Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • En iyi motorlu testereler 2020: Bu kadar maço hissederken istenmeyen ağaçları ve dalları kaldırın

En iyi motorlu testereler 2020: Bu kadar maço hissederken istenmeyen ağaçları ve dalları kaldırın

En iyi motorlu testereler sadece korku filmlerinde başınızın etrafında sallamak için değildir. Dev sekoya ağaçlarını kesebilecek benzinle çalışan bir canavara ihtiyacınız olmayabilir, ancak elektrikli testereler küçük ağaçları budamak, dalları kütükler halinde kesmek, yakacak odun yapmak, zombi kıyametleriyle savaşmak ve çok daha fazlası için kullanışlıdır.


Genellikle tavsiye ederizelektrikli akülü zincirli testerelerKanada kayalıklarında gerçek bir oduncu olmayan herkes için, ancak gerçekten ve gerçekten bazı ağaçları kesmek istiyorsanız, aşağıda size uygun birkaç benzin teklifi var.

Motorlu testereler: yeni başlayanlar için kılavuz

İki buçuk çeşit motorlu testere vardır: benzinli olanlar, elektrikli olanlar ve kablosuz elektrikli olanlar. Benzinli ve akülü, yakıta sahip olmanız veya şarj etmeyi unutmamanız koşuluyla, herhangi bir uzatma kablosunun erişemeyeceği yerlerden uzağa gitme avantajına sahiptir, ancak benzinli motorlu testereler gürültülüdür ve pille çalışan testereler kısa sürede nefesi biter.

Ne tür bir motorlu testere satın alırsanız alın, bunların inanılmaz derecede tehlikeli olduklarını unutmamak önemlidir: bunlar muhtemelen satın alabileceğiniz en tehlikeli elektrikli aletlerdir. Her yıl on binlerce insan, motorlu testerelerle kendilerini yaralamaktadır, bu nedenle güvenli bir şekilde kullanmayı bildiğinizden ve doğru koruyucu ekipmanı giydiğinizden emin olun. Husqvarna motorlu testere güvenliği için YouTube'a bakarsanız, bazı yararlı tavsiyeler bulacaksınız. Şüpheniz varsa, testereyi sizin için yapması için bir uzman tut.

Kendinize şunu sormanız da iyi bir fikirdir, gerçekten elektrikli testereye ihtiyacınız var mı? Sadece biraz daha küçük ağaçları veya çitleri evcilleştirmeniz gerekiyorsa,en iyi çit düzelticilerveya iyi bir çiftbudama makasıdaha mantıklı (ve tamamen daha güvenli) bir seçenek olabilir.


EN İYİ ZİNCİRLİ TESTERE NEDİR?

Bu kılavuz benzinli, pilli ve elektrikle çalışan motorlu testereleri kapsamaktadır; bu nedenle, yalnızca kablosuz bir modelle ilgileniyorsanız, o zaman dikkatle derlediğimizAkülü TesterePiyasadaki en iyi pille çalışan seçenekleri listeleyen kılavuz.

Güç kaynağı açısından, en sevdiğimiz kablolu elektrikli modelimiz, çapı 14 inç'e kadar olan gövdeleri kesen çok ucuz ve inkar edilemez derecede güçlü Oregon CS1400'dür. Kablosuz bir modelden benzer bir performans almak istiyorsanız, Greenworks GD40CS15'i tercih edin. Ve eğer bahçede bir ormanınız olduğu için benzin gücü bir zorunluluksa, mükemmelden daha iyi modeller bulamazsınız.STIHL MS 170.


Ama ihtiyacınız olan tek şey, ara sıra dalların hafif bir şekilde kesilmesi için küçük bir silahlı haydutsa, o zaman yeni dinkyStihl GTA 26inkar edilemez bir yol.

Oh, ve bize göz kulak olmayı unutmaAmazon Prime GünüÇok uzak olmayan bir gelecekte motorlu testerelerde potansiyel büyük tasarruflar için merkez.


