Close
  • Ana
  • /
  • Arabalar
  • /
  • En İyi CarPlay Stereo 2020: Eski arabanızı en iyi Apple CarPlay ana üniteleriyle yenileyin

En İyi CarPlay Stereo 2020: Eski arabanızı en iyi Apple CarPlay ana üniteleriyle yenileyin

Bugünlerde her şeyi akıllı telefonlarımızla yapıyoruz ve son iPhone sayısının dünya çapında 728 milyonu aşmasıyla, çoğu sürücünün direksiyon başındayken Apple'ın işlevselliğinden en iyi şekilde yararlanmak istemesi mantıklı görünüyor.


Tabii ki bu, Birleşik Krallık'ta biraz yaramaz ve yasadışı, tabii ki telefonunuzla Apple CarPlay aracılığıyla etkileşimde bulunmadığınız sürece, esasen araba dostu uygulamaları doğrudan arabadaki bir dokunmatik ekrana ışınlıyor.

Maalesef, bu bağlantı sadece son bir yıl içinde çoğu yeni otomobilde kullanıma sunuldu, bu da tekerlekleri biraz eskimiş olan herkesin bir CD çalar ve biraz fevkalade FM radyoya katlanacağı anlamına geliyor.

Artık değil, çünkü sürüşünüzün teknolojik olarak güncel olmasını sağlamak, eski bir ana birimi veya stereo sistemi çıkarmak ve onu Pioneer, Sony gibi çok daha başarılı ve yetenekli Apple CarPlay özellikli bir sistemle değiştirmek durumudur. , JVC ve Kenwood.

İnce tasarımdaki son gelişmeler ve elektronik olarak gubbin'lerin sürekli küçülmesi sayesinde, daha küçük alanlara sahip olanlar bile (tipik olarak tek DIN araba stereoları olarak adlandırılır) artık çok daha yeni araçlara sahip olanlar tarafından tipik olarak kullanılan büyük ve reaktif dokunmatik ekranların keyfini çıkarabilirler.


Bu yüzden, o çatlak FM radyoyu terk etmeyi ve iPhone'unuzla mutlu bir şekilde sohbet eden kiti takmayı seviyorsanız, paranın şu anda satın alabileceği en iyi araba stereolarını ve ana üniteleri kontrol etmeniz gerekir.


Pioneer SPH-EVO62DAB-UNI Araba Stereo, bizim grup seçimimizdir

(Resim kredisi: Pioneer)

Satıştaki en iyi ana ünite hangisidir?

Bu tamamen bütçenize bağlıdır, çünkü Kenwood KDC-BT720DAB gibi gerçekten basit tekli DIN üniteleri 119 £ gibi düşük bir fiyata satın alınabilir, ancak yine de telefonunuza tam DAB radyo ve Bluetooth bağlantısına sahiptir.


Ancak, şimdi satın alabileceğiniz mutlak en iyi stereo sistem,Pioneer SPH-EVO62DAB-UNI Araba Stereoçünkü yenilikçi tasarımı artık en eski ve en sıkışık araç stereo alanlarının bile DAB + dijital radyodan, Apple CarPlay'den ve her türlü modern bağlantıdan yararlanabileceği anlamına geliyor (hatta ters kamera uyumludur).

Tüm bunlar, kullanımı çok kolay olan ve kurulduğu her yerde kesinlikle mükemmel görünen, güzel bir şekilde net ve oldukça devrim niteliğindeki yüzer veya tablet tarzı dokunmatik ekran aracılığıyla sağlanıyor.

Yeni bir araba stereo sistemi takmak, iç mekan patlamasını güncel hale getiriyor


(Resim kredisi: Pioneer)

Yeni bir ana ünite veya araba teybi nasıl alınır

Daha önce belirtildiği gibi, çoğu bütçeye ve çoğu araca uyacak şekilde yeni bir araba teybi veya kafa ünitesi bulunmaktadır. Bir tür stereo cihaz için mevcut kablolamaya sahip olduğunuz sürece, Apple CarPlay uyumluluğuna sahip en temel birim için fiyatlar yaklaşık 130 £ arasında değişirken, yerleşik haritaları tercih ederseniz en pahalı olanı £ 1k işaretini kolayca gıdıklayabilir. ve diğer cazibeli özellikler.

Bu, bizim gözümüzde biraz anlamsız, çünkü bu çabanın asıl amacı iPhone'unuzu arabaya getirmek, yani sizi bir hedefe götürmek için Google Haritalar, Apple Haritalar veya Waze kullanırken bağlantı kurup şarj edebilirsiniz. - birçok bilgi-eğlence sisteminde bulunan yaşlanan navigasyon çöplerinden çok daha iyi. Gerçekte, tamamen mükemmel bir şey elde etmek için 500 £ 'dan fazla bir parayla ayrılmak zorunda kalmamalısınız.

Sadece bir Bluetooth bağlantısının Spotify çalmasını veya Podcast'leri dinlemesini istiyorsanız, bütçenin çok daha düşük bir ucuyla (90 - £ 150) alışveriş yapmak çok kolaydır. Ancak gerçek Apple CarPlay bir dokunmatik ekran gerektirir ve bu, daha fazla nakit ile ayrılmak anlamına gelir.

