Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • En iyi halı temizleyici 2020: Halılarınızı temizleyin ve kilimlerinizi parlatın

En iyi halı temizleyici 2020: Halılarınızı temizleyin ve kilimlerinizi parlatın

Halı temizleyicisi, ovma, fırçalama ve su püskürtmenin sihirbazca bir karışımıdır.


Bu sabah krem ​​Axminster'inizin kirli durumuna bakıyorsanız, belki de rahatsız edici Ron'u ve beceriksiz spanielini başka bir akşam yemeğine davet eden en iyi fikir olmadığını düşünürseniz, bir halı temizleyicisi kurtuluşunuz olabilir.

•En iyi Siber Pazartesi kahve makinesi fiyatları(İngiltere)

•En iyi Siber Pazartesi fırsatları(her yerde)

Bir halı temizleyicisi seçmek, diğer ev aletlerine göre çok daha kolaydır, çünkü aralarından seçim yapabileceğiniz yalnızca bir avuç dolusu üretici ve model vardır.


Vax ve Bissell pazar liderleridir, ancak Bissell, Georg Solti'den daha fazla ödül kazanmış olsa da, birinci sıramızı kazanan Vax Platinum Power Max halı temizleyicidir. Bu, verimliliği ve saf temizleme gücü içindir. Ancak, daha küçük konutlar için hafif ve kompakt bir seçenek olan yeni Bissell HydroWave'i göz ardı etmeyin.

Halı temizleyicisi nasıl alınır

Bir şeyi açıklığa kavuşturalım. Halı temizleyicisi asla en çok kullandığınız ev aletiniz olmayacak.


Aslında, onu muhtemelen daha az kullanacaksınız.Dondurma Makinesison altı aydır dolabın arkasına sakladınız.

Bununla birlikte, evde çok sayıda halınız varsa ve pahalı bir halı temizleme şirketinin hizmetlerini kullanmak yerine bunları kendiniz temizlemeyi tercih ediyorsanız, o zaman onlara bahçede halı çırpıcıyla vurmaktan daha iyi bir çözümdür.


Yerli makinelerin fiyatı yaklaşık 150 £ ile £ 500 arasında değişmektedir. Ama bu hala iki binlik bir fiyatla başlayan profesyonel bir model satın almaktan çok daha ucuz.

Yerli makinelerde devasa su depoları yoktur, bu nedenle temiz su doldurmak ve kirli şeyleri atmak için lavaboya birkaç kez gitmeyi bekleyin.

Halı temizleyicileri, garip lekeleri temizlemek için mükemmeldir, ancak hızlı davranmanız gerekecek, çünkü kullandığımız hiçbir ev temizleyicisi, Labrador'un altı ay önce yaptığı korkunç leke Kaos'u etkili bir şekilde çıkarmadı.

Test ettiğimiz Bissell, Vax ve Rug Doctor, temizleme işlemi sırasında tüyü kaldıran eğirme fırçalarının üçü de kullanıldığından, özellikle tüylü yığınları gençleştirmek için harikadır.


Sonunda biraz kimyasal kokan nemli bir halı bekleyebilirsiniz, ancak bu normalde bir veya iki saat içinde kurur.

Bugün satın almak için en iyi halı temizleyicileri seçtik

En İyi Halı Temizleyici: Vax Platinum Power MaxPingtwitter Best Buy logosu

(Resim kredisi: Vax)

1. Wax Platinum Power Max

En iyi halı temizleyicisi

Teknik Özellikler
Temiz depo kapasitesi: 3,5 litre Kirli depo kapasitesi: 2,91 litre Ağırlık: 9,6 kg Kordon uzunluğu: 9 m Hortum: 4,6 m Isıtıcı: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Etkili fırça sistemi + Kolayca görülebilen iki su deposu
Kaçınılması gereken nedenler
-GÜNÜN EN İYİ ANLAŞMALARINI temizlemek için oldukça zor - Amazon'u kontrol edin

Çoğu dik halı temizleyicisi gibi, bu ödüllü yıkayıcıda biri temiz sıcak su (3,5 litre), diğeri kirli maddeleri toplamak için (2,9 litre) olmak üzere iki su rezervuarı vardır.