En iyi motorlu testereler - tüm ev tipi ağaç kesme işleriniz için pil, benzin ve elektrikle çalışan canavarlar

En iyi benzinli, elektrikli ve pilli motorlu testere: Oregon CS1400Pingtwitter Best Buy logosu

(Resim kredisi: Oregon)

1. Oregon CS1400

Tüm ev ihtiyaçlarınız için en iyi bütçeli elektrikli motorlu testere

Teknik Özellikler
Güç: 2.4KW Tip: Kablolu elektrik Çubuk uzunluğu: 40cm Ağırlık: 6kgs
Satın alma nedenleri
+ Keskin fiyat + Hızlı keser + En çok Amazon satıcısı
Kaçınılması gereken nedenler
-Kablo kullanımı kısıtlıyor

• Oregon CS1400'ü Amazon'dan sadece 78 £ karşılığında satın alın

Yılda yalnızca birkaç kez motorlu testere kullanma olasılığınız varsa ve çok fazla çatallaşmaktan hoşlanmıyorsanız, saygın Amerikan markası Oregon'dan bu yüksek fiyatlı, en çok satan kablolu elektrikli modeli düşünün.

CS1400, 14 inç çapa kadar ağaç gövdeleri ve yangın kütükleri için yeterince iyi olan 16 inçlik uzun bir kılavuz çubukla donatılmıştır. Altı metrelik kablo yeterli uzunluktadır, ancak bahçenin dibinde çalışıyorsanız kaliteli bir 15 amp uzatma kablosu eklemeniz gerekebilir. Rahatlık açısından, Oregon 6 kg'da iyi dengelenmiş hissediyor, oldukça ağır, bu yüzden boru temizleyicileri gibi kollarınız varsa aklınızda bulundurun.


En iyi motorlu testerelerde olduğu gibi, gerekli tüm güvenlik özellikleri, aletsiz zincir gerdirme sistemi ve otomatik zincir yağlama sistemi ile birlikte gelir - sadece biraz zincir yağı (B&Q iyi bir tane satar) tuhaf bir şekilde yerleştirilmiş rezervuar portuna dökün ve zincir olacaktır. en iyi durumda kalır. Bununla birlikte, zinciri zaman zaman keskinleştirmeniz gerekecektir, bu bir güçlük gibi görünüyorsa, belki de Oregon’un otomatik PowerSharp zincir bileme sistemine sahip daha pahalı CS1500 stabil eşini düşünün.

Yalnızca 78 sterlinlik CS1400 olağanüstü bir değerdir - en sert ahşapları bile kolaylıkla keser - ancak zinciri doğru yönde yerleştirmek de dahil olmak üzere onu kendiniz monte etmeniz gerekecektir, aksi takdirde kelimenin tam anlamıyla hiçbir şeyi kesmez.

En iyi benzinli, elektrikli ve akülü motorlu testere: Stihl GTA 26

(Resim kredisi: Stihl)

2. Stihl GTA 26

Hafif kesme işleri için en iyi mini motorlu testere

Teknik Özellikler
Güç: 11v Tip: Akülü Çubuk uzunluğu: 10cm Ağırlık: 1.2kgs
Satın alma nedenleri
+ Günlük budama için harika bir model + Hızlı ve etkili bir şekilde keser + Hafif ve rahat + Mükemmel güvenlik özellikleri
Kaçınılması gereken nedenler
-Zorlu pil sadece yaklaşık 10 dakika sürerse zincir kilitlenir

• Stihl GTA 26'yı FR Jones and Son'dan satın alın

Yeni Stihl GTA 26, bir çift çift makas için çok geniş dalları kesmek veya çapı 8 cm'ye kadar olan kütükler arasında tırpan yapmak için sadece bir bilettir.