  • En iyi araç içi telefon şarj cihazları
  • En iyi bisiklet taşıyıcıları
  • En iyi telefon tutucular ve yuvalar

Yerleştirme konusunda, bu, biraz araba ile ilgili bilgiye, bazı araçlara ve bol sabra sahip olanlar için oldukça kolay bir şekilde yapılabilir (bir Kendin Yap yapmaktan hoşlanıyorsanız sayısız YouTube Nasıl Yapılır videosuna bakın), ancak satın alın danHalfords, örneğin, ve sizin için onu uydurmayı teklif edecekler.

Bu, montaj işleminin ne kadar karmaşık olduğuna bağlı olarak, genellikle en fazla birkaç saat sürer ve maliyeti 70 £ civarındadır.

Satın alabileceğiniz en iyi Apple CarPlay kafa üniteleri

En İyi Apple CarPlay ana ünitesi 2020: Pioneer SPH-EVO62DAB-UNI


(Resim kredisi: Pioneer)

1. Öncü SPH-EVO62DAB-UNI

Küçük alanlar için en iyi özellikler

Teknik Özellikler
Dahili uydu navigasyon: Yok Ekran Boyutu: 6,8 Bluetooth: Evet DAB Radyo: Evet Tek / çift DIN: Tek
Satın alma nedenleri
+ Android Auto ve Apple CarPlay + Tek DIN alanlarına sığar + Parlak ve duyarlı ekran
Kaçınılması gereken nedenler
-Yüzer tasarım garip-Başlatma süresi yavaş BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Amazon'u kontrol edin

Bu tamamen modern ünitenin akıllı modüler yapısı, müşterilerin en küçük tek DIN araba stereo alanlarına bile sığan büyük bir dokunmatik ekranın tüm avantajlarından yararlanmasını sağlar. Özellikle eski araçlar için iyi olan Pioneer, bir bilgi-eğlence sisteminde isteyebileceğiniz hemen hemen her şeye sahiptir.

Net 6,8 inç ekran hızlıdır ve dokunmaya duyarlıdır, özellikler listesi ise DAB + Dijital Radyo, hem Android Auto hem de Apple CarPlay'in yanı sıra Spotify, Bluetooth akışı, WebLink, FLAC dosyası gibi eğlence özellikleriyle gerçekten etkileyicidir. oynatma ve çok daha fazlası.

Daha da iyisi, geri vites kameralarıyla güzel bir şekilde oynuyor ve sesli komut işleviyle kolayca bağlantı kuruyor, böylece eller serbest arama yapabilir ve alabilir ve işlevselliğin çoğunu kontrol etmek için tercih ettiğiniz ses asistanınızdan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Mevcut bir stereo veya bilgi-eğlence sistemi için geniş açıklıklara sahip olanlar, özellikle biraz araç içi OKB'si olanlarda, gösterge panelinin önünde 'süzülme' şeklini biraz rahatsız edici bulabilirler, ancak bu mükemmel bir kit parçası. fiyat ve çok sayıda eski araç için çok sayıda modern özellik sunan bir model.

En iyi Apple CarPlay ana ünitesi 2020: JVC KW-M745DBT


(Resim kredisi: JVC)

2. JVC KW-M745DBT

Şık stil için en iyisi

Teknik Özellikler
Dahili uydu navigasyon: Yok Ekran Boyutu: 6,8 Bluetooth: Evet DAB Radyo: Evet Tek / çift DIN: Çift
Satın alma nedenleri
+ Hızlı dokunmatik ekran + Mükemmel işlevsellik + Temiz görünüm
Kaçınılması gereken nedenler
-Hiçbir fiziksel düğme can sıkıcı değil-BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI Android yansıtması yok549,85 ABD doları Ryda Dot Com'da görüntüle656,52 $ Amazon'da Görüntüle

Süper temiz, süper basit 6.8 & rdquo; Bu JVC modelinin kapasitif dokunmatik ekranı, herhangi bir araca takıldığında harika görünür ve güncellenmiş bir bilgi-eğlence sisteminden bekleyeceğiniz tüm özellikleri bünyesinde barındırır. Apple CarPlay, esasen tercih ettiğiniz akıllı telefonunuzda bulunan bir dizi uygulamaya erişim sağlarken, DAB + ayarlayıcı ve Bluetooth uyumluluğu, telefon fiziksel olarak takılı olmasa bile eğlenceye devam etmenizi sağlar.

İki telefon eşleştirmesinin ve sesli komut tanımanın eklenmesi ekstra inceliktir, ancak bu üniteyi gerçekten temiz hissettiren fiziksel düğmelerin eksikliğidir. Buna uyması için mevcut panelinizde yeterli büyüklükte bir deliğe ihtiyacınız olacağını unutmayın.