Ayrı bir deterjan kabı, doğru ölçüm ihtiyacını ortadan kaldırdığı için özellikle yararlı bir katkıdır. Bununla sadece deterjanı dökün ve yuvarlanmaya hazırdır.

Ekstra temizleme gücü için Vax, yığını kaldırmaya yardımcı olan ileriye doğru dönen bir ana fırça ve fırçalamayı yapan yedi dairesel fırça kümesinden oluşan 360˚ SpinScrub fırça sistemine sahiptir.

En iyi sonuçlar için, yavaş hareketlere bağlı kaldığınızdan emin olun - halıları temizlemek aceleye getirilemeyen sakin, metodik bir işlemdir. Oh, ve en iyisi evdeki herkes uyanıkken yap çünkü çok gürültülü.

En etkili teknik, yavaşça ileri doğru iterken tetiği tutacakta tutmaktır - bu, halıya püskürtülen su ve deterjan solüsyonunu harekete geçirir. Şimdi tetiği bırakın ve kirli çözelti emilirken ve pislik deposuna bırakılırken yavaşça geri çekin.

Daha sert lekeler için, verilen ön işlem çubuğunu takın ve bölgeye önce nemli bir fışkırtma yapın. Pakette ayrıca sert bir zemin adaptörü ve halı kaplı merdivenleri ve bazı döşeme türlerini temizlemek için çok kullanışlı bir SpinScrub el aleti bulunur - 4,6 m'lik hortum burada kendi başına gelir.

Testlerde Vax, donuk bir halıyı tazelemede son derece iyi bir performans gösterdi ve aynı zamanda yeni bir lekeyle başa çıkmada da etkili oldu. Diyelim ki, altı aylık bir 'köpeğin neden olduğu leke' üzerinde çok fazla etki bırakmadı, ancak savunmasında (köpek değil temizleyici), halının kendisi o zamandan beri solmuş ve yeni bir renk almıştı; Günler bir yana, lekeleri saatler yerine dakikalar içinde halletmeniz gerektiğine dair olumlu bir kanıt.

Temel endişeleriniz kullanım kolaylığı ve verimlilikse - ve evde masrafı ve olası depolama sorununu haklı çıkarmak için yeterli halınız varsa - o zaman kendinize bunlardan birini alın.

En İyi Halı Temizleyici: Bissell HydroWave

(Resim kredisi: Bissell)

2. Bissell HydroWave

Küçük evler için mükemmel kompakt dikme

Teknik Özellikler
Temiz tank kapasitesi: 1,7l Kirli tank kapasitesi: 0,6l Ağırlık: 5,6 kg Kordon uzunluğu: 6m Hortum: Isıtıcı Yok: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Hem halıları hem de sert zeminleri temizler + Üstün performans + Çoğundan daha hafif
Kaçınılması gereken nedenler
-Küçük su depoları-Daha dar temizleme yolu BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 42,72 $ Amazon'da Görüntüle497 ABD doları Ebay'de görüntüle 499 ABD doları The Good Guys'da görüntüle

Çoğu dik halı temizleyicisinin ana sorunu, merdivenleri itip yukarı taşımak için çok ağır olmalarıdır. Bu kompakt halı yıkama makinesi, sadece 5,6 kg ağırlığıyla trendi alt ediyor - bu, hacimli bir tüy temizleyiciye ihtiyaç duymayan kullanıcıların çoğu için bir nimet. Bununla birlikte, temiz ve kirli su depoları rakiplerinden daha küçüktür, bu nedenle onları biraz daha sık boşaltmak için lavaboya gitmeniz gerekecektir.

HydroWave’in 1,7 litrelik temiz su haznesi, biri halı diğeri sert yüzey temizliği için olmak üzere iki doldurma kılavuzuyla birlikte gelir. Bu arada, ön döner fırçada on sıra kıl vardır ve kiri yığının derinliklerinden kaldırmak için olağanüstü bir iş çıkarır. Güçlü kirli su emişine rağmen, halıda denediğimiz diğer modellere göre biraz nemli bir his bırakıyor, bu yüzden üzerinde sadece çorapla yürümeden önce birkaç saatlik kuruma süresi içinde anlayın.