Stihl'in 'budama makası' olarak tanımlamayı tercih ettiği bu sevimli mini motorlu testere, elde harika bir şekilde hafif ve kavrayıcıdır ve iki temel güvenlik özelliğine sahiptir: tetiğe basmadan önce etkinleştirilmesi gereken bir başparmak anahtarı ve zincirin üzerinde menteşeli bir plastik koruma kullanıcıyı yüksek hızlı zincirden ve uçan ağaç yongalarından korumak için.

Görünüşte 'hafif' kesme görevleri için tasarlanmış olup, işi GTA 26’nın zincir bıçağının yapmasına izin vermek en iyisidir çünkü kesme sırasında çok fazla basınç eklemek motorun durmasına neden olabilir. Yine de, bu küçük bahçe haydutunun ne kadar etkili olduğuna şaşıracaksınız - çoğu dalı temiz ve hızlı bir şekilde, sıfır telaşla kesiyor.

Kabul edildiğinde, küçük 10,8 voltluk pil yalnızca yaklaşık 10 dakikalık kesme süresi sağlar, ancak yine de bahçenin dibinde ciddi bir ormancılık işi yapmadığınız sürece ihtiyacınız olan tek şey 10 dakikadır.

Kullanımı güvenli ve oldukça verimli olan kullanışlı küçük bir motorlu testere için pazardaysanız, bu küçük adamı alışveriş listesine koyun. Hatta pil, şarj cihazı ve bir şişe zincir yağı içeren kendi taşıma çantasıyla birlikte gelir. Güzel.

En iyi benzinli, elektrikli ve akülü motorlu testere: Greenworks GD40CS15

(Resim kredisi: Greenworks)

3. Greenworks GD40CS15

En iyi akülü tam boyutlu motorlu testere

Teknik Özellikler
Güç: 40v Tip: Kablosuz Çubuk uzunluğu: 35cm Ağırlık: 3.2kgs
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel performans + İyi çalışma süresi + Takılı zincirle birlikte gelir

• Greenworks GD40CS15'i Amazon'dan satın alın

Mükemmel Greenworks GD40CS15, 35 cm (14 inç) uzunluğunda bir Oregon çubuğu ve zinciri, sonsuza kadar dayanacak fırçasız bir motor ve sürücüyü devreye almak için geri çekilmesi gereken bir fren siperi el koruyucusu da dahil olmak üzere eksiksiz bir güvenlik özellikleri yelpazesiyle birlikte gelir. 40 voltluk büyük bir G-Max Li-İyon pil, yaklaşık 25 dakika boyunca kesmeye devam eder ve 90 dakikada şarj olur.

Greenworks, pil ve şarj cihazı ile veya olmadan mevcuttur. Zaten şirketin mükemmel çim biçme makinelerinden birine sahipseniz, piller kolayca değiştirilebildiği için şanslısınız demektir. Aksi takdirde, pil ve şarj cihazı için 120 £ daha ödemeniz gerekir.

Greenworks iyi bir ağırlığa sahiptir ve 30 cm'ye (14 inç) kadar ağaç gövdeleri, dalları ve kütükleri kesmek için kısa bir çalışma yapar. Ayrıca, zincir önceden takılmış olarak gelir, böylece kurulumu kurma şansı olmaz. Elbette yapacağından değil.

En iyi benzinli, elektrikli ve akülü motorlu testere: Einhell GH-EC 2040

4. Einhell GH-EC 2040

Başka bir mükemmel kablolu elektrikli testere

Teknik Özellikler
Güç: 2000W Tip: Kablolu Çubuk uzunluğu: 40cm Ağırlık: 6.2kgs
Satın alma nedenleri
+ Mükemmel performans + Uzun bıçak + Büyük kesimleri işler
Kaçınılması gereken nedenler
-Çok ağır-Muhtemelen bir uzatma kablosuna ihtiyacınız olacak Bugünün en iyi Husqvarna 450 E Serisi Profesyonel fiyatları 59,98 £ Amazon'da görüntüleyin 85,10 £ Building Supplies Online'da Görüntüleyin Düşük Stok £ 89 Wickes'te görüntüleyin 207 Amazon müşteri incelemeleri

Motorlu testere kullanan bir bahçıvan ordusu tarafından yüksek puan alan, uygun fiyatlı ve son derece etkili bir elektrikli model mi arıyorsunuz? Bu taraftan sağa adım atın.

