimdir. Siklonik etki ve üçlü etkili filtreleme, daha hafif kalıntıları emmede sorun yaşamadığı anlamına gelir, ancak bu fiyat aralığındaki bazı elektrikli süpürgelerin aksine, evcil hayvan tüyleri ve daha inatçı lekeler üzerinde de bir etki yaratacaktır.

Hortum, ulaşılması zor yerlere ulaşmak için yeterli uzunluk sağlarken, kafadaki katlanır yumuşak fırça sert yüzeylerin tozunu almak için kullanışlıdır. Açıkçası, £ 100'ün altındaki bir elektrikli süpürgeden mucizeler bekleyemezsiniz, ancak bu Black & Decker sizi yarı yolda bırakmaz. Peşinde değilseniz, bunun daha ucuz, daha düşük voltajlı versiyonlarını önermiyoruz.Gerçekten mimotorunuzun etrafını hızlıca boşaltın.

8. Vonhaus CarVacuum 12V Islak ve Kuru

En iyi 'eski tip' 12v araba vakumu

Teknik Özellikler
Güç: 12V / 100W Güç artışı: Hayır Ağırlık: 1.3kg Aksesuarlar: Evet Pil: 12V kablolu Maksimum çalışma süresi: Sabit
Satın alma nedenleri
+ Hafif + Ucuz + Uzun çalışma süresi
Kaçınılması gereken nedenler
-Güçsüz-Küçük çöp kutusu BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Eğer peşinde olduğunuz sadece hızlı bir temizlikse, güçlü hanehalkı rakiplerinden biri için yüzlerce pound ile ayrılmanın pek bir anlamı yoktur.

Bu VonHaus modeli, herhangi bir arabanın veya ticari aracın 12V çakmağına takılır ve basit kırıntı giderme ve hafif kir çıkarma için hafif bir temizlik sunar.

Düzgün bir derin temizlik için yeterince güçlü değil, ancak o zaman bunu bu fiyat noktasında bekliyorsunuz.

12V kordon yaklaşık 3,5 m'dir, bu nedenle arabanın çoğu bölgesine ulaşmak için yeterince uzun ve sağlanan fırçaların, daha inatçı kirleri emmeden önce fırçalamada özellikle iyi olduğunu gördük.

Ayrıca, 'ıslak ve kuru' model olarak satılır, yani bazı küçük döküntüleri emebilir. Yalan değil, ancak daha sonra yakaladığı tozun çöp kutusuna yapıştığını ve tıkanmaları önlemek için yıkanmayı gerektirdiğini gördük.