Kontrol cephesinde, 'Ekspres' ve 'Derin Temizlik' düğmeleri, ayrıca derin leke fırçalama için 'Temiz Atış' işlevi bulunur. Aynı zamanda evcil hayvan tüylerini temizlemek için bir temizleme aracı ve bu işlem sırasında ön fırça muhafazasını temizleyen taze suyu emen benzersiz bir temizleme tepsisi ile birlikte gelir. Birlikte verilen 750 ml'lik Bissell temizleme solüsyonu, yığın üzerinde birkaç seans için yeterli olmalıdır.

Daha küçük meskenlere sahip olanlar için HydroWave bir sığınaktır - nispeten sessizdir, saklaması kolaydır, çok ağır değildir ve halıları ve sert zeminleri gerçekten çok etkili bir şekilde temizler.

En İyi Halı Temizleyici: Bissell ProHeat 2X Revolution

(Resim kredisi: Bissell)

3. Bissell ProHeat 2X Devrimi

En ucuz halı temizleyici

Teknik Özellikler
Temiz depo kapasitesi: 3,7 litre Kirli depo kapasitesi: 3,17 litre Ağırlık: 8 kg Kordon uzunluğu: 7 m Hortum: Hayır Isıtıcı: Evet
Satın alma nedenleri
+ Daha yüksek verimlilik için suyu sıcak tutar + Son derece iyi performans gösterir
Kaçınılması gereken nedenler
-Hantal-Gürültülü BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI $ 224,98 Amazon'da Görüntüleyin 374,81 $ Amazon'da Görüntüleyin599 ABD doları Catch.com.au adresinde görüntüleyin

Bissell, buradaki diğer halı temizleme üreticilerinden daha fazla ödül kazandı ve bunun iyi bir nedeni var: makineleri iyi tasarlanmış ve her zaman işi fazlasıyla iyi yapıyorlar.

Bu modeli, depolama alanında sıkışık olanlar için saklamak özellikle kolay değildir, ancak ayrıntılı nokta temizliği için bir hortumla gelmese bile yine de örnek bir performans sergilemektedir.

Çoğu halı temizleyicisinin verimli çalışması için sıcak su gerekir, ancak bu model Isıtmalı Temizleme teknolojisini kullanarak suyu optimum sıcaklıkta tutabilir. Ayrıca iki seviyeli temizleme gücü sunar: Derin Temizlik ve Hızlı Temizlik.

ProHeat 2X Revolution, yığını kaldırmak ve yerleşik kirleri temizlemek için iki sıra döner fırça kullanır. Her iki su tankı da (temiz ve kirli) aynı boyuttadır ve her ikisinin de çıkarılması çok kolaydır. Ancak, temiz su haznesine dökmeden önce deterjanı ölçmeniz gerekecektir, bu nedenle verilen ölçüm kapağını kaybetmeyin.

Düzenli olarak temizlenmesi gereken yarda halınız varsa ve spot temizlik için hortuma ihtiyacınız yoksa, bu model dikkate değer. Suyu sıcak tutması büyük bir ikramiye olsa da, yüksek sesle kalktığı gibi sizi uyarıyoruz.

en iyi halı temizleyici: Vax ONEPWR SpotlessGo Kablosuz Spot Yıkayıcı

(Resim kredisi: Vax)

4. Wax ONEPWR SpotlessGo

Daha küçük lekeler için en iyi halı temizleyici - bu taşınabilir ve kablosuz bir leke çıkarıcıdır!

Teknik Özellikler
Temiz tank kapasitesi: 28ml Kirli tank kapasitesi: 400ml Ağırlık: 2.8kgs Kablo uzunluğu: Akülü Hortum: 80cm Isıtıcı: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Taşınabilir ve kablosuz + Nokta temizleme için kullanışlı + Taşıması için hafif
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok güçlüyse fırçalar açılır-Pil 15 dakika dayanır BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Evin her yerinde sürekli dikkat gerektiren halı parçaları yoksa, en iyi bahsiniz, Vax'ın bu depolanması kolay akülü modeli gibi bir nokta temizleyicidir.

Kazara lekelerin halılarla ilgili en yaygın sorunlar arasında yer aldığını düşünürsek, bunun yerine bu kompakt, saklaması kolay kablosuz modele ve etkili spot temizleyiciye uzanabileceğiniz zaman canavarı merdivenlerin altındaki dolaptan çıkarmak isteyen var mı?