En İyi Apple CarPlay ana ünitesi 2020: Sony XAV-AX3005DB


(Resim kredisi: Sony)

3. Sony XAV-AX3005DB

Epik ekran boyutu için en iyisi

Teknik Özellikler
Dahili uydu navigasyon: Hayır Ekran Boyutu: 7 in Bluetooth: Evet DAB Radyo: Evet Tek / çift DIN: Çift
Satın alma nedenleri
+ Keskin ekran + Pek çok özellik + Ucuz
Kaçınılması gereken nedenler
-Kablosuz CarPlay yok-Ucuz görünüyor BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 590,71 $ Amazon'da görüntüle

Yedi inçlik bir boyutta, bu Sony birimi, özellikle şu anda neredeyse her yerde teklif edildiği gibi, paranın karşılığını muazzam bir şekilde sunuyor. Kabul edelim ki, piyasadaki en yakışıklı birim değil, ancak hem Android Auto hem de Apple CarPlay, DAB + radyo ve net ve ayrıntılı sesler için 4 x 55 W Dynamic Reality Amp 2 ile inanılmaz derecede güçlü amplifikasyon içeriyor.

Aynı zamanda gülünç derecede hızlıdır ve listedeki en hızlı uyanma zamanlarından birine sahiptir, ancak bu işlevsellikten en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız ek DAB antenini seçmeniz gerekecek, ki bu biraz cimri.

Ayrıca, telefonu fiziksel olarak prize takmadan Apple CarPlay'i etkinleştiremezsiniz. Bu çok büyük bir olay değil, ancak bu listedeki diğer bazı birimlerin Bluetooth işleviyle düzgün bir şekilde dolaşması fazladan bir şaşkınlık.

En İyi Apple CarPlay Ana Ünitesi 2020: Automodz Apple CarPlay


(Resim kredisi: Automodz)

4. Automodz Apple CarPlay

Dar bütçeler için en iyisi

Teknik Özellikler
Dahili uydu navigasyon: Yok Ekran Boyutu: 7 inç Bluetooth: Evet DAB Radyo: Yok Tek / çift DIN: Çift
Satın alma nedenleri
+ Çok makul + Kurulumu kolay + Hoparlör sesini iyileştirir
Kaçınılması gereken nedenler
-Yanıtlamak için yavaş - Oldukça basit BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI 33,79 $ Amazon'da 279,99 $ Amazon'da Görüntüleyin

Fiyat yelpazesinin alt ucunda yer alan bu Automodz ünitesi, Apple CarPlay'i arabada çalıştırmak için ihtiyaç duyduğunuz temel özellikleri bir araya getiriyor. Ekran pek parlak değil ve yüklenmesi yavaş, ancak tam olarak ihtiyacınız olanı yapıyor.

Ünitenin önünde, kolay takmak için bir USB ve kullanım kolaylığı için bazı fiziksel ses düğmeleri vardır. Ana ünite ayrıca, kabine pompalanan sesin genel kalitesini iyileştirmeye yardımcı olabilecek 45W x 4'lük bir ses çıkışına sahiptir.

Pek hoş ya da gösterişli değil, ama işi iyi yapıyor. Bu 7 inçlik ekranı takmak için geniş bir açıklığa ihtiyacınız olacağını unutmayın.

En İyi Apple CarPlay ana ünitesi 2020: Pioneer SPH-10BT


(Resim kredisi: Pioneer)

5. Öncü SPH-10BT

Akıllı telefon bağımlıları için en iyisi

Teknik Özellikler
Dahili uydu navigasyon: Yok Ekran Boyutu: Telefon ** Bluetooth: ** Evet DAB Radyo: Evet Tek / çift DIN: Tek
Satın alma nedenleri
+ Akıllı telefonda kolay depolama + Cihaz şarjı + Ucuz
Kaçınılması gereken nedenler
-Gerçek Apple CarPlay değil-BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI $ 164,24 Amazon'da görüntüleyin

Akıllı telefonunuzu kolayca takabileceğiniz zaman kimin büyük bir dokunmatik ekrana ihtiyacı var? Elbette, hareket halindeyken cihazınızla uğraşmak hoş karşılanmaz (ve büyük ölçüde yasadışıdır), bu nedenle Pioneer, en sevdiğiniz uygulama erişimi için dört özel donanım tuşu sunar.

Tercih edilen uygulamalara (Waze, Google Haritalar vb. Gibi) bu tek dokunuşla erişim, kullanımı daha güvenli hale getirirken, sesli komutlar muhtemelen ünite ile etkileşim kurmanın en iyi yoludur. Her şeyden önce, Bluetooth akışı, eller serbest görüşme ve ince bir bütçeyle düzgün telefon şarjı elde etmenin çok uygun maliyetli ve akıllı bir yoludur.

Elbette, gerçek Apple CarPlay karşılaştırılabilirliği değil, ancak çok daha dar bütçelerde bunun için çok ucuz bir seçenek.

Bunu beğendin mi?

Bugünün en iyi fırsatları JVC KW-M745DBT Bluetooth'u toplayın ...JVC KW-M745DBTRyda Dot Com549,85 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünSony XAV-AX3005 Premium Medya ... Sony XAV-AX