Alman yapımı elektrikli Einhell, tüm motorlu testerelerin ara sıra yaptığı şeyi yapması durumunda 'geri tepme' kesme korumalı 40,6 cm'lik bir zincir çubuğuna sahiptir - aniden yüzünüze doğru geri çekilir. Ayrıca, bir el koruyucusu ve 5 metrelik kablonun bağlantısının kesilmesini önleyen bir kablo tahliye klipsi dahil olmak üzere olağan elektrikli motorlu testere güvenlik özellikleri gamıyla birlikte gelir. En iyi tedarikçi Oregon tarafından üretilen zincir rayı çoğu ahşabı kolaylıkla keser; birçok kullanıcı, 20 cm (8 inç) çapa kadar dalları ve günlükleri işlediğini bildirdi.

Çoğu motorlu testerede olduğu gibi, bu ürün de zincirin zincir çubuğuna kendiniz takılmasını gerektirir, ancak neyse ki bu nispeten basit bir prosedürdür. Bununla birlikte, zinciri doğru yöne yönlendirdiğinizden emin olun çünkü internet, zincirleri yanlış yöne takan ve ardından motorlu testerelerinin neden hiçbir şeyi kesmediğini merak eden kişilerin yorumlarıyla doludur. Her şeyin güzel bir şekilde yağlanmasını sağlamak için bazı motorlu testere yağı için dışarı çıkmanız gerekecek (B&Q'dan 6,28 £).

Elektrikli motorlu testerelerin panteonunda, bu model Amazon'un en çok satanlarından biridir. İyi bir kablo hattı, iyi bir dizi güvenlik özelliği ile birlikte gelir ve son derece iyi performans gösterir.

En iyi benzinli, elektrikli ve akülü motorlu testere: STIHL MS 170

(Resim kredisi: STIHL)

5. STIHL MS 170

Tüm ev bahçe işleri için en iyi benzin modeli

Teknik Özellikler
Güç: 1.2KW Tip: Petrol Bar uzunluğu: 30cm Ağırlık: 4.1kgs
Satın alma nedenleri
+ Ev işleri için mükemmel seçim + Güçlü iki zamanlı motor + Güvenilir marka BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 290,82 Amazon'da görüntüleyin 4 Amazon müşteri incelemeleri

• Stihl MS 70'i Sam Turner'dan satın alın

Stihl, çoğu konsey çalışanı ve profesyonel ağaç cerrahları arasında bahçıvanlık için tercih edilen bir güç aracıdır. Ürünleri açıkça son derece güvenilir ve son derece verimlidir veya ayırt edilebilir turuncu ve beyaz ürünlerinin çoğunun ülkenin kaldırımlarında yukarı ve aşağı taşındığını göremezsiniz. Bunu göz önünde bulundurarak, tüm büyük ölçekli bahçe süslemeleriniz için bu güçlü, yerli özel benzinle çalışan canavarı şiddetle tavsiye ediyoruz.

MS 170, 30 cm'lik (12 inçlik) kısa bir çubukla (10 inç çapa kadar dallar ve kütükler için yeterli uzunluk) ve zinciri yoluna attığınız her ne olursa olsun optimum durumda tutmak için Stihl’in kendi Ematic yağlama sistemi ile donatılmıştır. Yerli bir model için, Stihl’in 30cc, 1.2kW çek-çalıştır motoru, ağırlığının çok üzerinde bir etkiye sahiptir ve kulakları bölücü derecede gürültülü de değildir. 4,1 kg ağırlığıyla, benzinli motorlu testere için de oldukça hafiftir, ancak yatay açılarda kesim yapıyorsanız zaman zaman kollarınızı dinlendirmeniz gerekebilir.