Vax SpotlessGo elde hafiftir ve daha fazla rahatlık için pille çalışır. Doğru, pil yalnızca 15 dakika dayanır, ancak bu, aynı anda birkaç lekeyi veya belirli bir süre boyunca bir kümeyi temizlemek için fazlasıyla yeterli bir zamandır.

Burada vergilendirilecek bir şey yok çünkü tüm parçalar apaçık ortada. Küçük temiz su haznesini suyla ve sağlanan solüsyonla doldurun, 80 cm'lik hortumu yuvasından çıkarın, verilen temizleme fırçalarından birini nozüle takın (biri çok amaçlı temizlik için, diğeri ise evcil hayvan pisliği için lastik dişli bir ek) , açma düğmesine basın ve spreyi çıkarmak için tetiğe basın. Biraz ileri geri hareketin ardından tetiği bırakın ve kirli suyu çıkarmak için başlığı halının içine itin.

Bu temizleyiciyle ilgili yalnızca bir sorun bulduk - çok sert bastırırsanız fırça yuvasından fırlıyor. Bu, kirli suyu emmek için memeyi aşağı doğru iterken daha sık meydana geldi. Çözüm? Fırçayı açın.

Bu küçük tasarım hatası dışında, SpotlessGo görevi çok iyi yerine getirdi ve arkasında nemli ama temiz bir halı bölümü bıraktı. Lekeleri temizlerken sırtınızı ona koymanız gerekse de, sonuçta uğraşmaya değer. Araba için de kullanışlı.

en iyi halı temizleyici: Rug Doctor Derin Halı Temizleyici

5. Rug Doctor Derin Halı Temizleyici

Etkili ama daha külfetli alternatif

Teknik Özellikler
Temiz depo kapasitesi: 3,8 litre Kirli depo kapasitesi: 4,21 litre Ağırlık: 14,25 Kablo uzunluğu: 8,5 m Hortum: 2,4 m Isıtıcı: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Derinlemesine temizlemede son derece iyi + Kullanılacak bir serseri
Kaçınılması gereken nedenler
-Gerçekten ağır -Saklamak zor -GÜNÜN EN İYİ ANLAYIŞLARINI sadece bir annenin sevebileceği görünüyor599 ABD doları Appliances Online'da Görüntüle 649 ABD doları Catch.com.au adresinde görüntüleyin674 $ Amazon'da Görüntüleyin

Halı temizleyicilerinin çoğu çekici değildir, ancak bu gerçekten çirkin sopayla baş ve boyun çevresinde sağlam bir şekilde ezilmiştir.

Halı Doktoru, Halı ve Kilim Enstitüsünden bir Altın Onay Mührü aldı ve size söyleyeyim, bu çocuklar hakkında p * s yok. Ayrıca memnun kullanıcılardan neredeyse oybirliğiyle övgü alan bu ağır canavar, döner fırçaların yığının derinliklerine ulaşmasını sağlamak için ağırlığını kullanıyor. Manevra yapmak daha zor olabilir ancak daha iyi sonuçlar alma olasılığınız yüksektir.

Rug Doctor'da iki fırça seti vardır: biri yığını karıştırırken, diğeri 'halı lifini tarar ve parlatır'. Zahmetli lekeler, arka tarafa monte edilen Super Boost spreyi devreye sokularak daha kolay halledilebilir, bu da halıya nazik bir ters emiş hareketi için hazırlıkta ekstra bir ıslanma sağlar.

Rug Doctor, 3,8 litrelik temiz su haznesi ve 4,2 litrelik kirli su haznesi ile birlikte gelir, bu da çok sık boşaltmanız gerekmediği anlamına gelir. Nispeten kısa 2,4 metrelik hortum ve çıkarılabilir alet kutusu daha fazla kolaylık sağlar.