İki zamanlı benzinli ürünlerin çoğunda olduğu gibi, 50 parça yüksek oktanlı yakıtı bir parça belirli iki zamanlı yağla karıştırmanız gerekecek, ancak neyse ki Stihl, zorluk için önerdiğimiz önceden karıştırılmış kendi MotoMix karışımını üretiyor. ücretsiz doldurma.

En iyi benzinli, elektrikli ve akülü motorlu testere: Bosch AdvancedCut 18

6. Bosch AdvancedCut 18

En iyi mini testere

Teknik Özellikler
Güç: 18v Tip: Kablosuz Çubuk uzunluğu: 65mm Ağırlık: 1kg
Satın alma nedenleri
+ Kullanışlı cep boyutunda budayıcı + Çok yönlü iyi DIY aracı
Kaçınılması gereken nedenler
-Ağaçları kesmek için değil - belli ki BUGÜNÜN EN İYİ FIRSATLARI £ 130.95 Amazon'da görüntüle184,99 Sterlin John Lewis & Partners'ta görüntüleyin£ 185 Currys PC World'de görüntüle 323 Amazon müşteri incelemeleri

Belki de bahçeyle ilgili bir şeyden çok bir hobi ve kendin yap aletidir - budama için kısa bir iş olsa da - bu cep boyutunda bir motorlu testeredir, ancak aslında cebinize koymasanız da. Aslında bu aracın tam olarak ne olduğunu söylemek biraz zoriçin, ancak çok etkili bir şekilde çalışan çok iyi tasarlanmış bir cihaz. Belki de sahip olduğunuz belirsiz bir kesim ihtiyacı için doğru.

AdvancedCut18, 65 mm'ye kadar ahşabı keser ve nesneleri kesmek ve daldırmalı kesimler yapmak için tasarlanmıştır. Hiç yağlama gerekmediği ve bıçaklar Bosch'un SDS sistemi aracılığıyla kolayca değiştirilebildiği için düşük titreşim ve aynı zamanda düşük bakım gerektirir. Zincir de kendi kendini geriyor. Komik bir şekilde, Bosch saatlerce pil ömründen bahsetmiyor, bunun yerine '250 çatı çıtasını (24x43 mm) tek bir şarjla keseceğini' söylüyor. Bunun için teşekkürler Bosch.

En iyi benzinli, elektrikli ve akülü motorlu testere

7. Husqvarna 450

En iyi yüksek kaliteli benzinli motorlu testere

Teknik Özellikler
Güç: 2.4KW Tip: Petrol Bar uzunluğu: 33-50cm Ağırlık: 4.9kg
Satın alma nedenleri
+ Büyük kesme boyutu + Çok güçlü
Kaçınılması gereken nedenler
-Ağır-Pahalı Bugünün en iyi Husqvarna 450 E Serisi Profesyonel fırsatları 549 £ Amazon'da Görüntüleyin

Husqvarna & ldquo; pahalı ama buna değer & rdquo; Chainsaw Journal diyor - ancak 4,9 kg artı kesici uçlarıyla da ağır. Bu, uzun süreli budama seansları sırasında ölü bir ağırlık gibi hissetmeye başlayacağı anlamına gelir, bu nedenle hafif yapılı olanlar için değil. Yine de köpükten yapılmış gibi 24 inç'e kadar ahşap kesebilme özelliği ile güçlüdür.

Şimdi ikinci neslinde olan 450, kolay temizlik için çabuk açılan bir hava filtresine, daha basit yakıt ikmali için açılır kapanır bir depo kapağına, aşınmayı azaltmak ve temizleme sıklığını azaltmak için santrifüjlü bir hava temizleme sistemine ve Husqvarna'nın X-Torq olarak adlandırdığı sisteme sahiptir. dünyanın en katı çevre mevzuatını karşılarken maksimum performans sağlamak.