Talimat kılavuzlarını takip etmenin zor olduğunu düşünüyorsanız, makinedeki hemen hemen her parça devasa bir yazı tipiyle etiketlendiğinden bu modelle endişelenmenize gerek yok. Şık değil, ama etkili.

en iyi halı temizleyici: Numatic George GVE370-2

6. Sayısal George GVE370-2

Mutlu yüzlü, her şeyi yap seçeneği

Teknik Özellikler
Kuru tank kapasitesi: 15 litre Kirli tank kapasitesi: 9 litre Ağırlık: 11 kg Kordon uzunluğu: 8m Hortum: 2m Isıtıcı: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Lekeleri temizlemede etkilidir + Halıları temizlemekten fazlasını yapar + Tırnak kadar dayanıklıdır
Kaçınılması gereken nedenler
-Kaybedilecek çok sayıda ekstra alet ve bağlantı parçası-Kullanımı o kadar kolay değil BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI850 ABD doları Ebay'de görüntüleAmazon'u kontrol edin

Tamamen yünlü kalın tüylerinize krema ve Biro mürekkebi döktüğünüzde George'u çağırın. Benzer şekilde cansız bir şekilde sırıtan Henry'nin (inşaat sektörünün en sevdiği elektrik süpürgesi) ağabeyi Numatic’ten George gerçek bir halı temizleyicisi değil, ancak daha iyi bir çok yönlü olduğunu hayal etmek zor.

George’un hayattaki asıl amacı eşyaları ıslak veya kuru emmektir. Kısa sürede tıkanmış bir lavaboyu boşaltacak ve hatta teknelerde etkili bir sintine pompası olarak görev yaptığı biliniyor.

Bu kötü şöhretli dayanıklı adam aynı zamanda halıları temizlemek için bir çıkarma nozulu ile birlikte gelir. Tabii ki dünyadaki en geniş başlık değil ama lekeler üzerinde çok etkili bir şekilde çalışıyor. Sabırlıysanız, uygulanabilir bir şekilde bütün bir halıda bile kullanabilirsiniz.

George, bu kadar çok ataşman ve konfigürasyonla birlikte geldiği için, üstesinden gelinmesi en kolay makine değil, eldeki iş için hangisinin en iyisi olduğunu bulmak zor. Yine de, daha iyi veya daha güçlü bir çoklu görev yapıcı bulamazsınız.

en iyi halı temizleyicisi: Kärcher Puzzi 10/1

7. Kärcher Puzzi 10/1

Pahalı, tüketici seçeneği

Teknik Özellikler
Kuru tank kapasitesi: 10 litre Kirli tank kapasitesi: 9 litre Ağırlık: 10,7 kg Kordon uzunluğu: 5m Hortum: 2,5m Isıtıcı: Hayır
Satın alma nedenleri
+ Kullanımı kolay + Etkili, profesyonel özelliklere sahip makine
Kaçınılması gereken nedenler
-Pahalı-Döner fırça isteğe bağlı BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Teutonic markası Kärcher, yerli halı temizleyicileri yapmaz, ancak profesyonel yelpazesi diğer birçok profesyonel modelden çok daha ucuzdur ve bu, bahsetmeye değer. Çoğu profesyonel model yaklaşık 2.000 £ 'dan perakende satış yaparken, Puzzi 10/1 550 £' dan daha düşük bir gölgede satılıyor.

Puzzi 10/1, bazı kullanıcıların daha kolay idare edeceği bir çekme çeşididir. Ancak, esasen daha kısa tüylü ofis halıları için tasarlandığından döner fırça aparatına sahip değildir. Bir tane müsait, ama 600 sterlin. Oğlum, kıç tekmelemeli.

Standart olarak bu, 2,5 metrelik esnek bir hortum ve Karcher'in kendi marka deterjan solüsyonunu halıya püskürtüp aynı anda kirli tortuyu emip ünitenin ön tankına bırakan döner bir zemin aletiyle birlikte gelir.

Daha küçük döşeme aracı, polyester araba koltukları ve yumuşak ev mobilyalarında olağanüstü sonuçlar verdiği için büyük bir artıdır. Elbette, bu ucuz bir makine değil, aynı zamanda hardalı kesmekle kalmıyor, aynı zamanda kirli yığınlardan da emiyor. İnanılmaz derecede kullanımı da kolay.

Bugünün en iyi fırsatlarını tamamlayın BISSELL 28621 Halı Temizleyici ... Bissell HydroWave Amazon $ 42,72 GörüntüleyinTüm fiyatları görünBissell ProHeat 2X Steam ... Bissell ProHeat 2X Amazon $ 224.98 GörüntüleTüm fiyatları görün