En iyi benzinli, elektrikli ve akülü motorlu testere: Black & Decker GK1000

8. Black & Decker GK1000

Elde kullanılan en iyi budama makası (muhtemelen tek olanı da)

Teknik Özellikler
Güç: 550W Tip: Kablolu Çubuk uzunluğu: 10cm Ağırlık: 3kg
Satın alma nedenleri
+ Emniyet zinciri koruyucusu + Kullanımı kolay
Kaçınılması gereken nedenler
-Büyük işler için değil Bugünün en iyi Husqvarna 450 E Serisi Profesyonel fırsatları 74,95 £ Tooled Up'ta Görüntüleyin 89 £ Amazon'da Görüntüleyin 105,05 £ Çevrimiçi Yapı Malzemelerini Görüntüleyin

Tamam, bu gerçekten bir motorlu testere değil, bazı elektrikli budama makası. Yine de iyi bir ürün. Dönen zincir rayının tamamen açıkta olduğu ve bu nedenle hızlı bir şekilde kesilmesi için olgunlaşan gerçek motorlu testerelerin aksine, bu budama makası tarzı numara, 10 cm'lik kısa bir zincir çubuğunun etrafına kenetlenen ağır çelik çenelerle birlikte gelir. Kolunuzu kelepçeler arasına aktif olarak sokmadığınız sürece, bu sistemde çok az yaralanma ihtimali vardır.

Kullanmak için, güç tetiğini çekin, çeneleri açın ve sorunlu dalın etrafına kelepçeleyin. Voila, iş tamamlandı ve genel olarak motorlu testerelerle ilişkili olağan bir silah-bugün-kaybedeceğim-endişesi olmadan.

Kısa boyuna rağmen, bu motorlu testere dört inç çapa kadar dalları kolayca keser, nispeten hafiftir (3 kg) ve hepsinden önemlisi güven uyandırır. Çeneler ayrıca çok sayıda uçan talaşı hapseder, bu nedenle güvenlik gözlükleri yine de tavsiye edilmekle birlikte zorunlu değildir.

Korkunç kediler için en iyi seçim, her ne kadar klasik anlamda bir motorlu testereden çok, son derece sert bir budama makası gibidir.

En iyi benzinli, elektrikli ve pilli motorlu testere: Black & Decker 18V Pole Pruner

9. Black & Decker 18V Kutuplu Budayıcı

Uzun dallar için en iyisi

Teknik Özellikler
Güç: 18V Tip: Kablosuz Çubuk uzunluğu: 20cm Ağırlık: 3.7kg
Satın alma nedenleri
+ Uzun erişim + Oldukça hafif
Kaçınılması gereken nedenler
-Zaman zaman sıkışmalar-Pil ömrü olağanüstü değildir Bugünün en iyi BLACKDECKER 18 V Lityum-İyon 20 cm 2 Ah Pil fırsatları ile Direk Budayıcı Amazon 33 Amazon müşteri incelemelerine göz atın

• Tooled Up'tan Black & Decker 18v ​​Pole Budama Makinesini satın alın

Yüksek dalları budamayı planlıyorsanız, özel bir sırık testeresi çok daha kullanışlı bir motorlu testere türüdür - ve devasa benzinle çalışan bir canavarla merdivende sallanmaktansa pembe bir sisle bitmesi daha az olasıdır.

18V pil, tek bir şarjla 130 kesmeye kadar dayanır, 4,5 m'ye kadar ulaşır (siz dahil: kullanılabilir uzunluk 2 ila 3 metredir) ve makul bir 3,7 kg ağırlığındadır, bu yüzden sanki sizmişsiniz gibi hissetmez başınızın üzerinde bir çim biçme makinesini sallıyoruz.

Sizi güvende tutmak için geri tepme önleyici bir sistem var, kaymaz ergonomik tutuşlar, böylece yüzünüze düşürmezsiniz ve temizlemesi kolaydır - bundan memnun kalacaksınız çünkü küçük döküntü parçaları kolayca sıkışabilir. .

Şimdi kılavuzumuza göz atın.En İyi Akülü Testereler

Bugünün en iyi fırsatlarını toplayın